Zaloguj się, aby obserwować  
Dark_SMG

LCD vs. CRT które lepsze i wydajniejsze

367 postów w tym temacie

Dnia 15.07.2006 o 19:36, Dominik84 napisał:

Niestety ale LCD za szybko wyparły CRT, aktualnie dostanie nowego CRT dobrej marki jest niemozliwe.
Jedyna wyraźna przewaga lcd to mniejsza waga i ergonomia, na wszystkich pozostałych polach
lcd przegrywa.

Sprawdzałem już wiele Lcdków, od Profesjonalnych Eizo po tanie Szajsungi (zresztą wcale niezłe)
i zaden z nich nie wytrzmuje porównania do CRT 22'' z kineskopem Mitsubishi Diamotron bądź
Sony.

Co prawda jak porównać tanie Crt Lg w którym pływa ekran, konwregacja sie rozjerzdza a szarość
jest zielona z
topowym modelem lcd sony to faktycznie lepiej wypada lcd, tylko cena jakaś taka inna...

o odwzorowaniu kolorów i smużeniu sie nie wypowiem, bo to już zupełnie inna bajka

Gorsze wyparło Lepsze - tak można sprostować pojedynek LCD vs CRT...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CRT jest dużo lepszy. Nie ma w nim problemów takich jak smużenie. (zawsze ledwo widoczne lub wcale jak twierdzą sprzedawcy) No i są tańsze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jaja! Właśnie się bawiłem ustawieniami mojego monitora (dla przypomnienia Philips 107P50) i co się okazało? Udało mi się ustawić rozdzielczość pulpitu na 2048x1536. Tyle, że tak naprawdę tylko pulpit miał taką rozdzielczość, a sam monitor pracował w 1600x1200 przy 85 Hz. Pulpit można było scrollować przesuwając myszkę do krawędzi, jak w jakimś RTS-ie :) Wyyypas. Sprawdziłem też jakby wyglądało granie w HDTV np. po podłączeniu X360 - ustawiłem rozdzielczośćna 1080p, czyli 1920x1080 pikseli i odświeżanie, jakie wyciąga monitorek to 75 Hz, czyli da się pracować, bez męczenia oczu (na codzień mam jednak 1280x1024 przy 85 Hz). No to chyba zakup XBOX''a staje się coraz ciekawszą alternatywą dla wymiany bebechów w kompie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2006 o 00:29, Sanguineus napisał:

Ale jaja! Właśnie się bawiłem ustawieniami mojego monitora (dla przypomnienia Philips 107P50)
i co się okazało? Udało mi się ustawić rozdzielczość pulpitu na 2048x1536. Tyle, że tak naprawdę
tylko pulpit miał taką rozdzielczość, a sam monitor pracował w 1600x1200 przy 85 Hz. Pulpit
można było scrollować przesuwając myszkę do krawędzi, jak w jakimś RTS-ie :)


dziwny ten twój monitor na Monitorze brata Samsung 797MB z nowymi sterownikami wyciaga 2048x1536 i jest to tryb pełnoekranowy :D dobry monitor CRT to podstawa :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój monitor jest chyba normalny :D Ale ten twojego brata to dopiero ewenement! Gdzie nie czytam wszędzie napisane, że max. rozdzielczość to 1920x1440, czyli tak samo jak filipsiak... No cóż moim zdaniem te dwa monitory i jeszcze LG F700P rządzą w swojej klasie (zresztą w przypadku 19" i większych też). Pewnie jeszcze jakieś Iiyamy i Eizo. Ścisła czołówka, jeśli się nie jest grafikeim czy cuś - oni to mają swoje firmy, sprzęt do kalibracji itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2006 o 01:59, Sanguineus napisał:

Mój monitor jest chyba normalny :D Ale ten twojego brata to dopiero ewenement!


czytaj moj post dokładnie na nowych sterownikach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytam dokładnie, ale nie jestem pewien czy sterowniki mogą zmienić fizyczne ograniczenia monitora... To są tylko moje wątpliwości, bo nie jestem ekspertem w tym temacie... Skoro mówisz, że tak było, to mogło tak być... Czytam sobie właśnie w internecie o początkach wszechświata i nic nie jest mnie w stanie zdziwić w tym momencie... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2006 o 04:09, Sanguineus napisał:

Czytam sobie właśnie w internecie o początkach wszechświata i nic nie jest mnie w stanie zdziwić w tym momencie

Przepraszam za OT, ale gdzie znalazłeś ten materiał/artykuł o początkach wszechświata? Na polskich stronach?
Temat mnie bardzo interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2006 o 04:09, Sanguineus napisał:

Czytam dokładnie, ale nie jestem pewien czy sterowniki mogą zmienić fizyczne ograniczenia monitora...
To są tylko moje wątpliwości, bo nie jestem ekspertem w tym temacie... Skoro mówisz, że tak
było, to mogło tak być... Czytam sobie właśnie w internecie o początkach wszechświata i nic
nie jest mnie w stanie zdziwić w tym momencie... :D


Wiesz ja sie zdziwilem podobnie jak ty gdy po 3 latach zmieniłem sterowniki w moim IBM G78 i gdy wcześnije przy 1024x768 mialem odświeżanie 85Hz tak po zmianie sterowników na nowe ze strony IBm moge teraz miec w tej rozdzielczości 100Hz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trwa plebiscyt na najlepszy monitor jedna osoba jeden gło, podajecie po jednym typie monitora.
dwie kategorie Eco (cena a jakość) i Power (jakość i wydajność) dajecie model i linka ja umieszczam to na kompie i 13 sierpnia ogłaszam wyniki dla jednego (narazie, może puźniej będzie więcej) uczestnika nagroa niespodzianka :) zapraszam do zabawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naturalnie ze CRT sa znacznie lepse. Rozklad kolorow, kontrast, rozdzielczosc, filtry, ktorych w LCD WCALE NIE MA itd. W najnowszym bodajze CDA jest artykul o wyzszosci CRT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2006 o 11:12, L OSTROWSKI napisał:

Naturalnie ze CRT sa znacznie lepse. Rozklad kolorow, kontrast, rozdzielczosc, filtry, ktorych
w LCD WCALE NIE MA itd. W najnowszym bodajze CDA jest artykul o wyzszosci CRT

przedostatnim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ludzie kierują sie stereotypami i myślą,że cieńkie jest lepsze bo ładniejsze :) sam mam LCD i nie narzekam ale nie moge powiedziec ze CRT jest gorszy bo tak nie jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tu nie chodzi o to czy LCD wygra ale jaki modelv wszak jest tylko 1 LCD narazie a reszta to CRT więc siłą żeczy narazie wygrywa model LG 2 głosy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2006 o 12:32, kepny napisał:

Ale ludzie kierują sie stereotypami i myślą,że cieńkie jest lepsze bo ładniejsze :) sam mam
LCD i nie narzekam ale nie moge powiedziec ze CRT jest gorszy bo tak nie jest :)


Ale to zaden steeotyp , zobacz na tym forum tlumy sa za CRT a nieliczi uwzajac ze jednak LCD to jest to.
I trudno im sie dziwic , cena to glowne kryterium wyboru , dwa na rynku mamy mase tandetnych LCD , ktos kupi przejedzie sie i potem pisze kwieciste eseje jakie to G***O.

a jak jeszcze CDA napisze ze CRT jest swietne to w ogole. Mozesz sie czuc jak idiota bo LCD kupiles !

Naprawde sa dobre LCD tylko nie za 500zl i to jest problem.

LCD ma trudne zycie , jako monitor komputrowy , czy panel TV , jest juz skazywany na wymarcie.
w przyszlym roku maja wyjsc SED TV (cos majacego gabaryty LCD , rozdzielczosc HD i reszte zalet poczciwego kineskopa) jest OLED ktory sie co prawda grzeje i ma kilka innych drbnych problemow ale to i tak pewnie rozwiaza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować