Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

TOP 111: Miejsca 100 - 91

59 postów w tym temacie

Chętnie zobaczyłbym tym razem MEGA ANKIETĘ w której można byłoby głosować na swoje top 100 gier minionej dekady i porównać wyniki gramowiczów z redakcją, byłaby szansa na takie coś?

Szkoda że nie ma reputacji postów, to prosiłbym o wypunktowanie pomysłu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EFLC i gow2 zdecydowanie za nisko. Trochę bezsensowne są rankingi robione przez jedną lub kilka osób, bo powiedzmy, że ktoś nie lubi GTA, a np bardzo spodobała mu się platformówka Trine, i daje ją wyżej od GTA4 a to już byłby absurd. Ja jak szukałem gier, to z gamerankings.com brałem tytuły w które nie grałem i przyznam, że jak dla mnie dobrze odwzorowana jest tam skala. Wcześniej CD-A kupowałem tak do 2006r i też grałem co mi się spodobało. Teraz niestety na PC większość to crap a jedyne dobre tytuły są na konsole, szczególnie jeżeli chodzi i podejście do gry. Dopracowany, świat i gameplay i wszystko postawione na grywalność. Na PC nic dla siebie nie widzę oprócz Duke Nukem Forever i Doom4. Na konsole Killzone 3 i MK 2011. Mam nadzieję, że jakoś przeżyje ten rok na tych grach, chyba że pokażą się jakieś inne solidne tytułu których narazie nie zauważyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2011 o 13:20, rafal2iomuss napisał:

EFLC i gow2 zdecydowanie za nisko. Trochę bezsensowne są rankingi robione przez jedną
lub kilka osób, bo powiedzmy, że ktoś nie lubi GTA, a np bardzo spodobała mu się platformówka
Trine, i daje ją wyżej od GTA4 a to już byłby absurd.


A Ty co robisz? To jest absurd. Ty nie lubisz jakichs tam gier i juz rozwalisz ranking, przeczytaj jak go zrobili i pomyśl jaki to ma wpływ na wynik. Potem komentuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2011 o 13:38, Zgreed66 napisał:

> EFLC i gow2 zdecydowanie za nisko. Trochę bezsensowne są rankingi robione przez
jedną
> lub kilka osób, bo powiedzmy, że ktoś nie lubi GTA, a np bardzo spodobała mu się
platformówka
> Trine, i daje ją wyżej od GTA4 a to już byłby absurd.

A Ty co robisz? To jest absurd. Ty nie lubisz jakichs tam gier i juz rozwalisz ranking,
przeczytaj jak go zrobili i pomyśl jaki to ma wpływ na wynik. Potem komentuj.

No fakt metodyka prowadzenia rankingu wydaje się najlepsza na warunki redakcji, chociaż do tej z gamerankings.com sporo brakuje, no ale wiadomo tamta strona jest w tym wyspecjalizowana, a to portal o raczej ogólnym podejściu do gier [;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2011 o 13:38, MacJak napisał:

"11 najbardziej oczekiwanych gier 2011 roku"
Powiem tylko tyle: 11.11.11
:D


Hehe ;) Wszyscy doskonale wiemy jaki tytuł tego dnia pojawi się na sklepowych półkach. Nie wiadomo tylko jaki będzie podtytuł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2011 o 14:57, damlon napisał:

Hehe ;) Wszyscy doskonale wiemy jaki tytuł tego dnia pojawi się na sklepowych półkach.
Nie wiadomo tylko jaki będzie podtytuł.

Skyrim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fifa 10 - nie wiem, nie grałem, ale ponoć dobra.

King''s Bounty - odrzuciła mnie już na samym początku, nawet nie przeszedłem treningu, ta grafika i mechanika którą już gdzieś wcześniej widziałem - odgrzewane Hirołsy w Warcraftowej oprawie - nie dla mnie.

Lumines - grałem na ps2 i cóż - taki tetris - co to robi w rankingu to już w ogóle nie wiem.

Black - no cóż, to na ps2 swego czasu był sam miód, ta grafika i mechanika, rozwalanie i niszczenie - to mi się podoba. No cóż, jak wspomnioeli twórcy rankingu - poziom trudności wysoki, ale ja i tak szarżowałem ;).

Blood Bowl - nie grałem ale słyszałem że jest niezła.

GTA: Episodes from Liberty City - grałem, niezłe ale wydaje mi się że umieszczenie w tym samym rankingu dodatków i gołej podstawki GTA IV byłoby bezsensowne, bo gra w żaden sposób rewolucyjna nie jest.

Warhammer 40.000: Dawn of War II - kupiłem już jakiś czas temu, ale jeszcze nie grałem.

God of War II - grałem tylko w jedynke, ale z tego co słyszałem dwójka jest lepsza - dla mnie zwykły, często frustrujący slasher. Może dwójka była jakoś ambitniejsza.

FIFA 2003 - grałem ,ale czy rewolucja? Skrypty, skrypty i jeszcze raz skrypty - "symulatory" piłki nożnej jeszcze długo będą tylko właśnie takimi gierkami - ale nie mającymi się nijak do rzeczywstości - zresztą mógłbym tak napisac o kazdej grze.

LEGO Star Wars - nie grałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2011 o 19:41, Wintesun napisał:

King''s Bounty - odrzuciła mnie już na samym początku, nawet nie przeszedłem treningu,
ta grafika i mechanika którą już gdzieś wcześniej widziałem - odgrzewane Hirołsy w Warcraftowej
oprawie - nie dla mnie.


Widać, że nie grałeś, ani nawet nie czytałeś wiele na temat KB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.01.2011 o 13:58, Vojtas napisał:

odgrzewane Hirołsy

Ale fakt, że Hirołsy są inspirowane właśnie KB to już nic nie znaczy, to tylko taki szczegół? :>

Swoją drogą, zauważyliście, że zawsze jak jest jakiś ranking (obojętnie jaki) to pod nim w komentarzach jest flame "A dlaczego to tak nisko? Ałeee gram.pl nuuuby co wy daliście, pszciesz GTA IV to fszystko i miszcz!", albo "kto to robił, że nie ma mojego boka kol of djuti, ale wy jesteście kupiii, nie znacie się!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2011 o 17:18, Markush napisał:


> odgrzewane Hirołsy
Ale fakt, że Hirołsy są inspirowane właśnie KB to już nic nie znaczy, to tylko taki szczegół?
:>

Swoją drogą, zauważyliście, że zawsze jak jest jakiś ranking (obojętnie jaki) to pod
nim w komentarzach jest flame "A dlaczego to tak nisko? Ałeee gram.pl nuuuby co wy daliście,
pszciesz GTA IV to fszystko i miszcz!", albo "kto to robił, że nie ma mojego boka kol
of djuti, ale wy jesteście kupiii, nie znacie się!"


Nic tylko przyklasnąć, uprzedził mnie waść. Podpisuję się pod całością obiema rękami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że ranking wypał bardzo dobrze. Bardzo trudno jest taki zrobić, a malkontenci się znajdą zawsze. Przypomniałem sobie w co muszę zagrać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2011 o 17:18, Markush napisał:

Ale fakt, że Hirołsy są inspirowane właśnie KB to już nic nie znaczy, to tylko taki szczegół?


Gra się calkiem inaczej w KB jak Hirołsy. Polecam zagrać i się przekonać.
Hirosów totalnie nie trawie. W King''s Bounty gra mi się swietnie. A sam wspomniany trening w moim odczuciu jest wręcz rozbrajajacy xD. Musze sie o dodatki postarac. Podstawkę sobie z CD-A wykmieniłem i swietna gra wg. mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale w ogóle WAAAAAAAAT?
Ja tylko poprawiłem człowieka, bo myślał, że to KB jest kopią Hirołsów... A ty mi tutaj wyskakujesz, żebym zagrał w KB... Grałem, duuużo. Świetna gra. Nie chce mi się więcej pisać.

Mam wrażenie, że w ogóle odpowiedziałeś nie na tego posta co potrzeba.

Hmmm, czy jest jakiś błąd? Bo ja odpowiadałem na post Wintesuna, a nie Vojtasa.

Dobra, ale mało to na temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2011 o 17:18, Markush napisał:

> odgrzewane Hirołsy
Ale fakt, że Hirołsy są inspirowane właśnie KB to już nic nie znaczy, to tylko taki szczegół?
:>


Ale ja grałem i w KB, i w HoM&M - wiem, czym się różnią. A różnią się mocno. tym niemniej jedna i druga gra b. mi się podobała.

Dnia 03.01.2011 o 17:18, Markush napisał:

Swoją drogą, zauważyliście, że [..]


Tak, zauważyliśmy - chodzi przecież o flame i liczbę odsłon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech

Dnia 25.01.2011 o 09:32, Markush napisał:

Ale fakt, że Hirołsy są inspirowane właśnie KB to już nic nie znaczy, to tylko taki szczegół?


Z tego co widzialem post się odnosil do posta Vojtasa. Wiec z mojego punktu widzenia wygladalo to calkiem inaczej.

Fajnie, ze grałeś i wręcz swietnie, ze ci się podobala.
Mi chodziło raczej, ze sama inspiracja to za mało, aby powiedzieć, że cos jest podobne do czegoś.
Przykładowo Tomb Raider i inspirowany na nim Prince of Persia.
Osoba która grała w obie gry, chyba potrafi stwierdzić, że jednak różnice między nimi sa znaczne.
EOT jak dla mnie, bo nie ma przeciez sensu tego ciagnac :)
Nie chcialem, zadnego najazdu robić - bo chyba tak to odebrales. Po prostu zrozumiałem wypowiedz inaczej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować