Zaloguj się, aby obserwować  
Dark_SMG

LCD vs. CRT które lepsze i wydajniejsze

367 postów w tym temacie

Dnia 06.04.2006 o 11:24, Dark SMG napisał:

Witam i zapraszam do dyskusji na temat opłacalnością między monitorami LCD a CRT


Zdecydowanie CRT. LCD to dopiero technologia w BARDZO początkowym stadium rozwoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2006 o 11:26, Smugller napisał:

> Witam i zapraszam do dyskusji na temat opłacalnością między monitorami LCD a CRT

Zdecydowanie CRT. LCD to dopiero technologia w BARDZO początkowym stadium rozwoju.

witam ponownie Smug... :-) tak zgadzam się kolory i kontrast nigdy nie będą (narazie oczywiście) tak dobre jak w CRT poza tym jest jeszcze kąt widzenia i jakość czerni... a tak dużo się tych LCD sprzedaje ale to dobrze bo CRT tanieją i można sobie pozwolić na bardzo wypasiony monitor który jest o niebo leszy od takiego 3-4x droższego LCD-ka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.04.2006 o 11:43, Dark SMG napisał:

witam ponownie Smug... :-) tak zgadzam się kolory i kontrast nigdy nie będą (narazie oczywiście)

kolory już są, tylko żę taki monitor kosztuje od 4 tys pln wzwyż (są 3 albo 4 modele). wiec nie pozostaje nic innego jak czekać na OLEDy albo wyświetlacze polimerowe (wyświetlacze oled już są np w komórkach, tylko sie firmom produkującym monitory muszą inwestycje w linie do produkcji lcd zwrócić)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciekawą sprawą są telewizory LCD wysoko rozdzielczościowe te naprawde dobre kosztują po 15-20 tys. a te "tanie" po 3-5 tys. sąt tak słabe że to skandal sprzedawać takie gó*no...wiem bo moja ciocia kupiłą sobie LCD-ka LG 28" i obraz jest tak tandetny a pixele takie wielkie że głowa boli (i to doslownie!) jak na to patrzysz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2006 o 12:46, Dark SMG napisał:

ciekawą sprawą są telewizory LCD wysoko rozdzielczościowe te naprawde dobre kosztują po 15-20
tys. a te "tanie" po 3-5 tys. są tak słabe że to skandal sprzedawać takie gó*no...

A 1280:1024 to mała rozdzielczość? Ciekawe na jakiej pracujesz lub grasz na crt/ctr, ja kupiłem za troche mniej niż 1500zł....

Dnia 06.04.2006 o 12:46, Dark SMG napisał:

Wiem bo moja ciocia kupiłą sobie LCD-ka LG 28" i obraz jest tak tandetny a pixele takie wielkie że
głowa boli (i to doslownie!) jak na to patrzysz...

A na ctr/crt masz mniejsze pixele?
Proponuje ponownie przenieść się na sterszy i bardziej rozwinięty wątek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2006 o 13:01, iro1979 napisał:

> ciekawą sprawą są telewizory LCD wysoko rozdzielczościowe te naprawde dobre kosztują po
15-20
> tys. a te "tanie" po 3-5 tys. są tak słabe że to skandal sprzedawać takie gó*no...
A 1280:1024 to mała rozdzielczość? Ciekawe na jakiej pracujesz lub grasz na crt/ctr, ja kupiłem
za troche mniej niż 1500zł....
> Wiem bo moja ciocia kupiłą sobie LCD-ka LG 28" i obraz jest tak tandetny a pixele takie
wielkie że
> głowa boli (i to doslownie!) jak na to patrzysz...
A na ctr/crt masz mniejsze pixele?
Proponuje ponownie przenieść się na sterszy i bardziej rozwinięty wątek...
pamiętaj że HD daje na rozdzielczość obrazu do 1600:1300 więc ogromną a telewizja i filmy narazie mająmx (tv) 320x280 a (film) 720x540 więc 1280:1024 i tak nic ci nie da pixele??? a widziałęś ty kiedyś TV (nie monitor) LCD albo plazmę pixel masz wielkości 4-8 razy większy niż na kompie (ale to też wina samych materiałów wyświetlanych na ekranie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowanie jestem za monitorami CRT.
Sam kilka miesięcy temu kupiłem sobie 19'' LG Flatron F900B i jestem z tego monitora bardzo zadowolony :D
Co do monitorów LCD... nie są tak dobre jak CRT chyba, że te zaczynające się od 3000 zł.


POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LCD (zalerzy jakiego producęta i z jaką matrycą) są doble tylko dla pracowników dużych firm (symbol dobrze prosperującej firmy) niestety jeśli się przyjrzeć takiemu monitorowi to niczym nie przewyższa starego poczciwego CRT jedyne pole gdzie LCD może pobić klasyczny monitor z "dupą" jest ergonomia (zajmuje mniej miejsca) estetyka (wygląda lepiej) i Ekonomia (podobno zużywa mniej energi) niestety sama jakość jest już zazwyczaj daleko daledo w tyle za CRT, chyba że tak jak już zostało nie raz powiedziane za monitor damy od 3500 w zwyż...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2006 o 13:49, Khalid. napisał:

Ja zdecydowanie jestem za monitorami CRT.
Sam kilka miesięcy temu kupiłem sobie 19'' LG Flatron F900B i jestem z tego monitora bardzo
zadowolony :D
Co do monitorów LCD... nie są tak dobre jak CRT chyba, że te zaczynające się od 3000 zł.

O rany, co za farmazony... Bardzo dobrego LCD 17" kupisz za 1300zł. Nie wątpie że jesteś zadowolony ze swojego monitora ,ale jak się wypowiadasz o LCD i nie wiesz co to jest to dopisz "moim zdaniem...". Ktoś może Ci przecież w to uwierzyć i nie kupi LCD.
PS: Zdanie podobne do twojego miałem około rok temu, przekonałem się jednak o jakości LCD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2006 o 14:00, iro1979 napisał:

> Ja zdecydowanie jestem za monitorami CRT.
> Sam kilka miesięcy temu kupiłem sobie 19'' LG Flatron F900B i jestem z tego monitora
bardzo
> zadowolony :D
> Co do monitorów LCD... nie są tak dobre jak CRT chyba, że te zaczynające się od 3000 zł.

O rany, co za farmazony... Bardzo dobrego LCD 17" kupisz za 1300zł. Nie wątpie że jesteś zadowolony
ze swojego monitora ,ale jak się wypowiadasz o LCD i nie wiesz co to jest to dopisz "moim zdaniem...".
Ktoś może Ci przecież w to uwierzyć i nie kupi LCD.
PS: Zdanie podobne do twojego miałem około rok temu, przekonałem się jednak o jakości LCD



Tak oczywiście :/
Przekonałeś sie i mówisz tak pewnie dlatego, że kupiłeś LCD (mogę się oczywiście mylić).
I czytaj uważnie to co pisze. Napisałem że nie są tak dobre jak CRT bo nie są (MOIM ZDANIEM !!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2006 o 14:00, iro1979 napisał:

> Ja zdecydowanie jestem za monitorami CRT.
> Sam kilka miesięcy temu kupiłem sobie 19'' LG Flatron F900B i jestem z tego monitora
bardzo
> zadowolony :D
> Co do monitorów LCD... nie są tak dobre jak CRT chyba, że te zaczynające się od 3000 zł.

O rany, co za farmazony... Bardzo dobrego LCD 17" kupisz za 1300zł. Nie wątpie że jesteś zadowolony
ze swojego monitora ,ale jak się wypowiadasz o LCD i nie wiesz co to jest to dopisz "moim zdaniem...".
Ktoś może Ci przecież w to uwierzyć i nie kupi LCD.
PS: Zdanie podobne do twojego miałem około rok temu, przekonałem się jednak o jakości LCD

Pamiętaj iro żę każda wypowiedź na tym czy innym topicu, na tym czy innym forum jest subiektywna i właśnie"moim zdaniem" ludzie któży piszą coś na forum piszą to od siebie i jeśli ktoś napisze że "Ziemia jest płaska" to jest to tylko i wyłącznie jeso zdanie wię pisanie "moim zdaniem" za karzdm razem jest bezsęsowne poniewarz karzdy odpowiada za siebie i pisze to co uwarza a tego zabronić im nie można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>.... niestety sama jakość jest już zazwyczaj daleko daledo w tyle za CRT, chyba

Dnia 06.04.2006 o 13:59, Dark SMG napisał:

że tak jak już zostało nie raz powiedziane za monitor damy od 3500 w zwyż...


Ludzie! Interesujcie się troche nowościami. Powiedzcie pod jakim względem np. ten monitor ustępuje CRT. Bo moim zdaniem pod każdym względem jest lepszy od CRT z wyjątkiem ceny i szybkości wyświetlania obrazu (opóźnienie 0,006 sek)
http://www.samsung.com/pl/products/monitor/tft/monitor17/770p.asp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2006 o 14:05, iro1979 napisał:

>.... niestety sama jakość jest już zazwyczaj daleko daledo w tyle za CRT, chyba
> że tak jak już zostało nie raz powiedziane za monitor damy od 3500 w zwyż...

Ludzie! Interesujcie się troche nowościami. Powiedzcie pod jakim względem np. ten monitor ustępuje
CRT. Bo moim zdaniem pod każdym względem jest lepszy od CRT z wyjątkiem ceny i szybkości wyświetlania
obrazu (opóźnienie 0,006 sek)
http://www.samsung.com/pl/products/monitor/tft/monitor17/770p.asp

podałes stronkę samsunga a myślisz że jak producent wie że np. monitor ma wolniejsze odświerzanie i mniejsze odwzorowaniue koloró to napisze o tym na swoim www ??? czytaj testy NIEZALEŻNYCH testerów którzy podają faktyczne parametry (oczywi śćie to tylko moje prywatne zdanie)
jeśli lubisz LCD to ja ci tego niezabraniam poza tym niebezpiecznie ten topic skłania się ku porześladowaniu zwolennikó LCD więc dla równowagi proszę o troszkę postó zwolennik LCD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...

Dnia 06.04.2006 o 14:11, Dark SMG napisał:

podałes stronkę samsunga a myślisz że jak producent wie że np. monitor ma wolniejsze odświerzanie
i mniejsze odwzorowaniue koloró to napisze o tym na swoim www ??? czytaj testy NIEZALEŻNYCH
testerów którzy podają faktyczne parametry (oczywi śćie to tylko moje prywatne zdanie)
jeśli lubisz LCD to ja ci tego niezabraniam poza tym niebezpiecznie ten topic skłania się ku
porześladowaniu zwolennikó LCD więc dla równowagi proszę o troszkę postó zwolennik LCD.

Jestem zwolennikiem LCD bo ctry miałem 2 od początku przygody z kompem. Widze różnice w jakości obrazu na kożyść LCD (w rozdzielczości nominalnej na której zawsze gram i pacuje). Testy niezależne nie są mi potrzebne - wystarczy mi to co moje oko widzi, jak moje oko kłamie to niech robi tak dalej.. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja sobie nie wyobrarzam pracy na takim LCD jki mogę kupić (do 1300 zł.) mój kolega kupił sobie Sony i niema porónania (moim zdaniem) poprawiłem kiedyś fotkę z komórki (1.3 MP) i wyglądałą bosko (efekty poświaty, wyostrzenie, poprawa kolorów, itd.) u mnie (CRT) wyglądało balecznie u niego (LCD) zbyt jasne i mocno znieksztaucone kolory (brak "żywych" kolorów)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować