Zaloguj się, aby obserwować  
Dark_SMG

LCD vs. CRT które lepsze i wydajniejsze

367 postów w tym temacie

Pewnie to pytanie było wielokrotnie zadawane, ale odważę się jeszcze raz spytać:
Jak(czym) czyścić monitor LCD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2007 o 19:07, rick90 napisał:

Jak(czym) czyścić monitor LCD?


Ja czyszczę LCD szmatką z tzw. mikro-fibry (dostępna w większości sklepów z artykułami AGD, koszt - nie pamiętam, ale jakieś grosze typu 2 zł, czy coś koło tego).
Szmatkę moczę w zwykłej zimnej wodzie, BEZ ŻADNYCH detergentów! Najpierw na mokro, potem na sucho.
Szmatka z mikrowłóknami znakomicie się sprawdza!! Tak że polceam z czystym sumieniem!! :)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2007 o 18:49, SzolMisz napisał:

Zna ktoś link gdzie poczytam o telewizorach LCD?! Pozdrawiam

jeśli chodzi ci o telewizory,a nie monitory to polecam forum hdtv. dużo się można dowiedzieć z perspektywy użytkowników na temat lcd. ale nie tylko. jak komuś nie jest obcy temat kina domowego, to dużo skorzysta.
http://hdtv.com.pl/forum/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że dawno nikt się tu nie wypowiadał - mam nadzieję, że nie będzie to dla nikogo przeszkodą w odpowiedzeniu mi. :]
Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czy telewizor Full HD obsługiwać będzie rozdzielczość mniejszą niż 1920x1280?
Czyli gdy będę chciał np. na takim telewizorze "odpalić" film DVD, to czy zauważę znaczną utratę na jakości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2007 o 21:53, xbit71 napisał:

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czy telewizor Full HD obsługiwać będzie rozdzielczość
mniejszą niż 1920x1280?
Czyli gdy będę chciał np. na takim telewizorze "odpalić" film DVD, to czy zauważę znaczną
utratę na jakości?

Obraz zostanie wtedy przeskalowany co w rezultacie oznaczać będzie rozciągnięcie obrazu an całą powierzchnię wyświetlacza... raczej zauważysz pogorszenie się jakości obrazu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2007 o 21:43, soxol napisał:

nie zgodze sie mam 32" Lg HDTV (max rozdziałka z pc 1360x768) i dystansuje o całe lata
świetlne moj stary 17" monitor eizo (1920x1080), zero bólu oczu, wyrazny obraz, mozliwosci.
jedynie jesli komus potrzebne sa wysokie rozdzielczosci to nadal opłacalny wydaje sie
crt(chociaz co po dużej rozdzielczosci przy małym ekranie)


Ból oczu zależy między innymi od częstotliwości odświeżania obrazu.
Jeśli w LCD ustawiło ci domyślnie na ok 80, a w CRT miałeś ustawioną na 60 to nic dziwnego, że cię oczy bolą :P
Mam CRT 19-ke odswieżanie na 85 i jakoś nawet po kilku ładnych godzina ślęczenia nie odczuwam zmęczenia(No chyba, że wypije się te kilka piw ;] ).
Nie jestem jakimś wielkim przeciwnikiem LCD - kiedyś byłem bo były z dupy, a najbardziej mnie wkurzała ta machina marketingowa wtedy. Kłamali w żywe oczy - ale wyznaję zasadę, ze po co mam sobie kupować nowy monitor skoro stary działa i to bardzo dobrze ?
Inna sprawa, że pewnie za rok może 2 będę chciał zmienić monitor ale wtedy zastanowię się czy czasem nie wybrać plazmy. Bo choć te laserówki fajnie brzmią to podejrzewam, że na początku będzie to samo co z LCD :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować