• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Destrooy

Dziwne znaki, problem z otwieraniem partycji i z instalacją systemu [M]

Pytanie

Cześć. Mam pare problemów związanych z moim komputerem i moze ktoś z Was umiałby mi pomóc.
1. Gdy klikam prawym przyciskiem na mój komputer wyskakuje takie coś jak na załączonym obrazku.
2. Nie mogę normalnie wejść na dysk C i D bo otwiera mi się okno "Otwórz za pomocą..."
3. Ściągnęłam oryginalnego windowsa stąd: http://msdn62.e-academy.com/elms/Storefront/Home.aspx?campus=aswuc_math i nie potrafię go zainstalować, bo pojawia mi się zebym zainstalowała servis packa 3, a gdy wkładam płytę z tym servis packiem to nic się nie dzieje.

20110109220118

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

39 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 09.01.2011 o 22:02, Destrooy napisał:

Cześć. Mam pare problemów związanych z moim komputerem i moze ktoś z Was umiałby mi pomóc.


1,2.
Jest to spowodowane pewnym uprzykrzającym życie trojanem. Włącz sobie w opcjach folderu pokazywanie ukrytych i chronionych plików. Do C wejdź przez eksploruj i sprawdź czy nie masz autorun.inf.
Poza tym przyda się porządny skan jakimś antywirusem. I to gruntowny bo to dziadostwo może siedzieć gdzieś głęboko.
3.Jak wkładasz płytę z SP to spróbuj go uruchomić plikiem "setup" znajdującym się na CD :)
Albo po prostu lepiej ściągnij SP ze strony microsoft.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.01.2011 o 22:12, Destrooy napisał:

Napisałam w temacie broblem...


Poprawiłem literówkę ;)

Ps. Nie odpisuj na tego posta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.01.2011 o 22:35, Smileyer napisał:

1,2.
Jest to spowodowane pewnym uprzykrzającym życie trojanem. Włącz sobie w opcjach folderu
pokazywanie ukrytych i chronionych plików. Do C wejdź przez eksploruj i sprawdź czy nie
masz autorun.inf.


A jak zablokował tą opcję? bo tez widzialem takie przypadki.
Combofixa sciagnij.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jeśli chodzi o pkt 2, to jest to najprawdopodobniej infekcja z pen drive''a. Użycie wymienionego wyżej Combofix''a niesie ze sobą pewne ryzyko uszkodzenia systemu, a co za tym idzie konieczna może być jego ponowna instalacja. Na początek polecam użycie programiku Flash Disinfector, nie działa na Windows 7, ale widzę że masz XP. Program ten powinien też wyczyścić zarażony pen drive, jeśli go podepniesz (nie otwieraj go), kiedy uruchomisz program.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dzięki za odpowiedzi, dobrzy z Was ludzie.
Nie mam takiego czegoś jak eksploruj, albo nie wiem co to i gdzie to. Jak klikam na C prawym przyciskiem to mam tylko to co widać na załączonym obrazku.
AVG nie wykrywa mi żadnych wirusów i nie przypominam sobie abym ostatnio podłączała cokolwiek oprócz telefonu, no i wcześniej mp3, ale nie pamiętam czy to zrobiło się po tym czy nie, bo miałam formata.
A z tym SP3 to nagrałam go tak żeby się automatycznie otwierał.
Właśnie ściągnęłam Flash Disinfector''a i zaraz się pobawię.
I system chciałabym zainstalować od nowa, ale chyba z racji tego, że jestem tylko kobietą to chyba nie umiem. Tzn. próbowałam, ale ten SP... I chce mi się instalować na D, bo boję się sformatować C, żebym w razie czego, gdybym coś zchrzaniła, mogła korzystać z komputera.

20110110215527

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jakiś wyjątkowo chamski trojan.
Po pierwsze, fakt iż jesteś kobietą nie ma nic do rzeczy abyś mogła sobie nie poradzić :)
W sieci jest mnóstwo poradników, jest gram.pl a sama instalacja nie jest skomplikowana i jeżeli tylko masz możliwość polecam Ci właśnie tą opcje, i jak najbardziej wraz z formatem wszystkich partycji.
Podłączałaś może gdzieś u kogoś te mp3 lub telefon ? Je też radzę sprawdzić przy włączonych ukrytych plikach. Na bank ten trojan tam siedzi i znów znajdzie się na PC po podłączeniu.

U góry kliknij sobie na foldery i wybierz dysk z lewej :)
Wejdź też w msconfig , wpisujesz taką komendę w Uruchom. Wejdź do sekcji uruchamianie i rozglądnij się tam, wywal wszystko co nie jest potrzebne i dziwne. To samo w usługi ,ukrywasz microsoft i dogłębnie sprawdzasz. Potem na koniec look do autostart w menu start.

edit: Możesz również uruchomić sobie nawet właśnie teraz menedżer zadań, i rozglądnąć się w sekcji procesy w poszukiwaniu czegoś "dziwnego" co może być potencjalnym trojanem.

I na koniec , trochę wiary w siebie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mogę już wchodzić normalnie na dyski ;) nieźle. Mam jeszcze tylko te znaki przy klikaniu na właściwości mojego komputera. Ale to w sumie już nic, bo z tymi dyskami to męczyłam się z pół roku, albo dłużej. Naprawdę bardzo dziękuję.
Zaraz zrobię resztę. Jestem podekscytowana na razie.

Chyba nigdzie nie podłączałam, ale u mnie podłączali i możliwe, że ktoś mnie zaraził :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.01.2011 o 22:14, Destrooy napisał:

Mogę już wchodzić normalnie na dyski ;) nieźle. Mam jeszcze tylko te znaki przy klikaniu
na właściwości mojego komputera. Ale to w sumie już nic, bo z tymi dyskami to męczyłam
się z pół roku, albo dłużej. Naprawdę bardzo dziękuję.
Zaraz zrobię resztę. Jestem podekscytowana na razie.


Wiesz, nie samo to jest najważniejsze :) Największym problemem tego syfu jest to, że prawdopodobnie jak setki podobnych kopiuje się na każdą zewnętrznie podłączoną pamięć i zaraża każdy następny komputer.
Sam miałem to kilka razy ale coraz to nowsze "odmiany" wychodzą i trudniejsze do odnalezienia :)
Spójrz, we właściwościach systemu masz te dziwne logo JunJun Notebook. Autor był chyba z poczuciem humoru skoro postarał się o coś takiego..
Wpisujemy takie hasło w google i już widzimy, że nie tylko Ty masz z tym problem.
Na Twoim miejscu użyłbym program Avast, i zrobił scan w trakcie uruchamiania systemu kiedy to aplikacje nie działają jeszcze w tle. Lub jeśli możesz to po prostu ten format :)

No jeśli u Ciebie podłączali to chyba mamy odpowiedź :P Lepiej daj znać o tym znajomym :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

W menadżerze zadań plik Isass.exe jest zły..? Albo RaUI..? Kurde, prawie nic z tego nie znam...
Nawet nie wpadłam na to żeby wpisać to w googlach, a wpisuję prawie wszystko.
Najbardziej chciałabym tego windowsa, bo z racji tego, że jestem studentką mam możliwość pobrania za darmo oryginalnej wersji. I pobrałam z SP3 na system 32 bitowy. No i wąłśnie nie wiem czemu przy instalacji woła o tego packa. Dlatego właśnie się boję sformatować. Bo jak mi się nie uda to lipa.
Mam jeszcze pytanie. Gdybym pożyczyła od chłopaka windowsa, takiego pirata i wpisała oryginalny kod, to dałoby radę..? Bo jak tak, to potem bym tylko zaktualizowała i wyszłoby na to samo. Bo on na na płytce dosyć starą wersję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ech, nie żebym w jakikolwiek sposób zachęcał do piractwa ale owszem to mogło by zadziałać. Natomiast wersja systemu musiała by się dokładnie zgadzać z tą. Chociaż do końca pewności nie mam bo co prawda nigdy takiej kombinacji nie próbowałem.
Spróbuj wyszukać plik jun.exe w folderze windows .
Te pliki są ok, sprawdzałaś co siedzi w msconfig ?
Pamiętaj, że aby zainstalować SP3 musisz mnieć zainstalowany przynajmniej SP1.
I sp polecam jednak ściągnąć z ms, i naprawę bez problemu się zainstaluje :) I najlepiej na czysty Windows.

Jeśli masz swojego windowsa na płycie wraz z oryginalnym kodem i do tego PL to możesz spokojnie próbować formata.Zawsze jeśli masz tam pobrane iso , bo podejrzewam, że tak jest to możesz sobie je spokojnie nagrać w celach instalacyjnych.

Teraz tak czytam, przy instalacji woła o SP? Jak to dokładnie wygląda? Przy instalacji systemu czy przy instalacji SP masz jakiś ciekawy komunikat : > ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

W folderze win nie ma takiego pliku. Może jest w jakimś podfolderze. Wyszukuje właśnie, ale piesek też nie znalazł.
No tak, przy instalacji. Może to prymitywne, ale zrobię zdjęcie aparatem, bo nie wiem jak inaczej, chyba nawet się nie da i wrzucę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.01.2011 o 23:17, Destrooy napisał:

W folderze win nie ma takiego pliku. Może jest w jakimś podfolderze. Wyszukuje właśnie,
ale piesek też nie znalazł.
No tak, przy instalacji. Może to prymitywne, ale zrobię zdjęcie aparatem, bo nie wiem
jak inaczej, chyba nawet się nie da i wrzucę.


Znajdź na klawiaturze Prnt Scrn , prawy górny róg, następnie po wciśnięciu wejdź do Painta i wybierz wklej i masz screen :)
Ale co do Trojana to Ja na pewno bym to przeskanował w trakcie uruchamiania Avastem , no chyba że Twój antywirus ma taką opcje (nie wiem, wcale nie używam ;) ) . Ale przed instalacją nowego wywal stary. Jeśli chcesz to wypróbuj też ClamWin.
Na wszelki wypadek możesz też CCleanerem przeczyścić system.
Ale co najważniejsze to odpocznij i zajmij się tym jutro jeśli sprawa nie jest tak natychmiastowa :D
A Windowsa polecam instalować z opcji bootowania , nagrywasz na CD, w Biosie ustawiasz boot z napędu, i uruchamia się się instalator z CD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie mogę już edytować. I daję te zdjęcia. Ale chyba coś mi wpadło do głowy. Bo tam pisze, żeby włożyć CD a ja nagrałam to na DVD z braku jakichkolwiek innych płyt. Może o to chodzić..? Ale kurde czemu nie nagrywa się razem z win, skoro pobrałam razem z sp, nurtuje mnie to.

Używam cleanera. Wywaliłabym stary, ale się boję, no. No tak instalowałam.

I dziękuję jeszcze raz i przepraszam że zawracam cały czas głowę, ale nie potrafię sama sobie pomóc.

20110110233614

20110110233620

20110110233625

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.01.2011 o 23:36, Destrooy napisał:

Nie mogę już edytować. I daję te zdjęcia. Ale chyba coś mi wpadło do głowy. Bo tam pisze,
żeby włożyć CD a ja nagrałam to na DVD z braku jakichkolwiek innych płyt. Może o to chodzić..?
Ale kurde czemu nie nagrywa się razem z win, skoro pobrałam razem z sp, nurtuje mnie
to.


Aa więc tak to wygląda.
Hm, być może tak jest skoro instalujesz system na system :)
Zrób tak, sciągnij sobie nLite, zintegruj Service Pack 3 z Twoim Windowsem XP, następnie wypal na CD lub DVD zależy ile będzie zajmowało i wtedy próbuj instalować .
Nie szkodzi, po to jest forum , po to jest Pomoc Techniczna ;)
Widzisz, gdy zainstalujesz system na system tzn wybierzesz opcję naprawy to raczej niewiele zmieni.
Podejrzewam że komunikat wyskakuje przed wyborem dysków z instalacją tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.01.2011 o 23:43, Destrooy napisał:

Okej, ale to już jutro ;) Muszę uzbroić się w płytę.

Nawet w kilka :)
Natomiast martwi mnie Twój telefon i mp3, bo jeśli to tam siedzi to po formacie na bank znów pojawi się na PC.W związku z tym albo w trybie awaryjnym sformatuj jedno i drugie, lub na nowym systemie zainstaluj porządny antywirus.
Tak więc 2 opcje, bawisz się w skanowanie na tym aktualnym systemie lub formatujesz i cieszysz się świeżością swojego komputera. Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.01.2011 o 23:43, Destrooy napisał:

Okej, ale to już jutro ;) Muszę uzbroić się w płytę.


Jeszcze mi coś przyszło do głowy.
Owy komunikat związany z dodatkiem Service Pack pojawia się dlatego, że próbujesz "nadinstalować" bo z pewnością wybierasz opcję "Napraw" system który dodatek posiada , systemem ściągniętym z MSDN, który najwidoczniej jest wersją podstawową i go nie posiada :)
Ale z pewnością , gdybyś chciała właśnie z niego wykonać czystą instalację przed uprzednim sformatowaniem dysków w instalatorze nie było by tego problemu. Ale dla własnej wygody polecam go zintegrować jak już pisałem wcześniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Postanowiłam zrobić dziś formata. Później, bo nie mogę się zebrać. A tu nagle wyskakują mi 3 trojany. I nie wiem jak je wywalić... Pousuwać te pliki po prostu..?
Przy tym strony mi się źle przewijają, tzn tak się zacinają. Ale to chyba przez to właśnie. może to być karta pamięci z aparatu, którą włożyłam wczoraj do drukarki..?

20110111133639

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować