Zaloguj się, aby obserwować  
Hubi_Koshi

Komiksy (oprócz mangi)

223 postów w tym temacie

Dnia 03.03.2009 o 19:57, kitek0101 napisał:

Krejt-->tak, ale wydawać w ciemno ponad 100 zł to niezawsze najlepszy pomysł,
prawda?

80% komiksów Moore''a można kupować w ciemno, spokojnie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2009 o 20:06, Krejt napisał:

> Krejt-->tak, ale wydawać w ciemno ponad 100 zł to niezawsze najlepszy
pomysł,
> prawda?
80% komiksów Moore''a można kupować w ciemno, spokojnie. :)

Ja niestety nie czytałem (a bardzo bym chciał). Mimo to nie każdemu muszą się spodobać. No i 100 zł to już niemała kasa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ooo, a więc jest tkai temat :) Jak przyjemnie, to tak się na wstępie zapytam; czytał kto Szninkla?(jeśli tak to mam nadzieję, że orginalną czarno białą wersję, a nie ten kolorowy niewypał, całkowite zabicie klimatu z tymi kolorami)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z komiksów kiedyś to głównie Kaczory Donaldy ;)..a teraz? prawie nic..niekiedy Spider-man i Star Wars. Zawsze na plaży lubiłem komiksy czytać nie wiem czemu xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komiksowy desant bohaterów[/url]

Wszyscy lubimy zamaskowanych facetów latających z majtami na spodniach, nie ma co tego ukrywać. Przemysł growy lubi ich dokładnie tak samo, choć większość związków ogranicza do miłości w pupę. Jednak nie jest tak źle, jak mogłoby się zdawać, bowiem od niepamiętnych czasów oprócz niegrywalnych crapów mogliśmy zagrać w naprawdę świetne perełki. I choć w większości tych gier przewijali się najczęściej ci sami bohaterowie (czyli Pająk, Nietoperz i Rosomak), to nie darowaliśmy sobie żadnej, byleby tylko poczuć się jak ukochani herosi. Czy dojenie licencji dla samej idei pieniędzy zostanie przerwane? Na tę chwilę wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że dobrą passę udanych gier na komiksowej licencji zapoczątkowaną przez Pajęczynę Cieni Spider-Mana podtrzymają jeszcze trzy wychodzące w tym roku pozycje - jedna w maju, jedna w czerwcu i jedna na jesień. Jeśli chcecie wiedzieć które gry mam na myśli zapraszam do rozwinięcia. http://crazypumpkinsnest.wordpress.com/2009/03/31/komiksowy-desant-bohaterow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przeczytałem komiks, który wywołał u mnie opad szczęki i urwanie 4 liter.
Tytuł to ''WE3''. Autorami są Grant Morrison (scenariusz) i Frank Quitely (rysunki). Na około stu stronach śledzimy historię trójki zwierząt: psa, kota i królika, które w wyniku wojskowego programu zostały wyszkolone i zaadaptowane jako nowoczesna, śmiercionośna broń. Zwierzaki są "opakowane" w pancerze/egzoszkielety, uzbrojone w najnowocześniejsze narzędzia eksterminacji. Pies jest uzbrojony niczym transporter (szybkostrzelne działka i wyrzutnie rakiet), kot ma arsenał cichego zabójcy (wystrzeliwane ostrza, wzmocnione szpony), królik to saper. Ich zadaniem jest likwidowanie wrogów USA. Dzięki naturalnym predyspozycjom i ultranowoczesnej technologii spełniają swe zadania perfekcyjnie. Kiedy jednak ich bazę odwiedza ambitny senator, program wchodzi w nową fazę i przełożeni podejmują decyzję o "wycofaniu" naszej trójki. Opiekująca się nimi pani naukowiec pod wpływem impulsu uwalnia czworonogi. I tu zaczyna się historia ich "powrotu do domu". Jak pisze recenzent: "Lassie wróć" spotyka w tej opowieści "Ghost in the Shell". Od razu ostrzegam, że komiks jest bardzo brutalny. Zwierzęta desperacko walczą o życie a to sprawia, że fragmenty ciał polujących na nie likwidatorów po prostu fruwają w powietrzu.
Bardzo fajnie rozwiązano kwestię komunikacji. W pancerze zwierząt wmontowane są elektroniczne analizatory mowy. Niemniej, brak jakichś okrągłych zdań. Raczej wypowiedzi określające nastrój, potrzebę, ostrzeżenie. Monosylaby. Tak mógłby mówić pies, gdyby przetłumaczyć jego szczeknięcia i warknięcia. "Osobowość" zwierzaków to też majstersztyk. Pies to przede wszystkim lider i obrońca, kot indywidualista i malkontent, królik ma własny świat.
Komiks ma rewelacyjną, realistyczną grafikę.
Pisze się o planach ekranizacji tego komiksu. Cóż może to być niezły film. Ale łatwo schrzanić temat, niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sporo się tego swego czasu kupowało i do dziś większość z tytułów, które wtedy nabyłem trzymam w piwnicy, bo wywalić mimo wszystko szkoda. Zbierałem komiksy od TM-Semic a zaczynałem od G.I.Joe i tutaj muszę się pochwalić bowiem mam wszystkie numery które wyszły w Polsce :) Później doszedł jeszcze X-Men i to właśnie on stał się w niedługim czasie najważniejszym komiksem na którego co miesiąc/co dwa (bo różnie się ukazywał) czekałem z największą niecierpliwością. Oprócz tego sporadycznie kupowałem Supremana i Spidremana czy Mega Marvel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje odświeżyć temat, bo mam pytanko. Czy ktos się orientuje w możliwości prenumeraty komiksów w Polsce? Interesuje mnie jedna seria która niedługo ma się ojawić - Haunt i chciałbym co miesiąc taki zeszycik dostawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do obeznanych w temacie. Czy ktoś zna tytuły jakiś serii komiksów które wyjdą w najbliższym czasie? Poczytał bym sobie jakiś komiks, ale chciałbym zacząć od pierwszego numeru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobom chcącym zapoznać się ze świetną serią komiksów polecam "100 naboi". Napięcie, akcja, nawiązanie do niektórych amerykańskich teorii spiskowych. Porachunki potężnych organizacji i starcie bezwzględnych agentów. Ciekawy zabieg polega na tym, że co jakiś czas jedna z wydawałoby się głównych postaci ginie. Wystawia to na próbę emocje czytelnika ale też pozwala poczuć lepiej klimat świata zawodowych zabójców. Nigdy nie wiemy czy najbliżsi głównego (akcydentalnie) bohatera czy nawet on sam nie zginą. Mistrzostwo fabuły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecicie jakiś dobry sklep wysyłkowy z komiksami? Po zagraniu w Arkham Asylum naszła mnie ochota na zapoznanie się z jakimś hmm... zeszytem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2010 o 16:13, Harrolfo napisał:

Cześć, polecicie jakis komiks z Batmanem? Nigdy nie czytałem żadnego, ale po Arkham Asylum
[gra] naszła mnie ochota...


Myślę że na początek najlepszy będzie Year One/Rok Pierwszy Millera opowiadający o samiusieńkim początku kariery Mrocznego Rycerza. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Batman vs Predator. ;]

Bynajmniej bardzo dobry komiks, z dobrym scenariuszem. Nie wiem tylko jaka dostępność i czy poza starym wydaniem Tm-Semic, było jakieś nowsze.
Była jeszcze druga część, ale była już na znacznie słabszym poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować