Zaloguj się, aby obserwować  
Dark_SMG

LCD vs. CRT które lepsze i wydajniejsze

367 postów w tym temacie

Dnia 06.07.2006 o 14:51, Piter Fersin napisał:

no to amsz wade wzorku ja na lcd grałem kilku u róznych ludzi i zawsze to samo jedna rozdziałka
smuzenie i brak czarnego koloru zwłaszcza w grach typu thief czy Spliter cell to wqrza :(

smuzenie??? to kiedy ty grałeś na tych monitorach?? 10 lat temu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 15:07, penny napisał:

> no to amsz wade wzorku ja na lcd grałem kilku u róznych ludzi i zawsze to samo jedna rozdziałka

> smuzenie i brak czarnego koloru zwłaszcza w grach typu thief czy Spliter cell to wqrza
:(
smuzenie??? to kiedy ty grałeś na tych monitorach?? 10 lat temu?



lool
a ty myslisz ze na nowych nie ma smużenia buahaha to sie przypatrz fajnie to widac jak podnipsz do jedgo kompa lcd crt i postawisz kolo siebei :D:D po takim doswiadczeniu nawet na lcd nie spojrzysz :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 14:51, Piter Fersin napisał:

no to amsz wade wzorku ja na lcd grałem kilku u róznych ludzi i zawsze to samo jedna rozdziałka
smuzenie i brak czarnego koloru zwłaszcza w grach typu thief czy Spliter cell to wqrza :(


no to nie wiem na czym ty grales, ja rozdzialke mam ustawiona na mniejsza od natywnej i jakos w HL2:EP1 (zreszta nie tylko) smuzenia nie zauwazylem - na oko czarny tez zly nie byl a gra wcale nie nalezy do najjasniejszych.
prawda jest taka ze w nowszych modelach wady wyzej wymienione nie wystepuja - no chyba ze chce sie na sile oszczedzac i kupuje monitor za 750 zl.

zreszta dla niezdecydowanych polecam opinie na komputroniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 15:37, Piter Fersin napisał:

> > no to amsz wade wzorku ja na lcd grałem kilku u róznych ludzi i zawsze to samo jedna
rozdziałka
>
> > smuzenie i brak czarnego koloru zwłaszcza w grach typu thief czy Spliter cell to
wqrza
> :(
> smuzenie??? to kiedy ty grałeś na tych monitorach?? 10 lat temu?


lool
a ty myslisz ze na nowych nie ma smużenia buahaha to sie przypatrz fajnie to widac jak podnipsz
do jedgo kompa lcd crt i postawisz kolo siebei :D:D po takim doswiadczeniu nawet na lcd nie
spojrzysz :D:D

zgadzam się ale nie do końca smużenie to ogromny problem i pojawia się w 90% tanich (do 2000 zł) LCD.
jest jednak parę modeli gdzie smużenie nie przeszkadza a czerń jest idealnie czarna kumpel wczoraj pokazywał mi taki model cz. reakcji 8 ms czyli ok 16ms 250 jasność i 1500:1 kontastu, postaram się daj linka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 15:43, Dark SMG napisał:

zgadzam się ale nie do końca smużenie to ogromny problem i pojawia się w 90% tanich (do 2000
zł) LCD.

do 2000 zl to tanie modele? chyba dla grafikow. (zakladam ze chodzilo o 17/19)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 06.07.2006 o 15:43, Dark SMG napisał:

a czerń jest idealnie czarna


nie ma LCD na rynku w którym czerń byłaby czarna nie ma takiej technologii dla lcd nadzieja jest jedynie Plazma ( jeśli chodzi o płaski monitor bez wad LCD :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 15:51, scooby01 napisał:

> zgadzam się ale nie do końca smużenie to ogromny problem i pojawia się w 90% tanich (do
2000
> zł) LCD.
do 2000 zl to tanie modele? chyba dla grafikow. (zakladam ze chodzilo o 17/19)


A kto w dzisiejszych czasach kupuje nowe 15'' lcd no panowie prosze badzmy powazni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 16:17, Piter Fersin napisał:

A kto w dzisiejszych czasach kupuje nowe 15'' lcd no panowie prosze badzmy powazni

sa jeszcze monitory powyzej 19 cali i wtedy cena 2000 zl rzeczywiscie bylaby niska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nad czym tu się w ogóle zastanawiać. LCD są do niczego przecież. Napisali tak w CDA i to już dwa razy (prawie taki sam artykuł, ale cii). Skoro tak napisali w CDA, to musi być to prawda! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 16:16, Piter Fersin napisał:

nie ma LCD na rynku w którym czerń byłaby czarna nie ma takiej technologii dla lcd nadzieja
jest jedynie Plazma ( jeśli chodzi o płaski monitor bez wad LCD :D)

Niedawno z zaprzyjaźnionego sklepu komputerowego wziąłem kilka monitorów LCD i niestety nie wybrałem żadnego właśnie z powodu kiepskiej czerni i smużenia.Były to modele w cenie niewiele poniżej 2000.Być może jakieś topowe modele spisałyby się bez zarzutu , ale 3 lub 4 tys. za monitor to jednak lekka przesada.Dalej muszę korzystać ze swojego Flatronka i pomimo , że zajmuje on sporo miejsca i nie jest już nowy, nie bardzo mam na co go zmienić.LCD są fajne , ale jeżeli ktoś lubi się przyczepić do szczegółów grafiki , to ma problem z wymianą sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ekhmm skor dla was 2000 ZLOTYCH to jest malo!?!?! no to sorka ale ja tu nie pasuje! mam nonitor 17'' crt czy jak mu tam pudlo z hyundai wart teraz moze 300 zl i jestem zadowolny, widze czern jak czern a jaka mam widziec, chce normlany monitor i niewiem czym one sie tak roznia, wolalbym kupic karty w trybie sli niz monitor za 4000 zl albo nawet 2000zl!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 17:11, KrzychW napisał:

Niedawno z zaprzyjaźnionego sklepu komputerowego wziąłem kilka monitorów LCD i niestety nie
wybrałem żadnego właśnie z powodu kiepskiej czerni i smużenia.Były to modele w cenie niewiele
poniżej 2000.Być może jakieś topowe modele spisałyby się bez zarzutu , ale 3 lub 4 tys. za
monitor to jednak lekka przesada


Hmmm...wiesz, ja na swoim LCD pracuję od ponad 5 lat. Nie jest to jeden z megadrogich modeli,a spisuje się bez zarzutu. W LCD wiele zależy od czasu reakcji, po tym odróżnia się modele biurowe i modele "dla graczy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 15:37, Piter Fersin napisał:

a ty myslisz ze na nowych nie ma smużenia buahaha to sie przypatrz fajnie to widac jak podnipsz
do jedgo kompa lcd crt i postawisz kolo siebei :D:D po takim doswiadczeniu nawet na lcd nie
spojrzysz :D:D

napisałem, że używam lcd na codzień. ślepy nie jestem. smużenia nie mam. żekomy problem z czarnym to też nie u mnie. tak mam też do porównania monitor crt. stoi na biurku obok, wystarczy się odwrócić i porównać. za długo gapię się w ekrany monitorów, żeby nie być w stanie odróżnić jednego od drugiego, lub niezauważyć jakiś wad obrazu. to o czym piszesz to jest po prostu bajka, historia, przeszłość. nie wiem skąd masz takie przekonanie.
co tu dużo gadać - domek idelanie to podsumował. z resztą nie mam zamiaru cię przekonywać - nie rób tylko wody z mózgu osobom niezorientowanym, które dopiero chcą podjąć decyzję o kupnie nowego monitora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 17:47, Seldon napisał:

Hmmm...wiesz, ja na swoim LCD pracuję od ponad 5 lat. Nie jest to jeden z megadrogich modeli,a
spisuje się bez zarzutu. W LCD wiele zależy od czasu reakcji, po tym odróżnia się modele biurowe
i modele "dla graczy".

Akurat na czas reakcji nie narzekałem przy tych sprzętach - 8 i 12 ms były wystarczające.Monitor , który bardzo ładnie świecił miał niestety wyraźnie zauważalne smużenie , a w drugim, w którym nie zauważałem smużenia kolory były kiepściutkie i nie byłem w stanie tego wyregulować.Nie mam tu zamiaru psioczyć na całą technologię LCD , ale sprzęt który akurat testowałem nie odpowiadał mi.Nie zmienia to faktu , że mój kompter do gier pracuje na dość starym CRT-ku i będę musiał go niedługo zmienić i prawdopodobnie będzie to jednak LCD.Ceny spadają i za daną kwotę można kupić coraz lepszy sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem monitory CRT są lepsze! :)
Są tańsze, mają lepszą częstotliwość kontrastu, mniej awaryjne! :) i zawsze na nim może się twój kochany pupilek wyspać! :D
Co tu dużo mówić, jak zwierzak szczęśliwy to i czemu człowiek ma być smutny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 16:16, Piter Fersin napisał:



> a czerń jest idealnie czarna

nie ma LCD na rynku w którym czerń byłaby czarna nie ma takiej technologii dla lcd nadzieja
jest jedynie Plazma ( jeśli chodzi o płaski monitor bez wad LCD :D)

słuchaj czerń jest czarna wtedy gdy masz wysoki kontrast i niskie "świecenie" więc im większa różnica tym czerń lepsza a jak już pisałem jasność 250 kontrast 1500:1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 16:17, Piter Fersin napisał:

> > zgadzam się ale nie do końca smużenie to ogromny problem i pojawia się w 90% tanich
(do
> 2000
> > zł) LCD.
> do 2000 zl to tanie modele? chyba dla grafikow. (zakladam ze chodzilo o 17/19)

A kto w dzisiejszych czasach kupuje nowe 15'' lcd no panowie prosze badzmy powazni

chodziło o model 19" a 2000 jak na dobre LCD to naprawdę mało oczywiście dobre 19" LCD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 17:35, SD4HJ napisał:

Ekhmm skor dla was 2000 ZLOTYCH to jest malo!?!?! no to sorka ale ja tu nie pasuje! mam nonitor
17'' crt czy jak mu tam pudlo z hyundai wart teraz moze 300 zl i jestem zadowolny, widze czern
jak czern a jaka mam widziec, chce normlany monitor i niewiem czym one sie tak roznia, wolalbym
kupic karty w trybie sli niz monitor za 4000 zl albo nawet 2000zl!!

no słuchaj jak chcesz inwestować w SLI to ja ci tylko powodzenia owiem, to syf durnota nie dość że drogie (2x cena karty + cena płyty) to jeszcze pryrost mocy to ok. 15% od modelu z taką samą tyle że pojedyńczą grafiką. lepiej kupić np. 7600 GT za 800 zeta a reszte przeznaczyć na dobre LCD (ok 1300-1500-2000+)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko tyle : w pracy zamontowali mi monitor LCD (nie powiem dobry) ładnie widać, ale tylko w optymalnej rozdzielczości (w tym wpadku 1280/1024). Wszelakie wady opisywane w różnych periodykach byłyby niezauważlne, gdyby chodziło właśnie o max. rozdzieczolść.
Ale spróbójcie odtworzyć film w mniejszej - zgroza!.
Póki co w domu mam CRT.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 18:35, Dark SMG napisał:

>


Ehh mi moj monitor narazie wystarczy bo co bende widzial jakas roznice w grach? A i to byla prznoscnia za karta bo mam GeForce 6800gs 256/256 co jest baardzo odobny do GeForce 7600Gt, chcialem tego 2 wziasc ale nie mam plyty pod niego weic wybraelm 6800gs tym bardziej ze sie niemazle niczym nie roznia, a moj ma nawet 256 bit wiec..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować