Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Zwrot pieniędzy za zabugowane gry?

43 postów w tym temacie

No no ciekawe to bardzo. Czyli jak kupie grę i znajdę jakiś błąd podczas gry to mogę oddać ją. Było by fajne i byłby to bat na wydawców nie miłosierny. Chodź w praktyce penie to guzik da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Griba - to wcale nie był by bat na wydawców, gdyż jeśli coś takiego by przeszło to:
- albo nie opłacało by się wypuszczać gry
- na grę czekalibyśmy tyle co na nowego Duka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2010 o 15:26, S1G napisał:

Spisze, cdkey-a, skopiuje nośnik a potem już tylko czekać na patcha. Gratuluję "Łinteligencji"
panu Rook-owi


A jezeli po zwrocie, cd-key jest banowany - kolejny nabywca dostaje nowy?
Jezeli grasz przykladowo w nowego nfsa i gra tnie niemiłosiernie, nie z twojej winy. To chyba, nie chcesz takiego badziewia, ktorego nie bedziesz uzywać. ~100zlotych piechotą nie chodzi.
Druga sprawa, to przyładowo problemy z grą przez neta - wywala, zwisy itp.
Tu, nie chodzi o male babole, ale wieksze problemy, ktore uniemozliwiają normalną gre. Wywalanie do pulpitu i to co wczesniej przytoczylem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dostajecie uszkodzone buty i idziecie je zwrócić w sklepie, to myślicie, że szybko dostaniecie zwrot kasy a oni znów wystawią te same buty na półki sklepowe?
Zazwyczaj te buty wpierw polecą do jednej z siedzib firmy by oszacowano czy uszkodziłeś ich produkt sam czy rzeczywiście dostałeś wadliwy. Dopiero wtedy stwierdzą czy możliwa jest naprawa, wymiana lub zwrot.

Z grą byłoby tak samo, to nie jest tak, że spisałbyś cd-key i z błahego powodu zwrócił. To tak nie działa. Nawet jeśli sztuka/produkt był wadliwy to wróci do wytwórcy, ten po kodzie sprawdzi do jakiego cd-key był dopasowany i wyłączy go z aktywności. Jeśli będzie chciał sprzedać to musi dostarczyć nowy cd-key, nową folie/naklejki co tam jeszcze.
Jeśli sprzedawca może wysłać do wytwórcy, to tak zrobi...

Więc nie wiem komu powinienem gratulować tutaj "łinteligencji"... i nie panu tylko PANI jeśli już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kumpel zrobił taki wałek dawno temu.
Kupił sobie CS 1.6, na następny dzień oddał grę, cd-key oczywiście sobie zapisał :P

Ja z kolei kiedyś kupiłem Burnout Paradise i oddałem bo mi się kompletnie nie podobał. Nie było problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bethesda może się w takim razie już powoli pakować i ogłaszać bankructwo xD
Co jak co ale ci panowie w takim systemie by nie funkcjonowali [dla przykłady daggerfall, morrowind, oblivion, alpha protocol, a nawet fallout 3 i new vegas - wszystko nie ustrzegło się momentami rażących bugów, uniemożliwiających rozgrywkę]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co tam bugi jakieś tam najgorzej jak producent zrobi coś specjalnie kompletnie bezsensownego z czego wynika jakaś inna komplikacja która naprawde jest wkurzająca dużo gier mnie wkurza bo mają takie bezsensowane żeczy że sie w głowie nie mieści , jeśli można by było zwrócić gre za to że jest bezsensowna że sie myślało że będzie lepsza to juz bym miał wiele zwrotów i bym miał nowego kompa. np DRAGON BALL RAGING BLAST ta gra była poprostu masakryczna pograłem zaledwie 30min a już odkryłem jak łatwo władowac super atak, poprostu nie mugł się wybronić, Podlatywaliśmy i robiliśmy kopniaka który był trudny do uniknięcia i robiliśmy najpotężniejszy atak postaci i żeby go uniknąć trzeba było w pół sekundy przed uderzeniem fali wcisnąć obrone żeby sie telportować o_O, to była poprostu masakra wtedy gdy przeciwnik leżał łądowaliśmy energie i znowu to samo wykop i Super atak.
OTO MÓJ FILMIK I W RAGING BLAST 1 I 2 BYŁO TO SAMO CO JEST NA FILMIKU
http://www.youtube.com/watch?v=i4FS3IK64WY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słownika ci trzeba.
Tak bardziej na temat. To jest normalne w tego typu grach i tego raczej, nie wyeliminujesz.
Lepiej i tak, jakby miało by być coś bardziej irytującego.
Przykladowo, jak ktos gra w Tekkena 4 czy 5, nie pamietam w ktorego ciosałem u kumpla. Jak jestes nowy, to przykladowo robisz jedną kombinację ktorą ci jest najwygodniej robić i ci pasuje. Przykladowo moj sasiad i Christie Monteiro kwadrat+kółko (jakos tak) i niby działa... na krotką mete. Albo Yoshimitsu z szybkim uderzeniem piescia jakby go ciął to chyba dól+lewo i kwadrat. albo podbijanie Juggle jackiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2010 o 17:38, Henrar napisał:

Akurat AP i F:NV zrobił Obsidian - oni też w tym systemie by zbankrutowali :)


Fallout, to chyba wina silnika (wg. recek) - Bethesda. Wiec mogą postarac sie zawsze o inny Engine :P
Alpha Protocol, hmm to nie wiem. Przeszedlem, ale jakichś bugów uniemozliwiajacych rozgrywkę nie widziałem ;d
UT3 to chyba, był. Wiec jak cos bylo... to juz ich robota ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie liczył na wszelkie organizacje i ich wypowiedzi. Mnóstwo graczy , którzy mieli zakupiony nowy COD sugerowało na różnych forach tragiczne działanie gry . Każdy rozsądny człowiek po przeczytaniu tych wypowiedzi gry ( towaru by nie kupił ) ... jednak było inaczej . Zastanówcie się panowie ..... dlaczego ? W takim wypadku działają mechanizmy iluzji i zaprzeczeń , które występują w przypadku uzależnienia. Mówię tutaj o wersji PC , bo na konsole problemu nie było. NASZ portfel może jedynie zmusić producentów i wydawców do przykładania się do pracy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem... negatywne wypowiedzi o grze - iluzją zabezpieczeń? wft?
Ludzie kupowali coda bo miał świetne recenzje (choć tak na prawde nie wiem, kto dawał te oceny, ale to taki szczegół i ile oni w niego w ogóle grali) i poprzednie częsci były "fajne". No nic zobaczymy w przyszlym roku, mam nadzieję na rehabilitację graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2010 o 17:38, Henrar napisał:

Akurat AP i F:NV zrobił Obsidian - oni też w tym systemie by zbankrutowali :)


Mea Culpa - rozpędziłem się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2010 o 15:34, Gumisiek2 napisał:

JoWood zbankrutowałoby ze swoim Zmierzchem Bogów.

Za takie coś powinni ich powystrzelać. Do dziś mam koszmary związane z tym dodatkiem. Najgłupsze wywalenie 89zł w błoto jakie mnie spotkało. Nie wiem jakim prawem ktoś mógł to dopuścić do sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować