Zaloguj się, aby obserwować  
Growin

JoWooD zbankrutował!

76 postów w tym temacie

Był jeszcze Etherlords (albo druga część, przynajmniej na takie coś natrafiłem przeglądając Sieć), też świetna gra. A w The Guild 2 miałem buga i nie mogłem grać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co, składamy petycję o oddaniu Gothica w ręce Pirani?:)
W sumie.. Szkoda. Był dystrybutorem G2, ale tylko to. G3 mógl być lepszy gdyby nie poganiali, G3:ZB to porażka...Arcania w ogóle.
Szkoda, ale ze względu na wydanie G2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 22:17, Niewiernus napisał:

Co jak co, ale trochę żywota spędziłem razem z ich grami..


Ale zasłużyli za zniszczenie serii Gothic i podejście do graczy.

Ps.Zamiast im współczuć to wszyscy się cieszą, co za naród :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 22:18, Isildur napisał:

Ps.Zamiast im współczuć to wszyscy się cieszą, co za naród :D

Cóż, dostają kopa za poganianie Piranii przy G3, za G3: zUber Bugi i Arcanie^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sporo tytułów zostało tak sponiewieranych - nic nowego.
Może tak wprowadzić jakieś formy kar przez graczy dla plajtujących producentów gier za ich działalność? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 21:19, Ichibanboshi-kun napisał:

A tam, Karharot, daj spokój. Liczyem na SpellForce''a :(
The Guild 2 :( fajne gry robili.

Owszem ale w pewnym momencie coś się zmieniło w ich podejściu do gier i bardziej zaczęli się przejmować tym jak grę rozreklamować i sprzedać niż jak ją dobrze wykonać :( Stawiam na to że na stanowiska decyzyjne wdarł się jakiś ambitny "biznesmen" który w gry nawet nie grał a do sprawy podchodzi wyłacznie przez pryzmat sprzedaży która jego zdaniem była wprost proporcjonalna do dobrego PR.
Jakby nie było mam nadzieję że marki zostaną odkupione przez innych a samym wykonaniem gier zajmą się te same studia co wcześniej (np. 4HEAD Studios czy Phenomic), Piranha Bytes udowodniła Risenem że zmiana wydawcy nie tylko nie przeszkodziła im w robieniu dobrych gier ale wręcz pozwoliła im z powrotem zajmować właśnie tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 22:25, Niewiernus napisał:

Może tak wprowadzić jakieś formy kar przez graczy dla plajtujących producentów gier za
ich działalność? ;)


Właśnie mają karę. Ich kara nazywa się bankructwo i jest w pełni zasłużona. Klient w tym przypadku gracz jest najważniejszy, oni po prostu pomylili priorytety. Teraz za to płacą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pełno złośliwców tu pisze ;)
mnie się " Arcania " bardzo podoba i mam nadzieję że zapowiadany dodatek jednak się ukaże

Moim zdaniem PB nie powróci do marki Gothic gdyż teraz gryzłoby się to z ich nową marką ( Risen ) - wyobrażacie sobie studio robiące dwie tak podobne gry? - w ten sposób torpedowali by swoje tytuły,nie można robić sobie konkurencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 22:18, Isildur napisał:

Ale zasłużyli za zniszczenie serii Gothic i podejście do graczy.


Zawsze gdy pojawia się nowa część kto jedni biadolą a drudzy chwalą. Prawda jest jednak taka, że gothic zawsze był kiszką i wyszło szydło z worka.

Ja tam jednak ich lubiłem za Spellforce i gry jak Industry czy Trafiic, bo to niszowe produkcje, których komercyjna-papka EA nie zrobi nigdy. Ale niestety dostajemy kolejny dowód, że lepiej robić komercyjny badziew dla mas niż coś ambitniejszego czy oryginalnego.

A potem narzekania jak to gry kiedyś był bardziej odkrywcze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 22:36, lis_23 napisał:

Pełno złośliwców tu pisze ;)
mnie się " Arcania " bardzo podoba i mam nadzieję że zapowiadany dodatek jednak się ukaże

Największą zaletą Arcanii było pozbawienie większości wad, ułomności i upierdliwości Gothica. A mimo to wyszedł IMO średniak. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2011 o 00:32, Lailonn napisał:

Zawsze gdy pojawia się nowa część kto jedni biadolą a drudzy chwalą. Prawda jest jednak
taka, że gothic zawsze był kiszką i wyszło szydło z worka.

Powiedz mi jakie studio niszczy to co pokochali fani poprzednich części? JoWooD niszcząc to co fani pokochali w grach Serii Gothic (chodzi mi tutaj o Gothic 1 i Gothic 2 Noc kruka) zniszczył siebie, stratą sporej ilości klientów (po części fanów gier serii Gothic), Jak myślisz czy gdyby JoWooD pozwolił skończyć Piranha Bytes Gothic 3 nie popędzając ich, lub nie zlecał jakiejś Indyjskiej mało znanej firmie produkcji dodatku do gothic 3 czyli Zmierzch Bogów oraz gdyby nie wycięli z Arcanii Gothic 4 tych elementów co zawierały pierwsze dwie części oraz nie upraszczali gry do maksimum, czy by stracili klientów? Nie, klienci byliby nadal, wtedy firma na pewno by tak źle nie stała...

Owszem wydali kilka dobrych produkcji ale to nic nie znaczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 22:36, lis_23 napisał:

mnie się " Arcania " bardzo podoba i mam nadzieję że zapowiadany dodatek jednak się ukaże

Dodatek pewnie się ukaże, ale przy obecnych warunkach nie ma co liczyć na żadne cudo. Do tego dodatek będzie kończył całą historię, ale w całości to brakuje jeszcze jednego wątku, którego możemy już nie zobaczyć.

Dnia 10.01.2011 o 22:36, lis_23 napisał:

Moim zdaniem PB nie powróci do marki Gothic gdyż
teraz gryzłoby się to z ich nową marką ( Risen )

A zauważyłeś pewne podobieństwo?
Gothic 3 kończy się wygnaniem bogów ze świata. Jak wiadomo wszystkie bestie jak i magowie pozostali, a ich wiedza jest wykorzystywana na różne sposoby. Akcja Risen dzieje się w świecie gdzie bogowie zostali wygnani przez człowieka, a po świecie rozeszli się tytani. Wszystkie najpotężniejsze bestie ukryte są w podziemnych świątyniach strzeżonych przez jaszczuroludzi. Oczywiście każdy przywołąny/uwolniony demon może zostać odesłany tam skąd przybył. Należy też wspomnieć, że magowie z wyspy w Risen czczą ogień zupełnie jak magowie ognia, a dodatkowo istnieje magia wody o której naprawdę mało wiadomi i jeszcze trzeci żywioł odstający w dużym stopniu od innych.
Risen kończy się w "otwarty" sposób i nie zdradza szczegółów dotyczących dalszej fabuły tak jak to było w przypadku serii gothic. Podobieństwo świata między całą serią Gothic i Risen jest kompletnie przesadzone lub całkowicie przewidziane. Odniosłem wrażenie, że oba tytuły łączą się doskonale, zupełnie jakby twórcy chcieli na pewnym etapie połączyć obie produkcje.

Co do samego JaWooD to ośmielę się stwierdzić, że uczciwie sobie zapracowali na bankructwo.
Swego czasu wydali naprawdę wiele dobrych produkcji, które mam na swoim komputerze do dziś.
No właśnie - wydali swego czasu. Ich produkcje z roku na rok stawały się coraz bardziej banalne i dążyły do całkowitego uproszczenia, którego spodziewałem się w ciągu tego roku. Takie działania przyciągnęły uwagę z 50 osób, a całkowicie obrzydziło granie jakimś 200 osobom. Teraz jeszcze Arcania, która była tak głośno zapowiedziana, została okrojona z kilku najważniejszych wątków dodawanych z czasem jako płatne DLC. Gniotowata wersja premierowa gry także zrobiła swoje bo jak można wypuścić grywalne demo, a na rynek dać wersję, która stwarzała problemy 90% kupujących grę. Z tego powodu doszło do mnie nawet to, że premiera w USA przekroczyła przewidywania twórców, ale oczywiście w tym złym znaczeniu.

Morałem z tej historii pokrywa się ze starą prawdą:
JAK SOBIE POŚCIELISZ, TAK SIĘ WYŚPISZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przegapiłeś to jak pisałem, że Gothic to kiszka i los serii tego dowodzi. Elder Scrolls co "odcinek" bije go na głowę. Ani Arcania ani Risen nie osiągnęły sukcesu tak na prawdę. Średnia ocen o 2 oczka niżej od Obliviona a to dużo. Jowood sprawdzał się jako twórca/wydawca gier dla nisz i tego powinni się trzymać.

Gothic zawsze był, jest i będzie czymś jak Medal of Honor. Niby wydają, niby solidna produkcja ale i tak gracze wybiorą Call of Duty(Elder Scrolls)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować