Zaloguj się, aby obserwować  
Hubi_Koshi

Komiksy (oprócz mangi)

223 postów w tym temacie

Otóż w tym temacie pragnąłbym rozmawiać o komiksach. Polskich, Francuskich, Amerykańskich i jakie tylko znacie. Rozmawiać na temat ulubionych bohaterów/serii i czego jeszcze tylko chcecie.
Żeby nie był gołopostowym opisze jeden z moich ulubionych. Jest to mianowicie seria Batman vs Predator z czego czytałem dwie części, ale posiadam tylko jedną, prawdziwy skarb dla mnie :-] (Skan okładki zamieściłem poniżej). Komiks opowiada jak sie pewnie domyślacie :-P o walce pomiędzy starym dobrym Netoperkiem a przedstawicielami rasy Yautja. TAK przedstawicielami, gdyż jest ich dwóch - ojciec i syn - a nie tak jak w poprzednich komiksach tylko jeden. Komiks cechuje się bardzo ładną kreską i należy do tych bardziej krwistych (ach te wyrywane kręgosłupy i urywane głowy niah niah niah) wszystko jest przedstawione w naprawde śliczny sposób. Jeśli chodzi o fabułe, jest ona dość prosta w końcu Predatorzy to walczący dość otwarcie myśliwi, a nie psychopaci, czy superprzestępcy pokroju Bane''a czy Dr. Freeza(który nawiasem mówiąc występuje tutaj gościnnie :-]). Czyta się go naprawde bardzo przyjemnie i dość szybko, a walki są tutaj naprawde świetnie przedstawione. Poza tym są również takie ciekawostki jak mała wskazówka na temat długowieczności Yautja (dwie retrospekcje wykonane przez pewnego Predka z okresu Dzikiego Zachodu i Hiszpańskich Konkwistadorów). Jak już powiedziałem czyta się go niezwykle przyjemnie, a zakończenie jest naprawde niczego sobie :-].
Niom to teraz wy się podzielcie swoimi zbiorami i ulubieńcami ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh... odżyły wspomnienia w dzieciństwie miałem całe stosy komiksów Supermena, Batmana, Punishera,X-Menów, no to było kiedyś a teraz czytam co jakiś czas Asterixa i Obelixa, genialna seria komiksów, za wyjątkiem może ostatnich częsci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2006 o 00:09, boogie85 napisał:

za wyjątkiem może ostatnich częsci.

Bo do tych pisze scenariusz ten rysownik (tak czytałem w CDA) i niestety nie ma już takiej wspaniałej wyobraźni jak ten który wymyślał fabuły :-]. Ja za to ostatnio sobie obejrzałem kilka filmów animowanych o Asterixie i Obelixie i musze przyznać że nadal śmieszą wspaniałym i dość absurdalnym humorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2006 o 00:12, Hubi Koshi napisał:

> za wyjątkiem może ostatnich częsci.
Bo do tych pisze scenariusz ten rysownik (tak czytałem w CDA) i niestety nie ma już takiej
wspaniałej wyobraźni jak ten który wymyślał fabuły :-]. Ja za to ostatnio sobie obejrzałem
kilka filmów animowanych o Asterixie i Obelixie i musze przyznać że nadal śmieszą wspaniałym
i dość absurdalnym humorem.

Nie no filmiki animowane są genialne, kiedy tylko lecą w telewizji to je ogladam mio że kazdy znam na pamiec, ikilka z nich mam na DVD były dodawane do jakiś gazet. Natomiast jeśli chodzi o filmy to pierwsza częśc była bardzo słaba, ale sequel dla odmiany znakomity ( no i ten dubbing).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2006 o 00:17, boogie85 napisał:

ale sequel dla odmiany znakomity ( no i ten dubbing).

Ja do tej pory pamiętam monolog kapitana piratów :-]
Panowie ostatnio mieliśmy pecha
Trafili nam sie galowie
<odłgłos zgrozy>
Na dopingu
I mieli Psa
<znowu zgroza>
Było ich trzech więc... mieli przewage liczebną i musieliśmy
<kapitański kurdupel>Wiać
Nie nie tak<szeptem i głośno>Opuściliśmy pokład w zorganizowanym pośpiechu
<kurdupel> Do wody, a ona była zimna
Co najwyżej chłodna

Bosh normalnie zarykiwałem się ze śmiechu słuchając tego :-].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja przyznam,z e nie lubie komiksow Marvel''a zbytnio... Moja ulubiona seria jest Spawn, ktory na szczescie wychodzi w Polsce i to w niezlym wydaniu. Lubie rowniez Lobo (czekam teraz na ostatni zeszyt Wyzwolonego). Do tego czytam tez wszystko spod znaku Star Wars. Obsesja to szczyt masterstwa moim zdaniem. Nic bym nie zmienil w tej serii. Dopracowane do ostatniej kreski. I czekam teraz na powrot siostry z duzego miasta, bo aj niestety w takim nie mieszkam, wiec to ona mi kupuje komiksy. :P Tag & Bink ma mi teraz przywiezc. :] A co do Batman vs. Predator, to tez nie do konca podoba mi sie ten pomysl... Czytalem Spawn vs. Batman i glupio wyszedl ten zeszyt, wiec teraz tez nie spodziewam sie rewelacji. Jedynie dobrym komiksem z tego typu jaki czytalem bylo Wolverine vs. Spiderman, bo wtedy Spiderman niezle oberwal od Logana, czyli stalo sie dobrze, bo go nie lubie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja uwielbiam komixy Marvela;) i baardzo żaluję, ze DK upadło (Amazing Spiderman, Ultimate X-men, ech;( ). Teraz staram sie zdobywac starsze komiksy, bo jest ich mnostwo. Lubie takze Lobo,Batmany, predatory,Aliens... Ech, kupa tego;).

I lubie takze mangi(heh), ale ze topic jest taki, a nie inny, to o nich sie nie wypowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moją pierwszą serią komiksów to był Thorgal, doprawdy wspaniała seria duetu Rosinski-Van~Hamme, potem był Szninkiel też w.w. zresztą i sumie to jedyne naprawde dobre komiksy jakie pamiętam i musze szczerze powiedzieć że nadal są godne polecenia. jak ktoś zna cos o podobnych klimatach to proszę powiedzcie mi o tym bo ostatnio lece na samej mandze a chciałbym zobaczyć coś ze starego kontynentu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zbieram komiksy Star Wars. Karmazynowe Imperium, Darkness, Obsesja, i takie tam. Ostatnio wyszedł Generał Skywalker to byłem w Siódmym Niebie, ale tylko 2 numery. Ale krążą ploty że Mandragora wyda "Knights of the Old Republic", bomba !!

Czytałem też Jeremiego- amerykański komiks o nastolatkach. Bardzo realistyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O właśnie. Zbierałem też Thorgala, do Gigantów mam wszyskie zeszyty, ale teraz zdrożał to olałem.
Może zaczne zbierać Yansa teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.04.2006 o 00:19, TYHE napisał:

czy ktoś ma komiks Rork? bo ja mam 2 stare zeszyty a widziałam że wyszło coś nowego....


Tak wyszło dokładnie 6 z siedmiu zeszytów całej serii Fragmentów. 7 tom ma wyjść ale nikt tak naprawdę nie wie kiedy bo wydawnicto...

Co ja zbieram:

Kaznodzieja
SinCity
hellboy
rork
Cygan
Armada
Lanfeust z troy
Aquablue
Blacksad
i wiele innych

był też kiedyś Marvel ale tylko Punisher

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobno Mandragora ma wydać nową serię Star Wars- Knights of the Old Republic.
Informacja ta nie jest potwierdzona więc czekam na nowe "zapowiedzi" na ich stronie, które powinny pojawić się lada dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.05.2006 o 21:07, olki77 napisał:

I kolekcja Kaczora Donalda od 1998 roku do 2004 szkoda ze juz nie zbieram ale juz nie jestem
dzieckiem



tylko tyle ja mam od 1996 do 2004

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować