• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
sebastiano444

Sterowniki do karty graficznej

Pytanie

27 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 18.12.2010 o 17:37, sebastiano444 napisał:

Poszukuje sterowników do karty graficznej. Jak sprawdzić jaką mam karte ? (Od razu mówię
że nie pokazuje tego w menedżerze urządzeń)

W pole "Uruchom" wpisać dxdiag , ok i wtedy kliknąć na zakładkę Ekran.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wygląda na to że nie masz zainstalowanych żadnych sterowników od producenta komputera. Znajdź je i zainstaluj potem sprzęt zacznie być wykrywany. Następnie poszukaj aktualizacji do sterowników w necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Przecież jest prosty sposób na sprawdzenie karty. Gdy naciśniemy na pulpicie prawy przycisk myszy wyjdą nam różne funkcje, w tym otwórz panel sterowania, dla Nvidia, Panel sterownia Nvidia. Dla ATI, Catalyst Control Center.
Już po samej nazwie panelu sterowania poznasz czy to Nvidia czy ATI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.12.2010 o 18:37, Garmledor napisał:

Przecież jest prosty sposób na sprawdzenie karty. Gdy naciśniemy na pulpicie prawy przycisk
myszy wyjdą nam różne funkcje, w tym otwórz panel sterowania, dla Nvidia, Panel sterownia
Nvidia. Dla ATI, Catalyst Control Center.
Już po samej nazwie panelu sterowania poznasz czy to Nvidia czy ATI.


Tak geniuszu tylko owe opcje masz dostępne jedynie z zainstalowanymi sterownikami - a jak widać on nie ma żadnych, więc ten "prosty sposób" przyda się tu psu na budę.

Jedyne opcje jakie ma to - rozkręcić bude, zassać uniwersalne stery do gfa i do radeona i sprawdzić kartę metoda prób i błędów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Roskręca bude wyciąga tego radeona a tam jak wół jest napisane na radiatorze lub jest naklejka z modelem karty . I zasysa sterowniki ze strony AMD .A tak na marginesie to nie wiem czy są uniwersalne stery do radeona ja od zawsze mam nvidie tam są uniwersalne ,ale niech zasie najnowsze catalisty(chyba tak to się nazywa).Jeszcze fakture lub gwarancje niech oglądnie tam musi być model karty(chyba ,że wywalił)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Najprostszy sposób to zobaczyć nadruk na karcie graficznej albo obejrzeć paragon.

Swoją drogą - oprogramowanie do odnajdywania sterowników (od NV / AMD) nie powinno wykryć karty, nawet jeśli jest ona "na czysto"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.12.2010 o 02:16, szypek26 napisał:

Najprostszy sposób to zobaczyć nadruk na karcie graficznej albo obejrzeć paragon.

Swoją drogą - oprogramowanie do odnajdywania sterowników (od NV / AMD) nie powinno wykryć
karty, nawet jeśli jest ona "na czysto"?


Wydaje mi się że nie.
A przynajmniej jak dobrze kojarzę moją kartę zawsze jak robie instalacje nowych sterowników stępnie po deinstalacji starych wykrywa tylko jako Kontroler video(zgodny z VGA), ale modelu nie podaje [a przynajmniej tak mi się kojarzy, nie żebym na to zwracał uwagę]

A uniwersalne sterowniki - fakt są do nvidi [wszystkich nowszych, bodajże od modeli 7300 lub 7600 wzwyż stery są uniwersalne] a dla radków nieco inaczej, uniwersalne dla przedziału tj dla rodziny hd 4xyy, hd5xyy, bodajże jakoś tak to wygląda u amd. Zapomniałem to dopisać do poprzedniego posta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.12.2010 o 13:17, Karol44 napisał:

Ale mi nie działa wciskam zgadzam się i nic sie nie dzieje.


To inną przeglądarką spróbuj - np chromem, mozilla, opera, ie [zależnie czego używasz, może dana przeglądarka ma problem z tą stroną]
Ewentualnie wyczyść dane przeglądarki, ciasteczka, historię, czasem za mocno usyfiona pamięć podręczna potrafi się odwdzięczyć niemiłymi niespodziankami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam. Mam pewien problem z kartą graficzną radeon 4850, 512mb. Mam system XP i podczas gier jak fallout NV, CoD BO, Mass Effect 2 często wiesza mi się komputer (głównie gry obsługiwane przez steam mają problemy). Próbowałem zainstalować nowe sterowniki jednak pod sam koniec wyskakuje błąd i instalacja jest przerwana. Czy to wina karty czy coś z systemem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Na początek trzeba odinstalować stare sterowniki, najlepiej przez menadżer urządzeń, wejdź we właściwości karty, sterownik, i naciśnij odinstaluj. Po tym zabiegu zainstaluj nowe sterowniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Cytuję:

"Przepis na poprawną wymianę sterowników

Postanowiłem opisać jak postępować w przypadku zmiany sterowników - dotyczy to zarówno graficznych jak i chipsetu płyty czy karty dźwiękowej. Głównie chodzi o to, że pozostałości sterowników mogą nie dać się wykolegować nowszej wersji (lub starszej, jeżeli chcemy wrócić do poprzedniej wersji sterowników), a wówczas mogą pojawić się albo kłopoty, albo poprostu spadek wydajności systemu/grafiki.

Jednym z programów służących do usuwania śmieci posterownikowych jest Driver Cleaner Pro dostępny tutaj:

http://programy.internetstandard.pl/pc/10142/...nal.1.5.html
http://downloads.guru3d.com/download.php?det=745

Po zainstalowaniu programu technika wymiany sterowników wygląda tak:

1. Odinstalowujesz sterowniki przez Panel Sterowania=>Dodaj.Usuń Programy
2. Startujesz kompa do Trybu Awaryjnego (F8 po "tabelce")
3. Kiedy wykrywa sprzęt mówisz Anuluj
4. Odpalasz DriveCleanerPro i wybierasz funkcję nVidia dla sterowników lub ATI (dla całości z CCC). Czyścisz.
5. Odpalasz do Trybu Normalnego. Anulujesz gdy wykrywa nowy sprzęt.
6. Za pomocą skanera rejestru (WinDoctor od NSW dla przykładu, Registry Shower 2007) usuwasz kolejne ewentualne resztki* => to jest dodatkowo czyt. nie przymusowo
7. Instalujesz nowe sterowniki. (sprawdzasz, czy ewentualnie nie trzeba ponownie zainstalować sterowników Monitora)
8. Restartujesz do Trybu Normalnego i ustawiasz sterownik wg własnych upodobań."

Trzymaj się tego a nie zginiesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować