Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Top 10 - gry inspirowane systemami bitewnymi

42 postów w tym temacie

Ja bym jednak Chaos gate ustawił na 1 miejscu bo ta hack and slashowa młucka w singlu w DoW II nie dorównuje kunsztowi Chaos gate. Dow II jest dobry ale jakoś mnie nie przekonuję forma z jaką seria poszła.

A co do Chaos Gate zainstalowałem sobie i musiałem usunąć sesja za rogiem ;]... Ale KLIMAT dalej działa i ta muzyka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się Hacketem. Też musiałem skasować bo jednak zaliczyć semestr trzeba :D Ale nie zgodzę sie, że Dow II czegoś brakuje, też bardzo miła gierka wciągające (moim zdaniem) nie mniej niż CG

Nie wiem czy jest to zgodne z regulaminem Gram.pl (jeśli tak to proszę o wykasowanie i wybaczenie), ale sprzedają xboxa i tutaj mogę znaleźć paru chętnych graczy zapewne. [ogłoszenie]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Średnio ciekawy ranking, skoro wszystko ograniczone jest praktycznie wyłącznie do Warhammera i jego odłamów (no, jeden Mechwarrior się wkradł). A to niby mało było innych gier bitewnych i pozycji nimi inspirowanymi? Ot z pamięci bym wymienił chociażby świetne Star Trek Starfleet Command 1 & 2, bazujące na "planszówce" Star Fleet Battles. Gra cieszyła się niemałym uznaniem nawet wśród osób nie będących fanami serialu, a i śmiem twierdzić jest o wiele lepsza niż większość pozycji na liście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2010 o 18:04, Inferno0009 napisał:

Świetny artykuł, tylko czemu prawie wszystkie pozycje to Warhammer xD


Bo z jakiegoś dziwnego powodu GW przez te lata dosyć chętnie się dzieliło licencją. Inni jakoś tak hojni nie byli. No i po za nieszczęsnym Fire Warrior to jednak jak już ktoś licencję dostał to wiedział jak ją dobrze wykorzystać (no może Mark of Chaos jeszcze tak sobie wyszło). Inna sprawa, że GW tam zdaje się pilnuje, żeby gra im marki nie popsuła (chociaż sami to robią, ale to inna sprawa).

@SuavekS - no i co po za tym Star Trek? (w którego zresztą nie grałem, chociaż chyba gdzieś mam jak CDA zdaje się dało lata temu) :) Inni producenci gier bitewnych jakoś nie chcą wchodzić w branżę gier elektronicznych. Rackham próbował z Age of Ragnarok, które miało robić Cyanide. Ale Rackham padł, więc chyba gra się nie ukaże ostatecznie. Privater Press nigdy nie pozwolił przenosić swoich WM i Hord. Nie kojarzę też komputerowego Warzone, Chronopii czy Infinity. Coś jeszcze zostało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2010 o 18:16, Bambusek napisał:

@SuavekS - no i co po za tym Star Trek? (w którego zresztą nie grałem, chociaż chyba
gdzieś mam jak CDA zdaje się dało lata temu) :) Inni producenci gier bitewnych jakoś
nie chcą wchodzić w branżę gier elektronicznych. Rackham próbował z Age of Ragnarok,
które miało robić Cyanide. Ale Rackham padł, więc chyba gra się nie ukaże ostatecznie.
Privater Press nigdy nie pozwolił przenosić swoich WM i Hord. Nie kojarzę też komputerowego
Warzone, Chronopii czy Infinity. Coś jeszcze zostało?

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_board_games
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_board_wargames
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_miniature_wargames
Z tego co na szybko sprawdziłem, część tych tytułów doczekała się wersji komputerowych, lub też jakichś nawiązań. Nie twierdzę, że wszystkie są dobre, ale jednak jest w czym przebierać.

Spieranie się co jest lepsze, a co gorsze nie ma większego sensu, ale prawdę mówiąc ranking ten wyglądałby o wiele lepiej, gdyby było to Top 10 gier w uniwersum Warhammer. Space Hulk i Blood Bowl to przecież też odłam WH, a gdyby wywalić Mechwarriora i dodać np. Fire Warriora, to o wiele lepiej by to wyglądało. A tak... nieco dziwnie, po prostu ;).

A Starfleet Command polecam - bardzo dobry i cholernie rozbudowany symulator okrętu kosmicznego. Opisywałem go krótko jakiś czas temu na gramsajcie, gdyby ktoś był zainteresowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2010 o 20:07, SuavekS napisał:

A Starfleet Command polecam - bardzo dobry i cholernie rozbudowany symulator okrętu kosmicznego.
Opisywałem go krótko jakiś czas temu na gramsajcie, gdyby ktoś był zainteresowany.


Odnalazłem płytkę i zainstalowałem (cud, że się udało, no ale działa). Pewnie jakoś w weekend się pobawię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować