Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

TOP 111 gier pierwszej dekady XXI wieku

100 postów w tym temacie

BUMP!

Dnia 16.01.2011 o 19:35, assassinscreed napisał:

Według mnie to na 100% 2 gry będą gothic ... i wiedźmin to nie jest błędne


Top111 juz jest dawno skonczone, tylko w tym artykule brak linkow ;d

Miejsca 10-1
http://www.gram.pl/news_8QPiGuC1_TOP_111_Miejsca_10_1.html

i 11 najbardziej oczekiwanych gier
http://www.gram.pl/news_8QPjHOi3_Top_111_11_najbardziej_oczekiwanych_gier_2011_roku.html

@Do Redakcji
http://www.gram.pl/art_9wPfGe8_TOP_111_gier_pierwszej_dekady_XXI_wieku.html

Daloby sie linki poprawic? Bo ktos tutaj dopiero sie teraz z choinki urwal :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2011 o 11:57, karolekx23x napisał:

Tylko patrzeć ile kontrowersji wzbudziła ta lista, jak bym wiedział ze tak sie skonczy
to mogła w ogóle nie powstawać.


Pytanie, dlaczego? Bo jest zly? Czy inni są kompletnie slepi, ze nie mogą zrozumieć, że ich ulubiona gra, którą się jarają moze nie byc tym ideałem w oczach kogoś innego?

To, ze komus podoba sie ME, czy Crysis, czy inna kicha. Nie jest powiedziane, ze musi sie podobać redaktorom.
Nie ich winą jest, ze całe armie obywateli wypisuja a gdzie tamto, siamto i owamto pultając się Bóg wie o co.
Jakby świat się walił.

PS. juz nie mówie o osobach, co nie potrafily wstepu przeczytac, jak ukladane jest TOP100 oraz to, ze brane są gry od 01.01.2001.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To żeby nie było sprzeczek to jak już będą robić taka listę za rok, niech zrobią dwie.
Jedna według redakcji, druga według graczy.
Przeprowadzić sondę z graczami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2011 o 12:26, Zgreed66 napisał:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=64370&u=140
Nie liczyłbym na epic wynik tego.


Niestety, moralizatorów mamy tutaj wielu, lecz mało który wykazał tę odrobinę trudu i przedstawił nam swój ranking dzięki czemu: a) pokazałbym nam głupkom które to gry są dobre i które powinny się znaleźć b) przyczyniłby się do powstania rankingu gramowiczów, czyli tego "lepszego" rankingu którego wiele osób się domagało w tym też i ja.
A tak? Ile póki co zagłosowało osób w pokazanym przez Ciebie temacie? 100? 130?

Paranoja po prostu, paranoja i bezczelne ośmieszanie narodu polskiego xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2011 o 12:37, Pitej napisał:

Paranoja po prostu, paranoja i bezczelne ośmieszanie narodu polskiego xd


Do narodu bym nie uogólniał xD

Po prostu uwazam, ze nazbiera się zbyt duża banda co nagrała sie w najbardziej popularne gierki.
A te swietne, malo znane niszowe gierki i tak bedą na samym koncu. Wiec co za różnica? I tak bedzie do bani xD

Takie rankingi traktuje w jeden sposob (juz to pisalem, ale napisze poraz kolejny). Takiej wyroczni gier. Jakby niebyło mamy tutaj 100 potencjalnie swietnych tytułów. We wiekszosc pewnie nie gralismy. Przykladowo nie gralem w King''s Bounty Legenda, zalatwilem sobie z CD-A. HoMM mi nie podchodzi, ale to akurat mi się cholernie podoba :)
Sam początek uwazam za boski xD
Teraz przemnozyć to przez paredziesiat innych gierek - grania w ciekawe gry mamy po uszy. Odrazu odsiane od gniotów :]

Dodatkowo, pojawiają się w komentarzach calkowicie niszowe, ale i swietne gry o których praktycznie nikt nie ma pojecia, ze istnieja.

Więc zamiast skomleć, jaki ten ranking gniot, ze nie ma tylu popularnych tytulow w TOP10 - to brac sie za granie w te swietne wymienione tytuły :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dostaliśmy tutaj ''zestawienie najlepszych gier ostatniej dekady''. Moim zdaniem ranking nie jest ideałem, ale każdy ma Swoje gusta oraz upodobania. Niemniej jednak chciałem dodać, że cieszy mnie, że w rankingu tak wysoko znalazły się trzy części kultowej jak dla mnie serii Grand Treft Auto. Aktualnie odświeżam sobie ''Vice City'' i myślę, że gra mimo upływu lat nadal ''daje radę''. Sporym zaskoczeniem była wyskoka pozycja Max Payne''a, w którego przed laty również się zagrywałem. Wysoko zestawiona jest również ponadczasowa Mafia. Według mnie autorzy rankingu nie wzięli pod uwagę tego, że niektóre gry nie ukazują się na pecety (nawiązując do Gears of War - jak dla mnie świetnej strzelanki). Ogólnie ranking sporządzony jest dobrze, żeby nie powiedzieć bardzo dobrze. Plusem jest dla mnie włączenie takiej kwestii, jak ponadczasowość gier. Minusem chociażby brak świetnego Mass Effect 2. Z mojej strony tyle. Dzięki i pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki ranking a nie ma tu takich gier jak S.T.A.L.K.E.R. czy Sniper Ghost Warior albo Ghotic. Za to postawienie tak wysoko Mafii czy Batmana to duży błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie gdzie takie perełki jak Diablo, Gothic, Risen, Twierdza, Kozacy czy Age of Empires ?? Ja nie wiem jak takich klasyków mogło zabraknąć na tej liście...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Age of Empires i Diablo (ani jedynka ani dwójka) do rankingu się nie załapują, ale całkowicie zgadzam się z tym, że Kozacy powinni się znaleźć. Gra jest fantastyczna. W multi wciąż gra mniej więcej tyle osób co w przesadnie, moim zdaniem, wychwalane pod niebiosa Company of Heroes. Twierdzę też bardzo lubię, choć do niej nie mam już takiego sentymentu.
Uważam natomiast, że Risen nie zasługuje na to żeby w tym rankingu się znaleźć. A brak Gothic''a jest już co najmniej dziwny. Choć mając na uwadze to, że i tak pół Polski się nim zachwyca to jego nieobecność na liście mi nie przeszkadza.

Jeśli nie widziałeś a masz ochotę to zerknij na "nasz" - gramowiczów ranking 100 najlepszych gier dekady:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=64370&pid=321

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=64370&pid=322

Trzeba mieć na uwadze to, że wybranie 100 najlepszych gier dziesięciolecia jest niesamowicie trudne. Zwłaszcza, że uwzględniane były gry nie tylko na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować