Zaloguj się, aby obserwować  
Kwas17

100 Najlepszych Gier Tej Dekady

431 postów w tym temacie

1. Gothic
2. Mafia
3. Unreal Tournament 2004
4. Disciples II
5. Star Wars: Knights of the old Republic
6. Star Wars Knights of the Old Republic II: The Sith Lords
7. Nexus - The Jupiter Incident
8. Divine Divinity
9. Puzzle Quest: Challenge of the Warlords
10. Legacy of Kain: Defiance

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Mafia: The City of Lost Heaven (2002)
2. Company of Heroes (2006)
3. Guitar Hero III (2007)
4. Left 4 Dead (2008)
5. Prince of Persia: Piaski Czasu (2003)
6. Max Payne (2001)
7. Tony Hawk''s Underground 2 (2004)
8. Far Cry (2004)
9. Twierdza (2001)
10. Mass Effect 2 (2010)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Prince of Perisa (2008)
2. Mass Effect 2
3. Assassin''s Creed 2
4. Bioshock
5. Final Fantasy X
6. Wiedźmin
7. Burnout Paradise
8. Silent Hill 2
9. Mirror''s Edge
10. Devil May Cry 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Starcraft II
2. Half-Life 2
3. Gothic
4. Portal
5. Mass Effect 2
6. Batman Arkham Asylum
7. GTA Vice City
8. Morrowind
9. Mafia
10. Beyond Good & Evil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1 - The Elder Scrolls: Morrowind
2 - Prince of Persia: Piaski Czasu
3 - Splinter Cell: Chaos Theory
4 - Command & Conquer: Generals
5 - Silent Hill 2
6 - Mafia: The City of Lost Heaven
7 - Tomb Raider: Anniversary
8 - No One Lives Forever 2
9 - Company Of Heroes
10 - The Elder Scrolls: Oblivion (pierwotnie miało być o wiele niżej, ale jednak jakoś tak wyszło że jest tutaj)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Beyond Good & Evil
2. StarCraft II
3. Civilization IV
4. Anachronox
5. Grand Theft Auto: Vice City
6. Disciples II
7. WarCraft III
8. Heroes of Might and Magic V
9. Portal
10. Warlords Battlecry III

I''m a strategy fan, sue me!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Europa Universalis 3 z dodatkami In Nomine, Napoleon''s Ambition oraz Heir to the Throne (to są praktycznie płatne patche, więc można to jako jedność uznać :)
2. Hearts of Iron 2 z dodatkami Doomsday oraz Armageddon
3. Syberia
4. Knights of the Old Republic
5. Final Fantasy X
6.Civilization IV Complete
7. Test Drive Unlimited
8. Valkyria Chronicles
9. Baldur''s Gate 2 z Tronem Bhaala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko jestem ciekaw kto na końcu stycznia podejmie się zadania społecznego liczenia głosów owego rankingu, ale o to to niech już się martwi założyciel tematu. Roboty przy tym w każdym bądź razie trochę będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Mafia
2. Gothic
3. Gothic 2
4. Gothic 2:Noc Kruka
5. Max Payne
6. Hitman Krwawa Forsa
7. Diablo 2:Pan Zniszczenia
8. Fallout 3
9. Hidden and Dangerous 2
10.Battlefield 2142
Ps. Jak jest z tymi dodatkami widziałem że niektórzy piszą np.gothic 2+noc kruka. Ja też bym mógł napisać na 3 miejscu gothic2+Noc Kruka i wtedy mógłbym dodać jeszcze jedną grę. Też można by było napisać GTA 4 + dodatki. Proponuje nie uznawać wtedy tej drugiej części "dodatki". Chyba że tak można?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Knights of the Old Republic II: The Sith Lords
2. Alpha Protocol
3. Fallout: New Vegas
4. Neverwinter Nights 2: Maska Zdrajcy
5. The Legend of Zelda: Twilight Princess
6. STALKER: Cień Czarnobyla
7. Tribes: Zemsta
8. The Elder Scrolls III: Morrowind
9. Mafia
10. Wiedźmin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BlazBlue: Continuum Shift
Gothic
Arcanum: Of Steamworks and Magick Obscura
StarCraft II: Wings of Liberty
Warcraft III: Reign of Chaos
Guilty Gear XX: Accent Core Plus
Wiedźmin
League of Legends
BlazBlue: Calamity Trigger
World of Warcraft

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2011 o 16:39, Gumisiek2 napisał:

Poprawiłbym te linki, chyba że tylko u mnie wygląda to tak:

Ok dzięki za info, poprawione ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. GTA Vice City
2. Gothic
3. Wiedźmin
4. S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla
5. Knights of the Old Republic
6. Portal
7. Half-Life 2
8. Desperados
9. Syberia
10. LocoRoco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.Harvest Moon: Back To Nature
2.GTA San Andreas
3.God of War II
4.NFS Most Wanted
5.NFS Underground II
6. GTA IV
7.Batman Arkham Asylum
8.Comlin McRae II
9.Pro Evolution Soccer II
10.NBA 2k11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, czas na jakieś małe wiadomości z głosowania :) żeby nie było - wszystko liczę na bieżąco. Oczywiście nie powiem ile gry mają już punktów i jakie są niektóre miejsca, ale mogę wyznać parę rzeczy jak np.:
1. Pierwsze miejsce to chyba nie będzie żadne dla was zaskoczenie ;)
2. Dziwie się, że pewna gra zajmuje teraz bodajże drugie miejsce, ale dla mnie to jest nic, no ale nie powiem co to jest, a po za tym każdy ma swoje zdanie i jak widać większość lubi tę grę.
3. Toczy się niezła walka pomiędzy dwoma GTA.
4. I myślę, że pewna gierka będzie takim małym czarnym konikiem, bo ja bym nie obstawiał, że zdobędzie tyle głosów.

Po za tym póki co nie ma żadnej fify w porównaniu do trzech z setki redakcji. W ogóle jest bardzo mało gier sportowych nie licząc samochodówek (nawet chyba jedna tak na szybko powiem), ale nie ma się co dziwić, bo takie odsłony jak FIFA może i robią postępy, ale jak dla mnie to żadna gra z serii nie robi takiego wrażenia, aby dostać się do mej dziesiątki. Nie ma Mafii II. I powiem, że dobrze, bo w porównaniu z jedynką to poprawiła się tylko grafika. Klimat jak widać słabszy i nie okazała się ona takim hitem tego roku żeby ktoś ją umieścił pośród swoich 10 gier.

Aha i w kwestiach głosowania to proszę podawać pełne poprawne nazwy gier, abym mógł szybciej sprawdzać i podliczać bo dzisiaj siedziałem 3h - ale to pierwszy raz więc teraz dalej będzie z górki. Numerować nawet jeżeli ktoś nie ma gier wypisanych w kolejności od naj. Miło by było żeby tytuły, które są mniej znane były przez was podpisywane w nawiasie rokiem tak jak robią niektórzy (to ułatwia sprawdzanie) i pamiętajcie liczą się gry od 1.01.2001 do 31.12.2010. Widziałem już różne błędy takie jak Diablo czy Starcraft i to są lata 90, a nawet jeżeli gra jest z 2000 jak Diablo 2 to jej nie liczę, bo to nie ta dekada. A więc proszę uważniej to wszystko pisać. Zastanowić się zanim zatwierdzicie swój post, bo jeżeli potem napiszecie parę stron dalej drugiego to będę miał problemy i mogą wystąpić błędy w punktacji gier. Jeżeli to czytacie i się skapneliście, że macie byka gdzieś w swoim poście stronę w tyle to za późno. Nie poprawiajcie tego.

Dlaczego takie głosowanie? Bo to ma być mniej więcej porównanie i odpowiedź na 111 gier tej dekady ze strony redakcji. Można by było zrobić np. 100 gier waszego życia, ale wchodziło by w to zbyt wiele tytułów. No ja bym jeszcze np. dorypał do mojej listy tetris i super mario ze "snesa", ale co to by było za porównanie z Gothic''iem czy GTA. Za duża przestrzeń czasowa. 10 gier za mało? Sprawdzać listę 20 gier od każdego to by było przegięcie. Naprawdę za dużo. Aha, no i na razie zagłosowało 58 osób - tyle też sprawdziłem i podliczyłem. To niestety nie wiele. Dlatego lista 100 może okazać się niepotrzebnie długa. Np. końcówka będzie wyglądała, tak ,że na daną grę zagłosowała tylko jedna osoba - bez sens. Dlatego jeżeli nie będzie minimum 200 głosujących osób (a myślę, że tyle powinno się znaleźć, z resztą ja nie rozumiem dlaczego nie każdy chcę wyrazić swoje zdanie w tym temacie) to chyba będzie opłacało się podać tylko pierwsze 50 gier.

No i jeszcze mam pytanie takie, jakie wasze zdanie? Bo jak już będzie wszystko zliczone to żeby ulokować grę na jakiejś pozycji to lepiej jest patrzeć pierwszorzędnie na ilość głosów oddanych na daną grę, czy liczbę punktów jaką uzyskała. Przybliżę o co chodzi. Np. na jedną grę poszło 10 głosów, ale suma ich punktów to 20, a na inną poszły 3 głosy, ale każdy po 10 punktów za pierwsze miejsce, a więc jest łącznie punktów 30. Właśnie nie wiem jak rozwiązać tę kwestię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.01.2011 o 22:14, Kwas17 napisał:


No i jeszcze mam pytanie takie, jakie wasze zdanie? Bo jak już będzie wszystko zliczone
to żeby ulokować grę na jakiejś pozycji to lepiej jest patrzeć pierwszorzędnie na ilość
głosów oddanych na daną grę, czy liczbę punktów jaką uzyskała. Przybliżę o co chodzi.
Np. na jedną grę poszło 10 głosów, ale suma ich punktów to 20, a na inną poszły 3 głosy,
ale każdy po 10 punktów za pierwsze miejsce, a więc jest łącznie punktów 30. Właśnie
nie wiem jak rozwiązać tę kwestię.

Licz punkty :) Na to samo wyjdzie ( przecież 3x10 ,a 10x3 to, to samo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie logicznie myśląc tak, ale może inaczej jeszcze to powiem. Na mniejszym przykładzie. Na jakąś grę głos odda tylko jedna osoba i to jeszcze na pierwszym miejscu więc jest 10p. A drugą grę na swojej liście będą mieć 3 osoby ale na różnych miejscach, ale razem będzie powiedzmy 8 punktów. To trochę nie sprawiedliwe, że jedna osoba postawi grę na pierwszym miejscu, a inna gra pojawi się u wielu osób, a będzie niżej :/ Taki mały dylemacik. No cóż, jeszcze się pomyśli. Idę spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować