Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

EA: Reklamy wewnątrz gier nie mają przyszłości

14 postów w tym temacie

Michał Ostasz

Jeden z gigantów naszej branży, koncern EA, uważa że umieszczanie reklam prawdziwych produktów w grach wideo nie jest przyszłościowe. Zdaniem tej firmy znacznie lepszym, i bardziej dochodowym, rozwiązaniem są mikrotransakcje.

Przeczytaj cały tekst "EA: Reklamy wewnątrz gier nie mają przyszłości" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2010 o 18:52, Some_kind_of_Devil napisał:

powiedziało EA, po czym za pół roku Acti zarobi dokładnie na tym pomyśle kolejne miliardy
;]


Ja sie tam do tych miliardów na pewno nie przyczynię, za reklamy w grach podziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam reklamy "zaszyte" w grach wcale nie przeszkadzały, bo zazwyczaj podczas rozgrywki nie zwracam na nie uwagi.
Ale przypominają się czasy gdzie w Splinter Cell można było ujrzeć trzymanego przez Sama Fishera Sony Ericssona P800 lub Nokię w drugiej części. Do tego żuł gumę Airwaves ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EEEEEEEE.............

Czuje tu rękę pewnego "Analityka"

Normalnie tak jakoś tak "Śmierdzi" Nim ten tekst

Aha EA nie umie robić gier. Bo np w BF play for free powinien być bilbord z reklamą "CoCa-Cola" w samej grze, gdzie koło jakiegoś miejsca które gracze odwiedzają 40 razy w ciągu godziny ( respawn ) .

EA to nooby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2010 o 19:21, rammi napisał:

Ale przypominają się czasy gdzie w Splinter Cell można było ujrzeć trzymanego przez Sama
Fishera Sony Ericssona P800 lub Nokię w drugiej części. Do tego żuł gumę Airwaves ;)


O tak :). Pamiętam tą gumę, żuł ją lub wyciągał lub leżała sobie gdzieś na jakimś pudle itd. :).

Później takie reklamy to już widziałem tylko w Alanie Wake''u, gdzie latarki i baterie były od Energizer''a, a szkoda, bo jednak lepiej wygląda prawdziwa Nokia, czy latarka z prawdziwej firmy niż jakieś wymysły twórców.

A co do reklam w grach EA. Mi one nie przeszkadzają, mogą sobie być. A wiadomo może, czy chodzi tutaj tylko o "darmowe" produkcje, czy też wysokobudżetowe? Bo akurat uwielbiam reklamy w Fifach, czy NFS''ach to daje bardzo dużo klimatu. W FPS''ach też to może być, ale z czymś takim to dawno się nie spotkałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było gdyby w grach typu CoD lub Gears of War były reklamy np. Unicefu, albo Amnesty International. Dla przykładu: grzejemy z helikoptera do Arabów i w pewnym momencie przelatujemy koło billboardu z napisem typu ''szanuj życie''. Byłoby to piekne z i pożyteczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak kiedyś w GRIDa grałem i jakież było moje zdziwienie jak na jednym z billboardów zauważyłem reklamę... pewnej sieci telekomunikacyjnej i to polskiej :) Facepalm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te reklamy w grach mają przyszłość, lecz są durnie umieszczane. Dam przykład: Burnout Paradise. Powiedzmy sobie szczerze, kto podczas ultra szybkiej jazdy, będzie zwracał uwagę na reklamę o Obamie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2010 o 18:52, Some_kind_of_Devil napisał:

powiedziało EA, po czym za pół roku Acti zarobi dokładnie na tym pomyśle kolejne miliardy
;]

taa już widze oczami wyobraźni jak kotick każe zaspamować reklamami każdą powierzchnie w nowych codach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować