Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

TOP 111: Miejsca 30 - 21

154 postów w tym temacie


Guild Wars, yay! :)
Ładna pozycja, wprawdzie mogło być wyżej, ale to gw2 poprawi wynik w następnej liście. WoW na 1 miejscu ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2011 o 21:26, ibisz napisał:

A 999 nie chcesz? Wyszedł nikomu wcześniej nieznany visual novel (no może nie dosłownie,
bo dużo przygodówki w tym jest) i pozamiatał wszystko co wyszło w tym roku na DSa. I

Stworzyłbym własne top 111 gdybym mial wymienić co chcę ;)
W 999 zagram już niebawem na razie tylko pożerałem zapowiedzi i recki, ale niedługo DS odżyje i znów się zacznie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2011 o 19:59, SimplyLucas napisał:

> > Jeżeli Wiedźmin ma być wyżej od KotOR''a, to przepraszam bardzo, ale ja idę
się
> pociąć.Ja
> > rozumiem, jesteśmy Polakami, kibicujmy polskim grom i tak dalej, no ale litości,

> zachowajmy
> > resztki obiektywizmu....
> Nie kibicuję polskim grom, ale IMO Wiedźmin to całkiem sympatyczna produkcja, zaś
ze
> wszystkich gier wydanych przez Bioware od KotORa wspominam gorzej tylko NWN. Taka
pozycja
> to akurat nic dziwnego. ;p

To od razu idź się pociąć skoro nie rozumiesz "systemu" głosowania który tutaj zastosowano.
Im więcej czytam komentarze do tego rankingu (listy) tym bardziej zaczynam wątpić w inteligencję
ludzi udzielających się na forum, albo chociaż w ich umiejętność czytania ze zrozumieniem.


a ja akurat rozumiem frustrację. KotOR bądź co bądź, jest grą RPG, która w wielu rankingach zajmuje bardzo wysokie miejsca i mocno wpłynęła na obecny kształt cRPG-ów. Wiedźmin (jeśli znajdzie się na tej liście) jest grą, na którą żadne studio nie powoływało się przy tworzeniu innych cRPGów. w skrócie: wielki tytuł może zostać zmarginalizowany przez grę, która swoje wysokie miejsce zawdzięcza pochodzeniu (tak, wiem jak wybierano te gry, ale na rany chrystusa, gdyby w jakimkolwiek rankingu Wiedźmin "przeskoczył" Tormenta czy pierwsze Fallouty osobiście walnąłbym się w głowę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2011 o 21:26, ibisz napisał:

Wg mnie tytuły pokroju Laytona czy TWEWY powinno się postawić wyżej
niż, z całym szacunkiem, Blood Bowl z czystej przyzwoitości. Bo ja nie lubię FPSów, ale
doceniam jakość CoDa, więc postawię go wyżej niż LEGO Star Wars, w które się zagrywałem


"Z przyzwoitości" to ranking miał być, ale większośc redakcji postawiła veto. I tak, w rankingu "z przyzwoitości" był Layton a nie było Blood Bowl.

Może wyjaśnię, bo chyba pewne osoby czegoś tu nie łapią: ranking jest wynikiem głosowania. Czystej matematyki. I tyle. Jeżeli gry nie ma na liście to znaczy, że:

- nikt z głosujących w nią nie grał (i to żadna ujma czy coś, obecnie wychodzi tyle gier, że aby poznać wszystkie trzeba by poświęcić pewnie pół życia) ergo nie dostała nawet punktu.

- ktoś zagrał, ale na jego liście gra była poniżej piątego miejsca i nikt inny na grę nie głosował

To, że to nie jest jakiś mityczny, jedynie słuszny ranking a po prostu Top 100 gier dekady według ekipy gram.pl (dokładniej tej części, która głosowała) to wydawało się jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2011 o 22:05, staniuk napisał:

gdyby w jakimkolwiek rankingu Wiedźmin "przeskoczył" Tormenta czy pierwsze
Fallouty osobiście walnąłbym się w głowę).


A dlaczego nie? Na przykład w moim prywatnym rankingu Wiedźmin byłby wprawdzie za Tormentem, ale czegokolwiek ze słowem ''fallout'' w tytule nie byłoby wcale. To ranking gier uważanych za fajne i które w jakiś sposób zapadły w pamięć/przyczyniły się do zarwania kilku nocek przez pewne wąskie grono osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panowie, jest dobrze! póki co nie było żadnego Gothica, co znaczy, że będzie wysoko. a pewnie dadzą i jedynkę i dwójkę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2011 o 22:42, Rhobar napisał:

panowie, jest dobrze! póki co nie było żadnego Gothica, co znaczy, że będzie wysoko.
a pewnie dadzą i jedynkę i dwójkę:)


To byłoby przykre, zważywszy na to, że wiele lepszych i bardziej dopracowanych gier jest dużo niżej. A poza tym fenomen Gothica jest dziwny - właściwie tylko Polacy się nim zachłysnęli, na Zachodzie ta gra nie zawojowała świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2011 o 22:05, staniuk napisał:

a ja akurat rozumiem frustrację. KotOR bądź co bądź, jest grą RPG, która w wielu rankingach
zajmuje bardzo wysokie miejsca i mocno wpłynęła na obecny kształt cRPG-ów. Wiedźmin (jeśli
znajdzie się na tej liście) jest grą, na którą żadne studio nie powoływało się przy tworzeniu
innych cRPGów. w skrócie:


No i? Musisz mieć napisane czarno na białym, żeby stwierdzić, czym dany twórca się inspirował z pewnością lub prawdopodobnie? Jeśli grałeś w wiele gier, potrafisz wskazać, gdzie i co. Dragon Age nie od wczoraj uznaje się za odpowiedź BioWare''u na Wieśka. A to, że się bardzo śpieszyli z DA2 by zdążyć na premierę W2, też daje sporo do myślenia. :)

Dnia 08.01.2011 o 22:05, staniuk napisał:

wielki tytuł może zostać zmarginalizowany przez grę, która
swoje wysokie miejsce zawdzięcza pochodzeniu (tak, wiem jak wybierano te gry, ale na
rany chrystusa, gdyby w jakimkolwiek rankingu Wiedźmin "przeskoczył" Tormenta czy pierwsze
Fallouty osobiście walnąłbym się w głowę).


Ale nie przeskoczy bo ranking dotyczy tylko pierwszej dekady XXI wieku, czyli lat 2001-2010. Pomijam fakt, że jest to wypadkowa, więc wyniki mogą być ciekawe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sorki ale widzmin troche traktowany jest patriotycznie, wiadomo ze gra jest super ale widac to bardzo wyraznie (nie ze ranking czy cos ale ogół) osobiście mysle ze wygra gra od vavle co juz pisałem, a jak nie to na pewno jakies top 10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2011 o 23:37, Ostrowiak napisał:

Niemniej Gothic zapewne do TOP20 wejdzie, chociażby i z litości.


Albo dwójka. Nie no, raczej na pewno tak będzie. I to będzie okropne, bo taki Jedi Outcast, KotOR, StarCraft II i WarCraft III: Reign of Chaos będą daleko za nim :<.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2011 o 22:56, Vojtas napisał:

> a ja akurat rozumiem frustrację. KotOR bądź co bądź, jest grą RPG, która w wielu
rankingach
> zajmuje bardzo wysokie miejsca i mocno wpłynęła na obecny kształt cRPG-ów. Wiedźmin
(jeśli
> znajdzie się na tej liście) jest grą, na którą żadne studio nie powoływało się przy
tworzeniu
> innych cRPGów. w skrócie:

No i? Musisz mieć napisane czarno na białym, żeby stwierdzić, czym dany twórca się inspirował
z pewnością lub prawdopodobnie? Jeśli grałeś w wiele gier, potrafisz wskazać, gdzie i
co. Dragon Age nie od wczoraj uznaje się za odpowiedź BioWare''u na Wieśka. A to, że
się bardzo śpieszyli z DA2 by zdążyć na premierę W2, też daje sporo do myślenia. :)

> wielki tytuł może zostać zmarginalizowany przez grę, która
> swoje wysokie miejsce zawdzięcza pochodzeniu (tak, wiem jak wybierano te gry, ale
na
> rany chrystusa, gdyby w jakimkolwiek rankingu Wiedźmin "przeskoczył" Tormenta czy
pierwsze
> Fallouty osobiście walnąłbym się w głowę).

Ale nie przeskoczy bo ranking dotyczy tylko pierwszej dekady XXI wieku, czyli lat 2001-2010.
Pomijam fakt, że jest to wypadkowa, więc wyniki mogą być ciekawe...


1) doceniam, że w Twoim osobistym rankingu Wiedźmin to #1. jak dla mnie jest niezłą grą, ale miejsce gdziekolwiek powyżej miejsca 50. uważam osobiście za dowód na zakompleksienie polskiego przemysłu multimedialnego. nie potrafię stwierdzić kto genialny uznał, że BioWare wypuściło Dragon Age''a jako odpowiedź na Wiedźmina, skoro wielokrotnie wylewano żale, iż na zachodzie Wiedźmin został skrzywdzony, przez złą, be, fu politykę wydawcy. nie wierzę, że Muzyka i Zeschuck poczuli się zagrożeni przez jakieś studio w Polsce, zwłaszcza, iż sprzedali im engine i wielokrotnie korzystnie wypowiadali się na temat pracy CD Projekt Red. to naprawdę są pobożne życzenia -> traktowanie Dragon Age''a w konwencji odpowiedzi na Wiedźmina
2) nie w tym rankingu tylko jakimś. czytaj ze zrozumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2011 o 23:44, staniuk napisał:

1) doceniam, że w Twoim osobistym rankingu Wiedźmin to #1.


Wiedźmin nie jest w moim osobistym rankingu nr 1. Dostrzegam wiele jego wad, tym niemniej to nadal jest bardzo dobra gra.

Dnia 08.01.2011 o 23:44, staniuk napisał:

jak dla mnie jest niezłą grą, ale miejsce gdziekolwiek powyżej miejsca 50. uważam osobiście
za dowód na zakompleksienie polskiego przemysłu multimedialnego.


Szkoda, że nie bierzesz tego za przykład subiektywności i różnorodności gustów.

Dnia 08.01.2011 o 23:44, staniuk napisał:

nie potrafię stwierdzić kto genialny uznał, że BioWare
wypuściło Dragon Age''a jako odpowiedź na Wiedźmina, skoro wielokrotnie wylewano żale,
iż na zachodzie Wiedźmin został skrzywdzony, przez złą, be, fu politykę wydawcy.


Bo to prawda. Atari spieprzyło marketing. Gra wysokobudżetowa, a szum był niewielki. Sądzę, że sprzedaż byłaby trochę wyższa, gdyby Atari zrobiło wszystko, co trzeba. Choćby tak jak CDP to nagłaśniało w Polsce.

Dnia 08.01.2011 o 23:44, staniuk napisał:

nie wierzę, że Muzyka i Zeschuck poczuli się zagrożeni przez jakieś studio w Polsce,


Nie poczuli się zagrożeni w sensie sprzedażowym. Po prostu uważam, że postanowili skorzystać nieco z popytu na "dorosłe" RPG wymyślając przy okazji historyjkę o "dziedzictwie Baldur''s Gate" dla niepoznaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2011 o 22:56, Vojtas napisał:

A to, że
się bardzo śpieszyli z DA2 by zdążyć na premierę W2, też daje sporo do myślenia. :)

Mnie więcej do myślenia daje fakt że to twórcy Wiedźmina 2 przestraszyli się lutowej premiery Dragon Age 2 i przesunęli datę premiery Wieśka o kilka miesięcy. Oficjalnie oczywiście tego nikt nie powiedział, ale chyba każdy wie że tak było. I jest tak jak napisał staniuk - ta gra w jakimkolwiek innym kraju na tego typu listach miałaby duży problem z zaistnieniem (zresztą już podobne rankingi widziałem i Wiedźmina nie było - żeby nie było, gry wybierali zarejestrowani userzy z całego świata), a tutaj zapewne będzie w ścisłej czołówce.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować