Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

TOP 111: Miejsca 90 - 81

90 postów w tym temacie

Dnia 02.01.2011 o 22:53, Tenebrael napisał:

I już choćby za to zasługuje na o wiele wyższe miejsce, niż gdzieś blisko końca stawki.


Zgadza się, ale rozważ taki przypadek: wychodzi BF1942, który owszem, jest oryginalny i popularny i w ogóle, ale chwilę potem wychodzi produkt wzorujący się na BF-ie, jednakże rozwijający oryginalne pomysły, z perfekcyjnymi mapami i AI, dopracowany jak tylko się da, jednym słowem - uczeń przerastający mistrza. Jaką wtedy grę umieściłbyś w tym rankingu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.01.2011 o 22:21, Kadaj napisał:

Nawet totalne crapy typu pierwszy Neverwinter. ^^

nie przypominaj :P

Dnia 02.01.2011 o 22:21, Kadaj napisał:

Żadna z recenzji ani żaden gameplay nie przekonał mnie do zakupu.

bo siłą tego tytułu jest system wyborów, przy którym wiedźminy i inne RPGi się chowają. Tego nie da się opisać, trzeba zagrać, i to nie raz, ale wczytać save;a z połowy gry, wybrać inne odpowiedzi i zobaczyć jak wiele zmieniają.

Dnia 02.01.2011 o 22:21, Kadaj napisał:

Poprzednia dekada.

>
u nas w 2000 r. ;p

Dnia 02.01.2011 o 22:21, Kadaj napisał:

Jak dla mnie - mierzone współczynnikiem nieprzespanych nocy, tyle wystarczy. : )

u mnie jest raczej synonimem zbierania kurzu ;)
Ale i tak jest znacznie lepsze od F3 czy obliviona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ummm...grałem z tej części topki tylko w Burnouta. I właściwie gram nadal :D. Bajeczna gra, dawno się już tak nie bawiłem. Kurczę muszę się kiedyś zabrać za Hitmana: Kontrakty, by następnie przejść właśnie "Krwawą Forsę" ;<.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2011 o 23:24, dark_master napisał:

bo siłą tego tytułu jest system wyborów, przy którym wiedźminy i inne RPGi się chowają.
Tego nie da się opisać, trzeba zagrać, i to nie raz, ale wczytać save;a z połowy gry,
wybrać inne odpowiedzi i zobaczyć jak wiele zmieniają.

A żeby było jasne - dla mnie wybory to sprawa drugorzędna. Chce przede wszystkim emocjonującej historii, wyraźnych pod względem osobowości bohaterów i dialogów oddających bogactwo świata (czyli znów - dobrze napisanych, a niekoniecznie oferujących wiele wyborów).

Dnia 02.01.2011 o 23:24, dark_master napisał:

u nas w 2000 r. ;p

Dekada to nie 11 lat. ;p

Dnia 02.01.2011 o 23:24, dark_master napisał:

> Jak dla mnie - mierzone współczynnikiem nieprzespanych nocy, tyle wystarczy. : )
u mnie jest raczej synonimem zbierania kurzu ;)

Dlatego dla mnie RPG dekady, dla Ciebie nie. ;p

Dnia 02.01.2011 o 23:24, dark_master napisał:

Ale i tak jest znacznie lepsze od F3 czy obliviona.

I Neverwintera. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2011 o 18:27, Destroy_100000 napisał:

Oby COD 4 był w pierwszej 10.

Jak będzie to niezasłużenie. Wiadomo singleplayer jest bardzo fajny i jak na tamte czasy multiplayer dał małą rewolucję ale jak tak patrze przez te lata to troszkę to się zestarzało. Małe mapy w multi, zrypane respawny.
WarCraft III bym widział w 10 ale pewnie nie będzie. Half Life 2 bym wysoko umieścił. Ciekawe czy Mafia znajdzie się na tej liście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko nadzieję, że nie zapomnieliście o takim Wolfensteinie: Enemy Territory (poprawiony multi z RTCW i do tego za darmo) i Aliens vs. Predator 2 (klimat i ten multi:)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozwinęła się tutaj dyskusja na temat gier RPG i jakim gatunkiem/podgatunkiem jest dany tytuł.Otóż:skrót RPG z angielskiego oznacza Role Playing Games.W wolnym tłumaczeniu ,,gry w odgrywanie postaci''''.
Zmierzam do tego ,ze wszyscy się zapatrzyliście w kanon gier RPG jakimi są BG ,Torment czy NeverWinter.W każdej z tych gier możesz jak najbardziej odegrać postać.Ubzdurać sobie,ze ten bohater będzie zły,a ta bohaterka będę odgrywał słodka idiotkę.Jest dużo możliwości.Co prawda ogranicza nas jedynie program gry ,ale to już inna bajka.
Ogolnie przyjelo sie ,ze RPG to statystyki ,duzo walki na podastawie tych statystyk,duzo rozmowy oraz nabijanie poziomów, i bron Boże bez walki zręcznościowej.Otóż tak nie jest.Gra RPG jest np. ,,Call of Cthulu''''.Papierowa gra RPG z naciskiem na fabule a nie na walkę i statystyki.To fabula i ciekawe poprzesadzanie sesji gwarantuje dobra zabawę, a nie cala tona epickiego sprzętu i dwusetny poziom na karcie postaci.
Jednak nie popadajmy ze skrajności w skrajność.Nie wszystko co ma wybory moralne klasyfikuje się do gier RPG
Odgrywanie postaci przez większość gry.To jest RPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2011 o 20:52, Kadaj napisał:

> Prawda jest taka, że Wiedźmin jest niezłym RPG, ale nic poza tym. Gdyby nie był
polski,
> dostawał by 7-8.
Z cRPG wydanych w ostatniej dekadzie jedynie Mass Effecta 2 uznaję za lepszą grę od Wiedźmina,
a wcale nie uważam się za osobę preferującą krajowe produkcje. Wręcz przeciwnie, dla
mnie nie ma znaczenia gdzie gra powstała i kto ją robił. To po prostu jak dla mnie była
bardzo dobra produkcja.


Oj nie ME2 to nie udolnie zrobiona, nudna i irytująca strzelanka z systemem osłon. Po 30 min miałem całą klawiaturę w moich wymiocinach i nie byłem w stanie dalej grać. Największy zawód tego roku, bo jedynka nie była taka zła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2011 o 21:30, Kadaj napisał:

Więc czym u diabła jest w takim razie cRPG?


Nie chciałbym być niemiły, ale niewiedza co to jest cRPG zakrawa o totalną ignorancję...
RPG - Role Playing Games [ http://en.wikipedia.org/wiki/Role-playing_game lub http://pl.wikipedia.org/wiki/Gra_fabularna]
--- pierwsze RPG były ''Grą fabularną'' z mistrzem (pen-and-paper)

cRPG - computer Role Playing Game [ http://pl.wikipedia.org/wiki/Komputerowa_gra_fabularna lub http://en.wikipedia.org/wiki/Role-playing_video_game]
--- tego nie muszę tłumaczyć; i dopiero w tym worku są wszystkie odłamy tego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj najpierw wszystkie posty. Zapytałem tylko dlatego, że wcześniej ktoś inny stwierdził jakoby ME2 to nie cRPG, tylko aRPG. I moje pytanie było skierowane TYLKO i wyłącznie do tego użytkownika, w ramach owej pełnej dyskusji.

Sam wiem, że to po prostu komputerowa gra fabularna, czyli kategoria nadrzędna w której skład wchodzą pozostałe. Po prostu byłem ciekawe, co Henrar na ten temat wymyśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2011 o 11:45, Kadaj napisał:

Sam wiem, że to po prostu komputerowa gra fabularna, czyli kategoria nadrzędna w której
skład wchodzą pozostałe. Po prostu byłem ciekawe, co Henrar na ten temat wymyśli.

To wybacz, i postaraj się na przyszłość kierować wypowiedź konkretniej.
Bo dla mnie wypowiedź w stylu:

Dnia 03.01.2011 o 11:45, Kadaj napisał:

Więc czym u diabła jest w takim razie cRPG?

... jest tak jakby puszczona w eter. Mogłeś np. napisać tak

Dnia 03.01.2011 o 11:45, Kadaj napisał:

Więc powiedz mi czym u diabła jest w takim razie cRPG?

Wtedy ja bym odczytał pytanie jako zwrot do konkretnego odbiorcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2011 o 23:20, Demagol napisał:

> I już choćby za to zasługuje na o wiele wyższe miejsce, niż gdzieś blisko końca
stawki.

Zgadza się, ale rozważ taki przypadek: wychodzi BF1942, który owszem, jest oryginalny
i popularny i w ogóle, ale chwilę potem wychodzi produkt wzorujący się na BF-ie, jednakże
rozwijający oryginalne pomysły, z perfekcyjnymi mapami i AI, dopracowany jak tylko się
da, jednym słowem - uczeń przerastający mistrza. Jaką wtedy grę umieściłbyś w tym rankingu?


Szczerze? Tą pierwszą. O wiele trudniej jest zrobić kolejny krok, wprowadzić coś, co w sporej mierze zmienia oblicze gatunku, niż po prostu usprawnić to, co już jest.

Zresztą, uważam, że w kwestii wielkości map, wielkości bitew, wielkości wachlarza pojazdów i wszechstronności ich użycia, żadna jeszcze gra nie prześcignęła serii BF. No, może zbliżył się do niej UT2k4 i UT3, ale też nie powiedziałbym, aby go prześcignął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2011 o 09:29, byverter napisał:

Oj nie ME2 to nie udolnie zrobiona, nudna i irytująca strzelanka z systemem osłon.

Świat byłby strasznie nudnym miejscem, gdyby każdemu podobało się to samo. ;p

Dnia 03.01.2011 o 09:29, byverter napisał:

Po
30 min miałem całą klawiaturę w moich wymiocinach i nie byłem w stanie dalej grać. Największy
zawód tego roku, bo jedynka nie była taka zła.

Widzisz, ja tak reaguję np. na Gothica czy Fallouta.

A co dla mnie najważniejsze - wiele osób podziela moją sympatię do Mass Effecta 2, co widać w różnego rodzaju plebiscytach podsumowujących rok. I ciesze się nie dlatego, że uważam to za jakieś potwierdzenie Jedynej Prawdy, ale:
- popularność = $ dla producenta, więc fajne pomysły będą rozwijane
- najlepsze rozwiązania z ME będą implementowane w innych produkcjach (DA2)
- będzie wiele potencjalnie bardzo dobrych tytułów. : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2011 o 12:58, Robhaal napisał:

Dziwi mnie tak niska pozycja Civilization IV. Moim skromnym zdaniem, ta gra powinna znaleźć
się w pierwszej 20.


Dlatego nie dziwię się, że część układaczy tego rankingu chciała w nim grzebać. Myślę, że ścisła czołówka to będzie flame na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2011 o 13:21, Kadaj napisał:

A co dla mnie najważniejsze - wiele osób podziela moją sympatię do Mass Effecta 2, co
widać w różnego rodzaju plebiscytach podsumowujących rok.


Hmmm, widzisz, ja również podzielam Twoją sympatię do Mass Effect 2. Uważam, że to naprawdę DOBRA gra. Ale gra akcji, z elementami cRPG. Śmieszy mnie to, że taka gra dostaje tytuły "najlepszego cRPG. Bo z cRPG ta gra ma niewiele wspólnego.

Natomiast jako gra akcji z pewnymi elementami cRPG - jak najbardziej jest w porządku.

Dnia 03.01.2011 o 13:21, Kadaj napisał:

- najlepsze rozwiązania z ME będą implementowane w innych produkcjach (DA2)


Tu niestety moje zdanie jest wprost odwrotne. Uważam, ze wprowadzanie do DA2 elementów z Mass Effect 2 sprawia jedynie, że gra traci to, czym była - dobrze wykonanym cRPG, i zaczyna być, na wzór ME2, siekaniną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2011 o 14:13, Tenebrael napisał:

Tu niestety moje zdanie jest wprost odwrotne. Uważam, ze wprowadzanie do DA2 elementów
z Mass Effect 2 sprawia jedynie, że gra traci to, czym była - dobrze wykonanym cRPG,
i zaczyna być, na wzór ME2, siekaniną.

Dla mnie największą wadą Dragon Age był główny bohater, którego właściwie nie było - nie miał imienia, głosu, osobowości, rozterek moralnych itd. To raziło na tle wygadanych i charakterystycznych członków drużyny. Ten z dwójki chociaż będzie miał dwa pierwsze wymienione elementy i być może w jakimś stopniu pozostałe. Dlatego to IMO największa zmiana na plus jeśli chodzi o sequel, choć do ideału jaki stanowią bohaterowie w jRPG droga daleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2011 o 13:47, Vojtas napisał:

Dlatego nie dziwię się, że część układaczy tego rankingu chciała w nim grzebać. Myślę,
że ścisła czołówka to będzie flame na forum.

Flame to zawsze jest przy wszystkich rankingach :p Mimo wszystko coś czuję, że to nie będzie zwykły flame, tylko gigantyczny flame war :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2011 o 15:01, Robhaal napisał:

Mimo wszystko coś czuję, że to nie
będzie zwykły flame, tylko gigantyczny flame war :p


Wiesz, tego się można spodziewać po takim rankingu. Tym bardziej, że:

1. Ranking ten zawiera gry z różnych gatunków. A jak tu porównywać np FPS''y z cRPG? Jaki znaleźć wspólny mianownik? O wiele lepiej byłoby zrobić ranking 1-10, ale z podziałem na kategorie (np pierwszego dnia miejsca 10-te gier FPS, RPG, sportowych, symulatorów itd, drugiego dnia miejsca 9-te i tak do miejsc 1-szych).

2. Dekada to szmat czasu. Przez ten czas zmienia się nie tylko coś tak oczywistego, jak grafika, ale i styl tworzenia gier, target, gusta i oczekiwania graczy, i całe multum innych wyznaczników. Trudno tu o sensowne porównania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować