Zaloguj się, aby obserwować  
Damianuss1

Tomb Raider (2013) - Temat ogólny [M]

482 postów w tym temacie

Dnia 08.03.2013 o 10:22, Harrolfo napisał:

Skaczesz na skałę i wbijasz czekan naciskając [E].


Robię tak ale trzeba zrobić jakiś długi skok, normalnie Lara nie dolatuje do tej skały, podwójne klikniecie spacją też nic nie daje ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W opcjach gry przy ustawieniach jakosci jest "stereoskopia 3D" tylko ze u mnie ta opcja jest "wypalona" nir moge jej zaznaczyc/wlaczyc. Czemu? Jakis nowczy sterownik do karty nvidia czy co? Jakie okulary są do tego potrzebne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zakończyłem grę w 100%, zajęło mi to 30h - Jestem zachwycony tą grą, przez cały czas świetnie się bawiłem, bywało ciężko, ale przecież miało być survivalowo i było - bawiłem się jak nigdy. Gra roku jak nic, twórcy bardzo się postarali i ciekawi mnie jaki będzie następny Tomb Raider, bo na pewno będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jest bardzo dobra ale obarczona jest ona wieloma błędami technicznymi i graficznymi:

- brak wszystkich efektów graficznych
- problemy z opcją " ekskluzywny pełen ekran "
- zmiany opcji antyaliasing nie zapisują się w grze
- problemy z cieniami
- wieszanie się gry w przeróżnych momentach i sytuacjach
itp., itd.
gra sprawia wrażenie, jakby została wydana przed czasem, a przecież opóźniono jej premierę po to, aby takich problemów nie było - dziwne ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


- jakich efektów brakuje ?
- jaki problem jest z ekskluzywnym pełnym ekranem ?
- ja nie miałem problemu ze zmianą AA podczas gry
- żadnych problemów z cieniami u mnie
-ani razu mi nie wywaliło gry, ani się nie zawiesiła.
Może te problemy powodował sprzęt lub coś innego, bo jak pisałem u mmnie takich nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem grę na normalnym poziomie trudności. Wg. steama zajęło mi to 11 godzin. Zdobyłem 76% wszystkich znajdziek. Jestem zadowolony z gry. Grało się całkiem przyjemnie. Szkoda tylko, że na początku jest tyle QTE. Jak dla mnie 8/10 za singla. W multi jeszcze nie grałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2013 o 02:17, lis_23 napisał:

gra sprawia wrażenie, jakby została wydana przed czasem, a przecież opóźniono jej premierę
po to, aby takich problemów nie było - dziwne ...

1. Fakt, te efekty świetlne i inne popierdółki nie działają na pełnym ekranie, w oknie już tak. Pewnie coś zepsuli, i szybko zpatchują. Ja osobiście tego nawet nie zauważyłem, bo gra i tak wygląda świetnie. A zazwyczaj i tak wyłączam takie i im podobne efekty, bo po prostu nie lubię.
Chyba, że o coś innego jeszcze chodzi?
2-4. U mnie wszystko działa jak trzeba.
5. Wieszanie się / wysypywanie? Przeszedłem całą grę (~15h, 97%), pograłem trochę w multi (~2-3 godziny) i gra mi się zawiesiła raz. I to w dodatku po alt-tabowaniu.

Raz w multi wyłączył mi się dźwięk w grze. Poza tym, nie miałem żadnych błędów/bugów.

Jak na "day one" to gra wydaje się właśnie świetnie zrobiona, w porównanie z większością wychodzących produkcji.

Później pewnie dokończę wyzwania, żeby mieć te 100% i wezmę się za drugie przejście - trzeba obadać ten oryginalny dubbing ;).

@KrzystofT
Multi jest słabe. Głównie dlatego, że są straszne lagi przez co gra jest potwornie frustrująca. Jak mi się w końcu udało zagrać 2-3 gry z normalnym pingiem, to muszę przyznać, że było całkiem nieźle (jak na wrzucony na siłę multi). Wystarczająco dobry, żeby nabić parę łatwiejszych osiągnięć, ale na pewno nie na tyle, że spędzić w nim naście godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wydano patch, poprawia większość błędów, ogólną wydajność oraz fizykę włosów (wygląda to teraz genialnie, bardzo naturalnie).

"We have just made public a new version of the PC version of Tomb Raider, build 1.0.718.4. This patch will be applied by Steam automatically when you next start the game. If your game does not update, please restart the Steam client.

This update addresses a variety of issues that we either found out about shortly before release or immediately after.

Fixes include:

- Addressed some stability and startup issues on machines that have both Intel and NVIDIA graphics hardware.
- Fix for players being unable to progress related to the boat in the beach area.
- Some fixes for crashes on startup and when selecting Options.
- Some small improvements to TressFX hair rendering.
- Fixes for various graphics glitches, including certain effects not being visible in fullscreen mode.
- Fixed a problem that caused some users to not be able to use exclusive fullscreen.
- Added support for separate mouse/gamepad inversion for aiming, as well as support for x-axis inversion.
- Fixes related to the benchmark scene and benchmark mode.
- Various other small fixes.

While we expect this patch to be an improvement for everyone. If you do have trouble with this patch and prefer to stay on the old version we made a Beta available on Steam, Build716.5, that can be used to switch back to the previous version. Please note however that you can only play multiplayer with people that share your version.

We expect further patches to follow fairly soon, addressing further issues we see being brought up by players, and are actively monitoring these and other forums looking for issues. "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2013 o 13:33, sebastiano444 napisał:

Jakby ktoś mógł poratować sejwem, byłem po wypadku helikoptera i przypadkiem grę odinstalowałem

Jeśli grałeś online, to powinien być w Steam Cloud. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2013 o 13:33, sebastiano444 napisał:

Jakby ktoś mógł poratować sejwem, byłem po wypadku helikoptera i przypadkiem grę odinstalowałem

chmura nie zapisała ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2013 o 07:29, Mefisto napisał:


- jakich efektów brakuje ?
- jaki problem jest z ekskluzywnym pełnym ekranem ?
- ja nie miałem problemu ze zmianą AA podczas gry
- żadnych problemów z cieniami u mnie
-ani razu mi nie wywaliło gry, ani się nie zawiesiła.
Może te problemy powodował sprzęt lub coś innego, bo jak pisałem u mmnie takich nie było.


1: efekty świetlne, lepsze oświetlenie, krople deszczu na ekranie, krew, itp. - obecnie efekty te nie działają i na GeForce i na Radeonach
2: po wybraniu tej opcji gra się wiesza i wywala do pulpitu - przetestowane
2: można wybrać tylko FXAA - 2X I 4X SSAA się nie zapisuje w opcjach gry - nie tylko u mnie
4: u mnie występują problemy z cieniami - linie i paski na podłożu, problemy z roślinnością
gra zwiesiła mi się podczas korzystania z opcji " ekskluzywny pełen ekran ", zwiesiła się podczas wchodzenia na maszt radiowy, miałem też problem z podpisem, aby naciskać E, który nie chciał zniknąć, mimo że dawno już wykonałem owe polecenie
5; problemy występują na różnych PC tach, na różnych konfiguracjach i na kartach od Nvidii jak i od AMD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czesc
Mam do was prosbe czy moglibyscie mi podac jak najlepiej ustawic grafike pod moj sprzet ? :)

Procesor - Intel(R) Pentium(R) CPU B960 @ 2.20Ghz (2 CPUs) ~2.20Ghz
Pamiec RAM - 4096MB
DirectX - 11
Karta Graficzna - RADEON HD 7470M 1GB
Windows - 7 64 bit

Z góry dziękuję !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2013 o 13:47, lis_23 napisał:


Rozumiem, na szczęście u mnie takich problemów nie było. Teraz aktualizacja wyszła to może zlikwidowali, sprawdź jeśli możesz i daj znać.

20130309140834

20130309140841

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2013 o 13:47, Sprite1998 napisał:

Czesc
Mam do was prosbe czy moglibyscie mi podac jak najlepiej ustawic grafike pod moj sprzet
? :)

Procesor - Intel(R) Pentium(R) CPU B960 @ 2.20Ghz (2 CPUs) ~2.20Ghz
Pamiec RAM - 4096MB
DirectX - 11
Karta Graficzna - RADEON HD 7470M 1GB
Windows - 7 64 bit

Z góry dziękuję !

Po wątku w którym mówisz, że masz już 60% za sobą ( http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=82633&u=3 ) wnioskuję, że grę kupiłeś i zainstalowałeś. Więc dlaczego samodzielnie nie sprawdzisz, jak ona działa przy różnych ustawieniach? Bo nie ma identycznych komputerów. Nawet te wypluwane z taśmy produkcyjnej jeden za drugim czymś się różnią i mogą inaczej chodzić u różnych ludzi. Zapisz gdzieś grę, ustaw wszystko na minimum, potem przestaw jedną opcję na maks i zobacz, co ona zmienia. Jak już będziesz widział efekty poszczególnych zmian poustawiaj sobie wszystko tak, aby mieć płynne 30+ FPS i gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2013 o 14:23, Narmo napisał:

> Czesc
> Mam do was prosbe czy moglibyscie mi podac jak najlepiej ustawic grafike pod moj
sprzet
> ? :)
>
> Procesor - Intel(R) Pentium(R) CPU B960 @ 2.20Ghz (2 CPUs) ~2.20Ghz
> Pamiec RAM - 4096MB
> DirectX - 11
> Karta Graficzna - RADEON HD 7470M 1GB
> Windows - 7 64 bit
>
> Z góry dziękuję !
Po wątku w którym mówisz, że masz już 60% za sobą ( http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=82633&u=3
) wnioskuję, że grę kupiłeś i zainstalowałeś. Więc dlaczego samodzielnie nie sprawdzisz,
jak ona działa przy różnych ustawieniach? Bo nie ma identycznych komputerów. Nawet te
wypluwane z taśmy produkcyjnej jeden za drugim czymś się różnią i mogą inaczej chodzić
u różnych ludzi. Zapisz gdzieś grę, ustaw wszystko na minimum, potem przestaw jedną opcję
na maks i zobacz, co ona zmienia. Jak już będziesz widział efekty poszczególnych zmian
poustawiaj sobie wszystko tak, aby mieć płynne 30+ FPS i gotowe.


A no tak dzieki xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować