Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

TOP 111: Miejsca 60 - 51

79 postów w tym temacie

Nie przeżywajcie tak tego rankingu ;)
Każdy zrobiłby ten zestaw po swojemu to oczywiste, takie rzeczy są mega-subiektywne i należy to traktować jako ciekawostkę, a nie ultimate-wyrocznię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2011 o 14:18, Vojtas napisał:

Kilka uwag:

Real Time Tactics nie jest wcale gatunkiem młodym - Zajcew powinien trochę poczytać o
historii gier, bo najwyraźniej nie grał w takie perełki jak Harpoon, M1 Tank Platoon,
Space Hulk, Fields of Glory, Close Combat czy Sid Meier''s Gettysburg. Seria Total War
w części bitewnej to nic innego jak RTT. :) WiC pod względem taktycznym jest dość ubogie,
bo na przebieg walki nie ma wpływu np. pogoda (która również nie zmienia się dynamicznie)
ani kluczowy element wielu bitew: morale żołnierzy. Ergo WiC nie jest już RTS-em (w którym
budujemy bazę, zbieramy surowce i produkujemy jednostki), ale jeszcze nie do końca RTT-em.

Fahrenheit: gra jest niezła, ale to z pewnością nie przygodówka. Nie jestem pewien, czy
zasługuje na miejsce w tym rankingu - IMO o wiele lepsze fabularnie jest Gray Matter.

HP: żart. Kiepski raczej. :)



Fahrenheit nie zasługuje na miejsce w rankingu ? a to niby dlaczego ? Gra w momencie ukazania się była naprawde innowacyjna ze względu na podejscie do rozgrywki, pomijając fakt że fabularnie imho jest znacznie lepsza od wspomnianego świeżego Gray Matter. Podsumowując choćby za wprowadzony powiew świeżości do gatunku miejsce w rankingu jej się należy ( o miejscu dyskutować nie bede bo to wypadkowa kilku czy kilkunastu głosów )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Plants vs. Zombies musiał dostać dużo punktów, bo jest bardzo prosty w obsłudze, a przy tym cholernie grywalny, chociaż uważam, że znajduje się co najmniej o kilkanaście miejsc za wysoko ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie wogule nie graliście w HP jest grą niesamowitą . Samochody klimat i te bajery które poprostu podsycają całą zabawę . Mam nadzieję że Porsche 2000 i Shift będą w 20. bo te gry poprostu są nie ziemskie ! A GT5 według mnie jest za wysoko !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

World in Conflict tak daleko gra zasługuje na miejsce w pierwszej 20 a CoD 2 na pierwsza 10 co najmniej przecież ta gra była kamieniem milowym FPS''ów wy w tej redakcji sobie chyba w kulki lecicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2011 o 14:58, kowalus05 napisał:

Według mnie wogule


w ogóle ;)

Dnia 05.01.2011 o 14:58, kowalus05 napisał:

nie graliście w HP jest grą niesamowitą . Samochody klimat i te bajery
które poprostu podsycają całą zabawę .


Klimat i bajery - dużo rozumiemy ;)
Światna zabawa= Świetny model jazdy + świetne tory, przez co ten nfs wielu osób nie porywa.
Wysoki wynik tej edycji NFS, to pewnie robota konsoli, bo na PC raczej nie mozna powiedzieć zbyt wielu plusów.

Dnia 05.01.2011 o 14:58, kowalus05 napisał:

Mam nadzieję że Porsche 2000 i Shift będą w 20.


Porsche moze, shift pfff.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2011 o 15:01, Destroy_100000 napisał:

World in Conflict tak daleko gra zasługuje na miejsce w pierwszej 20


bo?

Dnia 05.01.2011 o 15:01, Destroy_100000 napisał:

a CoD 2 na pierwsza 10 co najmniej przecież ta gra była kamieniem milowym FPS''ów


Bo się tego naczytałeś, czy powiesz czym ten CoD 2 sie tak wyróżnia?
Ofc. oprócz tego co napisała redakcja gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2011 o 14:30, Laid_back napisał:

Nie przeżywajcie tak tego rankingu ;)
Każdy zrobiłby ten zestaw po swojemu to oczywiste, takie rzeczy są mega-subiektywne i
należy to traktować jako ciekawostkę, a nie ultimate-wyrocznię :)


Skoro wy nie traktujecie poważnie swojego serwisu, to jak mają go tak traktować jego użytkownicy? Zawsze myślałem, że dążycie do stania się takim drugim gry-online, a tutaj lipa, nawet własnych rankingów nie uważacie za opiniotwórczych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2011 o 14:45, SimplyLucas napisał:

Fahrenheit nie zasługuje na miejsce w rankingu ? a to niby dlaczego ?


Może nie tyle nie zasługuje w ogóle, co nie zasługuje na tak wysoką pozycję. Dlaczego? Dlatego że jest naszpikowane QTE, a fabuła pod koniec leci na łeb. Niestety.

Dnia 05.01.2011 o 14:45, SimplyLucas napisał:

pomijając fakt że fabularnie imho jest znacznie lepsza od wspomnianego świeżego Gray Matter.


Bo...? Od razu mówię, że oryginalna nie jest, bo wiele podobnych motywów pojawiło się w klasycznych p''n''c. Żeby daleko nie szukać Gabriel Knight. Tak jak wspomniałem wyżej - w drugiej części gry scenariusz zostaje niemal zmasakrowany wątkami, które w ogóle nie pasują do całości.

Spoiler

Rytualne morderstwa, a tu nagle loża "masońska" cyberpunk? Come on...

W Gray Matter grałeś? Fabularnie jedna z najlepszych przygodówek dekady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2011 o 14:30, Laid_back napisał:

Nie przeżywajcie tak tego rankingu ;)


Przecież o to Wam chodziło, czyż nie? Bo w jakim innym celu produkujecie te rankingi?

Dnia 05.01.2011 o 14:30, Laid_back napisał:

Każdy zrobiłby ten zestaw po swojemu to oczywiste, takie rzeczy są mega-subiektywne i
należy to traktować jako ciekawostkę, a nie ultimate-wyrocznię :)


Owszem, są to rzeczy megasubiektywne, ale przecież wiedzieliście, że tak będzie wyglądać reakcja ludności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem więc, że ten ranking byłby dobry, gdyby w 100% pokrywał się z prywatnymi rankingami użytkowników? Daj spokój. To wybór REDAKTORÓW - dla reszty można zrobić sondę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o opiniotwórczość, tylko uważam, że nie trzeba rzucać się pod pociąg, bo jakaś gra w rankingu jest kilka oczek niżej niżbyśmy chcieli...

EDIT: To jest wybór redakcji gram.pl, mają pełne prawo do wyrażenia WŁASNEJ opinii i stworzenia SWOJEGO rankingu - a dla mnie to jest oczywiste, że nie będzie w pełni zgodny z oczekiwaniami wszystkich czytelników czy nawet większości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak umieszczacie GT5 ponad Forze3?
Wg mnie - bez sensu.
Ciekawy jestem czy Ground Control 2 znajdzie się na liście (imo, GC2 >> WIC)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2011 o 15:24, Laid_back napisał:

EDIT: To jest wybór redakcji gram.pl, mają pełne prawo do wyrażenia WŁASNEJ opinii i
stworzenia SWOJEGO rankingu - a dla mnie to jest oczywiste, że nie będzie w pełni zgodny
z oczekiwaniami wszystkich czytelników czy nawet większości...


Przypuszczam, że ranking nie pokrywa się nawet ze zdaniem wielu członków redakcji, bo przecież jest to średnia arytmetyczna. Napisaliście, że część chciała przy nim ręcznie majstrować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu w tym rankingu jest tyyyyle samochodówek?

Left 4 Dead - wszyscy się tym zachwycają a mnie po dwóch godzinach znudziło, jedna z najbardziej przereklamowanych gier ostatniej dekady - owszem.

W CMa (tylko nie pamiętam którego) przegrałem masę godzin. :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście- każdy w gramie, każdy w jakiejkolwiek redakcji na świecie i każdy z czytelników ułożyłby inaczej swój własny ranking TOP111 dekady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2011 o 14:45, SimplyLucas napisał:

Fahrenheit nie zasługuje na miejsce w rankingu ? a to niby dlaczego ? Gra w momencie ukazania się była naprawde innowacyjna ze względu na podejscie do rozgrywki, pomijając fakt że fabularnie imho jest znacznie lepsza od wspomnianego świeżego Gray Matter.

Zwłaszcza kleszcze wielkości samochodu skaczące po biurze, w którym pracuje jeden z głównych bohaterów ;-]

Selv

Dnia 05.01.2011 o 14:45, SimplyLucas napisał:

Ciekawy jestem czy Ground Control 2 znajdzie się na liście (...)

Mnie tez to ciekawi

Dnia 05.01.2011 o 14:45, SimplyLucas napisał:

(imo, GC2 >> WIC)

Podpisuję się pod tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2011 o 15:20, Vojtas napisał:

Może nie tyle nie zasługuje w ogóle, co nie zasługuje na tak wysoką pozycję. Dlaczego?
Dlatego że jest naszpikowane QTE, a fabuła pod koniec leci na łeb. Niestety.

To już jest kwestia upodobań indywidualnych. QTE samo w sobie mi nie przeszkadzało poza tym, że od momentu walki na dachu marzyłem o padzie, bo palce mi już odpadały

Spoiler

- przez bieg po ścianie budynku.


Fabuła to taka sama kwestia jak QTE. Mnie zdziwił i zaintrygował jej przebieg. Fakt, spodziewałem się thillera, ale zostałem zaskoczony
Spoiler

zjawiskami nadprzyrodzonymi

. Mi to pasowało i pasuje do dziś.

Dnia 05.01.2011 o 15:20, Vojtas napisał:

Bo...? Od razu mówię, że oryginalna nie jest, bo wiele podobnych motywów pojawiło się
w klasycznych p''n''c. Żeby daleko nie szukać Gabriel Knight. Tak jak wspomniałem wyżej
- w drugiej części gry scenariusz zostaje niemal zmasakrowany wątkami, które w ogóle
nie pasują do całości.

Spoiler

Rytualne morderstwa, a tu nagle loża "masońska" cyberpunk?
Come on...

W Gray Matter grałeś? Fabularnie jedna z najlepszych przygodówek dekady.

Szkoda tak ciekawą grę jak Fahrenheit oceniać pod kątem tego, że dane pomysły już kiedyś zostały użyte. Gra ma świetny klimat, przepiękną ścieżkę dźwiękową oraz dubbing. Fabuła mnie wciągnęła ponad to dostaliśmy możliwość przechodzenia kolejnych etapów na różne sposoby. Ja odebrałem te zmiany w scenariuszu z entuzjazmem, jak na mój gust, wątki te weszły dość zgrabnie w historię. Fakt, mogłoby być lepiej, ale tak jak to stworzyli, jest zadowalające.
Co do Gray Matter, jeszcze nie grałem, a na co mam ogromną ochotę. W kwestii fabuły w ciemno się mogę z Tobą zgodzić, biorąc pod uwagęfakt kto scenariusz napisał.


@Krzycho

W L4D zakochałem się w grze na split screenie. To jest radocha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko zauważyć, że zamki w HOMM V to ciut bardziej skomplikowana sprawa. Owszem "Dungeon" jeśli chodzi o część jednostek i położenie (w metrach nad poziomem morza) wydaje się czerpać z D&D. Jednak już sama stylizacja i (inna) część jednostek wskazuje bardziej na Warhammera. Inspiracje warhammerem widoczne są również w innych zamkach (najbardziej chyba u "zwykłych" elfy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2011 o 15:51, Krzycho napisał:

Left 4 Dead - wszyscy się tym zachwycają a mnie po dwóch godzinach znudziło, jedna z
najbardziej przereklamowanych gier ostatniej dekady - owszem.


Przereklamowana, bo Tobie się nie spodobała? Lol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować