Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

TOP 111: Miejsca 10 - 1

603 postów w tym temacie

Krótko mówiąc ten ranking jest żałosny i śmiechu warty. CoD 4 tak wysoko? No bez żartów, gra raptem na kilka godzin, w dodatku zapomniana (bo teraz ta seria to tasiemiec, gdzie co roku jest planowana nowa część z minimalnymi zmianami). Kilka NFS''ów i innych gier samochodowych, trzy Fify i brak tytułów z kilku zasłużonych serii jak C&C, Gothic... WoWa pewnie nigdzie nie dali specjalnie, taki tani sposób aby "wyłamać się ze schematu" (nie twierdzę, że powinien dostać 1 miejsce) za to ośmieszyli się dając po kilka części tych samych cyklów i omijając w ogóle gry z niektórych platform (żeby nie było, sam gram wyłącznie na PC, ale jak już robią ranking wszystkich gier to powinni się zainteresować każdą platformą).

Sporo gier z tej listy jest już teraz zapomnianych (zwłaszcza części z cykli-tasiemców) i zdecydowanie nie powinno się pojawić. Co najwyżej wybrać jeden najlepszy tytuł z cyklu aby go reprezentował, ale na cholerę np. dwa Undegroundy czy CoDy (albo i trzy jeśli nie mylę)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 17:21, Kreek napisał:

> Napisałem tylko, że nikt nie stawiał na tą grę, a według mnie nie powinna się znaleźć

> w Top10.
>
> W dodatku sam mam PS2...

nikt nie stawiał, bo 60% użytkowników tego forum nie gra ani nie grała na niczym innym
niż PC, więc co się dziwić?


Rozumiem, że ta gra jest dla ciebie ważna, ale nie musisz od razu tak się na mnie unosić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym rankingu 111 gier zabrakło 20 gier naprawdę które powinny być w pierwszej 50 .
Nawet nie chce mi się ich juz wymieniać bo po co ? Brak Stalkera , ME to już kpina jest :(((((

I 111 gier , z tego rankingu wybrał bym spokojnie 10 lub ponad 10 gier i przeniósł te gry do rankingu o tytule - Gry które rozczarowały .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 17:16, Darnok_Rukia napisał:

Klikając na pierwsze byłem święcie przekonany że to będzie ME a tu zonk ...
Do końca wierzyłem że ten biedny FF się zmieści ale już trudno

ME nie żałuję, ale FF... I nie ma ani jednej gry Niny? Ani jednej? Hmm...

Dnia 10.01.2011 o 17:16, Darnok_Rukia napisał:

Ichibanoshi-Kun

Sorry za zmyłkę Shadow jednak się załapał musiało mi się coś pomylić.

Dobrze, że w TOP10 :)

GTA4, naprawdę? Litości, milion razy lepszym sandboxem jest Minecraft.
I OMfG, CoD4 na 3? Spoko, rozumiem, zabawa, filmowość etc. Ale czy wyznacznikiem jakości bardziej znaczącym nie powinna być fabuła i oryginalność wykreowanego świata? Czy naprawdę CoD4, gra liniowa do bólu, oskryptowana, nudna fabularnie, nastawiona na MP zasługuje na TOP3? Poza TOP40 - okej, ale tak wysoko?
Wiesiek na 10 mnie przywitał, czemu nie :)
No, czekam na więcej postów, trzeba się dziś wygadać, bo się zawiodłem mocno ;D


Bioshock yeaaahhh!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Omijam zazwyczaj takie rankingi ale do TOP 10 wg. Gram.pl zajrzałem. BioShock był jedną z bardzo, ale to bardzo małej garstki gier których nie ukończyłem, nuda jak cholera. Batman zresztą podobnie. Wydawało mi się, że znajdę tu gry kultowe, absolutnie ponadczasowe, definiujące gatunki jak Diablo 2, WarCraft 3, Half-Life 2 (którego osobiście nie jestem fanem, ale wiem jak gorącą miłością jest otaczany) a tu lipa trochę, świat obyłby się bez tych blockbusterów spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując ranking, na początku zdawało się zapowiadać niezle ale im dalej w las tym więcej kontrowersji.
Zabrakło paru ważnych tytułów a pojawiły się gnioty.
Nie wiem jakim prawem na liście pojawił się Killzone a zabrakło na przykład Final Fantasy X.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mizerna byla to dekada, skoro wygral (niezly ale nie najlepszy i przede wszystkim wtorny w stosunku do System Shocka 2) Bioshock.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 17:22, Arcling napisał:

CoD 4 tak wysoko? No bez żartów,
gra raptem na kilka godzin, w dodatku zapomniana

Zapomniana? Odpal, odśwież listę serwerów, zanotuj liczbę -> pogadamy o amnezji... :)

A co do rankingu: ranking jak to ranking, jeden z wielu; sporo z tytułów mam na półce (nie mówię o tej ostatniej odsłonie rankingu, mówię o całości). Mój ranking też by inaczej wyglądał, ale to bardzo ciekawe jest oglądać jak zmieniają się gusta graczy na przestrzeni lat. Ciekawym jest też porównywać to co podoba się mnie z tym, co podoba się innym. Forsowanie swoich propozycji nie ma sensu żadnego, bo przecież każdy ma swój gust i swoje typy. Ale jako ciekawostka takie rankingi są całkiem fajne :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, mamy całą listę. Pomijając już miejsca niektórych wielkich gier, to uderza mnie kilka rzeczy. Brak takich gier jak choćby Fallout, FinalFantasy, WoW, Gothic, C&C, Mass Effect czy Morrowind jest ogromnie zaskakujący, bo są to po prostu pozycje kultowe. Jest więc śmieszne, że nie znalzły się tutaj. Poza tym, czy faktycznie warto było umieścić na liście aż tyle wersji CoDa, NFSa czy FIFy ? Nie mówie, że są to gry złe, no ale bez przesady. Te miejsca z powodzeniem należały się grom wymienionym ciut wyżej. Cóż, jestem strasznie zawiedziony tym zestawieniem, no może poza umieszczeniem Batmana, bałem się, że się nie zmieści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój komentarz:
Widzę, że redakcja nie ceni sobie World of Warcraft, gry, która pokazała, że na grach można zarabiać co miesiąc niemałe pieniądze, i która stała się lementme popkultury (South Park :))
Cieszy mnie wysoka pozycja Bioshocka :)
Brak Neverwinter Nights (któregokolwiek, właszcza Maski Zdrajcy) - wielka szkoda, jedynka miała b. dobry multi a Maska Zdrajcy była kawałkiem doskonałego IMO RPGa.
Brak AvP2, którego cenię za niesamowity kilmat i cholernie dobry multi.
Brakuje mi tutaj także Final Fantasy X i Enemy Territory.
Cieszy mnie również brak "rewolucyjnych" RPGów (ME2

Spoiler

ciekaw jestem, co na to Arcadae. Pewnie powie coś o tym, że redakcja się nie zna, nie poznała geniuszu miszczów gatunku lub że została wykupiona przez Sony

) Jestem pozytywnie zaskoczony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 17:33, Henrar napisał:

Brak AvP2, którego cenię za niesamowity kilmat i cholernie dobry multi.

No nie? Dodatkowo świetna kampania, ktora jest krótka, ale ile daje emocji niezapomnianych.


Btw Milion FIF(a)i brak PESa? Czy mi się tylko coś ubzdurało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 17:28, TheAbsurd napisał:

Omijam zazwyczaj takie rankingi ale do TOP 10 wg. Gram.pl zajrzałem. BioShock był jedną
z bardzo, ale to bardzo małej garstki gier których nie ukończyłem, nuda jak cholera.
Batman zresztą podobnie.


Moim zdaniem " Bioshock " wygrał dzięki świetnemu klimatowi - ja grę ukończyłem ( i to ze dwa razy ) i bawiłem się przy niej bardzo dobrze ale widocznie nie jest to tytuł dla wszystkich bo to coś więcej niż zwykła strzelanka,na pierwszy plan wysuwa się tu klimat i kreacja utopijnego świata.

O ile jednak " Bioshock " może nie wszystkim przypaść do gustu to narzekań na " Batmana AA " nie rozumiem bo przy tej grze nie idzie się nudzić a dzięki wzorowemu zbalansowaniu rozgrywki ( bijatyka,skradanka,platformówka,itp. ) jest to gra niemal idealna.

Za wysoko są natomiast takie gry jak " Call of Duty " czy GTA którego nie ruszyłbym nawet kijem ;)
a " Wiedźmin " stanowczo za nisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 17:28, TheAbsurd napisał:

Omijam zazwyczaj takie rankingi ale do TOP 10 wg. Gram.pl zajrzałem. BioShock był jedną
z bardzo, ale to bardzo małej garstki gier których nie ukończyłem, nuda jak cholera.
Batman zresztą podobnie. Wydawało mi się, że znajdę tu gry kultowe, absolutnie ponadczasowe,
definiujące gatunki jak Diablo 2


Zrozumcie wreszcie, że Diablo 2 zostało wydane przed styczniem 2001 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cieszy mnie, że to BioShock zajął pierwszą lokatę. całkowicie zasłużenie.
Batman AA...bardzo solidnie wykonana gra akcji, ale chyba za wysoko.
CoD MW...zdecydowanie za wysoko, pierwsza 20.
Mafia w moim osobistym rankingu za wysoko, może dlatego, że wcześniej obejrzałem zbyt wiele filmów gangsterskich, stąd nawet fabuła mnie nie powaliła
GTA IV...zdecydowanie za wysoko, to miejsce powinno zająć GTA SA
Max Payne, choć wolę dwójkę otrzymało należne, wysokie miejsce
God of War...nie wiem, nie grałem
Uncharted 2 jak wyżej
Shadow of the Colossus nie grałem, ale w tym przypadku ubolewam
Wiedźmin...absolutnie za wysoko

a teraz ewidentne braki: Gothic (pierwsza część na pewno), TES III Morrowind (lepszy od Obliviona), Mass Effect (choć druga część mnie miażdży, to raczej miejsce dla 1), World of Warcraft (panowie szlachta....to naprawdę nie jest byle tytuł, na pewno powinien być w pierwszej 10.), Stalkera (Cień Czarnobyla na pewno).
czego za dużo: wyścigówek (Flatout?!), kolejnych części Fify, wrzucania gier seriami (GTA III, GTA VC, GTA IV, GTA IV LCS...naprawdę każda była tak przełomowa?), obie części CoR (EFBB tak, ale AoDA? po co?)

towarzyszy mi wrażenie, że metoda wyboru gier była niewłaściwa. albo zatytułowanie artykułów. bo zgodnie z metodą tytułem powinno być coś a''la "Najlepsze gry dekady wg selekcji ekipy gram.pl".
naprawdę zbyt dużo tytułów "w sumie nieźle". zbyt mało "hell yeah!".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 17:42, staniuk napisał:

Batman AA...bardzo solidnie wykonana gra akcji, ale chyba za wysoko.


Też uważam, że trochę za wysoko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować