Zaloguj się, aby obserwować  
Dark_SMG

LCD vs. CRT które lepsze i wydajniejsze

367 postów w tym temacie

Dnia 14.07.2006 o 22:25, Sanguineus napisał:

Ja mam Philipsa 107P5 - bardzo dobry monitor 17" CRT w cenie ok. 520 zł. Maks. rozdzielczość
1920x1440 przy 60 Hz, a przy 85 Hz maks. rozdzielczość to 1600x1200 :)
http://sklep.benchmark.pl/pelny_10368.html

dobrze!! widzę że się w końcu plebiscyt rozkręca tylko pamiętajcie jedna osoba jden monitor!!!! żeby nie było :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prrrr. Ja mam LCD LG mam go od dwóch lat i działa super. W grach jest super wydajny bo te stare kloce duzo miejsca zajmują i wogule. A tu mały fajny monitorek i fajnie siegra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja pochwalę swój monitorek bo warto :-)
Mam od ponad 3,5 roku 17" monitor LG Flatron F700P - CRT. Spisuje się bez zarzutu. A zapłaciłem za niego 900 zł.
Trochę dużo, ale blisko 4 lata temu monitory 17" nie były jeszcze takie tanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przedostatnim CDA było o CRT vs LCD.... Oczywiście LCD nie miało szans z CRT. A co co daje mała waga LCD i małe wymiary ?? Przecierz i tak nie będzie się z nim nigdzie chodziło i przez 99% czasu będzie w tym samym miejscu. A jeśli ktoś ma małe biurkko to już musi się pogodzić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o tekście "Nie daj się oszukać"? Sam niedawno szukałem informacji na temat różnic między LCD i CRT na różnych forach grafików itp. Generalnie wnioski są takie, że dla grafika CRT jest tańsze i lepsze (lepiej odwzorowuje kolory, nie ma efektu smużenia itp.). Natomiast LCD świetnie się sprawdzają w pracach biurowych, gdzie faktycznie można zaoszczędzić trochę miejsca dzięki nim, ponadto mają bardzo jasne ekrany, co w słoneczny dzień pozwala na wygodniejszą pracę. Powoduje to jednak, że LCD nieco dają po oczach - dłuższa praca może być męcząca. W sumie jednak, nie spotkałem się z jakąś straszną krytyką LCD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2006 o 17:58, Sanguineus napisał:

Mówisz o tekście "Nie daj się oszukać"? Sam niedawno szukałem informacji na temat różnic między
LCD i CRT na różnych forach grafików itp. Generalnie wnioski są takie, że dla grafika CRT jest
tańsze i lepsze (lepiej odwzorowuje kolory, nie ma efektu smużenia itp.). Natomiast LCD świetnie
się sprawdzają w pracach biurowych, gdzie faktycznie można zaoszczędzić trochę miejsca dzięki
nim, ponadto mają bardzo jasne ekrany, co w słoneczny dzień pozwala na wygodniejszą pracę.
Powoduje to jednak, że LCD nieco dają po oczach - dłuższa praca może być męcząca. W sumie jednak,
nie spotkałem się z jakąś straszną krytyką LCD.

Ja mam 2 komputery w domu na jednym CRT Wysokiej jakości CTX (rok temu za 1300zł) i LCD SONY LX19LT ( za 2000zł też rok temu) i niema porównania. Niewyobrażam sobie dłuższego grania na LCD żeby mnie oczy niebolały. Niema chyba lepszego jakościowo monitora LCD od średniej klasy CRT. takie monitory nadają się do biura gdzie jedyne co się robi to pracuje w bazach danych, przegląda strony itd.... Może kiedyś jak wejdzie OLCD albo DLCD to "płaskie" będą lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bardzo się cieszę że dyskusja się ożywiła nie mniej jednak jeszcze raz powiem o co chodzi.
Trwa plebiscyt na najlepszy monitor jedna osoba jeden gło, podajecie po jednym typie monitora.
dwie kategorie Eco (cena a jakość) i Power (jakość i wydajność) dajecie model i linka ja umieszczam to na kompie i 13 sierpnia ogłaszam wyniki dla jednego (narazie, może puźniej będzie więcej) uczestnika nagroa niespodzianka :) zapraszam do zabawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może CDP ufundowało by jakąś ciekawą nagrodę??? bo zapewne była by ciekawsza niż moja :)
no i starajcie się bo plebiscyt to jest a nie jakiś konkurs w rabiu ma`ryja :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale LCD za szybko wyparły CRT, aktualnie dostanie nowego CRT dobrej marki jest niemozliwe. Jedyna wyraźna przewaga lcd to mniejsza waga i ergonomia, na wszystkich pozostałych polach lcd przegrywa.

Sprawdzałem już wiele Lcdków, od Profesjonalnych Eizo po tanie Szajsungi (zresztą wcale niezłe) i zaden z nich nie wytrzmuje porównania do CRT 22'' z kineskopem Mitsubishi Diamotron bądź Sony.

Co prawda jak porównać tanie Crt Lg w którym pływa ekran, konwregacja sie rozjerzdza a szarość jest zielona z
topowym modelem lcd sony to faktycznie lepiej wypada lcd, tylko cena jakaś taka inna...

o odwzorowaniu kolorów i smużeniu sie nie wypowiem, bo to już zupełnie inna bajka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2006 o 17:58, Sanguineus napisał:

Powoduje to jednak, że LCD nieco dają po oczach - dłuższa praca może być męcząca.


i wlasnie do tego sluzy regulacja jasnosci/kontrastu/gamma :P
jezeli ktos polega tylko na ustawieniach fabrycznych lub chce sie pochwalic kontrastem trudno sie dziwic ze pozniej narzeka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować