Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

TOP 111: Miejsca 60 - 51

79 postów w tym temacie

Eeeee.... NFS:HP wyżej od GRID''a...?! Nudna, monotonna gra, w której w każdym wyścigu robimy praktycznie TO SAMO, z gorszą (od GRID''a, mimo, że 3 lata różnicy!) grafiką, fatalną wersją na PC, wyżej od gry, która po premierze przez wielu uważana byłą za najlepszą dotychczas stworzoną ścigałkę?

Nie no, ja wiem, że ten ranking to pewne uśrednienie, że nikt tego sensu stricte nie "UKŁADAŁ", ale i tak, te miejsca są coraz bardziej dziwacznie porozkładane. A co tu robi Plants VS. Zombies, i to na tak wysokim miejscu, to szczerze nie mam pojęcia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2011 o 13:38, Zgreed66 napisał:

> I tak pierwsze miejsce dostanie jakieś Call of Duty, to pewne xD

Zdziwiłbyś się.


Jakiś mały zakładzik? :P (oczywiśćie nie o kasę, a o przekonanie, bo nas prokuratura capnie za hazard :P) Może COD: MW/MW2/BO nie będzie na 1 miejscu, ale założę się, że w 1-szej dziesiątce. Mimo, że jest multum gier o niebo lepszych, tym bardziej, że spektrum wyboru BARDZO duże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież w ostatniej dekadzie miały swoje premiery setki tytułów. Wiele z nich było kalkami hitów, niektóre moglibyśmy nazwać nawet modami do znanych pozycji, ale widząc nazwy gier, które pojawiają się w rankingu to dam sobie rękę odciąć, że niektóre miejsca zaskoczą nas i to nie raz! Zdziwiłem się widząc Assassin''s Creed już na samym początku TOP-ki, ale łezka w oku mi się zakręciła, gdy Redakcja postanowiła uhonorować Battlefield 1942.
Przed nami tytuły jak Gothic, Bioshock, Team Fortress 2, Wiedźmin, Empire: Total War i wiele, wiele innych. Świat gier nie sprowadza się jedynie do najnowszych produkcji. Uważam, że temperatura rośnie, a ranking nabiera tempa. Czekamy na kolejne miejsca!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2011 o 14:34, Tenebrael napisał:

Jakiś mały zakładzik? :P (oczywiśćie nie o kasę, a o przekonanie, bo nas prokuratura
capnie za hazard :P) Może COD: MW/MW2/BO nie będzie na 1 miejscu, ale założę się, że
w 1-szej dziesiątce. Mimo, że jest multum gier o niebo lepszych, tym bardziej, że spektrum
wyboru BARDZO duże.


Wiesz, ciezko stwierdzić który tytuł będzie pierwszy. ale watpie aby to był CoD. Poniewaz ten TOP100 jest tak na prawde srednią arytmetyczna kilkunastu pojedynczych, subiektywnych rankingów (pisal to Vojtas pisalem to ja ;] ). CoD, aby byc pierwszym musiałby być bardzo wysoko na wszystkch listach ;) Teraz, jezeli jednemu redaktorowi się on podoba i dał go wysoko, a innemu, nie i dal go nisko. Taki tytuł traci spore szanse na zainstnienie w ~top 30, juz nie mowiac o top 10 ;) dlatego podoba mi się on - dlatego takie zaskoczenia, a czemu taki tytuł nisko, a czemu taki tytuł wysoko. W top 10 pojawia sie same tytuly, ktore wywarly stosunkowo wysoke wrazenie na wszystkich redaktorach, a nie jakis pojedynczy tytuł, ktory sobie jakos tak subiektywnie ustawili pojedynczy redaktorzy na pierwszych miejscach ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja i tak obstaję przy swoim, że któryś COD (i to nie pierwsza część) znajdzie się w pierwszej dysze (choć, jak piszę, moim zdaniem niezasłużenie). Stąd propozycja zakłądziku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EDIT: Ja osobiście czekam na te tytuły (w sensie, na których będą miejscach):

RPG: Baldur''s Gate 2 (1 już nie wchodzi, bo to 1998), Neverwinter Nights 2

FPS: Jedi Outcast/Academy, MoHAA, Bad Company 2

Action-Adventure: Tomb Raider (4, 5, Underworld)

Survival Horror: Silent Hill (wszystkie kwalifikujące się części)


Cóż, się zobaczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2011 o 16:51, Tenebrael napisał:

A ja i tak obstaję przy swoim, że któryś COD (i to nie pierwsza część) znajdzie się w
pierwszej dysze (choć, jak piszę, moim zdaniem niezasłużenie). Stąd propozycja zakłądziku
:)


Zawsze istnieje szansa, że sie znajdzie ;) Ja tam mam nadzieje, że jak juz ma sie znalezc, to zeby bylo to te 50-41 :d

EDIT: Baldur sie nie lapie, chyba, ze z dodatkiem tron Bhalla.
Tomb Raiderow juz raczej nie bedzie ;p (dla mnie szkoda - akurat to moja ulubiona seria, taki sentyment mi zostal ;p)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2011 o 17:10, Zgreed66 napisał:

Zawsze istnieje szansa, że sie znajdzie ;) Ja tam mam nadzieje, że jak juz ma sie znalezc,
to zeby bylo to te 50-41 :d


Ja podobnie. No, chyba, że pierwszy CoD - to było COŚ (szczególnie most Pegasus, mrau :) ). Bo dalsze CoD''y to IMHO 10% jakości i 90% marketingu.

Dnia 06.01.2011 o 17:10, Zgreed66 napisał:

EDIT: Baldur sie nie lapie, chyba, ze z dodatkiem tron Bhalla.


A nie wyszedł on czasem w 2000? Damn, to tak dawno było, że już nie pamiętam :)

Dnia 06.01.2011 o 17:10, Zgreed66 napisał:

Tomb Raiderow juz raczej nie bedzie ;p (dla mnie szkoda - akurat to moja ulubiona seria,
taki sentyment mi zostal ;p)


Hmmm, ja bym miał nadzieję na TR4. Moim zdaniem najlepsza część serii. Choć sądzę, że skoro TR:A się znalazł, a raczej mało kto typuje go na najlepszą część serii, to jeszcze z jeden TR będzie. Pytanie tylko, czy Legenda, Underworld, czy TR4. Stawiam na (moim zdaniem kiepską) Legendę, bo to ona zrobiła najwięcej szumu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2011 o 18:44, Tenebrael napisał:

Ja podobnie. No, chyba, że pierwszy CoD - to było COŚ (szczególnie most Pegasus, mrau
:) ). Bo dalsze CoD''y to IMHO 10% jakości i 90% marketingu.


Taaaa, CoD 1 to bylo coś, ale jak gralem juz w 2, to nie było to, takie dziwne jakies byly te pierwsze wrazenia.

Dnia 06.01.2011 o 18:44, Tenebrael napisał:

A nie wyszedł on czasem w 2000? Damn, to tak dawno było, że już nie pamiętam :)


Wyszedl w 2000, ale ranking jest od "1 stycznia 2001 roku a 31 grudnia 2010 roku" ;)

Dnia 06.01.2011 o 18:44, Tenebrael napisał:

Hmmm, ja bym miał nadzieję na TR4. Moim zdaniem najlepsza część serii. Choć sądzę, że
skoro TR:A się znalazł, a raczej mało kto typuje go na najlepszą część serii, to jeszcze
z jeden TR będzie. Pytanie tylko, czy Legenda, Underworld, czy TR4. Stawiam na (moim
zdaniem kiepską) Legendę, bo to ona zrobiła najwięcej szumu.


Jak się coś jeszcze pokaże to smucić się z tego powodu, nie bede wrecz przeciwnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2011 o 18:44, Tenebrael napisał:

z jeden TR będzie. Pytanie tylko, czy Legenda, Underworld, czy TR4. Stawiam na (moim
zdaniem kiepską) Legendę, bo to ona zrobiła najwięcej szumu.


Również mam sentyment do TR 1-5, ale patrząc prawdzie w oczy, choć kocham TR4 to nie mogę powiedzieć, ze byla to najlepsza część cyklu. Legenda narobiła szumu, bo w końcu podniosła serię na nogi.
Z kolei Crystal Dynamics należą się gromkie brawa, bo widać, zę oni również to fani starych TRów. Napisałeś mi w poprzednim poście, że brak Ci zagadek, zapraszam to Lara Croft and the guardian of Life. Bardzo udany spin off serii.
Za to dlaczego nowe odsłony zgarniają aplauz? Ponownie czuć przygodę, ponownie te gry zapierają dech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2011 o 18:44, Tenebrael napisał:

Hmmm, ja bym miał nadzieję na TR4. Moim zdaniem najlepsza część serii. Choć sądzę, że
skoro TR:A się znalazł, a raczej mało kto typuje go na najlepszą część serii, to jeszcze
z jeden TR będzie. Pytanie tylko, czy Legenda, Underworld, czy TR4. Stawiam na (moim
zdaniem kiepską) Legendę, bo to ona zrobiła najwięcej szumu.

A dla mnie wszystkie Tomb Raidery sprzed Legend to były niegrywalne gnioty z zupełnie niestrawnym gameplayem. Dopiero właśnie produkcja Crystal Dynamics sprawiła, że polubiłem serię. Rozgrywka zrobiła się bardziej płynna i bohaterka skakała dokładnie tam gdzie chciałem, a nie w przepaść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2011 o 18:52, Zgreed66 napisał:

Wyszedl w 2000, ale ranking jest od "1 stycznia 2001 roku a 31 grudnia 2010 roku"
;)


Baldur, Baldur!... ueeee, nie dali Baldura! (parafrazując pewną sympatyczną czachę :D )

A tak serio, to fakt, nie doczytałem. Szkoda. No ale nic, skoro tak, to pozostaje (IMHO) NwN2.

Ichibanboshi-kun:

Niby masz rację, jednak uważam, że nowe odsłony są za bardzo next-genowe. Za wiele w nich akcji, a z kolei zagadki są zbyt trywialne. Ale to taka moja subiektywna opinia.

Legenda podniosłą serię na nogi, ale czy w dobrym kierunku? Moim zdaniem niekoniecznie.

Kadaj:

Cóż, w takim razie tu się opiniami różnimy. Ja subiektywnie uważam, że wręcz na odwrót: stare TR wymagały nieco ruszenia głową, akcja w nich była, ale nie na pierwszym planie. Z kolei od Legendy seria przeistoczyła się w hybrydę TR i Prince of Persia - mnóstwo skakania i akrobacji, sporo walki, i mało zagadek, a jak już, to raczej mało wymagających.

Ale każdy ma swoją opinię, to dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2011 o 07:32, Tenebrael napisał:

Ichibanboshi-kun:

Niby masz rację, jednak uważam, że nowe odsłony są za bardzo next-genowe. Za wiele w
nich akcji, a z kolei zagadki są zbyt trywialne. Ale to taka moja subiektywna opinia.

Legenda podniosłą serię na nogi, ale czy w dobrym kierunku? Moim zdaniem niekoniecznie.

Lepiej, żeby szły na dno z Angel of Darkness? ;]
Legenda owszem, jest pełna akcji, ale Underworld wręcz przeciwnie. W dodatku jest pozbawiony chorej ilości zagadek na szybciora(tu naciskamy i jak najszybciej lecimy do następngo punktu, to nawet zagadki nie są, a durne time challenge).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować