Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Masa konkretów na temat The Elder Scrolls V: Skyrim!

82 postów w tym temacie

Dnia 08.01.2011 o 21:03, qba1993 napisał:

> "W grze pojawią się dzieci"
>
> Już widzę pseudo-reporterów szmatławca takiego jak np "Fakt" rozprawiających o tym
jak
> to wypaczone i niemoralne jest potraktowanie npca-dziecka z kuszy tudzież przeciągnięcie

> toporem xD

Doh, w takim Fable też były dzieciaki i zrobili je nietykalnymi.


Po co tak daleko szukać porównań - będzie tak jak w Falloucie 3... ale maks 1,5 miesiąca zanim odpowiedni mod wyjdzie >:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oblivion mi się podobał , ale pod koniec zaczął mnie nudzić. No i zagrałem w niego po jakimś czasie , gdy sprzęt zmodernizowałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech zrobią Morrowinda w nowszej oprawie a będzie murowany hit , na lata ... niestety , Morrowinda napewno nie będzie , dostaniemy cos jeszcze bardziej casualowego od Obliviona , tak działają prawa rynku :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze zapowiedzi Skyrim''a nie wzbudziły we mnie szczególnych emocji, ale po przeczytaniu tych szczegółów na temat gry poczułem bardzo przyjemne podniecenie =) Tym samym TES V jest obecnie chyba jedyną grą na którą czekam.

Zupełnie jak dawniej, mam nadzieję, że to będzie dobra gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Aż 5 dużych miast" trochę to żałosne jakby na to popatrzeć i zastanowić się jak dziś w grach RPG wyglądają duże miasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się świetnie. W obliviona nie grałem zbyt długo ale może kiedyś go kupię, Tak czy inaczej czekam na premierę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Stawiane przed nami zadania mają być bardziej dynamiczne. W dodatku będą one ściśle związane z naszymi umiejętnościami. Dla przykładu "

Jeśli dobrze widzę, w tym momencie zdanie się urywa. Co miało być dla przykładu?

Co do samej gry - będę się nią jarał i wychwalał pod niebiosa, pod jednym warunkiem: że uniknie bylejakości i powtarzalności poprzednika. Tzn. że nie będzie wszechobecnych klonów i że zrobią coś sensownego z tym koszmarnym level scallingiem. Że napotykani NPC dostaną trochę życia, werwy i "jaj" w miejsce apatycznego wyrazu twarzy i kwestii wymawianych z manierą podstarzałej bibliotekarki co nigdy chłopa nie miała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że w nowy silnik tchną trochę płynności, bo w Oblivionie i Falloucie to była masakra. Chodzi mi o to co w angielskim nazywa się chyba "flow", a nie o optymalizację choć na też mogłaby być poprawiona. To samo się tyczy Wiedźmina. Dobrą grą pod tym względem był Dark Messiah. No i niech moja postać i NPCty wyglądają lepiej niż jak z 1999 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Argh, level scaling, jak ja tego nie lubię :/
Chyba sobie zaliczę Morrka po raz kolejny ... najlepsza część serii zdecydowanie - chciałbym dostać coś tak bardzo rozbudowanego :F

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra zapowiada się interesująco. Mam nadzieję że będzie chociaż dorównywała Oblivionowi - jeśli tak to będzie to dla mnie gra na wiele miesięcy jeśli nie lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, że bohater będzie mówił jak na człowieka przystało. Strasznie mnie to denerwowało w poprzednich częściach, że główna postać była niemową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2011 o 00:17, Outlander-pro napisał:

Argh, level scaling, jak ja tego nie lubię :/


Nie wiem czy wiesz, ale level scaling obecny był już w Morrowindzie tyle tylko że tam było to bardziej zamaskowane niż w Oblivionie. W Skyrim ma on być mocno poprawiony w stosunku do tego co było w TES IV więc jest nadzieja.

Dnia 09.01.2011 o 00:17, Outlander-pro napisał:

Chyba sobie zaliczę Morrka po raz kolejny ... najlepsza część serii zdecydowanie - chciałbym
dostać coś tak bardzo rozbudowanego :F


Pod tym się podpisuję. Sam gram w tą grę od dnia premiery (z małymi przerwami) i mi się do dzisiaj nie znudziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Do wyboru będzie aż dziesięć ras, ale na początku rozgrywki nie wybierzemy konkretnej klasy postaci."

Łał, w Oblivionie też tak było.

"Pojawią się profity, które zyskiwać będziemy co poziom. Będą one działać podobnie jak w serii Fallout."

A jednak spodobał im się ten pomysł...

"Stawiane przed nami zadania mają być bardziej dynamiczne."

Tzn. więcej akcji, ale liniowość taka sama?

"W grze pojawią się dzieci"

Łał, pewnie znowu jakiś nieśmiertelny pomiot bogów.

"Zmiany nastąpią także w systemie walki. Autorzy zapowiadają, że w grze znajdą się finishery, czyli efektowne ciosy kończące walkę, a także możliwość dzierżenia dwóch rodzajów broni na raz! Mówi się także, że potyczki mają mieć również charakter taktyczny"

A o walce jak zwykle najwięcej, zaś o roleplayingu - ZERO. :) Widać, jak bardzo Beth Sreth rozumie ten gatunek.

"Inaczej wyglądały będą dialogi - na pewno możemy powiedzieć "do widzenia" wielkim gadającym głowom. Od teraz widzieć będziemy całą sylwetkę rozmówcy, który będzie się poruszał i gestykulował"

No łał, będziemy mieć gadanie podobne do tego z najnowszych Falloutów. A sensowności zadań oraz roleplayingu dalej pewnie brak.

"Bethesda bardzo chwali się nowym silnikiem graficznym, na którym hulać będzie Skyrim. To dzięki niemu możliwe było wprowadzenie wielu wspomnianych zmian. W grze zobaczymy m.in. realistyczne efekty pogodowe takie jak padający śnieg bądź wichury"

Po cholerę mi super-duper grafika, skoro i tak za nic nie ruszy to na moim kompie i będę musiał używać jakiegoś Oldskyrima czy czegoś w ten deseń, drastycznie zmniejszającego jakość grafiki...

"Co ciekawe, możliwe będzie wyłączenie całego HUDa, co z pewnością pozwoli na jeszcze głębszą immersję w świat gry. "

Łał, wcześniej też mogliśmy.

"Autorzy obiecują również, że tym razem nasz bohater... nie będzie mógł biegać do tyłu równie szybko, co do przodu."

Łał, a będzie animacja biegania po skosie?

Nie żywię większych nadziei co do tego tytułu. Pewnie znowu walka będzie stanowić 95% czasu gry, o roleplayingu będzie można zapomnieć, a do tego wymagania skutecznie uniemożliwią mi zagranie w grę przed końcem świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednego jestem pewien. Fable III + TES: Skyrim = upgrade komputera. Ale czegóż nie robi się dla gier z takich serii? Co do Skyrim, proszę jedynie, aby wzorowali się Morrowindem, w końcu chyba najbardziej za tą część ludzie pokochali TES''a ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2011 o 01:11, Jaki_Gahn napisał:

/.../ aby wzorowali się Morrowindem, w końcu chyba najbardziej za tą część ludzie pokochali TES''a ;)


Nie prawda, ja polubiłem serię ze względu na Obliviona w dodatku planuje pograć w Morrowinda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować