Zaloguj się, aby obserwować  
Dark_SMG

LCD vs. CRT które lepsze i wydajniejsze

367 postów w tym temacie

Dnia 06.04.2006 o 14:05, iro1979 napisał:

Ludzie! Interesujcie się troche nowościami. Powiedzcie pod jakim względem np. ten monitor ustępuje
CRT. Bo moim zdaniem pod każdym względem jest lepszy od CRT z wyjątkiem ceny i szybkości wyświetlania
obrazu (opóźnienie 0,006 sek)
http://www.samsung.com/pl/products/monitor/tft/monitor17/770p.asp


Parametry niczego sobie, jednakże cena cokolwiek zniechęca. Jeśli przy tej samej jakości obrazu mam płacić ponad dwukrotnie więcej za LCD a jedynym komfortem to mały tyłek monitora to chyba jednak zaoszczędzę te "kilka" złotówek i wybiorę CRT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2006 o 15:13, Gern napisał:

> Ludzie! Interesujcie się troche nowościami. Powiedzcie pod jakim względem np. ten monitor
ustępuje
> CRT. Bo moim zdaniem pod każdym względem jest lepszy od CRT z wyjątkiem ceny i szybkości
wyświetlania
> obrazu (opóźnienie 0,006 sek)
> http://www.samsung.com/pl/products/monitor/tft/monitor17/770p.asp

Parametry niczego sobie, jednakże cena cokolwiek zniechęca. Jeśli przy tej samej jakości obrazu
mam płacić ponad dwukrotnie więcej za LCD a jedynym komfortem to mały tyłek monitora to chyba
jednak zaoszczędzę te "kilka" złotówek i wybiorę CRT.

no włąśnie i to jest istita sporów LCD są za drogie a CRT za wielkie ale ja wolę mieć wielki,dobry i tani monitor niż mały,dobry i cholera drogi monitorek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy.
Ale ostatnie bastiony zastosowan monitorow CRT padaja.
Jeszcze pare lat i naprawde przestana byc potrzebne.
Teraz _jeszcze_ przydaja sie w zastosowaniach w studiach graficznych, dla ludzi u ktorych najwazniejsze jest prawidlowe odwzorowanie kolorow i mozliwosc skalibrowania monitora pod inne urzadzenie - np pod profil maszyny drukarskiej, tak by na ekranie widziec przynajmniej w 90% to, co zostanie wydrukowane farbami drukarskimi.
Poki co taki monitor LCD jeszcze kosztuje od 20 tys. zl wzwyz, podczas gdy baniak mozna miec za 4-5 tys.
Tak - sa monitory o takich cenach i wielkosci 19-21" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2006 o 15:20, sls333 napisał:

Wszystko zalezy.
Ale ostatnie bastiony zastosowan monitorow CRT padaja.
Jeszcze pare lat i naprawde przestana byc potrzebne.
Teraz _jeszcze_ przydaja sie w zastosowaniach w studiach graficznych, dla ludzi u ktorych najwazniejsze
jest prawidlowe odwzorowanie kolorow i mozliwosc skalibrowania monitora pod inne urzadzenie
- np pod profil maszyny drukarskiej, tak by na ekranie widziec przynajmniej w 90% to, co zostanie
wydrukowane farbami drukarskimi.
Poki co taki monitor LCD jeszcze kosztuje od 20 tys. zl wzwyz, podczas gdy baniak mozna miec
za 4-5 tys.
Tak - sa monitory o takich cenach i wielkosci 19-21" :D

wiem wiem ale jak bym już musiał kupić taki to bez wachania wydaję 4-5 tys. na CRT a nie 20 na LCD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiecie albo LCD-kowcy się obrazili, albo tu nie zaglądają albo ich po prostu nie ma bo 90% wypowiedzi zachwala CRT-ki więc jednak tak jak myślałem LCD to tylko taki gadżet który coprawda daje obraz ale marnej jakości a jak się trafi ok to kosztuje bardzo wiele, i to jest BE moim zdaniem więc wolę CRT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O rany. Większość z was nie widziała LCD na oczy a ta reszta co widziała to o parametrach typu jasność 400 cd/m kontrast 300:1 opóźnienie 16ms. Mówie wam przecież że mój LCD samsung 173P+ ma lepszy obraz od takiego CRT co macie w domu (bo wątpie że macie takiego za 5000zł do grania), co do jakości czerni to mam lepszą na LCD niż wy na CRT, o ostrości obrazu no cóż CRT nigdy nie będzie miał takiej jak LCD gdzie każdy pixel jest odrębny a nie rozmazaną plamką! Pozatym jak chce mieć taki rozmazanyu obraz jak na CRT to mam taki parametr jak sharpnes (ostrość) zmniejszam go na 20% i mam obraz jak na CRT :D. Zamieścił bym obraz jaki widze ale to mija się z celem bo na waszych CRT nie będziecie wiedzieli o co mi chodzi, bo to tak jak bym zamieścił BMP a wy widzieli byście skompresowanego mocno JPG ... hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że co niektórzy ( nie bede wymieniał) w ogóle nie mają pojęcia o monitorach i piszą takie bzdury, że szkoda gadać :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2006 o 17:51, Wasizi napisał:

Powiedzcie mi co to za monitor CTR?

CRT czy CTR różnie gadają. Wpisz w google "monitor CRT" lub "monitor CTR" takie i takie ci znajdzie obie formy są chyba poprawne. Chodzi o te monitory z kineskopem (z tzw "tyłkiem")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako ze pracuje w domu, to i sprzet sluzy mi i do pracy i do grania.
Pracowalem dosc dlugo na prawie profesjonalnej bance Iiyama Vision Master Pro 454 - 2000zl za baniak 19"
Teraz przesialdem sie na tani LCD Belinea 101920 - 1600zl za plaszczak 19".
Kolory stanowczo w dol, mimo teoretycznej opcji rzutowania przestrzeni sRGB (w sumie tylko dlatego kupilem tego plaszczaka a nie innego), za to bez porownania lepsza geometria obrazu i konwergencja, a co za tym idzie brak aberracji chromatycznej i sferycznej.
Bilans koncowy oceniam tak na troche w dol, ale niestety musialem przesiasc sie na plaszczaka z racji zmniejszenia ilosci miejsca :/
Przez jakies 2 tygodnie po przesiadce bolaly i lzawily mi oczy na plaszczaku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CRT rządzi!!!!!!!!!.......a nie CTR..... M o n i t o r C R TCRT to określenie katodowej lampy obrazowej (ang. Cathode Ray Tube) stosowanej najczęściej w kineskopach telewizyjnych i monitorach komputerowych. Komputerowe ekrany CRT można podzielić na: monochromatyczne - czyli czarnobiałe, i kolorowe, których wyznacznikiem jakości jest najczęściej ilość używanych bitów do reprezentowania każdego piksela. Np. 8 bitowy monitor używa 8 bitów do opisywania każdego wyświetlonego piksela, a każdy piksel może przybierać jeden z 256 kolorów. Tak więc im więcej bitów przypada na jeden piksel, tym więcej kolorów lub odcieni szarości może zostać przez niego wyświetlonych. Same kineskopy możemy również podzielić na trzy rodzaje, to jest: szczelinowe, plamkowe i eliptyczne (croma clear). Jakość obrazu na monitorze jest ściśle uzależniona od zainstalowanej w monitorze karty graficznej której możliwości w znacznej mierze decydują o możliwej rozdzielczości monitora i częstotliwości odświeżania ekranu. Inne istotne walory monitora to: pasmo przenoszenia, rodzaj akceptowanego sygnału (analogowy lub cyfrowy), rozdzielczość, powierzchnia robocza, szerokość pasma, częstotliwość odświeżania, przeplot i średnica plamki. Obecnie monitory muszą być dostosowywane również do coraz wyższych norm bezpieczeństwa elektromagnetycznego i elektrycznego a także posiadać szereg funkcji ułatwiających ich obsługę i wygodę użytkowania takich jak: cyfrowe sterowanie obrazem (OSD), funkcje oszczędzania energii (Energy Star), powłoke antyrefleksyjną (Anti-glare coating), multiscan czy degauss.

to jest CTR pomyliłeś się
CTR (ang. Click Through Rate) to miara procentu użytkowników zachęconych daną reklamą internetową (hipertekstowym odnośnikiem np. w postaci bannera) do ilości wszystkich odsłon reklamowanej strony (lub wysłanych e-maili). CTR wyrażany jest najczęściej stosunkiem ilości osób, które kliknęły na banner lub odnośnik. Podobnym miernikiem jest także CPM (Cost per Mile), który opiera się na koszcie dotarcia bannera do tysiąca odbiorców (lub tysiąca odsłon samego bannera).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2006 o 17:54, iro1979 napisał:

> Powiedzcie mi co to za monitor CTR?
CRT czy CTR różnie gadają. Wpisz w google "monitor CRT" lub "monitor CTR" takie i takie ci
znajdzie obie formy są chyba poprawne. Chodzi o te monitory z kineskopem (z tzw "tyłkiem")


Aha... Catode Ray Tube - tak brzmi rozwiniecie tego akronimu.

*rence*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2006 o 18:00, libero85 napisał:

Jasne :D Cos jeszcze ciekawego ?

Czarny lepszy na LCD :D i to jeszcze takim w granicach 1500zl :D Chyba posikam sie ze smiechu
:D

Ja tylko mówie co widze i nic więcej. Wiem że czytałeś różne gazetki i pisało zazwyczaj przy jakiś lcd "świecąca czerń" ale zapewniam cię u mnie czerń nie świeci nawet jak mam jasność ustawioną na 100<- przedchwilą sprawdziłem żeby nie pisać farmazonów (pracuje i gram na jasności 40 i o tej mówiłem, jak widać to nie miało znaczenia, liczy się jedynie jakość monitora) ty zapewne na swoim CRT masz jasność na 100 żeby cokolwiek widzieć, wiem co pisze bo na LCD przesiadłem się góra 2 miesiące temu i na CRT nie mogłem pracować przy jasności mniejszej niż 80... a często przy grach poprawiałem na 100.
PS: Widziałeś kiedyś obraz na monitorze LCD o kontraście powyżej 1000:1? Nie mówie że widziałeś tylko LCD w gazetkach jednak napewno nie widziałeś LCD dobrej jakości... i w dodatku w przyzwoitej cenie odsyłam też do http://rankingi.chip.pl/ranking_7940.html <- mój monitor to Samsung SyncMaster 173PPlus. Sprawdź jakość obrazu i cene.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2006 o 20:03, iro1979 napisał:

Ja tylko mówie co widze i nic więcej. Wiem że czytałeś różne gazetki i pisało zazwyczaj przy
jakiś lcd "świecąca czerń" ale zapewniam cię u mnie czerń nie świeci nawet jak mam jasność
ustawioną na 100<- przedchwilą sprawdziłem żeby nie pisać farmazonów (pracuje i gram na
jasności 40 i o tej mówiłem, jak widać to nie miało znaczenia, liczy się jedynie jakość monitora)
ty zapewne na swoim CRT masz jasność na 100 żeby cokolwiek widzieć, wiem co pisze bo na LCD
przesiadłem się góra 2 miesiące temu i na CRT nie mogłem pracować przy jasności mniejszej niż
80... a często przy grach poprawiałem na 100.


Ja nie wiem czemu tak sadzisz i sie z tym nie zgadzam ja mam na monitoze jasnosc ustawiona na 16 a kontrast na max (to jest chyba 100) i widac wszystko idealnie. A jak bylem u sasiada króry sobie kupil lcd za 3000zł jakas BELINEA to myslalem ze go przez okno wyzuce, w zaden sposub nie szlo go doszykowac!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli grasz,oglądasz filmy to nie ma wyboru - tylko crt. jak ktoś mieszka w okolicach poznania,albo zależy mu i pofatyguje się to polecam świetną firmę (tanipc.pl) .sprzedają używane (ok.dwuletnie) monitory w doskonałym stanie.sam kupiłem 21'' hp (parametry wyrąbiste,w polsce nie do dostania) i jestem bardzo zadowolony.
wcześniej przez 2 miesiące śledziłem rynek,wszystkie serwisy dotyczące lcd. im dłużej i bardziej zagłębiałem się w temat, tym mniejszą ochotę miałem na kupno lcd.niestety są to monitory nieuniwersalne. jedyny sens kupowania tego sprzętu to biuro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znasz mnie nie wiesz co mam. zachowujesz sie jak dziecko :D nie mam CRT Gazetek nie czytam . poprostu slepy nie jestem :D Nie podniecaj sie tak tym swoim LCD :D bo i tak masz kolory zkaszanione :D Wmowili ci ze LCD to przyszlosc i cud techniki a nie widzisz ograniczen jaki ten sprzet ma na chwile obecna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2006 o 22:59, libero85 napisał:

Nie znasz mnie nie wiesz co mam. zachowujesz sie jak dziecko :D nie mam CRT Gazetek nie czytam
. poprostu slepy nie jestem :D Nie podniecaj sie tak tym swoim LCD :D bo i tak masz kolory
zkaszanione :D Wmowili ci ze LCD to przyszlosc i cud techniki a nie widzisz ograniczen jaki
ten sprzet ma na chwile obecna :D


Jakiego masz LCD? Ja ze strony Chipa zacytuje z wyników testów "Wierność kolorów 92" i czy to jest mało za monitor za mniej niż 1500zł? Nikt mi nie wmawiał że to cud i przyszłość, kupiłem z ciekawości :P Wiem że wyjdą inne typy monitorów za pare lat, ale do tego czasu chce dobrze widzieć :). Przy starym monitorze jak siedziałem to wyłaziły mi żyły w oczach, a jak wylazłem na dwór to wszystko było rozmazane, a jak kładłem sięspać to zały czas widziałem ekran (tak jak by mi ktoś fotke z lampą zrobił, ale w mniejszej skali). A podniecać się będe swoim LCD bo od tego on jest :D Nie kupił bym go gdyby miał być jakiś wybrakowany, tak żebym żałował zakupu. Minusem tego LCD co mam jest cena, ale już go kupiłem więc mnie to już nie dotyczy :D i opóźnienie 8ms które mogło by być mniejsze od 1ms lub nie było by go wcale :D. Gram teraz tylko w gry FPP i wcale mi to opóźnienie nie przeszkadza, widze je jedynie w sytuacjach przez siebie wymuszonych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To podniecaj sie dalej :)

A ja bede uwazal ze na chwile obecna LCD jest niedopracowane.

W koncu nie poraz pierwszy cos dobrego jest zastepowane czyms gorszym w imie postepu. A moze w imie sprzedazy i napedzaniu sztucznej koniunktury ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować