Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

TOP 111: Miejsca 30 - 21

154 postów w tym temacie

Szczerze to w miejscu KotOR-a powinien się znaleźć KotOR 2. A gdyby nie był tak zabugowaną i niedokończoną grą, to zasługiwał by na 5 piątkę. Ale i tak kopie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, ja dorzucę od siebie, że Wiedźmin jest fajnym i przyjemnym RPGiem, ale raczej nie jest to tytuł, do którego wrócę za 2-3 lata. Według mnie brakuje mu trochę tej "iskry bożej", jest dobrą grą, ale bez rewelacji.

Nie wrócę też do niego z przyczyn technicznych. Pytanie do gramowiczów: Jest jakiś patch do Wiedźmina zwiększający czcionkę? Pierwszy raz przechodziłem ten tytuł na 19" lcd siedząc przy biurku i wszystko było ok. Powiedzcie mi tylko, czemu do cholery w 2007 roku nikt nie przewidział, że ktoś może chcieć w to zagrać na telewizorze? Efekt jest taki, że aby jako tako w to grać muszę przesuwać całą kanapę bliżej TV, by móc przeczytać te mikroskopijne dialogi :/ Lepiej, w tym badziewiastym Dragon Age''u z roku 2009(!) występuje ten sam problem. Jest to co najmniej skandaliczne podejście do klienta szczególnie, że z tego co się orientuję wersja konsolowa ma normalną wielkość fontu.

Heh, a taki Gothic 1 czy 2 nie sprawia żadnych problemów. Można ustawić normalne panoramiczne rozdzielczości i czcionka się dostosowuje. A przecież to gra z czasów gdy nikt nie myślał nawet o używaniu szalenie drogich lcd''ów, a rozdzielczości panoramiczne to był tylko wymysł filmowców.

Oczywiście nie bierzcie tego posta jako informacji w stylu: "Gothic jest lepszy od Wiedzmina i DA:O, bo nie sprawia problemów technicznych." Otóż nie, Gothic jest od nich lepszy z miliona innych powodów. Ale może lepiej bym się nie rozpisywał ;) A i żeby nie było, to jest tylko i wyłącznie moje zdanie, do którego mam takie samo prawo jak redakcja, która trzeci raz wrzuciła do tego rankingu grę z serii FIFA (pewnie jeszcze z jeden czy dwa razy się to powtórzy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. U nas praktycznie wszystkie serwisy i prasa (zwłaszcza CDA według którego to ta gra jest lepsza od Baldur''s Gate 2 w ich rankingu) nie widziało praktycznie żadnych wad w tej produkcji. Prawda jest taka że nie za bardzo mamy się czym pochwalić i jak wyszła jedna produkcja która kosztowała grube miliony to teraz każdy uznaje to za grę idealną. W innym państwie gry tej klasy robi się kilka razy w roku więc tam się to bardziej rozkłada i nie ma czego tak przeżywać i czym sie podniecać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cRPG czyli komputerowe RPG czyli gatunek nadrzędny, w którego skład wchodzą wszystkie pozostałe. To NIE jest coś innego. ARPG jest jednym z podgatunków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie powiedziałbym, bo akurat w recenzji i tabelce z plusami i minusami wymieniono najróżniejsze bugi gry oraz wady typu małe zróżnicowanie NPC, kiepsko wyglądające rozmowy, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2011 o 12:14, Demagol napisał:

A nie powiedziałbym, bo akurat w recenzji i tabelce z plusami i minusami wymieniono najróżniejsze bugi >gry oraz wady typu małe zróżnicowanie NPC, kiepsko wyglądające rozmowy, itp.


Tylko co z tego skoro na końcu i tak zawsze jak byk stało 9.5 czy 10/10 i wszelkie możliwe rekomendacje? Miejsce tej gry w pierwszej 20 w tym rankingu to jakieś nieporozumienie. A jak ktoś nie wierzy to niech popatrzy na zagraniczne tego typu zestawienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgoda - początkowo gre miało robić Metropolis bodajże. Ja licze jednak od momentu kiedy tytuł trafił w ręce CDP - wersja "by Metropolis" to byłaby zupełnie inna gra, osobiście nie żałuje że tamten projekt poszedl do kosza.

ps. Co do cytowania - nie tylko Tobie ;-) Dlatego tak tnę cytaty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I co z tego, że taka ocena była? Ja ją doskonale rozumiem, bo znalazłbym wśród ulubionych gier kilka dość poważnie zabugowanych, a którym dałbym nawet i 10. Naturalnie nie mówię o szajsach, które wywalają się do systemu co chwilę i które są zupełnie niegrywalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2011 o 12:20, dave03 napisał:

>

>
Jakie to państwo wypuściło w ciągu roku kilka produkcji takich jak Wiedźmin? Oświeć mnie proszę. Kanada czyli Bioware? Tylko Dragon Age można z Wiedźminem ustawić na równi, Mass Effect 2 to już nawet nie RPG (wreszcie przestali udawać, żę ta seria RPG była). Trochę wyżej postawił bym może New Vegas ale to tylko dlatego bo zaskoczyło mnie nie będąc tak crapowate jak się obawiałem (w rezultacie przez tą grę walczę o dopuszczenie do sesji :P). Owszem Polscy gracze czasami przesadzają podniecając się Wiedźminem ale mimo to gra jest kawałkiem świetnego cRPGa z wyższej półki a na oceny i zdania zachodu przestałem patrzeć w momencie gdy ME2 dostało nagrodę RPGa roku na VGA...
Atari spaprało marketing na zachodzie a jest to sprawa ważna. Dobrze zareklamowany Age of Conan sprzedał się genialnie w ciągu pierwszych dni mimo, że MMO jest bardzo niebezpiecznym gatunkiem i łatwo jest się naciąć... tak jak właśnie przy tej grze.
Jeżeli Wiedźmin 2 będzie tak dobry jak się zapowiada i reklama na zachodzie pójdzie dobrze myślę, że Redzi mają duże szanse stanąć obok takich firm jak Bioware, Obsidian czy Bethesda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Demagol, Cygi
Tylko, że to dodatek i to uzależniony od posiadania podstawki :)


@dave03

Co kogo obchodzą zagraniczne zestawienia?
Jak spojrzymy na amerykańskie - rządzi Halo
Japońskie - rządzi Yakuza
i tak dalej. Jeez.

Błagam niech nikt mnie nie odsyła do metacritic czy innej pierdoły. Nie patrzę na rankingi, a na to jak ja się dobrze bawiłem grając w dany tytuł.

@Geeko

Nawet nie DA. Hektolitry krwi =/= dojrzały tytuł.

zdania zachodu przestałem patrzeć w momencie gdy ME2 dostało nagrodę RPGa roku na VGA...
True, true XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe, Vice City, to było coś :)
Co do FEAR. Inteligencja przeciwników faktycznie robiła (i robi) wrażenie, ale akurat numer z przewróceniem półki dobrze pamiętam. To był skrypt :P Normalnie w żadnej innej części gry przeciwnicy tego nie robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2011 o 12:34, Demagol napisał:

I co z tego, że taka ocena była?


To że wiele osób w pierwszej kolejności patrzy właśnie na nią. No i przypomnij sobie jeszcze jak oblepione wszelkimi możliwymi ocenami, rekomendacjami było pudełko edycji rozszerzonej. Widziałeś żeby ktoś inny tak wytapetował swoje pudełko? Ja nie.
Poza tym mnie już teraz nie chodzi aż tak o tą ocenę tylko o sam ranking, wszak ocena 9.5/10 o oznacza jeszcze że gra powinna się znaleźć aż tak wysoko w tego typu zestawieniu. A w to że Wiedźmin znajdzie się w tej pierwszej 20 chyba nikt nie ma wątpliwości.
A tak w ogóle to ja czekam na jakiegoś przedstawiciela/przedstawicieli serii TES.

Geeko --->

To była bardziej tak przenośnia która jednak pokazuje jak daleko odstajemy od zachodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A Gothic będzie? Musi. Pewnie niektórzy będą protestować, burzyć się, i w ogóle - ale u nas (i nie tylko..) jest o wiele bardziej legendarny od Baldurów i KOTORA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tym rankingiem rządzi matematyka. Jeżeli wystarczająca liczba osób uzna, że Wiedźmin powinien być wysoko, to będzie wysoko i nic nam do tego. Uwielbiam przy takich rankingach jak ludziei drą japy jak tak może być, ta gra za wysoko, ta gra za nisko... każdy doskonale wie, że ranking jest subiektywny ale dalej twardo będzie mówił "mój subiektywizm jest mojszy niż twojszy"...
Co do TESów ja bym stawiał osobiście na Morrowinda, mieści się jeszcze w przedziale czasowym a Oblivion był odrobinę przereklamowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2011 o 10:47, Lordpilot napisał:

Pierwsza zapowiedź Dragon Age to 2004 r. - od samego początku gra
miała być "duchowym następcą BG" tylko nieco bardziej mrocznym, [..]
Częśc założeń zmieniala się w trakcie produkcji (wyleciał np. multiplayer),
premierę wielokrotnie przesuwano, etc. Natomiast nie ma absolutnie mowy
o tym, że BioWare "zerżnęło" pomysł na "mhroczność" od "redów" [..]


Gra miała premierę 2 lata po Wiedźminie - przez ten czas można sporo zmienić, tak samo jak część pierwotnych założeń ewoluuje w trakcie prac: niektóre rozwiązania się nie sprawdzają, lub wyłaniają się nowe lepsze - deweloping jest procesem twórczym i my wszyscy na tym zyskujemy. BioWare nie zerkało na Wieśka wyłącznie z uznaniem. Ale to oczywiście tylko moje zdanie.

Dnia 09.01.2011 o 10:47, Lordpilot napisał:

Jednak w przypadku pierwszego DA "pożyczanie" przez BioWare
pomysłów od redów nie miało miejsca (w drugim kierunku też nie zauważyłem).


Niby jak miało być możliwe, skoro DA ukazał się DWA LATA po Wiedźminie?

Dnia 09.01.2011 o 10:47, Lordpilot napisał:

Za to redzi "pożyczyli" sobie z Mass Effectów system dialogów


Tzn.?

Dnia 09.01.2011 o 10:47, Lordpilot napisał:

i QTE,


Ale co konkretnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm Mafia 2 i Fifa 11 wyżej niż Red Dead Redemption? Nie grałem w żadną z gier ale RDR to wkońcu gra roku 2010, więc... A GW: Prophieces miejsce zasłużone ale mogło być jeszcze wyżej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, co dokładnie zerżnęło BioWare od Wiedźmina? żądasz konkretów podając argument miałki i wyraźnie sugerujący, że Twoim zdaniem tak było, "bo przecież wydano DA 2 lata później". jest coś co DA, (z wyjątkiem mhocznego klimatu, który zawsze będzie traktowany jako rewolucyjna idea Wiedźmina niezależnie od tego kiedy zapowiedziano dany tytuł i który z nich zyskał większy rozgłos na arenie międzynarodowej), zapożyczył od tytułu CD Projekt RED?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować