Zaloguj się, aby obserwować  
Dark_SMG

LCD vs. CRT które lepsze i wydajniejsze

367 postów w tym temacie

Dnia 07.04.2006 o 12:18, KrzysztofT napisał:

> > Szkoda tylko, że mdag nie dodał, że ten cudny monitor jest na matrycy TN. Hehe...

> > TN - kolory jak w telewizorach marki Rubin. Hehe...
>
> Oczywiście że jest na TN. Czytaj co jest powyżej. Nie odnosiłem się absolutnie do jakości
tego
> 2 ms. Jeden z forumowiczów nie wierzył że takowe istnieją więc podałem linka i to wszystko.

>
> Wolałbym PVA z 20 ms niż tego TN z 2 ms...
>

Tylko co to za radość, mieć obraz jak na 20 letnim ruskim rubinie? Kolory "wyprane", ale jest
2ms czas reakcji. Można szpanować przed "ziomalami" z osiedla :)

a puźniej wsiąść do "stjuningowanego" malucha z rtonowymi spojlerami i (obowiązkowo) płytką cd na przednim lusterku i puścić Hip hopa na cały regulator aż się maluch rozpada... niema to jak szpaneży nie?? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2006 o 12:21, Dark SMG napisał:

> > > Szkoda tylko, że mdag nie dodał, że ten cudny monitor jest na matrycy TN. Hehe...

>
> > > TN - kolory jak w telewizorach marki Rubin. Hehe...
> >
> > Oczywiście że jest na TN. Czytaj co jest powyżej. Nie odnosiłem się absolutnie do
jakości
> tego
> > 2 ms. Jeden z forumowiczów nie wierzył że takowe istnieją więc podałem linka i to
wszystko.
>
> >
> > Wolałbym PVA z 20 ms niż tego TN z 2 ms...
> >
>
> Tylko co to za radość, mieć obraz jak na 20 letnim ruskim rubinie? Kolory "wyprane", ale
jest
> 2ms czas reakcji. Można szpanować przed "ziomalami" z osiedla :)
>
a puźniej wsiąść do "stjuningowanego" malucha z rtonowymi spojlerami i (obowiązkowo) płytką
cd na przednim lusterku i puścić Hip hopa na cały regulator aż się maluch rozpada... niema
to jak szpaneży nie?? :-)


Wiadomo. Tylko obowiązkowo musi lecieć Peja, Mezo, albo inne gwiazdy polskiego Disco-Polo.:).
Ewentualnie "Dla mnie masz stajla". Umc,umc,umc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2006 o 12:23, KrzysztofT napisał:


> cd na przednim lusterku i puścić Hip hopa na cały regulator aż się maluch rozpada... niema

> to jak szpaneży nie?? :-)
>

Wiadomo. Tylko obowiązkowo musi lecieć Peja, Mezo, albo inne gwiazdy polskiego Disco-Polo.:).
Ewentualnie "Dla mnie masz stajla". Umc,umc,umc....

Tak to jest pzryszłóść narodu nie, jak już wolę coca-colę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2006 o 12:18, KrzysztofT napisał:

> Oczywiście że jest na TN. Czytaj co jest powyżej. Nie odnosiłem się absolutnie do jakości
tego
> 2 ms. Jeden z forumowiczów nie wierzył że takowe istnieją więc podałem linka i to wszystko.
>
> Wolałbym PVA z 20 ms niż tego TN z 2 ms...
>
Tylko co to za radość, mieć obraz jak na 20 letnim ruskim rubinie? Kolory "wyprane", ale jest
2ms czas reakcji. Można szpanować przed "ziomalami" z osiedla :)



Nie wiem czy się dobrze zrozumieliśmy. Napisałem że wolałbym PVA z 20 ms niż każdego TN nawet gdyby to był 0 ms. Więc chyba nie chodziło Ci o moją radość i mój szpan ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2006 o 12:31, mdag napisał:

> > Oczywiście że jest na TN. Czytaj co jest powyżej. Nie odnosiłem się absolutnie do
jakości
> tego
> > 2 ms. Jeden z forumowiczów nie wierzył że takowe istnieją więc podałem linka i to
wszystko.
> >
> > Wolałbym PVA z 20 ms niż tego TN z 2 ms...
> >
> Tylko co to za radość, mieć obraz jak na 20 letnim ruskim rubinie? Kolory "wyprane", ale
jest
> 2ms czas reakcji. Można szpanować przed "ziomalami" z osiedla :)


Nie wiem czy się dobrze zrozumieliśmy. Napisałem że wolałbym PVA z 20 ms niż każdego TN nawet
gdyby to był 0 ms. Więc chyba nie chodziło Ci o moją radość i mój szpan ?


Nie. Ale jest sporo ludzi, dla kórych liczy się tylko czas reakcji i nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.04.2006 o 12:36, KrzysztofT napisał:

Nie. Ale jest sporo ludzi, dla kórych liczy się tylko czas reakcji i nic więcej.


Zgadzam się, zresztą producenci to bardzo eksponują (oszukując przy tym) i trafiają na podatny grunt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2006 o 12:42, mdag napisał:


> Nie. Ale jest sporo ludzi, dla kórych liczy się tylko czas reakcji i nic więcej.

Zgadzam się, zresztą producenci to bardzo eksponują (oszukując przy tym) i trafiają na podatny
grunt.

zwłaszcza że ściemniać każdy może bezkarnie a jak ludzie naiwni (w większości) to i podniecają się takim monitorem o czasie reakcji 2ms. gdzie te 2 to trzeba pomnożyć jeszcze przez 4 ale to już szczegół a jakość matrycy to już sprawa trzecio czy czwarto rzędna o której prodycent nie wspomina...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeczytałem ten artykuł o tym viewsonicu. 2ms dobre sobie, tyle, że nie b2b, marketing rządzi. To tak samo jak "pierwszy poslki mmog" ;) Ja mam na myśli DOBRĄ (z pełną paletą) matrycę która ma takie czasy reakcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez 7 lat mialem szmelcowego CRT , nie osleplem , nie bolala mnie glowa , oczy , siedzialem po kilkanascie godzin , nie wmowilem sobie jakis marketingowych pierdol :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co ty opowiadasz , cytaty z CDA walisz , slepy jestes LCD jest super , ot argumentacja fana lcd :D i jak tu z takim gadac :D

Mowi ze ma super czarny a jego monitor w spec ma od szarego do szarego bo czarnego nie ma :D buhahahaha :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2006 o 06:58, iro1979 napisał:

Sens jest tam gdzie gra się dużo (12 godzin na dzień jak o robią niektórzy gracze co nie mają
czasu z czasem robić :P)przy CRT oślepniesz w 10 lat a przy LCD za 50 lat hehe więc pograsz
sobie dłużej.

A to ciekawe. Od 11 lat pracuję w poligrafii oczywiście na monitorach CRT (8h dziennie to minimum). W domu również CRT jakieś 2-4h na rozrywkę. I widzę !!!! Musi CUD jakiś ! A znam osoby pracujące w tym fachu ze dwa razy dłużej niż ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...

Dnia 07.04.2006 o 14:49, SwenG napisał:

A to ciekawe. Od 11 lat pracuję w poligrafii oczywiście na monitorach CRT (8h dziennie to minimum).
W domu również CRT jakieś 2-4h na rozrywkę. I widzę !!!! Musi CUD jakiś ! A znam osoby pracujące
w tym fachu ze dwa razy dłużej niż ja.

hehe, tyle lat przy crt i dlatego nie widzisz różnicy :D, ze ślepotą to przesada ale wzrok sie od tego psuje. CRT ma też silne pole elektromagnetyczne. Kiedyś jak chodziłem do szkoły to chyba na PO było coś takiego jak praca przy komputerze (w centymetrach i gdzie się człowiek elektryzuje itd. te plusy i minusy na nosie, oczach, monitorze itd).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2006 o 15:37, iro1979 napisał:

...
> A to ciekawe. Od 11 lat pracuję w poligrafii oczywiście na monitorach CRT (8h dziennie
to minimum).
> W domu również CRT jakieś 2-4h na rozrywkę. I widzę !!!! Musi CUD jakiś ! A znam osoby
pracujące
> w tym fachu ze dwa razy dłużej niż ja.
hehe, tyle lat przy crt i dlatego nie widzisz różnicy :D, ze ślepotą to przesada ale wzrok
sie od tego psuje. CRT ma też silne pole elektromagnetyczne. Kiedyś jak chodziłem do szkoły
to chyba na PO było coś takiego jak praca przy komputerze (w centymetrach i gdzie się człowiek
elektryzuje itd. te plusy i minusy na nosie, oczach, monitorze itd).


Jak widać fizyka to nie był twój ulubiony przedmiot. Bo gdybyś się uczył fizyki, to byś wiedział co to jest "klatka Faradaya", gdzie ma zastosowanie i jakie są jej funkcje. Jak widać umiesz tylko powiedzieć "W CRT jest promieniowanie elektromagentyczne" i nic więcej. Szkoda, no ale "nic to", jak mawiał pan Michał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2006 o 14:40, libero85 napisał:

Co ty opowiadasz , cytaty z CDA walisz , slepy jestes LCD jest super , ot argumentacja fana
lcd :D i jak tu z takim gadac :D

Mowi ze ma super czarny a jego monitor w spec ma od szarego do szarego bo czarnego nie ma :D
buhahahaha :D

Prosto ze strony chipa specjalnie dla ciebie "Black Luminance [cd/m2] 0,12". Tylko jeszcze pytanie na jakich ustawieniach, bo może przy jasności ustawionej na 100 a nie jak 40 przy jakiej pracuje. W tym momencie siedzę w pracy i mam CRT. Forum ustawione an czarno a jest szary w domu czarny jest czarny... Mówie co widze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2006 o 15:41, iro1979 napisał:

> Co ty opowiadasz , cytaty z CDA walisz , slepy jestes LCD jest super , ot argumentacja
fana
> lcd :D i jak tu z takim gadac :D
>
> Mowi ze ma super czarny a jego monitor w spec ma od szarego do szarego bo czarnego nie
ma :D
> buhahahaha :D
Prosto ze strony chipa specjalnie dla ciebie "Black Luminance [cd/m2] 0,12". Tylko jeszcze
pytanie na jakich ustawieniach, bo może przy jasności ustawionej na 100 a nie jak 40 przy jakiej
pracuje. W tym momencie siedzę w pracy i mam CRT. Forum ustawione an czarno a jest szary w
domu czarny jest czarny... Mówie co widze.


Bo pewnie przez promieniowanie elektromagnetyczne jesteś już ślepy i nie potrafisz ocenić poprawnie kolorów. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...

Dnia 07.04.2006 o 15:42, KrzysztofT napisał:

Bo pewnie przez promieniowanie elektromagnetyczne jesteś już ślepy i nie potrafisz ocenić poprawnie
kolorów. :)

Pewnie masz racje, moje oko kłamie na kożyść LCD. Mi jest wszystko jedno, przekonasz sie czy nie, chciałbym tylko byś zobaczył sobie jakieś zdjęcie na LCD o jasności 250-280cd/m2 i o kontraście powyżej 1000:1, a potem zobaczył to samo u siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2006 o 15:42, KrzysztofT napisał:

Bo pewnie przez promieniowanie elektromagnetyczne jesteś już ślepy i nie potrafisz ocenić poprawnie
kolorów. :)

Niech żyje daltonizm i kurza ślepota :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chip Twoje Pismo Fachowej Wiedzy Komputerowej :D

Ale ja tez bym tak reagowal jak by mi wszyscy mowili ze przeplacilem 3 razy kupujac cos gorszego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować