Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

TOP 111: Miejsca 30 - 21

154 postów w tym temacie

Dnia 08.01.2011 o 20:20, Darnok_Rukia napisał:

Nie widziałem chyba jeszcze żadnego Japońskiego RPG a jeśli nie było go do tej pory to
nie sądze aby znalazł się pierwszej 20. Od biedy FF X by na to zasługiwał że nie wspomnę
o 4 Personie czy TWEWY. Smutne...


Przecież jakże wspaniały BioWare już powidział, że jRPG są do rzyci, więc nie oczekuj ;)
Widzisz. Po prostu sprawa wygląda tak, że redaktorzy gramu niejednokrotnie po prostu muszą grać, bo tego od nich wymaga praca. Biorąc pod uwagę, że trzeba poświęcić dużo czasu na nie tylko grę, ale również analizę owej gry, muszą mieć mało czasu na sprawy prywatne.
Myślę, że wolą wtedy, np. spędzić czas z bliskimi niż jakąś konsolą czy blaszakiem. gry o których mówimy niewąstpliwie na miejsce w takim rankingu zasługują i to dużo bardziej(stawiam na historię, więc tak uważam ;) )niż nie jedna z wyżej wymienionych, ale... Ile czasu zajęło Ci ukończenie FFX? Ile TWEWY? Ile Persony? Dziesiątki.
Pracownicy gramu nie mają niestety na to tyle czasu :( A przynajmniej nie na tyle, żeby je ukończyć w miarę szybko, a z czasem przychodzą kolejne gry do przejścia i tak dalej, wiadomo to się na siebie naklada i po prostu człowiek zapomina, a nie można wsadzić gry do rankingu, gdy jej się nie przerobiło od dechy do dechy.
Na zakończenie, chcę w tej topce TWEWY, Laytona, Person!, Shin Megami Tensei, Finalów, Dragon Questa IX, Ace''a, KINGDOM HEARTS!!!! i wielu innych :D ale cóż, pewnie się ich nie zobaczy, a nam pozostaje zachować wyrozumiałość wobec redakcji(ale! WoWa na 1st. miejscu nie wybaczę ;P ).

I masz rację, smutne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyrozumiałość wyrozumiałością, ale całkowite pominięcie gier na Gamecube i Wii ( nie mówiąc o DS, a i z PSP chyba nic nie było) nie najlepiej świadczy o profesjonalizmie tych redaktorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2011 o 20:55, maurras napisał:

Wyrozumiałość wyrozumiałością, ale całkowite pominięcie gier na Gamecube i Wii ( nie
mówiąc o DS, a i z PSP chyba nic nie było) nie najlepiej świadczy o profesjonalizmie
tych redaktorów.


Wyrozumiałość wyrozumiałością. profesjonalizm profesjonalizmem.
Lepiej zeby redaktor poswiecil się pewnej grupie gier, jak szybko i bez namyslu odbebnic swoje i przerobic jak najwiecej gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz rację ,nie pomyślałem nad tym w tym pryzmacie w którym mi to przedstawiłeś .Ogólnie chodziło mi głównie o to że jak się w coś gra to na jakiś czas można odstawić tego kolejnego CoD czy Mass Effecta i pograć w coś innego .P4 równe 70 godzin mi zajęła a dziś się rajcują jak RPG 20 godzin trwa.Co do twojej top listy bardzo pobożna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że przyznanie Mount & Blade''owi jakiegoś miejsca w rankingu byłoby jak najbardziej ok.
Ładna grafika, bitwy z udziałem wielu wielu (do 1000) jednostek, wolność wyboru no i dowolność w modowaniu tego produktu mówi same za siebie.

"Nie było jeszcze takiej epoki w historii ludzkości która nie była by pokryta w M&B"
- ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2011 o 21:02, Zgreed66 napisał:

Wyrozumiałość wyrozumiałością. profesjonalizm profesjonalizmem.
Lepiej zeby redaktor poswiecil się pewnej grupie gier, jak szybko i bez namyslu odbebnic
swoje i przerobic jak najwiecej gier.

Wystarczyłoby tę listę nazwać listą najlepszych gier na PS2, PS3, Xbox''a 360 i PC, a nie byłoby problemu. A nazywawajac ją szumnie listą najlepszych gier dekady redaktorzy sami z siebie postawili wymogi pewnych kryteriów i rzetelności przy jej ustalaniu, których absolutnie nie dopełnili, pomijając kilka platform podstawowych sprzętowych, które doczekały się świetnych gier. Już nawet nie prosze o znajomość Dreamcasta i gry absolutnie genialnej, jaką była Shenmnue 2, która wyszła w 2001 roku i na miejsce tutaj również zasłużyła!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2011 o 21:02, Zgreed66 napisał:

Wyrozumiałość wyrozumiałością. profesjonalizm profesjonalizmem.
Lepiej zeby redaktor poswiecil się pewnej grupie gier, jak szybko i bez namyslu odbebnic
swoje i przerobic jak najwiecej gier.

Od redaktora serwisu oczekuję orientowania się w temacie.

Ale czemu ja tego oczekuję skoro news o Wii/DSie jest raz na pół roku. A premiera 3DSa już w lutym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2011 o 21:08, maurras napisał:

Wystarczyłoby tę listę nazwać listą najlepszych gier na PS2, PS3, Xbox''a 360 i PC, a
nie byłoby problemu. A nazywawajac ją szumnie listą najlepszych gier dekady redaktorzy
sami z siebie postawili wymogi pewnych kryteriów i rzetelności przy jej ustalaniu, których
absolutnie nie dopełnili, pomijając kilka platform podstawowych sprzętowych, które doczekały
się świetnych gier. Już nawet nie prosze o znajomość Dreamcasta i gry absolutnie genialnej,
jaką była Shenmnue 2, która wyszła w 2001 roku i na miejsce tutaj również zasłużyła!


Fajnie, ze graleś w takie fajne gry. Ale redaktorzy są tylko ludzmi. Nie mają najmniejszych szans przegrać we wszystkie gry, na wszystkie konsole. O najbardziej niszowych produkcjach nie bede pisac. Jest wiele swietnych gier, które są niedoceniane i zapomniane przez swiat. Spojrz z innej strony. Jezeli nie ma ich w rankingach nie jest to przestepstem, nie jest to umyslne. Jezeli graleś, to swietnie, jezeli uzwazasz,ze powinna być. Napisz jako komentarz od tego jest. Nawet jezeli o tej gierce nie wiedzieli, a mają do tego prawo. Moze sie zainteresują i zagraja to tez jakis sukces, a rusz i im się spodoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2011 o 21:10, Krzycho napisał:

Ale czemu ja tego oczekuję skoro news o Wii/DSie jest raz na pół roku. A premiera 3DSa
już w lutym.

Redaktor ma też pisać teksty, które ktoś będzie chciał czytać, w związku z czym to logiczne, że o platformach niszowych wspomina się raz na jakiś czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2011 o 21:10, Krzycho napisał:

Ale czemu ja tego oczekuję skoro news o Wii/DSie jest raz na pół roku. A premiera 3DSa
już w lutym.


Ale czemu ma pisac o grze o ktorej nie ma totalnie pojecia? Nie gral, nie zna jej od dechy do dechy, tylko o uszy mu sie obilo? Być w temacie to co innego utozsamiac sie z grą wiedziec, ze jest swietna i czemu jest taka jedyna w swoim rodzaju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2011 o 21:03, Darnok_Rukia napisał:

Masz rację ,nie pomyślałem nad tym w tym pryzmacie w którym mi to przedstawiłeś .Ogólnie
chodziło mi głównie o to że jak się w coś gra to na jakiś czas można odstawić tego kolejnego

Rozumiem ;) W końcu po prostu miłobyłoby zobaczyć, że gra którą my doceniamy jest doceniana również przez innych, a takie wyróżnienie w dużym serwisie to już w ogóle ;D

Dnia 08.01.2011 o 21:03, Darnok_Rukia napisał:

CoD czy Mass Effecta i pograć w coś innego .P4 równe 70 godzin mi zajęła a dziś się rajcują
jak RPG 20 godzin trwa.Co do twojej top listy bardzo pobożna.

Taaa, niestety, ale na szczęście wychodzą od czasu do czasu perełki jak New Vegas, 70h+ na koncie, a tu jeszcze 70% gry do odkrycia + mody. Cudowna sprawa.
Hahaha, nawet nie pobożna, naiwna XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>o platformach niszowych wspomina się raz na jakiś czas.
DS jest najlepiej sprzedającą się konsolą. ;)

Choć jeśli chodzi ci tylko o Polskę, to rzeczywiście jest "niszowa".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2011 o 21:24, Krzycho napisał:

DS jest najlepiej sprzedającą się konsolą. ;)

Nie w Polsce. A gracze z innych krajów raczej biegle w naszym języku nie czytają. ; )

Edit do edita: no właśnie. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A 999 nie chcesz? Wyszedł nikomu wcześniej nieznany visual novel (no może nie dosłownie, bo dużo przygodówki w tym jest) i pozamiatał wszystko co wyszło w tym roku na DSa. I mówię to ja, ten który zbędnemu czytaniu w grze zawsze mówił raczej "nie" :)
W każdym razie jest masa świetnych gier na DSa (tą konsolkę mam, więc o niej się wypowiem), a zabrakło jakiegokolwiek tytułu z tej platformy, a są gry słabsze. I to nie, że dla mnie słabsze. Wg mnie tytuły pokroju Laytona czy TWEWY powinno się postawić wyżej niż, z całym szacunkiem, Blood Bowl z czystej przyzwoitości. Bo ja nie lubię FPSów, ale doceniam jakość CoDa, więc postawię go wyżej niż LEGO Star Wars, w które się zagrywałem :P
Niestety, bronienie tytułów od N na nic się chyba nie zda :)

A pierwsza trójka to pewnie WoW, Wiedźmin i Gothic, w takiej kolejności ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Ale redaktorzy są tylko ludzmi. Nie mają najmniejszych

Dnia 08.01.2011 o 21:16, Zgreed66 napisał:

szans przegrać we wszystkie gry, na wszystkie konsole.

Ale też nie mają obowiązku nazywac listy przez siebie tworzonej listą najlepszych gier dekady. Jeżeli to robią, a gry na niej umieszczane są według takie metodologii, jaką dotychczas zaprezentowali( pominięciem kilku konsol), to taki tytuł jest zupełnie nieuczciwy, a ich postępowanie można jak najbardziej należy skrytykować. Bo to co wykonali nie odpowiada temu, jak to zostało nazwane. Redaktorów przerosło po prostu to co robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2011 o 21:26, maurras napisał:

Ale też nie mają obowiązku nazywac listy przez siebie tworzonej listą najlepszych gier
dekady.


Najlepsze gry dekady wedlug nich. Czyt. Takie w ktore grali i podobają się im. Nie pakuja tytułow o których nie maja zielonego pojecia (nie liczac tego, ze mogą wiedziec o ich istnieniu).

Jak napisałem, nie da sie grać we wszystkie wypuszczone gry, potem musieli coś pominać.
Czy ty zagrales we wszystkie gry jakie tylko wyszly? Na wszystkich konsolach?
Dla mnie to szukanie dziury w calym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mafia II wyżej od RDR - to mi się w ogóle nie podoba. No i Vice City za nisko jak dla mnie. IMO dwie najlepsze gry dekady to Gothic i właśnie Vice City, po prostu kocham te gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zagrałem.
Ale czy ja tworzę takie listy?
No właśnie.
Jeżeli to bym to robił to za pominięcie konsol mógłbym zostać tak samo skrytykowany, a lista stworzona przeze mnie byłaby tak samo niekompletna, i z samego swojego gruntu zła.
A i ja jestem zwykłym graczem, a nie redaktorem jednego z największych w Polsce serwisów poświęconych grom. Od dziennikarzy wymaga się profesjonalizmu w tym co robią, a nie amatorszczyzny. Jeżeli ktoś nie jest w stanie stworzyć listy 100 najlepszych gier dekady to tego nie powinien robić, albo zmienić formę tego, co tworzy, czy to na listę najpopularniejszych gier w Polsce, czy najlepszych gier na ps2, ps3, xboxa 360 i pc. W innym wypadku krytyka jest jak najbardziej słuszna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować