Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Ambilight - więcej, szerzej, zdrowiej?

18 postów w tym temacie

Ciekawi mnie jak wpływa to tylne podświetlenie na zużycie prądu przez te telewizory - przydałoby się jakieś porównanie ze średnim zużyciem energii dla danej wielkości matrycy.

A co do przydatności samej technologii - jedynym argumentem przemawiającym ZA jest granie/oglądanie po ciemku bez załączonych dodatkowych źródeł światła - plus może i duży, ale czy wart wydawania dodatkowych pieniędzy za TV? A alternatywą jest mała lampka za kilkadziesiąt zł, która też nam zmniejszy kontrast między jasnym ekranem a ciemną ścianą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śmierdzi reklamą na kilometr. Co nie znaczy, że sam produkt jest zły, tyle, że jak coś jest reklamą albo artykułem sponsorowanym, to powinno być jako takie oznaczone.

Ja osobiście uważam że ten efekt faktycznie jest odpustowy. I niepotrzebny. W jaki sposób oczy mniej się męczą podczas oglądania obrazu na ekranie z podświetlaczami ledowymi na zewnątrz pozostaje dla mnie zagadką. Ot taki tam bajer dla gadżeciaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nienawidzę takich reklamowych "recenzjii". Powinniście na samym początku stawiać twardo, że jest to wynik akcji promocyjnej, a nie dopiero na końcu. Przez cały czas czytania tego tekstu miałem wrażenie, że to po prostu zwykła reklama.
Nienawidzę takich rzeczy. Gram.pl to serwis poświęcony grom i sprzętowi. Jeśli recenzujecie tu i opisujecie wszystko, biorąc pod uwagę wszelkie plusy i minusy, a następnie wystawiacie adekwatną ocenę, to takie sponsorowane recki zmniejszają moje zaufanie do Was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2011 o 10:07, Palpatine_II napisał:

Był już chyba ten artykuł.

no chyba byl, wlasciwie to wychodzi, ze byly 3 w tym samym momencie:
http://www.gram.pl/art_9wPlJ,5_Ambilight_wiecej_szerzej_zdrowiej.html
http://www.gram.pl/art_9wPeH,5_Philips_telewizory_stworzone_dla_graczy.html
http://www.gram.pl/art_9wPeHO4_Telewizory_Philips_domowe_centrum_rozrywki.html
wszystkie maja date "Czwartek, 30.12.2010, godzina 09:45"

dziwne, ze pierwsze dwa maja tego samego autora: Myszasty, pomylka czy 2 razy o tym samym pisala jedna osoba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2011 o 10:38, Snake08 napisał:

Nienawidzę takich reklamowych "recenzjii". Powinniście na samym początku stawiać twardo,
że jest to wynik akcji promocyjnej, a nie dopiero na końcu.


Jeszcze raz spójrz na zajawkę artykułu: "Materiał powstał w ramach wspólnej akcji promocyjnej gram.pl i firmy Philips". Ile razy by nie dać, zawsze ktoś napisze, iż informacji zabrakło.
(BTW, gdy Myszasty pisał ten artykuł, nie wiedział, że będzie należał do akcji reklamowej, po prostu miał 46 cali warte 10k w domu i był zachwycony możliwościami sprzętu.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2011 o 11:09, ilpalazzo napisał:

> Był już chyba ten artykuł.
no chyba byl, wlasciwie to wychodzi, ze byly 3 w tym samym momencie:
http://www.gram.pl/art_9wPlJ,5_Ambilight_wiecej_szerzej_zdrowiej.html
http://www.gram.pl/art_9wPeH,5_Philips_telewizory_stworzone_dla_graczy.html
http://www.gram.pl/art_9wPeHO4_Telewizory_Philips_domowe_centrum_rozrywki.html
wszystkie maja date "Czwartek, 30.12.2010, godzina 09:45"

dziwne, ze pierwsze dwa maja tego samego autora: Myszasty, pomylka czy 2 razy o tym samym
pisala jedna osoba?


Oł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie macie to nie płaczcie. W dobrych warunkach takich jak pisał autor tego efektu po prostu nie można nie pokochać :)
Przy graniu w 720p czy 1080p jakość TV ma już mniejsze znaczenie a do takiego efektu jakim jest ambilight zdecydowanie warto dopłacić. Spectra 3 jest w dużo tańszych modelach, natomiast aurea to prawdziwy kunszt. Czekam kiedy mnie będzie stać na taki bajer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2011 o 13:47, rafal2iomuss napisał:

Czekam kiedy mnie będzie stać na taki bajer.


Szkoda, ze czlowiek to taki wredny zwierz, ze chce coraz wiecej, az w koncu taki fajny bajer bedzie niczym wiecej jak - ot tak po prostu jest :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejny świetny pomysł - wyrzucić dodatkową kasę na światełka wokół TV ;) Może trochę przesadzam - ktoś powie, że nie widziałem, a gadam - fakt, nie widziałem. Bo gdzie miałem zobaczyć?

Skoro obrazki i filmiki nie oddają rzeczywistości, to każdy zainteresowany tą technologią musi się pofatygować do jakiegoś większego salonu RTV i zawracać głowę obsłudze stoiska - "proszę go postawić pod jakąś jasną ścianą, podłączyć do prądu i puścić jakieś kolorowe obrazki" albo liczyć na to, że w takim sklepie będzie ustawiona ekspozycja prezentująca możliwości tego bajeru.

Poza tym, domyślam się, że wygląda to rewelacyjnie, ach i och i w ogóle, jednak mam już chyba zbyt praktyczne podejście, żeby się w to bawić - jak mam wyrzucić dodatkową kasę na to, żeby TV robił takie "coś", to już wolę wydać tą kasę na sprzęt TV/PC/konsolę z lepszymi parametrami / ew. dodatkowe gry.

A że nie zaszpanuję przed znajomymi jak wpadną na kawę - cóż, jakoś to przeżyję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście posiadam philipsa z ambilightem z tym, że spectra 2 i powiem wam szczerze jest fajny. Pod względem cenowym jest podobnie do sony i samsunga, no może o 50zł taniej. Oprócz ambilighta philips ma bardzo dobry czas reakcji matrycy a to też plus. Wracając do ambilighta też nie wierzyłem w niego lecz zmieniłem zdanie, ciężko to opisać ale nie wyobrażam już sobie grania na konsoli czy oglądania filmów wieczorem bez niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczacie zapowiedź-recenzję (opis wrażeń) czegoś, a jednocześnie piszecie, że to część akcji reklamowej. To czego ja mam się spodziewać po tym tekście? Oczywiście, że poleje się na mnie mleko i miód, tak jak to ma miejsce w tej broszurce reklamowej.

No sorry, ale właśnie spadliście na samo dno i zaczynacie kopać głębiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować