Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dragon Age II - system walki na PC

49 postów w tym temacie

Dnia 18.12.2010 o 18:30, RexNebular napisał:

Źródło?

Wywiady z twórcami na targach gdzie prezentują grę? Same gameplay''e? Wypowiedź na forum BioWare komentująca z ich strony słynną już tabelkę obrazującą schematyczność fabularną ich gier? To nie jest cRPG, pierwsza część też nim nie była tak naprawdę ale to co reprezentuje sobą druga część przypomina totalną siekaninę, a nawet nie aRPG. No ale tego publika już teraz oczekuje, czemu się dziwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.12.2010 o 17:23, Phobos_s napisał:

Jak całe DA:O mi się podobało i naprawdę dało
mi sporo radochy, tak łażąc po Ścieżkach i co krok walcząc a jakąś grupą pomiotów miałem
w pewnym momencie ochotę po prostu wywalić ją z dysku i o niej zapomnieć.

weź mi nic nie mów, bo Ścieżki przechodziłem jako ostatnie, a już przed wizytą u krasnoludów zdążyłem się znudzić walką... horror, całe jako-takie wrażenie z gry gdzieś prysło, ostały się tylko wspomnienia o nudnym, wtórym h''n''s

Dnia 18.12.2010 o 17:23, Phobos_s napisał:

Ale jeśli BW zrobi DA takiego właśnie radosnego H&S to przecież to będzie równoznaczne z samobójstwem.

coś ty. Skoro można było wcisnąć shootera jako RPG, skoro (najprawdopodobniej) można wcisnąć singlową grę z elementami coopa jako MMO, to czemu nie można by wcisnąć H''n''S''a jako rozbudowanego, skomplikowanego taktycznego RPG?

a co do samego filmiku - śmieszne są dwie rzeczy:
1) walka nie różni się niczym od tej z jedynki (jeśli pominąć szpetny jak noc listopadowa interfejs), a mówią o tym jak o OMGLOLROTFLMAO wielkiej zmianie i rewolucji w RPG - to zresztą zauważył Graffis
2) -i to jest najśmieszniejsze- filmik udowadnia, że te ''zagrywki taktyczne'' są do potłuczenia o kant dupy, bo jeśli to była faktycznie IDENTYCZNA walka różniąca się tylko tym, że nie wciśnięto spacji, to nasz team i tak jest grupą zawodowych rzeźników którzy wyrżną wszystko na swej drodze bez jakiejś skomplikowanej taktyki, byle szybko guziczki wciskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...przy czym najsłodszy w tym filmiku jest fakt, że jego autor jest tak cudownym taktykiem, iż gdyby trwał jeszcze sekundkę dłużej (filmik, nie autor), to padłby mu Hawke ^^''


Ale tak BTW, jestem mile zaskoczony skalą krytyki jaką tutaj wyczytuję; oczekiwałem, że niczym fani Barcy rozpływający się nad każdym nawet potknięciem Messiego, tak samo tutaj zaraz zaroi się od orgazmicznych westchnień zachwytu nad geniuszem Bio. Heh, okazuje się, że jednak jeszcze jakaś resztka świadomości konsumenckiej gdzieś tam się tli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2010 o 20:17, Graffis napisał:

> Źródło?
Wywiady z twórcami na targach gdzie prezentują grę? Same gameplay''e? Wypowiedź na forum
BioWare komentująca z ich strony słynną już tabelkę obrazującą schematyczność fabularną
ich gier?


Rzuć linkiem, gdzie jest mowa o tym, że ma być: "mniej tekstu pisanego, zagadek, poznawania historii postaci i świata, śledztw, dialogów etc."
Ja sobie takich wypowiedzi nie przypominam, ale chętnie się z nimi zapoznam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2010 o 21:17, RexNebular napisał:

Rzuć linkiem, gdzie jest mowa o tym, że ma być: "mniej tekstu pisanego, zagadek, poznawania
historii postaci i świata, śledztw, dialogów etc."

Przeglądać teraz fora BioWare w pogoni za jedną wypowiedzią deva? Oglądać wszystkie filmiki w poszukiwaniu obietnic producentów? Czasy, gdy dyskusje tutaj toczone traktowałem na tyle poważnie by szukać takich informacji specjalnie na czyjeś życzenie na szczęście dawno minęły ;) Mogę zatem jedynie polecić ci samemu ich dokładne (lub nawet nie) przestudiowanie. Wystarczy jednak tak naprawdę obejrzeć ten filmik który komentujemy - ten hack''n''slash (jak do tej pory wszystko co z DA2 pokazano to walka, walka i jeszcze trochę walki - reszta to mgliste zapowiedzi, jak wprowadzenie systemu dialogów z ME lub usunięcie zaawansowanych opcji kreacji postaci) jest określany jako action RPG... to już powinno starczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to jedyną pozytywną informacją dotyczącą DA2 są wymagania sprzętowe i płynący z nich wniosek - pójdzie mi. Dawno żadna gra nie dała mi tyle radochy ile Początek, był na tyle oldschool''owy na ile pozwalają obecne realia, ale i tak przypomniał mi stare czasy. Lubię obie części Mass Effect, ale przenoszenie go do świata fantasy i dawanie tytułu Dragon Age 2 mi się nie podoba. Długie dialogi, taktyczna walka, ciekawe fabuła, to wszystko ma ustąpić siekaninie a''la DMC4 z parodią systemu dialogowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W końcu ciekawy materiał, wreszcie pokazali walkę na PC. Cieszy mnie że pozostało taktyczne podejście i aktywna pauza. Jest planowanie i współpraca drużyny. To mi się podoba!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować