Zaloguj się, aby obserwować  
Damianuss1

Tomb Raider (2013) - Temat ogólny [M]

482 postów w tym temacie

Widzę, że taki temat jeszcze nie powstał, najwyższy czas :).

Najpopularniejsza bohaterka gier lat 90 tym razem ujawnia swoje całkiem nowe oblicze. Nowe oblicze, w nowej odsłonie gry pt. "Tomb Raider". Dorosła Pani Croft z wielkim biustem znana też z komiksów, filmów i książek tym razem idzie w odstawkę, a na jej miejsce przychodzi całkiem nowa, odmieniona Lara. Jak twierdzi sam Developer, ekipa Crystal Dynamics: "Musieliśmy zrobić coś dużego. Coś nowego". No i zrobili. Młoda 21 letnia dziewczyna, która z wyglądu jest mało podobna do swoich poprzedniczek. Brudna, umazana błotem, krwią itp. Posiadająca normalne kształty bez powiększonych części ciała (koniec z cycatą modelką). Taki wizerunek prezentuje na pierwszych przedstawionych artach/screenach.

Będzie to historia o przetrwaniu i genezie młodej Lary Croft. Dalszy tekst jest szybkim wprowadzeniem w to, co nas czeka w nowej odsłonie TR, zaznaczę go jako spoiler, bo może ktoś nie chce wiedzieć do czasu premiery z czym będzie miał do czynienia.

Spoiler

Kapitan Conrad Roth zabiera na pokład swojego okrętu młodą 21 letnią poszukiwaczkę przygód, kurs - wybrzeża Japonii, zadanie - odnalezienie starożytnych artefaktów. Statek się rozbija, a naszą bohaterkę już na wejściu wita niemiła niespodzianka. Zostaje skrępowana i powieszona do góry nogami w jakimś niezidentyfikowanym miejscu (jaskinia?). Przeciwników nie zabraknie, na chwilę obecną mało o nich wiadomo. Zakapturzone istoty uzbrojone w broń białą depczą nam po piętach już od samego początku rozgrywki

.

Teren rozgrywki ma być otwarty. To zapewne jakaś wyspa, więc będzie dużo zieleni, dużo podziemi i oczywiście niebezpieczeństw. Taki fakt zapewne sprawi, że rozgrywka będzie nieliniowa, ale o tym nic nie wiadomo. Koniec z bezlitosnym koszeniem przeciwników na lewo i prawo. Walka ma być wymagająca i trudna. Liczyć się będzie przetrwanie na wyspie, nie wiem jak to będzie działać, ale od razu nasuwa się pomysł np z MGS3. Szukanie pożywienia, ognisko, złamania, które sami musimy wyleczyć itd. Jakiś cykl dnia i nocy, naprawdę nie wiem. Coś takiego byłoby świetnym pomysłem. Zagadek też nie zabraknie, te jak twierdzą twórcy nie będą opierać się na "prastarych mechanizmach". Sami będziemy szukać drogi do celu. Twórcy pragną abyśmy utożsamili się z nową bohaterką, abyśmy chcieli jej pomóc w przygodach na wyspie. Taki fakt oznaczałby, że gra będzie też grała na naszych uczuciach.

Na serwisie YouTube znalazłem próbkę skomponowanej muzyki do gry. Autorem jest Aleksandar Dimitrijevic. Zaprezentowany w linku Main Theme jest mroczny, czuć ten klimat patrząc przy okazji na obrazek.
http://www.youtube.com/watch?v=S1FR8YT2Dr8&feature=related

Sam jakoś nigdy się specjalnie serią Tomb Raider nie interesowałem. Jedynie pierwsze części na PSXa w młodości przykuwały moją uwagę. Co innego najnowsza zapowiedziana część. Moją uwagę przykuły dwie rzeczy. Otwarty świat (to największy plus, który lubię w grach) i nowa sympatycznie wyglądająca Lara. Widzę, że na chwilę obecną tytuł jest zapowiedziany jedynie na konsole PS3 i Xbox360. Nie wiadomo nic czy powstaje również na PCty (mogę się mylić). Nie wiadomo też nic o samej premierze gry, pierwszy sugerowany termin to rok 2011. Mnie tam pasuje.

A co Wy sądzicie o tej zapowiedzianej odsłonie TR? Nowa twarz się przyjmie? Będzie głośno? Mnie na chwilę obecną już się podoba.

[większość informacji zaczerpnięta z miesięcznika Neo Plus, Styczeń 2011 /01]

20110107175344

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem młody to uwielbiałem grać w trójkę, kurde jak wtedy stanąłem przy wodospadzie i popatrzyłem na tą cudowną grafikę to byłem w niebie. A i nie raz stawało się przy ścianie i robiło zbliżenie na biust panny Croft xD
Ostatni TR którego przeszedłem to IV, w kolejne części to już przy okazji i powiem szczerze, że już magia Lary na mnie nie działa.
Jeśli idzie o nową odsłonę to zapowiada się ciekawie,nowa Lara ma o wiele więcej seksapilu, ale czy to jest dalej Tomb Raider? Mam wątpliwości....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To będzie chyba pierwsza część gry, którą kupię w sklepie, nie dołączoną do czasopisma. Inna mechanika gry może się sprawdzić, mi się średnio podobało skakanie po grobowcach i zabijanie dinozaurów tudzież innych monstrów. Na obecną chwilę jest na "+". Twórcy zauważyli, że obecnego Tomb Raidera wykorzystali do granic możliwości i potrzebowali zmiany. Mam nadzieję że na lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2011 o 18:18, zajacisko napisał:

. Twórcy zauważyli, że obecnego Tomb Raidera wykorzystali do granic możliwości i potrzebowali
zmiany. Mam nadzieję że na lepsze.


Gdzieś czytałem, że to nie była decyzja Crystal Dynamics tylko wydawców. Ale w sumie na jedno wychodzi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie pierwsze części Tomb Raidera były niegrywalne, seria spodobała mi się dopiero od pozycji stworzonej przez Crystal Dynamics - TR:Legend. Ale i tak zawsze kupowałem je w jakichś promocjach, rok czy dwa po premierze. Natomiast najnowsza, będąca w produkcji wersja po pierwszych zapowiedziach trafiła na moją listę 10 najbardziej oczekiwanych gier tego roku. Trzymam kciuki za twórców, żeby się udała. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie zapomniałem o info z samego gram.pl. Garść bardzo ciekawych szczegółów - http://www.gram.pl/news_8QrfHOm1_Nowy_Tomb_Raider_szczegoly.html

Przy okazji na http://www.laracroft.pl znalazłem ciekawe info na temat samej Lary jak i kapitana statku. Pozwolę sobie skopiować:

Lara Croft - Członkini wpływowego rodu Croft. Od najmłodszych lat zafascynowana archeologią i pracą w terenie. Robi wszystko, aby odciąć się od wpływów swoich bogatych rodziców i udowodnić im, czego jest warta. Chce do wszystkiego dojść sama, bez pomocy znanego nazwiska. Wbrew woli rodziny rezygnuje ze studiów na Cambridge i podejmuję naukę w mniej prestiżowej uczelni. Po ukończeniu studiów, w wieku 21 lat, zaciąga się na pokład statku Endurance, gdzie pod okiem swojego mentora ma wziąć udział w ekspedycji u wybrzeży Japonii.

Widać ponownie mamy do czynienia z bogatą Pani Croft :] ehh.

Conrad Roth - Były członek marines, bezwględny i zawsze skuteczny w osiąganiu celów. Po zakończeniu służby wojskowej został kapitanem statku Endurance, którego załoga zajmuje się wyławianiem zatopionych skarbów. Obecnie nauczyciel i mentor Lary. Pełni ważną rolę w jej dorastaniu. Pomaga odkryć Larze jej własną osobowość i granice wytrzymałości, jednocześnie pilnując aby tych granic nie przekroczyła.

To zapewne z nim przeżyjemy pierwszy tutorial :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też pamiętam głównie trójkę, pewnie dlatego, że to ostatnia część jaką dałem radę przełknąć. Zasługą TR:TLR było kompletne zniechęcenie mnie do serii. Jako, że nawet do Legendy się nie przekonałem, cała nadzieja w realistycznym "restarcie" -co jak co ale zawsze brakowało mi możliwości utaplania Lary w błocku i nabicia jej kilku siniaków:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo nowa wersja prezentuje się jako survival z domieszką akcji i horroru :D Jeśli twórcy spełnią obietnice, będę w niebie. Jedyna część którą kupię :D

Żeby było tak jak Damianuss napisał w 1 poście... Cykl dnia i nocy, jedzenie, sen, leczenie.. Ach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To prawdopodobnie okładka gry. Zrzut z pre-orderów, które już startują na grę. Wygląda ciekawie. Dość dramatycznie i ten wyraz walczącej o życie twarzy, wow.

20110509120627

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strasznie napaliłem się na tą grę, póki co wygląda niesamowicie! Jest to obecnie zdecydowana czołówka najbardziej wyczekiwanych przeze mnie gier. Oby tylko w praniu wszystkie rozwiązania spisały się równie dobrze co na papierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja liczę, że gracz będzie mógł się z bohaterką wczuć w akcję. Chodzi mi o to, że np będzie przeżywać to co się dzieje na ekranie, aby gra wywoływała jakieś emocje. Widać ile bólu jest na tych wszystkich screenach, okładce. Trzeba to poczuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2011 o 12:33, Cascad napisał:

nazwę tematu wypadałoby zmienić (niestety) na tr 2012.

O :o, jednak 2012? Nie przeczytałem nigdzie tej info. No nic, trzeba będzie zaczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie sądzicie, że gra pojawi się jeszcze w tym roku hm ?

Co do samej Lary jestem fanem tejże Pani od niepamiętnych już czasów. W Tomb Raiderze są pewne elementy, które nie powinny ulec zmianie. Mam nadzieję,że twórcy nie zepsują tak popularnej serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2011 o 18:47, Smileyer napisał:

Chyba nie sądzicie, że gra pojawi się jeszcze w tym roku hm ?


Jesien 2012.

Dnia 14.06.2011 o 18:47, Smileyer napisał:

Co do samej Lary jestem fanem tejże Pani od niepamiętnych już czasów. W Tomb Raiderze
są pewne elementy, które nie powinny ulec zmianie. Mam nadzieję,że twórcy nie zepsują
tak popularnej serii.


Tez mam taka nadzieje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.06.2011 o 19:03, Zgreed66 napisał:

Jesien 2012.

No proszę, idealna pora na Tomb Raider :)
Biorac pod uwagę, że zwykle premiera może się trochę ociągnąć to wyjdzie gdzieś na święta..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować