Zaloguj się, aby obserwować  
Damianuss1

Tomb Raider (2013) - Temat ogólny [M]

482 postów w tym temacie

Dnia 07.03.2013 o 10:25, farmer00 napisał:

pojawiają się tylko dwa koła zblizające się do siebie i zawsze trafiam ma czerwone


Cały czas naciskaj na klawisz F (jeżeli grasz na klawikordzie). Też miałem z tym problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

H mmm ... czy Wy też zauważyliście, ze gra w wersji PC nie oferuje wszystkich ciekawych opcji i efektów graficznych?
ponoć więcej oferuje opcja exclusive full screen, ale ona ponoć nie działa zbyt dobrze

jest jakiś program:

http://forums.steampowered.com/forums/showthread.php?t=2675769

daje on:

" lans flare, god rays, blood effect, watter effect, rain effect, better smoke, GREAT FIRE
i "patelnię prometeusza" "

tylko nie wiem, co z tym zrobić?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2013 o 21:36, lis_23 napisał:


Szczerze mowiac jak narazie problemow pokazanych na tych screenach nie uswiadczylem, inna sprawa ze od samego poczatku gram w oknie gdyz gra przy wlaczonej opcji "full screen exclusive mode" wywalala jeszcze przed uruchomieniem Direct 3D error:P
Tak czy siak jak narazie niesamowicie mi sie podoba nowy Tomb Raider.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2013 o 22:02, Jarden napisał:

> Różnice w grafice:
>
> http://www.neogaf.com/forum/showpost.php?p=49291161&postcount=1449

Szczerze mowiac jak narazie problemow pokazanych na tych screenach nie uswiadczylem,
inna sprawa ze od samego poczatku gram w oknie gdyz gra przy wlaczonej opcji "full screen
exclusive mode" wywalala jeszcze przed uruchomieniem Direct 3D error:P
Tak czy siak jak narazie niesamowicie mi sie podoba nowy Tomb Raider.


A o co w tym wszystkim chodzi?
ja jeszcze nie próbowałem grać w " ekskluzywnym pełnym ekranie ", co on powoduje ( jakie błędy ) i co daje ( jakie efekty, takie jak na porównawczych fotkach? ), czy problemy są tylko na kartach od Nvidii?, na wszystkich ich kartach, czy na określonych modelach?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc, tak:
próbowałem grać i z " ekskluzywnym pełnym ekranem " i bez i nie widzę większych zmian graficznych
mam jednak inny problem, niezależnie od tegoż ustawienia: rysują mi się jakieś dziwne cienie na podłożu - poziome, pionowe i krzyżujące się linie - co to może być?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2013 o 22:50, lis_23 napisał:

Więc, tak:
próbowałem grać i z " ekskluzywnym pełnym ekranem " i bez i nie widzę większych zmian
graficznych
mam jednak inny problem, niezależnie od tegoż ustawienia: rysują mi się jakieś dziwne
cienie na podłożu - poziome, pionowe i krzyżujące się linie - co to może być?.

Gram z włączonym ekskluzywnym pełnym ekranem, nie mam żadnych problemów - katra nvidii, aaa i wszystko włączone na full bez TressFX. Co do tych cieni to nie wiem, może sterowniki, spróbuj zmieniać ustawienia graficzne, moze któreś z nich to powoduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.03.2013 o 23:21, Mefisto napisał:

Gram z włączonym ekskluzywnym pełnym ekranem, nie mam żadnych problemów - katra nvidii,
aaa i wszystko włączone na full bez TressFX. Co do tych cieni to nie wiem, może sterowniki,
spróbuj zmieniać ustawienia graficzne, moze któreś z nich to powoduje.


Też grałem z " ekskluzywnym pełnym ekranem " i właśnie przed chwilą gra się najpierw zawiesiła a potem wywaliła z komunikatem, że " program TR przestał działać ", chyba po prostu wrócę do starych ustawień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2013 o 22:23, lis_23 napisał:

A o co w tym wszystkim chodzi?
ja jeszcze nie próbowałem grać w " ekskluzywnym pełnym ekranie ", co on powoduje ( jakie
błędy ) i co daje ( jakie efekty, takie jak na porównawczych fotkach? ), czy problemy
są tylko na kartach od Nvidii?, na wszystkich ich kartach, czy na określonych modelach?.


U mnie "daje to" tylko blad przy uruchamianiu (patrz screen) a poza tym to jest to chyba tylko dziwaczna nazwa na normalnego full screena.
Gdy sie to wylaczy exclusive fullscreen to gra dziala na pelnym bez ramkowym ekranie i wyglada normalnie, nie mialem tez zadnych zwiech ani problemow z grafika.
Gram z niemal wszystkim na maxa, wyjatkami sa tylko anti-aliasing ktory ustawilem na FXAA oraz normalne wlosy, niestety na ten moment TressFX (ktory robi spore wrazenie) zrzera od 30-40fps na moim wysluzonym Geforce 480GTX sprawiajac ze grac sie nie da.

20130308010052

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2013 o 23:35, lis_23 napisał:

Też grałem z " ekskluzywnym pełnym ekranem " i właśnie przed chwilą gra się najpierw
zawiesiła a potem wywaliła z komunikatem, że " program TR przestał działać ", chyba po
prostu wrócę do starych ustawień.


Duzo ludzi grajac na pelnym ekranie ma podobne problemy, nie wiem czy to kwestia sterownikow grafiki czy po prostu Crystal Dynamics cos schrzanilo z enginem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem: dostałem lepszy czekan, mogę się wspinać po ścianach - dochodzę do mostu, który wali się podczas przechodzenia, na samej krawędzi obraz roni się szary i trzeba skoczyć na ścianę, ale odległość jest zbyt duża na normalny skok ... jak tego dokonać?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram na normalnych ustawieniach(jak włączyłem na próbę wysokie, to komp się krztusił) i gra mimo wszystko dobrze wygląda. Jestem ciekaw zatem, jak to wygląda na najwyższych ustawieniach.

Spoiler

Miałem okropny problem z przejściem etapu walki QTE z wilkiem. Czasami mimo, że wciskałem strzałki lewo/prawo, to wilk i tak mnie zabijał. Potem miałem problem z wybraniem odpowiedniego momentu do wciśnięcia F, robiłem to za szybko. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2013 o 01:05, lis_23 napisał:

Mam taki problem: dostałem lepszy czekan, mogę się wspinać po ścianach - dochodzę do
mostu, który wali się podczas przechodzenia, na samej krawędzi obraz roni się szary i
trzeba skoczyć na ścianę, ale odległość jest zbyt duża na normalny skok ... jak tego
dokonać?.


W czasie skoku trzymaj klawisz od użycia czekanu(gram na padzie xboxa, nie wiem który to na klawiaturze), lara powinna wtedy wbić czekan w skałę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem skończyłem, muszę przyznać, że gra była całkiem długa (a może się za bardzo przyzwyczaiłem do krótkich gier).

Spoiler

Dobrze, że nie wybili wszystkich rozbitków poza Larą, bo na to się z początku zapowiadało. Dałbym 10/10, ale trochę mi zabrakło elementów przetrwania pod koniec. Lara z początku trzęsie się od deszczu i musi rozpalić ognisko co jest normalne, a pod koniec w topie biega w śnieżyce i nic jej to nie robi...wtf? Mogli dać jakąś akcje, że szuka grubszego ubrania itp., poza tym najadła się tylko na początku, a potem to już nic, a przecież byli tam parę dni raczej...takie coś może i wydłużyłoby trochę grę, ale byłby jeszcze lepszy klimat :) Nie mogę się doczekać dalszych przygód, chociaż nie wiem czy kolejna część będzie tak ciekawa jeśli już od początku będziemy mieli pewnie kobiecie rambo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować