Zaloguj się, aby obserwować  
Dark_SMG

LCD vs. CRT które lepsze i wydajniejsze

367 postów w tym temacie

na ten temat to mozna by dyskutowac bez konca ;] bo w dzisiejszych czasach LCD sa juz naprawde dobre ale jeszcze im brak do CRT ale to zalerzy czy ktos chce miec wielkie pudło czy deseczkie ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 19 calowego Samsunga (CRT) i do tejpory nie widziałem LCD, który uczciwie może się z nim równać. Fakt, że mój monitor jest cięższy, ale jak dużo osób nosi je z miejsca na miejsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Zadzam się, ja miałem prez 5 lat 17''cal. CRT i LCD którego teraz mam jakoś wcale taki rewelacyjny(jakośc obrazu) nie jest. Pomimo tego nie zamienił bym mojego LCD na CRT bo przyzwycaiłem się to tej "gigantycznej" wolnej przestrzeni na biurku, poaztym w cieniutkim LCD mam głosniki, moge go regulować w pionie i obracać w koło , a także wygodnie przeuwac po biurku. Z CRT by tak łatwo nie poszło, każde obracanie monitora na podstawce budziło we mnie obawy czy aby czegos nie połamie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2006 o 12:30, Cossack777 napisał:

Hmmmm, co jest w końcu z tym plebiscytem ??? Zakończył się już czy nie ??? Dark SMG odezwij
się !!!

no wic plebiscyt jako umarl potrzeba glosow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2006 o 10:45, Dark SMG napisał:

no wic plebiscyt jako umarl potrzeba glosow


Słuchaj, a może jednak wyłonić zwycięzcę z nadesłanych propozycji co ??? Trochę szkoda plebiscytu, a tak przynajmniej się zakończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2006 o 15:27, Cossack777 napisał:

> no wic plebiscyt jako umarl potrzeba glosow

Słuchaj, a może jednak wyłonić zwycięzcę z nadesłanych propozycji co ??? Trochę szkoda plebiscytu,
a tak przynajmniej się zakończy.

hmm a dm wam jesze kilka dni, daqwajcie głosy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja napiszę, a raczej zacytuję to:

Producenci paneli pokazują zaawansowane AMOLED
Producenci paneli na dalekim wschodzie wyznaczają właśnie teren dla swojej kolejnej bitwy. Niepocieszeni mizernymi literami tworzącymi skrót OLED, Koreańczycy wraz z Tajwańczykami wytoczyli nowe działa w postaci AMOLED.
Tajwańska firma Chi Mei EL Corporation (CMEL) dumnie zaprezentowała 25 calowy panel TV AMOLED podczas targów FPD International w Japonii. Z kolei na bardziej odległych brzegach Morza Żółtego, na Koreańskich Targach Elektroniki, Samsung przechwalał się, że ich 17 calowy ekran AMOLED mierzy tylko 12mm grubości.

Ekrany Active matrix (AM) OLED są grubości szpilki i oferują przy tym także wyjątkowo szerokie kąty widzenia, niespotykany kontrast i kosmiczny czas reakcji.
CMEL poinformował, że do skonstruowania 25 calowca wykorzystał niskotemperaturowy polisilikonowy proces technologiczny TFT zapożyczony od swoich kolegów z Chi Mei Optoelectronics (CMO) i połączył go ze swoimi diodami emitującymi światło organiczne (OLED).
Samsung podaje, że czas reakcji jego wyświetlaczy nie przekracza 0.01ms przy rozdzielczości 1600 x 1200 pikseli, 400 nitach jasności i kontraście 1000:1. theinquirer

Zanim to wejdzie w rynek to minie rok, półtora o ile nie więcej. No i ceny też pewnie będą wysokie, ale widać że jest to super sprzęt, o ile to sprzętem można nazwać. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie koledzy wiem ze to jest temat o monitorach ale mam pytanie w sprawie telewiozra LCD zamierzam sobie taki sprawic i zamierzam kupic Samsunga LE32R32B co o nim myslicie i jesli nie ten to czym sie kierowac przy kupnie takeigo TV mam do wydania 3000 i potrzebuje 32 cale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LCD którego akurat mam to przyszłości i powiem wam że mój stary monitor CRT miał gorszą jakość obrazu zajmował dużo miejsca a ten malutko mjejsca zajmuje i ma lepszą jakości obrazu i nie zajmuje dużo miejsca
LCD TO PRZYSZŁOŚCI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2006 o 17:43, Flaku napisał:

LCD którego akurat mam to przyszłości i powiem wam że mój stary monitor CRT miał gorszą jakość
obrazu zajmował dużo miejsca a ten malutko mjejsca zajmuje i ma lepszą jakości obrazu i nie
zajmuje dużo miejsca
LCD TO PRZYSZŁOŚCI


Taa? No więc, jeżeli chodzi o pracę w biurze, to owszem zgodzę się z tobą. Jednakże monitory są tam potrzebne z racji raczej małej ilości miejsca. Jednakże jeżeli chodzi o graczy, to moim zdaniem CRT-ki były, są i będą najlepszym rozwiązaniem. Tak się składa, że niska rozdzielczość maksymalna (w większości modeli maks. 1280x1024), niski kontrast, czas reakcji matrycy czy wreszcie ilość rzeczywistych kolorów (bo te "32bity", to w większości przypadków pic na wodę), powodują, że LCD-ki, nie nadają się dla tej grupy userów. Oczywiście w przypadku dobrego monitora za, powiedzmy 1200 - 1500 zł, z wejściem DVI, różnice nie są aż tak znaczne, ale ludzie - monitor gracza ma nie tylko wypaśnie wyglądać, lecz ma przede wszystkim dobrze spełniać swoją funkcję!
Ja mam osobiście LG Flatrona F900P (CRT, 19 cali) i jestem z niego bardzo zadowolony.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mój wiekowy monitor CRT zaczął po prostu "nawalać".
W związku z tym postanowiłem kupic nowy monitor LCD. Dysponuje bardzo skromnym budżetem (700-750 zł) i zastanawiam sie czy za tą cenę można kupić przyzwoity monitor 17-calowy. Jesli tak, to prosiłbym o jakies propozycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2006 o 21:22, Dark Demon napisał:

Poleciłby mi kotś jakiś w miarę dobry monitor LCD 17 cali, z DVI za ok. 700 - 750 zł?

Nie ma dobrych monitorów LCD 17 cali z DVI za 700-750zł. Dobre zaczynają się od 1000zł. Jak masz 700zł to kup zwykły monitor, oszczędzisz jeszcze trochę kasy na coś innego.
PS: Poszukaj LCD z jasnością 250-300 cd/m2, kontrastem conajmniej 1500:1, i czasem reakcji mniejszym niż 8 sekund. Jak chodzi ci o jakiś gorszy sprzęt to poszukaj tu www.skapiec.pl monitory lcd i zaznacz w filtrach do 800zł i 17". Patrzyłem ale nie znalazłem nic co mogę komuś polecić ;l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2006 o 21:22, Dark Demon napisał:

Poleciłby mi kotś jakiś w miarę dobry monitor LCD 17 cali, z DVI za ok. 700 - 750 zł?


Zły pomysł. Odwiedź allegro, wpisz sobie 19" crt i znajdziesz do 400 stów super wypasione modele. A jeżeli twoja karta nie ma pod niego wejścia, to kup przejściówkę. W cenie 700 zł nie ma dobrych LCD...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować