Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

TOP 111 gier pierwszej dekady XXI wieku

100 postów w tym temacie

Dnia 10.01.2011 o 17:22, maxkuba napisał:

mam nadzieje , że nie zapomnieliście o Diablo,gothicach i wow-ie

Bez obaw, zapomnieli :P Chociaż D2 się jeszcze nie kwalifikuje, to LotD już tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wątpię by ,,Warlords:Batelcry" (którakolwiek część) lub ,,SpellForce"(1 lub 2) sie ukazał w tym rankingu, a to były naprawdę fajne gry, ale niech wygra najlepsza gra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy ale gust to macie do bani. Half-Life 2 na 11 miejscu ?!? Jeśli nie na pierwszym to chociaż w pierwszej trójce, a tu okazuje się że jakiś "Wiedźmin" jest lepszy... W dodatku jest "Company of Heroes" a nie ma "Soldiers: Heroes of WW II" czy "Men of War" ! Nie ma też "Blitzkrieg''a" - gry dzięki której polubiłem RTSy. Kiepsko, kiepsko. Chociaż mało mnie obchodzą takie listy to jak zobaczyłem, że H-L 2 nie ma w pierwszej piątce musiałem coś napisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ranking wyszedł ciekawy i zaskakujący z tych niekonwencjonalnych zasad. Oczywiście nie zgadzam się z nim częściej niż zgadzam, ale nie grałem w wiele z tych gier. Wydaje mi się, że jak na ranking zabrakło dosyć dobrych, moim zdaniem, tytułów jak: X3: Terran Conflict (lub innej części "iksów"), Mass Effect 1 lub 2, Dark Messiah of Might and Magic, Vampire the Masquerade - Bloodlines, Gothica 1 lub 2 (ostatecznie 3 i tak dużo lepszego niż 4) alblo risena, który pod względami mechanicznymi stoi na poziomie G2, ale uważany jest przeze mnie za lepszy :), Drakensanga - The river of time, pewnie jeszcze garść by się znalazła.
Obecność innych tytułów mnie pozytywnie zaskoczyła, chociażby MGS (Pewnie jeszcze coś bym dodał, ale największą wadą tego rankingu jest brak podsumowania wszystkich tytułów ze wszystkich grup w jednym miejscu).

Oczywiście te wady można wybaczyć, różne są gusta a tworzenie rankingu polegało na nowatorskiej metodzie.

Tym co trudno jest mi zrozumieć jest brak GTA:SA pomimo obecności GTA 3, GTA:VC i GTA 4. Moim zdaniem SA było zdecydowanie najlepsze. Pomijając fabułę i postacie, które mogły się spodobać lub nie w zależności od gustu, to jest to, moim zdaniem, najbardziej rozbudowana ze wszystkich części pod względami mechanicznymi.

Wielkość świata (przynajmniej wydaje mi się największy), różnorodność broni, rozwijanie, ubieranie, ćwiczenie postaci ( :) ) , mnogość pojazdów i licencje/prawa jazdy, rozmaitość "klimatów" w lokacachi które odwiedzamy (miasta, slumsy, pustynie, regiony wypoczynkowe, miasteczka w stylu dzikiego zachodu, country). Wydaje mi się, że nawet misje były bardziej godne uwagi zarówno pod względem fabularnym jak i rozgrywki (w pamięci z GTA:SA, które przeszedłem w okolicach jej premiery, zapadła mi garść misji, dialogów, GTA 4 praktycznie nic, ale to może być kwestia gustu, ale wydaje mi się, że pomysły na misje były ciekawsze). GTA 4 ogólnie jest, z wyjątkiem grafiki, uboższe. Jakby za każdy krok do przodu grafiki przypadały dwa kroki w tył pod względem "miodności".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, tak na dobrą sprawę to i Baldur''s Gate 2: Throne of Bhaal mógłby znaleźć się w tym zestawieniu. Piękny finał wielkiej przygody, około 50 godzin gry (tyle zajęło mi kompleksowe przejście WIELKIEGO Dragon Age). Gra wyszła na świecie w okolicach czerwca 2001, więc jak najbardziej się łapie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem wielkim fanem wiedźmina którego przeszedłem wiele razy. Mam nadzieję że w pierwszej dziesiątce znajdzie się właśnie ta gra. Najbardziej czekam na drugą część tej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2011 o 14:56, MarcinKlo napisał:

Ja jestem wielkim fanem wiedźmina którego przeszedłem wiele razy. Mam nadzieję że w pierwszej
dziesiątce znajdzie się właśnie ta gra.


Jest na dziesiątym miejscu, od wczoraj. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tak po przejrzeniu tego rankingu zdecydowanie zabrakło mi Diablo. Tak, wiem, dwójka nie mieści się w ramach czasowych, ale Lord of Destruction już jak najbardziej, a mimo 9 lat na karku społeczność diablofanów na battlenecie jakoś jeszcze nie umarła, a wręcz ma się chyba całkiem dobrze. Dziwne to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale mam nadzieję, że w pierwszej dziesiątce będzie Gothic, bo to pierwsza poważna gra w którą zagrałem i mam do niej sentyment. Po za tym ten klimat, po prostu uderza nozdrzach już od samego "Nazywam się Diego..."
Nie wiem czemu, ale lubię ten moment.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepsza 10 gier dekady:

1 miejsce: Baldur''s Gate 2 Cienie Amn z Tron''em Bhaala.
2. Planescape Torment.
3. Mass Effect 2
4. Dead Space.
5. Fallout New Vegas.
6. Warcraft 3 Regin of Chaos z dodatkiem Frozen Throne.
7. Wiedźmin.
8. Grid.
9. Crysis.
10. S.T.A.L.K.E.R Cień Czarnobyla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Los Spameros Trololo.
Najlepiej zalozyc nowe konto specjalnie na 2 posty, aby tupac mnie sie nie podoba, nawet nie przeczytawszy wprowadzenia do rankingu. Do tego pochwalic sie takim tanim zestawieniem. Juz nie mowiac, ze jest bledne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować