Zaloguj się, aby obserwować  
Dark_SMG

LCD vs. CRT które lepsze i wydajniejsze

367 postów w tym temacie

Dnia 07.04.2006 o 15:42, KrzysztofT napisał:

Bo pewnie przez promieniowanie elektromagnetyczne jesteś już ślepy i nie potrafisz ocenić poprawnie
kolorów. :)


to że monitory lcd nie emitują promieniowania elektromagnetycznego to jeden z wielu mitów (czyt. kłamstw marketingowych)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2006 o 15:37, iro1979 napisał:

hehe, tyle lat przy crt i dlatego nie widzisz różnicy :D, ze ślepotą to przesada ale wzrok
sie od tego psuje.

Od każdego monitora się psuje tak samo. Różnica wynika z jakości tegoż, tak samo w LCD jak i w CRT. Przy kiepskim monitorze LCD popsujesz sobie tak samo wzrok jak przy kiepskim CRT.
>CRT ma też silne pole elektromagnetyczne.
Gdzie ? Przed ekranem ? Doczytaj zanim zaczniesz się wypowiadać.

Dnia 07.04.2006 o 15:37, iro1979 napisał:

Kiedyś jak chodziłem do szkoły

Ile lat temu ?

Dnia 07.04.2006 o 15:37, iro1979 napisał:

to chyba na PO było coś takiego jak praca przy komputerze (w centymetrach i gdzie się człowiek
elektryzuje itd. te plusy i minusy na nosie, oczach, monitorze itd).

Ach to widzę, że mieliście "fachofca" pan z PO miał taką wiedzę o monitorach jak ty teraz :D Wogóle PO to był śmieszny przedmiot, podobnie jak ZPT w podstawówce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem niepzryjemność grania na LCD w Gothica i powiem tyle: NIGDY NIE KUPIĘ TAKIEGO MONITORA! Dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2006 o 17:06, szerszeń45 napisał:

Miałem niepzryjemność grania na LCD w Gothica i powiem tyle: NIGDY NIE KUPIĘ TAKIEGO MONITORA!
Dziękuje.


A ja gram na LCD w Gothica 1, 2 i Noc Kruka i wszystko dobrze. Może na słabym monitorze grałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedys miałem monitor CRT 15'' i nie było źle, obecnie posiadam LCD 17'' i wydaje mi się lepszy, ale ma jedną wadę - ciężko mi się go czyści i łatwiej się brudzi niż CRT ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2006 o 17:29, Dziki Marczak napisał:

> Miałem niepzryjemność grania na LCD w Gothica i powiem tyle: NIGDY NIE KUPIĘ TAKIEGO MONITORA!

> Dziękuje.

A ja gram na LCD w Gothica 1, 2 i Noc Kruka i wszystko dobrze. Może na słabym monitorze grałeś.

Mozliwe, ale zniesmaczył mnie zupełnie. Poza tym kumpel ostatnio kupił (ponoć b.dobry LCD) i ma wypalone piksele i nie ma na to gwarancji... szkoda gadać. Już wole stare i cięzkie, ale o wiele lepsze CRT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2006 o 16:18, libero85 napisał:

Chip Twoje Pismo Fachowej Wiedzy Komputerowej :D

Myślisz że oni się tam nie znają? Że nie robią profesjonalnych testów? Myślisz że lepiej wierzyć w to co w CDA piszą bo po twojej myśli? Ja tam wierze w to co piszą w chipie bo to gazeta o sprzęcie a nie o grach...

Dnia 07.04.2006 o 16:18, libero85 napisał:

Ale ja tez bym tak reagowal jak by mi wszyscy mowili ze przeplacilem 3 razy kupujac cos gorszego
:D

Masz racje - teraz zauważyłem dzięki tobie. Obraz mam spaprany, jakieś jałowe kolory, cały rozmyty, nie mam czarnego koloru, jest podświetlony nierównomiernie, lewa strona nie działa bo mi padły pixele, smużenie jest ogromne, jak wyłączam monitor to nad ranem jeszcze mi się świeci. Co z tego że dużo kosztował przecież jest mały i to jest najważniejsze. Dlatego kiedyś, jak będe zmieniał to kupie LCD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale zes sie tego CDA uczepil :D A ja naprawde nie wiem co tam pisza , przestalem kupowac jakies 6 lat temu :D Ale Ty widac nie i bardzo przezywasz :D

Marketing robi swoje :D Jestes jego ofiara :D w USA to moze bys odszkodowanie dostal ale tutaj zostaje ci slepo wiezyc w opinnie z chipa :D

Poczytaj opinnie ludzi : Masz kiepska matryce , odswierzanie szary do szarego , nominalna rozdzielczosc na ktorej masz tylko dobry obraz , Cos jeszcze ? LCD to kicha chyba ze jestes sekretarka :/ jak tak to idz mi kawe zaparzyc !


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno , jakos z innymi nie polemizujesz a ze mna jedyny argument to taki ze cos w CDA napisali :D
A ja to niby przeczytalem :D

Fizyku ty nasz :) Cieszysz sie tym swoim LCD jak bezdomny co sobie szalas postawil. A my podli twego zachwytu nie jestesmy wstanie podzielic , jestesmy zawistni ze Ciebie stac na taki "drogi" monitor , ktory ma wiele zalet: jest lekki , lekki , lekki i to chyba koniec :D Powinienes sie cieszyc zostales oswiecony odkryles swietego grala w dziedzinie monitorow a my ciemna masa czytujaca CDA bladzimy po omacku (bo nam CRT wzrok wypalilo) i atakujemy takich jak ty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście kupiłęm 3 lata temu LG Flatron T710PH jestem z niego bardzo zadowolony i kupiłem go za 490 PLN na tamte czasy cena jest extra :] ma 17 cali i wogule jest świetny kolor , kontrast co tu chcieć a jak dasz dobrą karte grafiki 256 MB to zyć nie umierać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>...atakujemy takich jak ty :D
No właśnie, cieszysz się wydziwiasz.
Czy pisałem że LCD jest lekki, lekki... To że jest ładniejszy, mniejszy, energooszczędny, nie wydziela tyle ciepła, MA OSTRY OBRAZ, żywe kolory, nie męczy oczu. Zreszta poczytaj bo nie chce mia się pisać znowu http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=6131&pid=35
Też miałem kiedyś obawy.
Porównujecie najlepsze Crt do najgorszych Lcd jakie się tylko ukazały. Modeli Lcd udanych jest mało ale nie ma problemu z ich kupieniem. Po czym poznać dobry Lcd pisałem juz nie raz i na tym zakończe dyskusje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2006 o 12:21, Dark SMG napisał:

płytką cd na przednim lusterku

A wiesz, że w kilku krajach wieszanie lub umieszczanie ruchomych rzeczy przed szybami w samochodzie takich jak płytki CD, kiwające misie itp. jest zabronione?
Człowiek ma niesamowitą zdolność układu oko-mózg pozwalającego na błyskawiczne zarejestrowanie ruchu poza plamką żółtą (czyli nie w środku pola widzenia) o kącie rozwarcia prawie 180st. Dzięki temu może uchronić się przed wypadkiem działając odruchowo nawet nie zdając sobie sprawy z tego co widzi (ruch w lusterku wstecznym, w bocznej szybie itd.). Umieszczenie ruchomego przedmiotu w polu widzenia całkowicie niszczy tę zdolność, którą ma (jak wyszło w badaniach nad zwierzętami) tylko człowiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla grafików wyszły 2 panela LCD:
CE210W-21''''
CE240W-24''''
Przetwarzają obraz z 42-bitową precyzją, a wyświetlają z 30-bitową :).
Z najnowszego chip komputer test :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2006 o 13:17, iro1979 napisał:

Dla grafików wyszły 2 panela LCD:
CE210W-21''''
CE240W-24''''
Przetwarzają obraz z 42-bitową precyzją, a wyświetlają z 30-bitową :).
Z najnowszego chip komputer test :)))

a czytałeś ile kosztują... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2006 o 22:01, Olamagato napisał:

> płytką cd na przednim lusterku
A wiesz, że w kilku krajach wieszanie lub umieszczanie ruchomych rzeczy przed szybami w samochodzie
takich jak płytki CD, kiwające misie itp. jest zabronione?
Człowiek ma niesamowitą zdolność układu oko-mózg pozwalającego na błyskawiczne zarejestrowanie
ruchu poza plamką żółtą (czyli nie w środku pola widzenia) o kącie rozwarcia prawie 180st.
Dzięki temu może uchronić się przed wypadkiem działając odruchowo nawet nie zdając sobie sprawy
z tego co widzi (ruch w lusterku wstecznym, w bocznej szybie itd.). Umieszczenie ruchomego
przedmiotu w polu widzenia całkowicie niszczy tę zdolność, którą ma (jak wyszło w badaniach
nad zwierzętami) tylko człowiek.

tak Pola... ekhmm... Człowiek "potrafi"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej to znowu ja a czytaliście text o panelach (telewizorach) LCD ?????
tak niestety nie opłaca się ich kupować (niestety dla producentów) poniewarz obraz zostaje przeskalowany z 750 (DVD) na 1380 i z 1900(HDTV) na te 1380 i traci on na jakości w pierwszym przypadu zostaje on rozciądnięty a w drugim pomniejszony pamiętajcie HD Ready to nie HDTV więcej o tym znajdziecie w najnowszym Chip Komuter Test bardzo polecam text jest w dziale Uwaga Pułapka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oplaca nie oplaca powoli juz nie ma co kupowac.
Mnie tylko zastanawia jedno , kupie takie LCD o wysokiej rozdzielczosci i co wywale cala kolekcje filmow dvd i kupie HD? czy jedynym ratunkiem to projektor ?

Ale zaraz kolega IRO1979 napisze nam jaka to cudowna technologia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2006 o 13:03, libero85 napisał:

Oplaca nie oplaca powoli juz nie ma co kupowac.
Mnie tylko zastanawia jedno , kupie takie LCD o wysokiej rozdzielczosci i co wywale cala kolekcje
filmow dvd i kupie HD? czy jedynym ratunkiem to projektor ?

Ale zaraz kolega IRO1979 napisze nam jaka to cudowna technologia :D

Co do telewizorów to wole te duże :) są tanie i dobre jednak do komputera lepszy jest LCD.
PS: Artykuł dotyczy HDTV a więc to przyszłość - nigdy się nie kupuje na zapas - takie moje zdanie i pewnie nie tylko.
PS2: monitory LCD są badziewne, CRT są lepsze. Wyjątkiem jest samsung 173P+, 770 (ileś tam) i Fuitsu & Siemens p17-2 <- tylko te 3 są lepsze od CRT. (mówie o tych w przystępnej cenie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak tak sobie czytam Wasze komentarze o LCD to mysle ze wiekszosc z Was nie miala z nimi do czynienia "na zywo" a tylko sugeruje sie tym co pisza w roznych gazetach. Ja osobiscie mialem niezly monitorek 17 cali CRT z plaskim kineskopem na Trinitronie. Pol roku temu po przestudiowaniu masy informacji na temat LCD (szczegolnie jedna stronajest bardzo pomocna ale nie bede jej tu podawal) zdecydowalem sie na zakup LCD. Uwazam ze byl to jedna z moich najbardziej udanych inwestycji.
Dla scislosci uzywam monitora do gierek, filmow, pracy biurowej itd. Roznica w jakosci obrazu jest bardzo duza i w obecnej chwili nie wyobrazam sobie powrotu do CRT. Te wszystkie wady LCD wymieniane w prasie sa widoczne glownie w specjalistycznych testach, natomiast dla przecietnego uzytkowanika sa praktycznie niedostrzegalne (oczywiscie nie mowie tutaj o zastosowaniach typu profesjonalna grafika, AutoCad ).
Wystarczy tylko dobrze poszukac wybrac odpowiedni model a nie sugerowac sie monitorami z marketu - 19 cali za 999zl.
Moje zdanie wiec jest takie jesli ktos jest w stanie przeznaczy jakas rozsadna kwote na LCD i nie jest uprzedzony to czym predzej do sklepu.

PS. Od przesiadki na LCD wreszcie po dluzszych sesjach przed kompem nie mam max przekrwionych i piekacych oczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować