Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

TOP 111: Miejsca 10 - 1

603 postów w tym temacie

top 10 to calkowita porazka z waszej stron,y czemu tylko nowe gry :|? stare w wiekszosci są dużo lepsze.. a pierwsze miejsce to juz w ogole rozczarowanie, ta gra byla slaba... i nudna @_@...

tylko max payne i mafia sa tu ok. no i wiedzmin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pojechaliście z tą listą. Chyba 3 razy fifa, ale za to brak Gothic''a czy WoW''a. :)
Bioshock moim zdaniem również nie zasługuje na 1 miejsce.
Ciekawie było by zrobić głosowanie użytkowników, żeby porównać wasze typy z naszymi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem:
1.PRZYKŁAD - mass effect 2 wcale nie ma wysokiej grywalnosci, wcale nie ma dobrej fabuly, dobrej grafiki, klimatu i audio ale taka BZDZINA jak blood bowl z bardzo przecietnymi ocenami oczywiscie ja ma wg osob robiacych ankiete! i jest pod kazdym aspektem lepsza od ME2 skoro jest na liscie! totalna KPINA!!!
albo dobry przyklad Mafia 2 wszyscy pojechali ze dobra gra ale ogolnie rozczawrowala wiec na liscie jest i to chyba kolo 29 pozycji! a mass effecta 2 tak chwaliliscie... NIE ROZUMIEM ZAPRZECZACIE SAMYM SOBIE....

2. redakcja chyba w wikeszosc gier nie grala....

3. moze skupili sie za bardzio na slabych grach zaczybajac wlasnie od nich i przyznajac im te male punkty i braklo juz im miejsca na te najlepsze gry?

4. jakim cudem na tylu czlonkow redakcji nikt nie wybral wlasnie wspomnianego mass effecta 1, 2? o innych hitach nie mowiac takich jak: WOW, Fallout (gra roku 2008 ) san andreas, stalker, dragon age (najlepsze rpg 2009), zadnego elder scrools czy gothica, bioshock 2 (pierwsza czesci wygrala ranking a druga niewiele ustepuje jedynce), ....nie musialy byc wysoko ale sam fakt obecnosci na liscie powinno sie uwzglednic

5. jesli macie robic takie ranking to nie robice, bo tylko ludzi wkurzacie....

6. i tak na marginesie jak mozna porownywac gry za 20 zł z hitami za grube milioy? ja rozumiem ze gra wciaga i zrobil ja 1 gosciu ale to jest ranking najlepszych (podobno) gier wiec kazdy powinien byc porownywany na tym samym poziomie. tzn taki braid moze wciagac ale jesli porownac go do np wow-a czy ME 2 to nie ma szans pod kazdym wzgledem np. klimat, muzyka, grywalosc, video

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego, że ME2 nie zapadł w pamięć redakcji? IMO to średniak bez wybitnej fabuły, w dodatku ze słabym gameplayem (strzelam, strzelam, strzelam jak Gears of War - ale tam było to ZNACZNIE lepiej zrobione).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.01.2011 o 23:21, Dante_Syn_Spardy napisał:

> Pustynię do Las Venturas z załączonym K-DST była naprawdę ekscytująca :P Dlatego
San

Do tego wliczając Radio X i K Rose .K Rose na prawdę wciągnęło, np. One Step Forward ; Louisiana Woman,Mississippi Man ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2011 o 09:49, davis87 napisał:

1.PRZYKŁAD - mass effect 2 wcale nie ma wysokiej grywalnosci, wcale nie ma dobrej fabuly,
dobrej grafiki, klimatu i audio ale taka BZDZINA jak blood bowl z bardzo przecietnymi
ocenami oczywiscie ja ma wg osob robiacych ankiete! i jest pod kazdym aspektem lepsza
od ME2 skoro jest na liscie!

.

Dnia 11.01.2011 o 09:49, davis87 napisał:

taka BZDZINA jak blood bowl z bardzo przecietnymi ocenami oczywiscie ja ma wg osob robiacych ankiete! i >jest pod kazdym aspektem lepsza od ME2

.

Dnia 11.01.2011 o 09:49, davis87 napisał:

blood bowl z bardzo przecietnymi ocenami oczywiscie ja ma wg osob robiacych ankiete

.
> wg osob robiacych ankiete
Podkreślenie wystarczające, czy mam napisać o co chodzi? ;]
Btw, faktycznie, ME2 nie ma dobrej fabuły, klimatu, audio chyba też bo nic nie wpadło mi w pamięć. Grywalność to kwestia podejścia każdego z osobna.

Dnia 11.01.2011 o 09:49, davis87 napisał:

2. redakcja chyba w wikeszosc gier nie grala....

Ja też nie, zwyczajnie nie mam na to czasu. A jeśli pracowałbym jako recenzent to tym bardziej nie spędzałbym całego wolnego czasu na dodatkowe granie. :>

Dnia 11.01.2011 o 09:49, davis87 napisał:

4. jakim cudem na tylu czlonkow redakcji nikt nie wybral wlasnie wspomnianego mass effecta
1, 2?

J.w. Widać można.

Dnia 11.01.2011 o 09:49, davis87 napisał:

o innych hitach nie mowiac takich jak: WOW,

Kwestia gustu. Dla mnie osobiście wow pewnie znalazłby się w takim rankingu. Ale to nie mój ranking. Może wśród redakcji nie ma mmo fanów ;> chociaż gw było - i bardzo dobrze - ale to inna bajka.

Dnia 11.01.2011 o 09:49, davis87 napisał:

Fallout (gra roku 2008 )

Nie grałem, nie oceniam.

Dnia 11.01.2011 o 09:49, davis87 napisał:

san andreas,

Było któreś gta przecież? Swoją drogą, ja w takim rankingu nie dawałbym gier z tej samej serii... No, chyba, że naprawdę by na to zasługiwały.

Dnia 11.01.2011 o 09:49, davis87 napisał:

dragon age (najlepsze rpg 2009),

A ile innych wyszło w 2009? Swoją drogą to akurat dobry ruch redakcji imo ;]

Dnia 11.01.2011 o 09:49, davis87 napisał:

zadnego elder scrools czy gothica,

To też. Ok, nie grałem w Obliviona. Ale ani TES3 ani Gothici nie powinny się tu pojawić. :>

Dnia 11.01.2011 o 09:49, davis87 napisał:

nie musialy byc wysoko ale sam fakt obecnosci na liscie powinno sie uwzglednic

Wg Ciebie. Ale to jest ranking redakcji w końcu, czyż nie? :)

Dnia 11.01.2011 o 09:49, davis87 napisał:

5. jesli macie robic takie ranking to nie robice, bo tylko ludzi wkurzacie....

Ojojojjojoj, jak takimi rzeczami się przejmujesz, to lepiej trochę odetchnąć świeżym powietrzem ;)

Dnia 11.01.2011 o 09:49, davis87 napisał:

6. i tak na marginesie jak mozna porownywac gry za 20 zł z hitami za grube milioy?

Można. To mają być najlepsze gry, nie najbardziej hype''owane gry. Wystarczy że w recenzjach takie tytuły nie dostają mniej niż 9/10. ;)

Dnia 11.01.2011 o 09:49, davis87 napisał:

ale jesli porownac go do np wow-a czy ME 2 to nie ma szans pod kazdym wzgledem np. klimat,
muzyka, grywalosc, video

Pod względem klimatu i grywalności jak najbardziej mogą wygrywać. Video zależy od koncepcji, bo wiadomo że na super efekty nie ma co liczyć raczej. Muzyka też może być na poziomie. Nie rozumiem o co Ci chodzi chyba. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2011 o 15:40, Ichibanboshi-kun napisał:

Ale gorszy niż spadkobierca BG - Dragon Age.

Dragon Age uświadomił mi, że miejsce gier z gameplayem w stylu BG jest w historii. Dwójki z takim systemem walki bym już nie przełknął. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2011 o 15:39, Henrar napisał:

Tak, Mass Effect to chluba i chwała RPG wszyscysiepowinninanimwzo row...

Poz względem filmowości ustępuje tylko niektórym jRPG, pod względem ''charakterności'' głównego bohatera już wszystkim, ale kreacja świata, postaci i fabuły (która może nie jest najlepsza - ale w przeciwieństwie do wielu cRPG z lat XX/początków XXI wieku nie trzeba jej szukać), jasne cele i brak przynudzania otwartym światem (to co robisz jest przyporządkowane historii, nie ma tu miejsca na "róbta co chceta, czyli wszystko i nic") - dla mnie to wystarczające powody aby uznać grę za jedną z najlepszych w jakie grałem w tej dekadzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2011 o 16:29, Krzycho napisał:

A ja przy Dragon Aids bawiłem się świetnie i żałuję, że dwójka transformuje się w casualową
naparzankę.

Ja miałem w tej grze dwa momenty krytyczne - najpierw Deep Roads, później mniej więcej druga połowa dodatku, w których byłem totalnie zniechęcony systemem walki i liczbą przecinków których musiałem w ten sposób pokonać. Dlatego na zmiany w dwójce (i nie tylko te, wreszcie jakiś konkretny główny bohater) reaguję pozytywnie. Najważniejsze teraz, aby historia i kreacja postaci trzymały poziom, a jak dojdzie do tego większe poczucie filmowości, będzie bardzo dobrze (nawet pomijając słabą oprawę wizualną). ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować