Zaloguj się, aby obserwować  
Visien

RollerCoaster Tycoon - problem [Rozwiązany]

9 postów w tym temacie

Witam. Mam problem z grą RollerCoaster Tycoon 2 ZŁOTA EDYCJA. Otóż zainstalowałem grę na Windows XP i nie działa wyskakuje komunikat: Inicjalizacja systemu graficznego nieudana. Pamiętam kiedyś jak zainstalowałem też takie coś wyskoczyło ale dałem do informatyka żeby mi zrobił i udało mu się to zrobić więc na pewno nie mam za słabego komputera (karta graficzna 256MB, 2GB RAM procesor 5GHz na dwóch rdzeniach). Teraz chciałbym zrobić to sam żeby nie płacić za informatyka i mam taką prośbę jakby ktoś umiał rozwiązać ten problem i mi wytłumaczyć bym był bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam wszystkich zaglądających do tematu
Kamil
ps. gra to: RollerCoaster Tycoon 2 ZŁOTA EDYCJA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisz dokładną specyfikację komputera, napisz jaką masz kartę graficzną - firma, model itp, napisz jaki masz procesor i pamięć - tylko podaj firmę i model. Bo z tego co tam napisałeś nic nie wynika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2010 o 20:10, Garmledor napisał:

Napisz dokładną specyfikację komputera, napisz jaką masz kartę graficzną - firma, model
itp, napisz jaki masz procesor i pamięć - tylko podaj firmę i model. Bo z tego co tam
napisałeś nic nie wynika.

Komputer:
AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual
Core Processor 4800+
2.50 GHz, 2,00 GB RAM
Rozszerzenie adresu fizycznego
Karta graficzna:
ATI Radeon HD 2400 XT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wygooglowałem to problem jest z tym, że gra wymaga 256 kolorów. Więc rzecz leży w sprzęcie - w tym, że jest za dobry :P
Spróbuj ustawić 256 kolorów, albo w pulpit--->Właściwości--->Ekran(chyba tak), albo w opcjach zgodności. Dobrze także byłoby spróbować uruchomić grę w 640x480.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za informacje. Ale chodzi o zmienienie Jakości kolorów z 32 bity na 16 bitów? Bo gdy wchodzę w Właściwości --> Zgodność i zaznaczam w Ustawieniach ekranu Uruchom w 256 kolorach i Uruchom w rozdzielczości 640x480 ten błąd nadal się pojawia. ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj ustawić zgodność z trybem windows 98 albo 95 jeśli jeszcze tego nie próbowałeś. Jeśli to nie podziała, odpal system w trybie czystego bootowania http://www.gram.pl/pomoc_poradnik.asp?p=3027 (pomoc techniczna zawsze to podaje jako pierwsze żeby zrobić jeśli coś ma problemy z uruchomieniem) i spróbuj uruchomić grę. Tyle mam pomysłów. Ostatecznie virtual PC ci zostaje albo wine pod linuxem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązałem problem. Wystarczyło zaktualizować sterowniki karty graficznej.
Dziękuje za wszystkie powyższe informacje.
Temat można zamknąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować