• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Endriu

Steam - problem z kartą VISA

Pytanie

Witam

Mam problem z kupowaniem gier przez steam''a. Pierwszy raz zakupić próbuje grę przez steam, poprosił o numer karty i wypełniłem wszystko pola, klikam ok i zgadzam się na warunki daje dalej.
Następnie dostaje informację że moja karta VISA została odrzucona nawet nie wiem czemu.

Możliwe że coś źle wypełniłem:
- kod zabezpieczający nie wiedziałem co to jest kliknąłem w pomoc to pokazał na obrazku że to są 3 ostatnie cyfry karty (XXXX XXX). Po kontakcie z Mbankiem dowiedziałem się że to jednak chodzi o co innego, ale to też nic nie dało.
-coś takiego jest tam przy wypełnianiu jak adres bilingowy. Wpisałem tam swój adres zamieszkania. Nie wiem właściwie czy dobrze to zrobiłem.

A w mailu od steama dostałem linka gdzie jest pomoc po angielsku i oni tam piszą że steam może mieć problemy z kartami co mają jakieś znaki /# itd. moja tego nie ma. Tylko że numer karty jest co 4 liczby oddzielony spacją czego w steamie się nie da zrobić.

Jak ktoś kupował gry przez steama, to mógłby mi pomóc, może wie czemu nie przyjmuje karty. Z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

26 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 01.01.2011 o 17:05, Endriu napisał:

Witam

Mam problem z kupowaniem gier przez steam''a. Pierwszy raz zakupić próbuje grę przez
steam, poprosił o numer karty i wypełniłem wszystko pola, klikam ok i zgadzam się na
warunki daje dalej.
Następnie dostaje informację że moja karta VISA została odrzucona nawet nie wiem czemu.

Możliwe że coś źle wypełniłem:
- kod zabezpieczający nie wiedziałem co to jest kliknąłem w pomoc to pokazał na obrazku
że to są 3 ostatnie cyfry karty (XXXX XXX). Po kontakcie z Mbankiem dowiedziałem się
że to jednak chodzi o co innego, ale to też nic nie dało.
-coś takiego jest tam przy wypełnianiu jak adres bilingowy. Wpisałem tam swój adres zamieszkania.
Nie wiem właściwie czy dobrze to zrobiłem.

A w mailu od steama dostałem linka gdzie jest pomoc po angielsku i oni tam piszą że steam
może mieć problemy z kartami co mają jakieś znaki /# itd. moja tego nie ma. Tylko że
numer karty jest co 4 liczby oddzielony spacją czego w steamie się nie da zrobić.

Jak ktoś kupował gry przez steama, to mógłby mi pomóc, może wie czemu nie przyjmuje karty.
Z góry dziękuje.



Ja nie kupowałem gry przez stemma bo dla mnie to raczej oszustwo ale mój kumpel to samo miał okazało się że jego karta miała zarysy na numerze i źle się odczytywała i w tym miał problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Pierwsze pytanie. Czy masz kartę Visa, która pozwala na płatności internetowe, bo nie wszystkie mają.

Dnia 01.01.2011 o 17:05, Endriu napisał:

- kod zabezpieczający nie wiedziałem co to jest kliknąłem w pomoc to pokazał na obrazku
że to są 3 ostatnie cyfry karty (XXXX XXX). Po kontakcie z Mbankiem dowiedziałem się
że to jednak chodzi o co innego, ale to też nic nie dało.


Ten kod zabezpieczający to są 3 cyfry, które są napisane niedaleko miejsca na podpis.

Dnia 01.01.2011 o 17:05, Endriu napisał:

-coś takiego jest tam przy wypełnianiu jak adres bilingowy. Wpisałem tam swój adres zamieszkania.
Nie wiem właściwie czy dobrze to zrobiłem.


Trzeba wypełnić dane identyczne z tymi, które podawałeś podczas tworzenia karty.

Dnia 01.01.2011 o 17:05, Endriu napisał:

A w mailu od steama dostałem linka gdzie jest pomoc po angielsku i oni tam piszą że steam
może mieć problemy z kartami co mają jakieś znaki /# itd. moja tego nie ma. Tylko że
numer karty jest co 4 liczby oddzielony spacją czego w steamie się nie da zrobić.


To z tym nie powinieneś mieć problemu, spacje sa pomijane, numer karty wpisuje się ciągiem, 16 cyfr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Poszukałem trochę w google i znalazłem że adres bilingowy to numer rachunku (a nie adres mój własny). Przepisałem mój numer rachunku (ze spacjami i bez spacji) podając wszystkie dane tak jak poprzednio ale i tak nie akceptuje karty nie wiem czemu.

20110101180524

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 01.01.2011 o 18:05, Endriu napisał:

Poszukałem trochę w google i znalazłem że adres bilingowy to numer rachunku (a nie adres
mój własny). Przepisałem mój numer rachunku (ze spacjami i bez spacji) podając wszystkie
dane tak jak poprzednio ale i tak nie akceptuje karty nie wiem czemu.


Adres billingowy to nie numer rachunku, tylko adres zamieszkania.
Podstawowe pytanie, czy masz na tylnej części karty 3 cyfrowy kod? Bo jeśli go nie masz to nie zrobisz zakupów.

Na tym screenie co podałeś, musisz podać swoje imie i nazwisko, adres billingowy ( inaczej adres zamieszkania ),
W miejsce numer karty wpisujesz 16 cyfrowy numer. W miejsce kod zabezpieczający, wpisujesz 3 cyfrowy numer znajdujący się na karcie obok miejsca ( http://en.wikipedia.org/wiki/File:CVC2SampleVisaNew.png w tym linku masz podane gdzie powinien się znajdować ).

Jeśli to wszystko wypełnisz to powinno ci pójść dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jeśli chodzi o adres bilingowy to nie przyjmuje ani numeru rachunku ani adresu zamieszkania ale wiem chyba w czym problem. Mając konto w Mbanku muszę złożyć wniosek o przyznanie eKarty (specjalna karta za robienie zakupów w necie). Taką kartą płacę tylko za zakupy w internecie. Ta zwykła karta Mbanku nie przeskoczy STEAM''a chociaż ma ten kod zabezpieczający przy ręcznym podpisie na karcie.

tutaj znalazłem różnych kombinatorów: http://forum.cdaction.pl/STEAM-a-kupowanie-gier-t41462.html
ale mnie się nie widzi ściemnianie typu, że jestem z NY itp. wolę podać własne dane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ok, ale odpowiedz mi na jedno pytanie, co wszystko objaśni, masz napisany na karcie 3 cyfrowy kod zabezpieczający czy nie? Bo jeśli tak, to musi to działać

Dnia 01.01.2011 o 18:39, Endriu napisał:

tutaj znalazłem różnych kombinatorów: http://forum.cdaction.pl/STEAM-a-kupowanie-gier-t41462.html
ale mnie się nie widzi ściemnianie typu, że jestem z NY itp. wolę podać własne dane


I słusznie.

P.S. Wiesz co? Tez mam konto w mBanku i mam tam kartę, która pozwala na zakupy na Steamie itd. Jak potrzebujesz coś ważnego kupić itd. to napisz do mnie na GG to pogadamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 01.01.2011 o 19:27, Endriu napisał:

Tak bardzo mi się nie śpieszy, poczekam na eKartę, już wniosek o jej przyznanie złożyłem.

jak masz karte visa electron to nie kupisz na steam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 01.01.2011 o 19:45, Carter napisał:

> Tak bardzo mi się nie śpieszy, poczekam na eKartę, już wniosek o jej przyznanie
złożyłem.
>
jak masz karte visa electron to nie kupisz na steam

A to niby czemu? Posiadam karte Visa Electron z mbanku i płace nią bez problemu w steamie, ITunes etc, itp,itd...
Co prawda nie wiem jak to wygląda teraz, ale około rok temu po złożeniu wniosku w mBanku o otwarcie rachunku otrzymałem właśnie karte Visa Elektron i tą kartą płacę przez internet, w sklepach i pobieram kase z bankomatów, bez żadnych dodatkowych e-kart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 01.01.2011 o 20:28, Skwarek-pl napisał:

> > Tak bardzo mi się nie śpieszy, poczekam na eKartę, już wniosek o jej przyznanie

> złożyłem.
> >
> jak masz karte visa electron to nie kupisz na steam
A to niby czemu? Posiadam karte Visa Electron z mbanku i płace nią bez problemu w steamie,
ITunes etc, itp,itd...
Co prawda nie wiem jak to wygląda teraz, ale około rok temu po złożeniu wniosku w mBanku
o otwarcie rachunku otrzymałem właśnie karte Visa Elektron i tą kartą płacę przez internet,
w sklepach i pobieram kase z bankomatów, bez żadnych dodatkowych e-kart.

większośc sklepów internetowych nie akceptuje kart electron tylko zwykłe nie wiem na czym to polega to banku zapytac trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

W mBanku masz specjalną kartę "eKarta", którą wykonuje się tylko opłaty internetowe, jakbyś w sklepie próbował użyć tej karty to by nie zadziałała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam.Ja mam podobny problem z platformą steam a takze paypal.Mianowicie na paypal mam cos takiego :Ta karta kredytowa została odrzucona przez bank, który ją wystawił. Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat powodów odrzucenia karty, skontaktuj się z działem obsługi klienta wystawcy karty kredytowej. Możesz ewentualnie spróbować dodać inną kartę kredytową. Nie rozumiem czemu zoztala odrzucona moja karta to Visa Electron.Wiem ze inny moze dzialac bez problemu lecz mi nie :( na steam mam ze transakcja nie moze byc powiazana.Nie wiem oco chodzi prosze abyscie mi takze pomogli :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 08.03.2012 o 10:49, eryk314 napisał:

Witam.Ja mam podobny problem z platformą steam a takze paypal


Nie jestem pewien, ale czy przypadkiem do PayPala nie trzeba mieć karty do transakcji wirtualnych? Wydaje mi się, że miałem dokładnie taki sam problem, wyrobiłem właśnie taką kartę i wszystko działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 01.01.2011 o 21:21, Carter napisał:

jak masz karte visa electron to nie kupisz na steam
większośc sklepów internetowych nie akceptuje kart electron tylko zwykłe nie wiem na
czym to polega to banku zapytac trzeba


Nieprawda, wiekszosc akceptuje, nie akceptuja tylko te, ktore nie maja terminali z mozliwoscia sprawdzania dostepnosci funduszy na tej karcie, bo na Visa Electron nie mozna miec debetu na koncie. Dotyczy to niektorych sklepow internetowych i miejsc gdzie sa terminale nie podlaczone do Sieci (lotniska, pociagi, etc.).

@eryk314

Ja nie mialem problemu z dodaniem Visy Electron do PP i placenia przez Steam. Jakie masz konto i w jakim banku?
Dane na karcie i PP zgadzaja sie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Steam nie wymaga dodanej karty przy zakupach przez paypal. Wystarczy że wykonasz przelew błyskawiczny na konto paypal i problem z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.03.2012 o 23:12, kuba9876543210 napisał:

> jak masz karte visa electron to nie kupisz na steam
> większośc sklepów internetowych nie akceptuje kart electron tylko zwykłe nie wiem
na
> czym to polega to banku zapytac trzeba

Nieprawda, wiekszosc akceptuje, nie akceptuja tylko te, ktore nie maja terminali z mozliwoscia
sprawdzania dostepnosci funduszy na tej karcie, bo na Visa Electron nie mozna miec debetu
na koncie. Dotyczy to niektorych sklepow internetowych i miejsc gdzie sa terminale nie
podlaczone do Sieci (lotniska, pociagi, etc.).

@eryk314

Ja nie mialem problemu z dodaniem Visy Electron do PP i placenia przez Steam. Jakie masz
konto i w jakim banku?
Dane na karcie i PP zgadzaja sie?

moja pierwsza karta to była visa electron i miałem debet ale to tak dla twojej ciekawości .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.03.2012 o 09:32, Carter napisał:

moja pierwsza karta to była visa electron i miałem debet ale to tak dla twojej ciekawości


Wiekszosc electron to karty debetowe, a nie kredytowe/obciazeniowe, a te systemy chyba nie potrafia rozroznic jednej od drugiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja też próbowałem zrobic przelew z visa, i mi chyba cos nie wyszło ,poniewaz czekam juz tydzien i mi nie przyszlo
mysle ze to cos z adresem bilingowym bo wpisalem przed nim ''''ul.'''' i tak samo w linike druga nie wiem co w ta linike 2
wpisac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Żeby płacić kartą Visa Elektron z mBanku musicie upewnić się, że są spełnione te warunki:
1. Karta ma z tyłu trzycyfrowy kod zabezpieczający (CVV2). Znajduje się na odwrocie karty obok podpisu.
2. Karta ma aktywowaną możliwość wykonywania płatności w internecie. Standardowo jest to wyłączone. Wystarczy jednak zalogować się na swoje konto na stronie mBanku i w ustawieniach karty zmienić limit płatności przez internet na większy niż zero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować