Zaloguj się, aby obserwować  
Damianuss1

Tomb Raider (2013) - Temat ogólny [M]

482 postów w tym temacie

Ktoś próbował multi?
Jak na razie to albo serwery leżą i kwiczą, albo lagują strasznie. Ewentualnie ja mam lagi :P.

Myślałem, że wbiję sobie szybko aczi i daruję sobię, ale na chwilę obecną się na to nie zapowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oriętuje sie ktoś gdzie może być save z gry ?czy to jest jakos zapisane w serwerach streema jestem zielony w tym.
W folderze streem jest jeden plik o nazwie save1 w grze tez mam tylko jeden zapis czy to moze byc to?

Musze przeinstalować windowsa moze bedzie lepiej mi dziłał na tym ultra low.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z QTE w tej grze, jestem teraz w momencie z wilkiem, napierdzielam to A D A D A D i zawsze mnie zabija, nie chodzi tu juz o to ze wolno to robie czy coś, nigdy nie miałem większych problemów z QTE w grach. Też ktoś ma problem z tym QTE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2013 o 15:48, Taykun napisał:

Oriętuje sie ktoś gdzie może być save z gry ?czy to jest jakos zapisane w serwerach streema
jestem zielony w tym.

Na komputerze pliki zapisu powinny być w takim miejscu: "Steam\userdata\<losowe cyfry>\203160\remote".

Dodatkowo, gra wspiera SteamCloud, także zapisy powinny być automatycznie wrzucane na serwery Steama. Ale lepiej skopiuj plik, bo widziałem, że niektórzy mają problemy z synchronizacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2013 o 18:16, Pagdzis napisał:

Mam problem z QTE w tej grze, jestem teraz w momencie z wilkiem, napierdzielam to A D
A D A D i zawsze mnie zabija, nie chodzi tu juz o to ze wolno to robie czy coś, nigdy
nie miałem większych problemów z QTE w grach. Też ktoś ma problem z tym QTE?


Widzę, że najlepiej rozpocząć grę na padzie od Xboxa - tylko że ja nie potrafię na tym strzelać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2013 o 18:16, Pagdzis napisał:

Mam problem z QTE w tej grze, jestem teraz w momencie z wilkiem, napierdzielam to A D
A D A D i zawsze mnie zabija, nie chodzi tu juz o to ze wolno to robie czy coś, nigdy
nie miałem większych problemów z QTE w grach. Też ktoś ma problem z tym QTE?

A na pewno nie przeoczyłeś ciosów w niego? Po szamotaniu się (< >) masz (bodaj) wycelować kopnięcie (na które jest dość mało czasu), a później zadźgać go strzałą (spam E?).

@lis_23
Ja gram na KBM i nie mam żadnych problemów z QTE. Trzeba po prostu uważać, bo ikonki są dość podobne (bo obie czerwone!) i w niektórych miejscach jest naprawdę mało czasu na reakcję. Szczególnie jak pomylą Ci się klawisze...

Najwidoczniej wstawianie ikonek czynność zamiast faktycznych klawiszy które trzeba wciskać zwiększa trudność QTE o 1000% ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2013 o 18:29, Mordant napisał:

> Mam problem z QTE w tej grze, jestem teraz w momencie z wilkiem, napierdzielam to
A D
> A D A D i zawsze mnie zabija, nie chodzi tu juz o to ze wolno to robie czy coś,
nigdy
> nie miałem większych problemów z QTE w grach. Też ktoś ma problem z tym QTE?
A na pewno nie przeoczyłeś ciosów w niego? Po szamotaniu się (< >) masz (bodaj)
wycelować kopnięcie (na które jest dość mało czasu), a później zadźgać go strzałą (spam
E?).


Nie przeoczyłem tego, raz udało mi się to wykonać ale tylko wtedy gdy nie że naciskałem A D... tylko naciskałem te klawisze razem, potem musiałem naciskać szybko f no i mnie zabił. W miejscu gdzie wyskoczyła mi podopiewdź że mogę zabijać wrogów po cichu za pomocą klawisza f itp... To tam nie zabiłem nikogo po cichu ponieważ gra bardzo mi się zacina, mogę napieprzać ile się da w ten przycisk i nie da rady Lara go zabić, tak więc sobie odpuściłem i nikogo tam nie zabiłem po cichu. W miejscu z wilkiem mam takie lekkie zacinki. Czy możliwe jest że mam problem z tymi QTE przez to że własnie gra mi się tnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chwilę już pograłem i jest nieźle:

QTE - są, ale nie są aż tak nachalne, jak myślałem i po kilku próbach wszystko opanowałem
filmowość, cudscenki - są, ale budują one klimat, atmosferę, a że grałem w serię Uncharted to jestem doń przyzwyczajony
oprawa graficzna - ok ale bez szału - nie ma tych kropel deszczu na obrazie, itp. i innych efektów obecnych w filmikach
dubbing - jest całkiem okej
na minus można zaliczyć aż klaustrofobiczną liniowość, która charakteryzuje się tym, że często nie można nawet obrócić kamery, tylko trzeba cały czas przeć na przód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam za sobą chwilkę gry i muszę powiedzieć, że mi się podoba. Trochę zdziwiło mnie to, że "mrugnięciem oka jesteśmy wrzuceni od razu na szerokie wody". Bardzo szybki początek gry. Oprawa na Xboxsie jest bardzo ładna, nie rewelacyjna, ale naprawdę jest na czym oko zawiesić. Chodzi płynnie bez żadnych ścinków, udźwiękowienie przynajmniej to początkowe wydaje mi się dość słabe, słabo buduje atmosferę. Może później będzie lepiej. Nowa Lara jest super, jest naprawdę wiarygodna, jej zachowania, rozglądanie się, mimika twarzy, animacja itd, naprawdę bardzo dobra robota. Angielskie głosy jak zwykle najbardziej pasujące. Spodobało mi się to, że np znalezione dzienniki są czytane przez głosy postaci, które je napisały. Nie wygląda to jak jakiś suchy tekst w menusach. Fajna rzecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2013 o 01:01, Bracio napisał:

Jak gra działa na złomie pokroju GeForce 9800 GT :)?

Optymalizacja bardzo dobra.
Biorąc pod uwagę, że gra ma w minimalnych wymaganiach stareńkiego GF 8600, myślę że wymieniona przez ciebie karta powinna dać radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2013 o 07:09, kaczek93 napisał:

> Jak gra działa na złomie pokroju GeForce 9800 GT :)?
Optymalizacja bardzo dobra.
Biorąc pod uwagę, że gra ma w minimalnych wymaganiach stareńkiego GF 8600, myślę że wymieniona
przez ciebie karta powinna dać radę.

Daje radę:) też mam tą kartę i mimo nie zabujczej rodzielczości bo 1280x1024 i wysokich detalach w miarę śmiga:) czasem coś przytnie ale to raczej z winy wysłużonego dysku :(
Ale komfort gry w sakali 1-10 to 7?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2013 o 10:04, farmer00 napisał:

mam problem z rosjaninem nie mogę go przejść ciągle mnie zabija jak go przejść?


Spoiler

zabija cię przy siłowaniu z bronią? jeśli tak to wciskaj E bo może się nie pojawiło info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować