Zaloguj się, aby obserwować  
Tenebrael

NOOB - termin znaczący wszystko i nie przekazujący niczego

79 postów w tym temacie

Dnia 04.01.2011 o 20:01, Eilene napisał:


Nie mylmy nooba z wyzej wspomnianym retardem:) Tego pieniacza co opisalas powinno nazywas sie retardem, a ofiare losu wlasnie noobem:> Jezeli juz probujemy na sile slownikowo opisac zjawisko:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, noob to osoba ktora "trolluje", cheatuje, nie stosuje sie do reguł lub mimo dużej ilosci czasu spedzonego w danej grze, idzie mu po prostu lipnie.
Noobem czesto nazywa sie osobe ktora jest poczatkujaca choc tak naprawde jest to błąd gdyż osoba poczatkujaca to "newbie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2011 o 20:42, Nevrac napisał:

Jak dla mnie, noob to osoba ktora "trolluje", cheatuje, nie stosuje sie do reguł lub

Mowisz o retardzie.

Dnia 04.01.2011 o 20:42, Nevrac napisał:

mimo dużej ilosci czasu spedzonego w danej grze, idzie mu po prostu lipnie.

A tu o noobie.

Dnia 04.01.2011 o 20:42, Nevrac napisał:

Noobem czesto nazywa sie osobe ktora jest poczatkujaca choc tak naprawde jest to błąd
gdyż osoba poczatkujaca to "newbie".

Mylisz sie-nie jest to blad. Noob to slowo newbie, ktore ewoluowalo. I w sumie dalej znaczy to samo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2011 o 20:49, Pateus napisał:

> Jak dla mnie, noob to osoba ktora "trolluje", cheatuje, nie stosuje sie do reguł
lub

Dnia 04.01.2011 o 20:49, Pateus napisał:

Mowisz o retardzie.

Tu sie zgodze. Moj blad.

Dnia 04.01.2011 o 20:49, Pateus napisał:

> mimo dużej ilosci czasu spedzonego w danej grze, idzie mu po prostu lipnie.

Dnia 04.01.2011 o 20:49, Pateus napisał:

A tu o noobie.

Tez sie zgodze.

Dnia 04.01.2011 o 20:49, Pateus napisał:

> Noobem czesto nazywa sie osobe ktora jest poczatkujaca choc tak naprawde jest to
błąd
> gdyż osoba poczatkujaca to "newbie".
Mylisz sie-nie jest to blad. Noob to slowo newbie, ktore ewoluowalo. I w sumie dalej
znaczy to samo:)

Hmmm... Ja jestem innego zdania. Na dodatek (nie wiem czy nalezy opierac sie na wikipedii, ale sprawdzilem i potwierdzila to co napisalem wyzej :P)
Noob: http://pl.wikipedia.org/wiki/Noob
Newbie: http://pl.wikipedia.org/wiki/Newbie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2011 o 21:28, Nevrac napisał:

Hmmm... Ja jestem innego zdania. Na dodatek (nie wiem czy nalezy opierac sie na wikipedii,
ale sprawdzilem i potwierdzila to co napisalem wyzej :P)
Noob: http://pl.wikipedia.org/wiki/Noob
Newbie: http://pl.wikipedia.org/wiki/Newbie

Zmuszony jestem polemizowac z ciocia Wiki:) Czemu? Z prostego powodu. Jestem przekonany iz definicja nooba powinna byc podpieta pod haslo ''retard'', ktorego wyzej wymieniona w swojej bazie nie posiada:) Cala filozofia z mojej strony:) Jezeli nie wierzysz-oczywiscie sprobuj znalezc retarda na wikipedii:) Ale oczywiscie to moja opinia-takze jezeli nie masz nic przeciwko, przeanalizuj ma teze i ocen:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale popatrz na to z tej strony: Powiedzmy ze zaczynasz wlasnie grac w jakas gre MMO. I jestes noobem tak? Teoretycznie jest to dla ciebie obraza bo noobem jest tez ktos kto powiedzmy sobie szczerze, nie ogarnia.

Ja jak zaczynam w cos grac to wole siebie noobem nie nazywac :) Nie wiem jak ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2011 o 22:26, Nevrac napisał:

Ale popatrz na to z tej strony: Powiedzmy ze zaczynasz wlasnie grac w jakas gre MMO.
I jestes noobem tak? Teoretycznie jest to dla ciebie obraza bo noobem jest tez ktos kto
powiedzmy sobie szczerze, nie ogarnia.

Dlaczego jest to obraza skoro wyraza stan faktyczny?

Dnia 04.01.2011 o 22:26, Nevrac napisał:

Ja jak zaczynam w cos grac to wole siebie noobem nie nazywac :) Nie wiem jak ty.

Mam dystans do siebie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2011 o 23:13, Nevrac napisał:

Dobra. Widze ze tej wojny nie wygram.

Znaczy sie zebys nie myslal ze ide w zaparte:) Tak jak mowilem-jezeli przedstawisz konkretny, przekonujacy punkt widzenia-to czemu nie, moge zmienic zdanie:) Aczkolwiek na razie nie mam watpliwosci w stosunku do postawionej przeze mnie tezy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2011 o 21:33, Pateus napisał:

Zmuszony jestem polemizowac z ciocia Wiki:) Czemu? Z prostego powodu. Jestem przekonany
iz definicja nooba powinna byc podpieta pod haslo ''retard'', (...)


Nie każdy noob musi być retardem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2011 o 00:46, ev1l_on3 napisał:

Nie każdy noob musi być retardem.

Ja tego nie powiedzialem. A ze wyrwales z kontekstu... Moge jedynie przyklasnac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2011 o 00:48, Pateus napisał:

> Nie każdy noob musi być retardem.
Ja tego nie powiedzialem. A ze wyrwales z kontekstu... Moge jedynie przyklasnac.


A co niby znaczy "definicja nooba powinna byc podpieta pod haslo ''retard''", jeśli nie to, że w haśle "retard" powinien być odnośnik do "noob" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2011 o 00:54, ev1l_on3 napisał:

A co niby znaczy "definicja nooba powinna byc podpieta pod haslo ''retard''", jeśli nie
to, że w haśle "retard" powinien być odnośnik do "noob" ?

Udajesz czy tak na serio?
Odnosilem sie do hasla w wikipedii. Wystarczy wziac sie w garsc i czytac calosc, a nie uchwycic 5 wyrazow i sie uczepic jak rzep psiego ogona. Wyrywanie z kontekstu-brawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2011 o 00:56, Pateus napisał:

Odnosilem sie do hasla w wikipedii. Wystarczy wziac sie w garsc i czytac calosc, a nie
uchwycic 5 wyrazow i sie uczepic jak rzep psiego ogona. Wyrywanie z kontekstu-brawo.


Czytałem tą definicję a hasło "retard" imo jest ostrzejsze niż "noob" więc nie widzę powodu by przyrównywać te 2 hasła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2011 o 01:15, ev1l_on3 napisał:

Czytałem tą definicję a hasło "retard" imo jest ostrzejsze niż "noob" więc nie widzę
powodu by przyrównywać te 2 hasła.

Dobrze. Jezeli potrzebujesz tlumaczenia slowo po slowie jak dla przedszkolaka-nie ma problemu.
Nevrac wkleil linki do dwoch definicji z wikipedii. Noob i newbie, przy czym wikipedia w swej bazie nie okreslila definicji retarda. Negatywna postac-noob. ''Pozytywna''-newbie. Ja zas odnosz sie do tego ze definicja nooba w wikipedii powinna miec tytul-retard. Zas tytul nooba powinien byc podpiety pod definicje newbie. A to dlatego ze noob jest to slowo newbie, ktore ewoluowalo i nadal okresla jedynie zoltodzioba, a pieniacz z wiki to wlasnie wyzej wymieniony retard.
Zrozumiale ciut bardziej czy mam rozlozyc na czesci pierwsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2011 o 20:12, Pateus napisał:

>
Nie mylmy nooba z wyzej wspomnianym retardem:) Tego pieniacza co opisalas powinno nazywas
sie retardem, a ofiare losu wlasnie noobem:> Jezeli juz probujemy na sile slownikowo
opisac zjawisko:>

Retard to dla mnie niemal zamienny termin z noobem. Tzn ja mysle, ze nie ma czegos takiego jak nieumyslne bycie ofiara losu w grze czy opoznionym(ok ludzie niedorozwinieci ale tych wielu nie ma..). Tak jak napisalam kazdy ma nieco inne rozumowanie pojecia noob, ja sie opieram na tym co slysze w wowie, a szczegolnie w instancjach w tejze grze. Nie proboje opisac slownikowo zjawiska bo wtedy bym najnormalniej wkleila formulke z jakiegos internetowego slownika;).
p.s. Jak to jest z wami. Jak sobie radzicie wlasnie z noobami czy retardami? Ja po paru latach doszlam do wniosku, ze *ignore mode* to najlepsza opcja^^.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na przestrzeni kilku lat słówko "noob" zostało tak spłycone że nie ma się co dziwić, że trudno trafnie określić jego znaczenie. :P

Za to nie zgodzę się z rzucaniem na prawo i na lewo "retardem". Obrażacie tych prawdziwych ograniczonych umysłowo. :P Na graczy którzy pomimo długiej gry nie nauczyli się niczego, a i tak uważają się za najlepszych, zrzucają winę na innych etc. już było jedno trafne określenie w historii, które ostatnimi czasy już rzadko widuję(na rzecz nooba oczywiście) - lamer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2011 o 11:45, luzac napisał:

Za to nie zgodzę się z rzucaniem na prawo i na lewo "retardem". Obrażacie tych prawdziwych
ograniczonych umysłowo. :P Na graczy którzy pomimo długiej gry nie nauczyli się niczego,

Siłą rzeczy jeśli ktoś nie ogarnia po dłuższym obcowaniu z gra to jest niepełnosprytny. Owszem tłumaczenie z angielskiego jasno wskazuje na poważnie upośledzonych umysłowo, ale przecież takich nie spotkasz w internecie. A samo określenie jest wybitnie pejoratywne i oznacza kogoś drażniącego innych swoją głupotą -czyli tego kogo dotyczy definicja noob''a.

Dnia 05.01.2011 o 11:45, luzac napisał:

a i tak uważają się za najlepszych, zrzucają winę na innych etc. już było jedno trafne
określenie w historii, które ostatnimi czasy już rzadko widuję(na rzecz nooba oczywiście)
- lamer.

Lamer to amator który krytykuje innych za amatorstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2011 o 14:05, zadymek napisał:

Lamer to amator który krytykuje innych za amatorstwo.

Zauwazmy, jak bardzo termin nooba, newbie, retarda i lamera sie do siebie zblizaja. Stad tez problem z dokladna definicja, skoro wlasnie samo znaczenie ewoluuje a granice miedzy tymi ''rangami'' rozmywaja sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować