Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

EA wyłącza serwery

37 postów w tym temacie

Dnia 05.01.2011 o 14:43, Casprov napisał:

> Dobrze, że nie wyłączają serwerów BFa... Albo FIFA 11 xD

No wiesz, nie wyłączą serwerów gier, na których ludzie grają ^^. To jasne.


Nie no, jasne. To była ironia tylko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2011 o 18:03, KrzysiekP napisał:

Z tego co wiem, serwery BF-a 1942 jeszcze żyją


A ta gra nie jest przypadkiem na dedykach oparta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śmieszą mnie wypowiedzi typu "nie ma sensu utrzymywać serwerów bo gra mało ludzi". Przeznacza się mniej zasobów na taki serw i tyle. Przecież to nie jest tak, że jest jeden typ serwerów, który obsługuje gry multi. Nie obcina się produktu, za który odbiorca zapłacił. Multi to nie w kij pierdział, szczególnie w grach sportowych. Wyłączenie wsparcia po 4 latach jeszcze zrozumiem, ale ROCZNY tytuł? Sporo ludzi, w tym ja, kupuje gry nawet ten rok po premierze - i co wtedy? Dostaję półprodukt. Wiem, że EA sobie zaznacza możliwość wyłączenia tej usługi kiedy im się podoba, w sensie ma prawną możliwość. Niemniej przyklaskiwanie i akceptacja takiego stanu rzeczy to dmuchanie sobie w kaszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2011 o 14:43, Casprov napisał:

> Dobrze, że nie wyłączają serwerów BFa... Albo FIFA 11 xD

No wiesz, nie wyłączą serwerów gier, na których ludzie grają ^^. To jasne.


Spoko. Problem w tym, że rozumiesz tą sytuację w ten sposób :
"Nie wyłączamy serwerów FIFA 11, ponieważ dużo ludzi gra w ten nowy tytuł"
a tak naprawdę należy to rozumieć
"Nie wyłączamy serwerów FIFA 11, ponieważ nie mamy jeszcze gotowej FIFA 12".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > LOl FIFa 09, nie ma jej, ale jak dla mnie to o wiele za szybko.

Dnia 05.01.2011 o 15:49, zawcia napisał:


A co za różnica? Tak działają konsole...wychodzi nowa gra i większość użytkowników od
razu zapomina o poprzedniej odsłonie.


Spytam wprost - ktoś Ci płaci za pisanie tych bzdur, czy kłamiesz tak sam z siebie ? Jakoś multi (na konsoli) w Forzy 2, Modern Warfare, Gears of Wars albo i Halo 3 nikt mi nie wyłaczył, a i chętnych do grania wciąż mogę znaleźć bez problemu, choć wszystkie te tytuły doczekały się następcow (w wypadku CoDa wyszły już AŻ 3 kolejne gry z serii). A co do Halo 3 - wiąż jest najpopularniejszą grą z serii (był o tym news na Polygamii), choć Reach wyszedł zdaje się w październiku.Więc coś Twoja teoria o "przesiadce" się mocno sypie ;-)

Także przestrzegałbym przed wystawianiem takich diagnoz, bo "bullshit", który produkujesz zaraz do Ciebie wróci :))) Bo coś dziwnym trafem nie zauważyleś przy Fifie 09 znaczka "PC", nie skomentowałeś też braku w tym zestawieniu Fify 07 i 08 - a nie ma ich tam, gdyż serwery pecetowe tych gier EA wylaczyło juz dawno temu. Czyli wedle Twojego rozumowania - "A co za różnica? Tak działają PC...wychodzi nowa gra i większość użytkowników od razu zapomina o poprzedniej odslonie" Czyż nie :))) ?

No bo na to, że to po prostu EA ma chorą politykę w tym wzgledzie juz nie wpadłeś - najlepiej od razu zwalić wszystko na graczy, tyle że też wybiórczo, bo tylko z tych platform, ktorych nie lubisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo z serwerami konsolowymi jest tak, że to firma musi je utrzymywać (brak dedyków). W przypadku pieców jest zazwyczaj tylko jeden serwer przypadający na grę. Stąd ta różnica między wyłączonymi serwerami dla gier PC i konsol. Tak przypuszczam :P.

/BTW - Mi nie działa Burnout Paradise Network na PC ;<. Na multi na szczęście da się grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2011 o 19:40, brrupsz napisał:

Spoko. Problem w tym, że rozumiesz tą sytuację w ten sposób :
"Nie wyłączamy serwerów FIFA 11, ponieważ dużo ludzi gra w ten nowy tytuł"
a tak naprawdę należy to rozumieć
"Nie wyłączamy serwerów FIFA 11, ponieważ nie mamy jeszcze gotowej FIFA 12".


W sumie też, prawda. Muszę przyznać ci rację. Bo to poniekąd prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować