Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

TOP 111: Miejsca 70 - 61

86 postów w tym temacie

68 miejsce dla Warcrafta III i 61 dla NFS: Underground 2 to jakaś kpina. NFS:U2 jest uznawany za najlepszego z NFSów, ale pomijając to, pozycja i tak za niska, a co do W3 nadal nie mogę wyjść z szoku, że tak niesamowicie grywalna gra, mająca rzesze fanów znajduje się na 68 pozycji. Jestem ciekaw TOP 10-1. ;) Wtedy będzie miazga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2011 o 17:19, maurras napisał:

Czy tu pojawią się jakieś produkcje na konsole Nintendo, czy redaktorzy są ignorantami
i nie mieli do nich dostępu?

Heh, rozumiem że sugerujesz że są ignorantami i trzeba ich spalić na stosie? A jeśli ich nie będzie, to co? Zaczniesz rzucać flame''em? Zbojkotujesz gram.pl?
Przestańcie, wasze obiekcje do rankingów zaczynają się robić męczące...
@up: tak, Ciebie to też dotyczy. To żadna kpina, to wynik głosowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uważacie że to kpina to sami ułóżcie ranking gier według własnych kryteriów, i się nim pochwalcie, to jest ranking gramu więc to ich zdanie a nie jakaś kpina, wasze komenty to żenada. Z resztą pod każdym rankingiem znajdzie się jakiś niedowartościowany gracz.

ps. odnoszę się do dwóch pierwszych postów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2011 o 17:19, maurras napisał:

Czy tu pojawią się jakieś produkcje na konsole Nintendo, czy redaktorzy są ignorantami
i nie mieli do nich dostępu?

Nintendo jest tu olewane, na każdym serwisie jest news o tym, że są zdjęcia 3DS wykradzionego z fabryki a tu ani słowa. Oczywiście o PSP piszą nawet newsy typu "ktoś powiedział o tym cośtam ale niewiadomo czy to prawda".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co?! Nie ma X! Y powinien być przed Z. Co tu robi Ą?! Przecież to totalny crap! Głosowanie ustawione! Zobaczymy się w sądzie, Redakcjo!

Spoiler

tak mozna będzie podsumować większą część komentarzy, zarówno tych wyżej, jak i tych niżej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2011 o 17:49, Krzycho napisał:

> Czy tu pojawią się jakieś produkcje na konsole Nintendo, czy redaktorzy są ignorantami

> i nie mieli do nich dostępu?
Nintendo jest tu olewane, na każdym serwisie jest news o tym, że są zdjęcia 3DS wykradzionego
z fabryki a tu ani słowa. Oczywiście o PSP piszą nawet newsy typu "ktoś powiedział o
tym cośtam ale niewiadomo czy to prawda".

Nie panikuj, to po prostu Gram. Będzie za 3 dni i badziewnie przetłumaczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2011 o 17:36, Kretoszczur napisał:

> Czy tu pojawią się jakieś produkcje na konsole Nintendo, czy redaktorzy są ignorantami

> i nie mieli do nich dostępu?
Heh, rozumiem że sugerujesz że są ignorantami i trzeba ich spalić na stosie? A jeśli
ich nie będzie, to co? Zaczniesz rzucać flame''em? Zbojkotujesz gram.pl?
Przestańcie, wasze obiekcje do rankingów zaczynają się robić męczące...
@up: tak, Ciebie to też dotyczy. To żadna kpina, to wynik głosowania.


Zapewne nie o to mu chodziło, a jako gracz zauważa braki. Ale nie oszukujmy się, do niedawna Nintendo w Polsce nie istniało w ogóle, a z tego co widać dopiero raczkuje (współpraca z GnM), dlatego nie przysyłało redaktorom gier do recenzji. Natomiast redaktorzy sami nie mieli zamiaru wydawać ciężko zarobionych pieniędzy tylko na grę do recenzji, na coś co jest niepewne bo niereklamowane głośno w naszym kraju, bo gra może się nie spodobać. Poza tym Wii nie jest popularne w Polsce, dlatego ludzie oburzyliby się widząc np. Goldeneye 007 na 40. a CoD: Black Ops na 50. miejscu (a uwierz mi, mimo grafy Bond klepie Masona z każdej strony).
Podejrzewam, że gdyby któryś z redaktorów posiadał Wii, znalazłyby się tu takie tytuły jak Trylogia Metroida, SMG (czy inna gra z nim na czele), jedna z części NMH, a przede wszystkim ostatni killer DK:CR. Wymieniać można bez końca bo biblioteka gier Wii to nie tylko tytuły bez pokrycia, ale naprawdę świetne gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Logiczne że w TOP10 będzie Mass Effect, korona nowoczesnego cRPG, Dragon Age, czyli kwintesencja gry epickiej i fabularnie bogatej, zapewne w towarzystwie Modern Warfare 2, kamienia milowego wszelkich gier akcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2011 o 18:07, Ostrowiak napisał:

Logiczne że w TOP10 będzie Mass Effect, korona nowoczesnego cRPG, Dragon Age, czyli kwintesencja
gry epickiej i fabularnie bogatej, zapewne w towarzystwie Modern Warfare 2, kamienia
milowego wszelkich gier akcji.


Heh, a myślałem, że tylko ja tak myślę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem napisać właśnie że X powinno być przed Y a co tu robi A i dlaczego nie ma B. Zdecydowanie nie zgadzam się z kolejnością tytułów jakie wybrało gram.

Jednak po przeczytaniu posta Henrar''a i chwili namysłu dochodzę do następujących wniosków.

Sam kiedyś myślałem nad stworzeniem podobnego rankingu dla swojej własnej przyjemności i satysfakcji. Po długich namysłach stwierdziłem że forma listy w której pozycja wartościuje range gry jest bezsensowna.
Bo jaki tak naprawdę ma sens stwierdzenie dajmy na to że Doom to lepsza czy ważniejsza gra niż Starcraft ? To dwa inne gatunki. Albo że pierwsze miejsce zajmuje powiedzmy PONG lub Tennis for Two bo to pierwsze gry ? Skoro nie oferują one nawet 1% tego co prezentują dzisiejsze gry. I jak tutaj oceniać ? jakie kryteria ? Nie da się.

Jedyna forma jaka ma sens to wybranie okresu czasowego i w nim wybranie tytułów które wyróżniają się na płaszczyźnie: gameplayu, fabuły, mechaniki, grafiki, pomysłowości, rewolucyjności, designu, oryginalności itp.
Wszak mamy gry które wybijają sie na różnych polach przez co są warte zapamiętania. Może to być Mass Effect z ze swoją fabułą i designem. Może to być Crysis z niesamowita grafiką i fizyką. Gry wyjątkowe jak np Black & White. Albo po prostu proste małe gierki które jednak potrafią wciągnąć i bawić nie gorzej niż superprodukcje.
Umieszczanie ich na określonych pozycjach, określanie która lepsza a która gorsza to czysta fikcja i tylko subiektywne odczucie autora na zasadzie którą bardziej lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2011 o 18:07, Ostrowiak napisał:

Logiczne że w TOP10 będzie Mass Effect, korona nowoczesnego cRPG, Dragon Age, czyli kwintesencja
gry epickiej i fabularnie bogatej, zapewne w towarzystwie Modern Warfare 2, kamienia
milowego wszelkich gier akcji.


Chciałeś chyba powiedzieć Modern Warfare 2 jako kolejny kamień w wielo milowej drodze gier akcji. Bo trudno kamieniem milowym nazwać grę która od 7 lat kopiuje swoją pierwszą część nie dodając nic nowego do gatunku. No może co roku zmieniamy pogląd ile jeszcze skryptów można upchać do gry i że coś takiego jak AI naszych przeciwników można zastąpić ich ilością na sekundę.
Kamień milowy to to jest w dziedzinie sprzedanych egzemplarzy i tego ile można zarobić sprzedając co roku to samo w nowym pudełku.

No dalej fanboje, nawalajcie :D

ps. wyczuwam w twojej wypowiedzi nutkę ironii, nie wiem czy słusznie. Jak tak to bije pokłon i zwracam honor :D Ale nie mogłem się powstrzymać żeby na MW nie ponarzekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2011 o 18:04, krzysiek-xxx napisał:

Ale nie oszukujmy się, do niedawna
Nintendo w Polsce nie istniało w ogóle, a z tego co widać dopiero raczkuje (współpraca
z GnM), dlatego nie przysyłało redaktorom gier do recenzji. Natomiast redaktorzy sami
nie mieli zamiaru wydawać ciężko zarobionych pieniędzy tylko na grę do recenzji, na coś
co jest niepewne bo niereklamowane głośno w naszym kraju, bo gra może się nie spodobać.

To prawda, niemniej są to redaktorzy jednego z największych w Polsce serwisów o grach i dziennikarska rzetelność wymaga uwzględnienia wszystkich najlepszych produkcji, a nie robienia listy najlepszych gier z PC, PS2, PS3 i xbox''ów i nazywania ich lista najlepszych gier dekady, bo nieobecność kilkunastu gier z GC czy Wii ją dyskwalifikuje w takiej formie. Mniejsza popularność platformy nie odbiera grom z niej miodności i doskonałości

Dnia 04.01.2011 o 18:04, krzysiek-xxx napisał:

Poza tym Wii nie jest popularne w Polsce, dlatego ludzie oburzyliby się widząc np. Goldeneye
007 na 40. a CoD: Black Ops na 50. miejscu (a uwierz mi, mimo grafy Bond klepie Masona
z każdej strony).
Podejrzewam, że gdyby któryś z redaktorów posiadał Wii, znalazłyby się tu takie tytuły
jak Trylogia Metroida, SMG (czy inna gra z nim na czele), jedna z części NMH, a przede
wszystkim ostatni killer DK:CR. Wymieniać można bez końca bo biblioteka gier Wii to nie
tylko tytuły bez pokrycia, ale naprawdę świetne gry.

Można do tego dodać 3 części Zeldy z tej dekady i jeszcze kilka świetnych tytułów. Ale może stanie się jakiś cud, i się pojawią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować