Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

TOP 111 gier pierwszej dekady XXI wieku

100 postów w tym temacie


Ech, jeśli jedna gra jest na pierwszym miejscu, a inna natomiast na setnym, to chyba logiczne, że porównanie jest (gorsza, lepsza, mniej lub bardziej popularna etc.). W sumie po co ja się udzielam, i tak nie będę śledził tego topu, bo te w wykonaniu ekipy gram.pl są najczęściej śmieszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2011 o 00:58, Grinczar napisał:

A czekolada smakuje mi bardziej niż ogórek.


A ogórek zdrowszy!

Dnia 02.01.2011 o 00:58, Grinczar napisał:

Rankingi są subiektywne i tylko takie mogą być, a ty próbujesz obiektywnie wyłonić zwycięzcę - nie da się.


Da się, dla mnie zrobili to obiektywnie. Tylko, trzeba przeczytać ten maly cytacik co podalem ;) a, że wynik taki dziwny... to juz co innego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


I tak i nie. Można, ale jest to niesprawiedliwe. Powinno się porównywać rzeczy w swojej kategorii, przynajmniej publicznie na łamach gazet bądź serwisów internetowych. Ja lubię i czekoladę i ogórka, ale nie umiałbym wybrać co jest lepsze. Za to mogę zrobić sobie ranking czekolad, czyli lubię mleczną, nie lubię z rodzynkami. Albo firmy. Z ogórkiem to samo. Mogę zrobić top ogórków, czyli ogórek w surowy, w occie, kiszony etc. Najlepiej gry porównywać kategoriami, czyli FIFA z PES, a GoW z Darksiders, Dante''s Inferno lub Ninja Blade. Teraz rozumiesz o co mi chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2011 o 01:02, Perry_Cox napisał:

Ech, jeśli jedna gra jest na pierwszym miejscu, a inna natomiast na setnym, to chyba
logiczne, że porównanie jest (gorsza, lepsza, mniej lub bardziej popularna etc.). W sumie
po co ja się udzielam, i tak nie będę śledził tego topu, bo te w wykonaniu ekipy gram.pl
są najczęściej śmieszne.


To co oni zrobili, to usrednienie kilkadziesięciu roznych ocen gier. Wyszla jakas wypadkowa pewnie ponad 100 gier.
To, że tobie on się nie podoba, jest to wynik tego, ze juz oceniasz to subiektywnie. Tak jak kazda osob która brała udział w tworzeniu tego rankingu coś by pozmieniała... tak i ty, to normalne. Co nie zmienia faktu... dla mnie ranking juz zakrawa o obiektywizm. Bo wynik jest srednia ocen kilkunastu osob o roznych pogladach/gustach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh ;)
Tego rankingu nie robiła jedna osoba ;)
Kazdy mial taki sam glos (Nooo, nie lczac decydujacego Lucasa The Great ofc ;) )
Wyszlo jak wyszlo, nikt zadowolony nie jest, ale wynik jako wynik jest średnią. Statystycznie osoby biorące udzial w tym rankingu lepiej oceniają w tym wypadku FiFe jak GoW ;) Przez co wynik z deka nachodzii na obiektywizm, ale jak wiadomo statystyka to nauka glupcow ;) Wynik zawsze nie będzie się podobać, bo człek to wredny zwierz ma rozne gusta - on bedzie patrzeć subiektywnie i podobać mu się nie bedzie. Ale jak popatrzec przez pryzmat uśrednienia, bo taki ten ranking jest. Dla mnie jest obiektywny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Zbaczając z tematu, dziwię się w ogóle, że chce im się bawić w takie rzeczy. Od jakiegoś czasu mam wrażenie, że wszystko robią na odpieprz się i kiedy im się podoba (nie piszę o konkretnych osobach, tylko o całej ekipie gram.pl). Pamiętam czasy, gdy było co robić na tej stronce, redakcja starała się budować społeczeństwo, aż nagle olali sprawę i wszystko toczy się jakby z przymusu. Nie wiem, czy jasno się wyraziłem, po prostu kiedyś widać było ich zapał, teraz już niekoniecznie. Gdyby nie forum, dawno olałbym gram.pl. I pomyśleć, że jeszcze parę lat temu w życiu bym nie przypuszczał, że takie coś napiszę.
Jeszcze raz powtórzę, obiektywizm nie istnieje! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2011 o 01:25, Perry_Cox napisał:

Jeszcze raz powtórzę, obiektywizm nie istnieje! :P


Nie ;) ale mozna zawsze do niego dązyć ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rankingi jednej kategorii są bezsensowne i nudne. I co z tego, że FIFA będzie lepsza od PESa? Wolę wiedzieć, dlaczego autorzy wybrali FIFĘ zamiast GoWa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2011 o 02:17, Grinczar napisał:

Wolę wiedzieć, dlaczego autorzy wybrali FIFĘ zamiast GoWa.


A gdzie oni, to napisali? Miejsce wyszlo takie, jak wyszlo. Bo tyle punkcików wyszło FIFie, a tyle GOW. Wynik wyszedl tak jak wyszel przypadkowo, a nie, ze oni tak chcieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisałem ogólnie o rankingach.

Myślę, że każdy już zrozumiał, że żaden autor tego rankingu nie byłby zadowolony z takich miejsc, ponieważ jest to średnia ich głosów, czyli najbardziej obiektywna rzecz w subiektywnym TOP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2011 o 01:08, Perry_Cox napisał:


I tak i nie. Można, ale jest to niesprawiedliwe. Powinno się porównywać rzeczy w swojej
kategorii, przynajmniej publicznie na łamach gazet bądź serwisów internetowych. Ja lubię
i czekoladę i ogórka, ale nie umiałbym wybrać co jest lepsze. Za to mogę zrobić sobie
ranking czekolad, czyli lubię mleczną, nie lubię z rodzynkami. Albo firmy. Z ogórkiem
to samo. Mogę zrobić top ogórków, czyli ogórek w surowy, w occie, kiszony etc. Najlepiej
gry porównywać kategoriami, czyli FIFA z PES, a GoW z Darksiders, Dante''s Inferno lub
Ninja Blade. Teraz rozumiesz o co mi chodzi?


Wciąż troszkę mijasz się z prawdą, przykład z ogórkiem i czekoladą jest zły (byłby trafny gdybyśmy porównywali filmy z grami niby i jedno i drugie na płycie i można włożyć do odtwarzacza, a jednak to nie to samo). Wiele jest tego typu rankingów choćby w motoryzacji czy choćby muzyce (mówię tu na przykład o rozczarowaniach i zaskoczeniach roku dajmy na to zaskoczenia 1 ceny płyt 2 płyta Kings of Lyon 3 Open er festival). Myślę że ten ranking ma na celu bardziej pokazać nam jakie odczucia i wrażenia gra sprawiała podczas grania i pozostawiła po ukończeniu. Biorąc Twój przykłąd FIFY i GoW trzeba to rozumieć tak: chłopaki z redakcji grali w obie gry obie im się podobały ale to GoW pozostawił lepsze wrażenie na koniec a LEGO SW jeszcze lepsze niż GoW wtedy to ma całkiem spory sens ;]

PS pozdrowienia dla forumowiczów i redakcji szczęśliwego nowego roku tak trzymać ludzie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować