Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Telewizory Philips - domowe centrum rozrywki?

12 postów w tym temacie

Dnia 30.12.2010 o 10:49, pobite_gary napisał:

Mam pytanie - posiadam konsole podlaczona do monitora i przymierzam sie powoli do kupna
telewizora, ale nie wiem: plazma czy LCD? Czy moze jednak czekac na OLED...?

Wszystko jedno (decyduje obraz i wygoda używania). Ale na plazmie musisz uważać aby nie pozostawiać włączonego nieruchomego ekranu. Inaczej wypalisz sobie trochę pikseli.
Na OLED nie ma nawet co czekać bo patent chciwego Kodaka wygasa dopiero za wiele lat. No chyba, że będzie to konkurencyjny AMOLED lub coś podobnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2010 o 11:58, Olamagato napisał:

> Mam pytanie - posiadam konsole podlaczona do monitora i przymierzam sie powoli do
kupna
> telewizora, ale nie wiem: plazma czy LCD? Czy moze jednak czekac na OLED...?
Wszystko jedno (decyduje obraz i wygoda używania). Ale na plazmie musisz uważać aby nie
pozostawiać włączonego nieruchomego ekranu. Inaczej wypalisz sobie trochę pikseli.


No nie wiem, teraz ekran przygasa po określonym czasie, przynajmniej tak jest w Panasonicu i LG, które posiadam, więc naprawdę długo można by czekać zanim się coś wypali.

Dnia 30.12.2010 o 11:58, Olamagato napisał:

Na OLED nie ma nawet co czekać bo patent chciwego Kodaka wygasa dopiero za wiele lat.
No chyba, że będzie to konkurencyjny AMOLED lub coś podobnego.


Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2010 o 12:08, maniekk napisał:

Witam.
Czy nie można by dodać napisu "artykuł sponsorowany" tak jak to robią konkurencyjne portale?

Pozdrawiam.

Ja tam widzę wyraźną informację: "Materiał powstał w ramach wspólnej akcji promocyjnej gram.pl i firmy Philips"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram.pl - coraz więcej artykułów na zamówienie, coraz mniej ciekawych rzeczy do poczytania... :(
Kiedyś byliście w I trójce najlepszych serwisów o grach, a teraz staczacie się po równi pochyłej. Takie moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2010 o 12:32, Lucas_the_Great napisał:

> Witam.
> Czy nie można by dodać napisu "artykuł sponsorowany" tak jak to robią konkurencyjne
portale?
>
> Pozdrawiam.
Ja tam widzę wyraźną informację: "Materiał powstał w ramach wspólnej akcji promocyjnej
gram.pl i firmy Philips"


Przepraszam, biję się w piersi, po prostu przeszedłem od razu do artykułu.

Mam pytanie, czy testowaliście menu Philipsa tak hmm dogłębnie? Z racji pracy miałem do czynienia z tegorocznymi modelami Philipsa i ich struktura menu potrafiła doprowadzić do szału nawet najbardziej cierpliwego człowieka. Po prostu bez instrukcji nie da rady, jak np. w Samsungu lub Sony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2010 o 12:55, maniekk napisał:

Mam pytanie, czy testowaliście menu Philipsa tak hmm dogłębnie? Z racji pracy miałem
do czynienia z tegorocznymi modelami Philipsa i ich struktura menu potrafiła doprowadzić
do szału nawet najbardziej cierpliwego człowieka. Po prostu bez instrukcji nie da rady,
jak np. w Samsungu lub Sony.


Jako użytkownik smartfonu nie miałem żadnych większych kłopotów. Na początku po prostu ciężko się przyzwyczaić, że nie ma wielu przycisków na pilocie. Jak się przyzwyczai człek, to wtedy się okazuje, że wszystko jest logiczne. A bawiłem się sporo, bo dodałem większość elektroniki w domu - no, poza lodówką ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2010 o 12:05, maniekk napisał:

No nie wiem, teraz ekran przygasa po określonym czasie, przynajmniej tak jest w Panasonicu
i LG, które posiadam, więc naprawdę długo można by czekać zanim się coś wypali.

OK, faktycznie telewizory i monitory mogą sobie sprawdzać czy kolejna ramka obrazu jest identyczna z poprzednią i na tej podstawie rozpoznawać czy jest nieruchomy obraz. Tak więc masz ból głowy bo wybór staje się po prostu trudny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2010 o 13:12, Lucas_the_Great napisał:


Jako użytkownik smartfonu nie miałem żadnych większych kłopotów. Na początku po prostu
ciężko się przyzwyczaić, że nie ma wielu przycisków na pilocie. Jak się przyzwyczai człek,
to wtedy się okazuje, że wszystko jest logiczne. A bawiłem się sporo, bo dodałem większość
elektroniki w domu - no, poza lodówką ;)


Czyli to telewizor dla ludzi, którzy już wiedzą co i jak ;) Pomijam fakt instrukcji w telewizorze, ale sam przymus dodawania nowego sprzętu jest dla nowego nabywcy "upierdliwy".
Pewnie dlatego sprzedaje się najwięcej Samsungów, bo tam nie trzeba nic dodawać i wszystko jest pod jednym klawiszem, w sensie wyboru źródła.
LG sprawdza co ma podłączone i po prostu wyświetla aktywne złącza. Sony ze swoim Media Barem też jest niczego sobie.
Dając ludziom pilota od Philipsa do ręki myślałem kilka razy, że zaraz nim rzucą w ekran :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować