Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Microsoft chce zablokować patent Apple na "App Store"

30 postów w tym temacie

Hmm wiadomo że chodzi o kasę ale muszę M$ przyznać odrobinę racji. To trochę tak jakby określenie "sklep spożywczy" stało się zastrzeżone dla jednej tylko sieci. Ale też nie do końca. Pojedynek gigantów czas zacząć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2011 o 13:02, Wilkolak_1 napisał:

Chyba "tylko 5,5 tys. pozycji" w porównaniu do tego co jest w prawdziwym App Store. xD

Super. Teraz idź porównać czas dostępności na rynku obu usług...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaitsev, porównaj też czas w którym App Store zdobywało nowe aplikacje, a w jakim ten od MS. W tym samym czasie na App Store było dużo duuużo więcej aplikacji niż MS może się teraz pochwalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z M$ a tu widzę że Wilkolak_1 i Danion mają słabą wiedzę na temat aplikacji w obu sługach. Ale tak to jest jak się czyta a nie używa. Oczywiście że sklepik Apple ma więcej i to nie tylko ze względu na dłuższy czas działania ale także na multum syfiastych aplikacji lub wersji demo (tak zwane lite) które także się zaliczają jako OSOBNA aplikacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

patent Apple do terminu "App Store".

nie ma czegoś takiego jak patent na nazwę. Co prawda załatwia się to w urzędzie patentowym, ale to nie jest patent tylko znak towarowy. Patenty przysługują tylko i wyłącznie wynalazkom. (w stanach także modelom biznesowym, ale mniejsza o to)
http://en.wikipedia.org/wiki/Trademark


Wracając do microsoftu sami zastrzegli coś tak oczywistego jak office i windows więc niech nie podskakują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MS to dupki i pokazują to kolejny raz.

Nazwa jest zastrzeżona. App to skrót od nazwy korporacji- Apple, mają prawo do takiej nazwy, wymyślili ją jako ich znak towarowy i żaden poważny sąd nie będzie tego kwestionował. Tym bardziej, że MS chce się po prostu podłączyć do popularnej nazwy i zarabiać na przywiązanych do tej nazwy klientach.

Niech sobie zrobią WinStore, MSStore, ASS(holes)Store. Ale nie,uparli się na AppStore. Ciekawe, nie ??Bo MS ma takie widzimisię i należy mu się z urzędu wszystko, co tylko zarobi kupę szmalu.

Przypomina mi się walka MS z twórcami popularnego menadżera plików - Windows Commandera. Nazwa Windows też jest nazwą ogólną i nie powinni mieć prawa do zastrzegania jej tylko dla siebie, to nawet nie jest nazwa korporacyjna....A jednak to zrobili i wymusili zmianę nazwy, stąd Total Commander.

Są hipokrytami i dupkami, nie mam co do tego wątpliwości. Kurcze, mam na nich po prostu alergię....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Microsoft jest zwalony i to znów pokazuje. Każdy mądry tłumaczy sobie że App to od Apple i jak to ma być ogólne ? Mam nadzieje że patentu nie odrzucą przez głupi Microsoft ale znając życie dadzą im w łapę i po patencie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2011 o 14:35, palpatine napisał:

MS to dupki i pokazują to kolejny raz.

Nazwa jest zastrzeżona. App to skrót od nazwy korporacji- Apple, mają prawo do takiej
nazwy, wymyślili ją jako ich znak towarowy i żaden poważny sąd nie będzie tego kwestionował.
Tym bardziej, że MS chce się po prostu podłączyć do popularnej nazwy i zarabiać na przywiązanych
do tej nazwy klientach.

App to skrót od Application, a nie od Apple. Tak samo jak Apple nie wymyśliło technologii Wi-Fi, bo karty mają adres MAC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2011 o 13:41, Danion napisał:

Zaitsev, porównaj też czas w którym App Store zdobywało nowe aplikacje, a w jakim ten
od MS. W tym samym czasie na App Store było dużo duuużo więcej aplikacji niż MS może
się teraz pochwalić.

Ile z tych pierwszych aplikacji to były dzieła pokroju Fart Button?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2011 o 14:45, kryst90 napisał:

Microsoft jest zwalony i to znów pokazuje. Każdy mądry tłumaczy sobie że App to od Apple
i jak to ma być ogólne ? Mam nadzieje że patentu nie odrzucą przez głupi Microsoft ale
znając życie dadzą im w łapę i po patencie.


Mądry chyba jednak nie tłumaczy sobie App jako Apple... App to skrót od Application tak jak pisał Zaitsev.
Na tej zasadzie Micro by było skrótem Microsoftu.

Wszyscy nienawidzą Microsoftu ale prawie każdy ma ich system operacyjny.
A tak na marginesie to w dziedzinie pazerności Apple wcale Microsoftowi nie ustępuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaitsev, a ile z tych ledwie 5,5 tyś to poważne aplikacje?
Jak już zaczynać porównywać ilości to się trzymaj tego a nie wyskakujesz z jakiego pokroju to są aplikacje. Bo na tym od MS też nie ma jakiś super aplikacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2011 o 14:46, Zaitsev napisał:

App to skrót od Application, a nie od Apple. Tak samo jak Apple nie wymyśliło technologii
Wi-Fi, bo karty mają adres MAC.


Zastanawiam się, czy gdyby nie nazywali się Apple, wybraliby taką samą nazwę ? Chyba podobieństwo nazw nie jest tutaj przypadkowe ? Z pewnością sąd weźmie to pod uwagę. Mówiąc AppStore myślisz o sklepie Appla, czy o sklepie z aplikacjami ? To raczej jest dość jednoznaczne. AppStore to sklep Appla.

Zastanawiam się też, czy gdyby Apple nie nazwało tak swojego sklepu, to chciałby go tak nazwać MS ? Nie jest to przypadkiem żerowanie na czyimś pomyśle, który zarezerwowany nazywamy patentem, bądź znakiem towarowym ? Chwytliwą grą słów ?

To, że App oznacza również aplikację nie powinno mieć tutaj dla sądu znaczenia w przypadku firmy, która nazywa się po prostu Apple...Pozew MS jest na prawdę idiotyczny a ich motywacja dość jasna...

Nie wiem, jak inni, ale dla mnie oczywiste jest, że gdyby Apple nazywał się Watermelon, to nie nazwali by sklepu AppStore, tylko np. WaterStore, ale wtedy MS walczyłby w sądzie o nazwę water, która jest zbyt ogólna, by można ją było zastrzec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2011 o 15:16, palpatine napisał:

Zastanawiam się, czy gdyby nie nazywali się Apple, wybraliby taką samą nazwę ? Chyba
podobieństwo nazw nie jest tutaj przypadkowe ? Z pewnością sąd weźmie to pod uwagę. Mówiąc
AppStore myślisz o sklepie Appla, czy o sklepie z aplikacjami ? To raczej jest dość jednoznaczne.
AppStore to sklep Appla.

Lol. Ja od zawsze kojarzyłem App Store jako Application Store (czyli sklep z aplikacjami) i NIGDY w życiu nie pomyślałbym, że App to skrót od Apple.

Poza tym L33T słusznie zauważył, że są dwa App Store''y. Jeden to App Store, drugi to Mac App Store. Uważasz że rozwinięcie tego drugiego to Mac Apple Store? Dla mnie brzmi to zupełnie bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2011 o 13:38, Zaitsev napisał:

Super. Teraz idź porównać czas dostępności na rynku obu usług...

Świetnie. To teraz przyjmij do wiadomości, że biznes i rynek mają w poważaniu od kiedy jest dana usługa i nikogo nie obchodzą tłumaczenia w stylu "no bo my od niedawna jesteśmy dopiero, dlatego tak słabo nam idzie". Liczy się tylko to co tu i teraz.

Dnia 12.01.2011 o 13:38, Zaitsev napisał:

App to skrót od Application, a nie od Apple.

Lol, udowodnij, że tak jest, bo ja widzę początek "App" i tu, i tu. Chwyt marketingowy, bardzo udany zresztą i miły dla ucha i oka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ile pierwszych gier to były dzieła pokroju tych przedstawianych w "Kaszanka zone" ? :>

Rozumiem Apple hate ale news o nowym Appstore to chyba przespaliście :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jakaś firma w USA nazwała by się Drug i miała swój sklep Drug Store to wszystkie inne apteki musiały by zmienić nazwę albo płacić karę ? To bez sensu. A jakbym miał hurtownie jabłek i nazwał ją Apple Store to też by mnie Apple ścigał ? Bo nagle wszystko co zawiera człon nazwy Appla jest ich ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować