Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Konkurs Ogniem i Mieczem - "Bitwa Narodów" - startuje pierwszy etap!

14 postów w tym temacie

ODEZWA
Wojna tedy nas czeka z nieprzyjacielem naszym, który granice i traktaty obowiązujące pogwałcił liczną armię do ataku na nasze ziemie wysławszy.
Przeto odzywam się do was ja, król miłościwie wam panujący, byście orężnie przeciw wrogiej agresji stanęli.
Nie można przeto pozwolić by Rzeczypospolita ogniem i pożogą sczezła.
Panowie bracia baczcie, że tu o wasze majątki i familie chodzi. Cóż z nimi stanie się, gdy żądny krwi chrześcijańskiej wróg przyjdzie, by kraj doszczętnie spustoszyć i Boga naszego wygnać.
Wobec wojny zaciekłej, która już toczy się u progów domostw naszych pragnę, by towarzysze odpowiednich znaków w pełnym rynsztunku stawili się w punktach przez dowódców chorągwi uznanych.
Bóg będzie nam sprzymierzeńcem.
REX POLONORUM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A moja odezwa by patriotyzm nie przyćmił nam rozsądku bo kończy się to wielką promocją produktu mocno przeciętnego o którym nikt by nie pamiętał gdyby nie machanie na prawo i lewo polską flagą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Emeltener
Obawiam się, że pisałeś to na darmo.
"Zadaniem osób zgłoszonych i wymienionych NA TEJ LIŚCIE jest stworzenie odezwy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bracia i Siostry czeka nas wielka bitwa. Nie obawiajcie się porażki Bóg jest dziś po naszej stronie. Śmierć każdego z was nie będzie na marne. Po tej bitwie czeka nas zbawienie. Do boju !!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2011 o 19:50, Mafoks napisał:

Emeltener
Obawiam się, że pisałeś to na darmo.
"Zadaniem osób zgłoszonych i wymienionych NA TEJ LIŚCIE jest stworzenie odezwy"


LOL, otóż to. Powiem tak: taka jest kara za nie czytanie tekstu.

Tak czy siak na pewno wygra użytkownik GandziaZALEGALIZOWAC - ja na niego będę głosował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odezwa.
Rodacy! W plugawych czasach przyszło nam żyć, zewsząd wróg nadciąga! Nie trwóżcie się jednak, gdyż wciąż jest nadzieja! Ramię w ramię staniemy do walki przeciwko Szwedom, Tatarom i Moskalom! Na polu bitwy udowodnimy nasze męstwo oraz oddanie ojczyźnie! Bohaterowie są nieśmiertelni, więc do boju! Za króla! Za ojczyznę! *tutaj następuje szarża husarzy na wrogie wojsko*
Koniec odezwy

Chciałem wpleść w to jakieś przekleństwa i napisać to bardziej prostackim językiem, ale nie wiem, czy można być tak kontrowersyjnym =|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O D E Z W A

Legenda: *...* <-Opisy sytuacyjne; -... <- dialogi.


*Przedzierał się przez zgromadzony tłum ten, który poczuł w sobie wiarę. Wiedział że do zwycięstwa jeden wierzący nie wystarczy... Z muszkietem w dłoni i szablą u boku wyszedł przed szereg, uniósł muszkiet i krzyknął*
- Heeej, rodacy!!! * Zamachał uniesioną bronią i postąpił dwa kroki, na wzniesienie, dalej na wóz wskoczył...rzec trza że z nie lada gracją*
- Bracia polacy! ...i polki siostry zapewne... * mrugnął do dziwnie młodo wyglądającego kawalerzysty w futrzanej czapie*
- Czy nie boli was TEN widok?! *wskazał pobliskie palące się chaty* - Czy na prawdę chcemy dać się tak chędożyć?! - Ryknął wyciągając swą szabelkę*
- NIE! Ja wam mówię NIE! Stańcie braty w szereg i ładujta gnaty!!
*W dumnej pozie przygląda się wszystkim*
- Ruskie naszej krwi rządne...My im pokażem że ich krew lepsza do rozlania!! * Uniósł muszkiet wysoko w górę i wystrzelił*
- Kto idzie, kto ze mną?! Husaria, kopije szykować, braty...! Hymn śpiewać!! Z pieśnią w gardle i szablą w dłoni przepędzim ich do samego piekła bram!!
*Zrobił się cały czerwony a żyły na skroniach fioletem się zaniosły*
- No dalej rodacy...!!* zszedł ze wzniesienia i machnął młynka szabelką*
- Naaaaaprzóóóód Polska! Naaaprzóóód Gniew Boży!!! * Szablą zamachał na atak*
- Na ruskie idziemy, po nasze i święte!!!
*Ruszył dziarsko z groźną miną...nie oglądał się za siebie*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Waszmości! Czas by powściągnąć warholstwo i własne zatargi. Nie czas by drzeć pierze w prywatnej sprawie, jeno wspólnie o Naszą Rzeczpospolitą krew przelewać.

Rozciągniem psubraty od Moskwy aż po Sicz, nie będzie nam żaden Moskal czy kozak zaporoski ręki na Rzeczpospolitą podnoscił!
Gdy staniem razem, ramie w ramie tedy król szwedzki i moskale się kopytami nakryją, a Chmielnicki będzie nas mógł w rzyć całować! Bo w jedności siła narodu naszego!

Za Jana Kazimierza, za Rzeczpospolitą, za ziemię Ojców! Za broń chwytajcie i bić idźcie, a kto bić nie będzie temu hańba!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować