Zaloguj się, aby obserwować  
ShadowG

Seria Thief

464 postów w tym temacie

A może lepiej powiedzieć, że samo Dishonored to mniejsza/większa zrzynka serii Thief :)? Moim zdaniem niesprawiedliwie jest oceniać nowego Thiefa pod kątem gry Bethesdy, bo mają one zupełnie inne filozofie. Nie ma tutaj częstego latania ''na pałę'' do przodu, a po prostu chodzi tutaj o spokojne skradanie się i pozostawanie niewykrytym. Jeśli ktoś oczekiwał ''action stealth game'' w stylu Dishonored to się pewnie rozczaruje, bo Thief to klasyczny przykład ''Stealth Game'' (gatunku, którą zresztą seria gier o Garrecie spopularyzowała). Dlatego bardzo nie lubię, gdy porównują nowego Thiefa do Dishonored, bo przez to pojawia się wiele negatywnych opinii na temat tej gry wystawianych przez ludzi, którzy w większości nigdy nie mieli styczności z serią gier o złodzieju i nie wiedzieli o co w nich tak naprawdę chodzi. Nowy Thief może pod względem wykonania i niektórych pomysłów jako całość jest trochę gorszy od Dishonored, ale nadrabia za to niesamowitym klimatem i samym gameplayem, który jest hołdem dla poprzednich części.

EDIT: Zapomniałem dopisać, że gra ma bardzo zaniżony poziom trudności i lepiej zaczynać od "Mistrza", a nawet powyłączać sobie kilka bajerów z UI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak przesunąć te schody w tych starożytnych podziemiach w 3 rozdziale? Jest te kółko takie, które trzeba kręcić używając myszki (co za kretyński pomysł na sterowanie tym, wtf?), tylko, że mam z tym problem właśnie...lekko udaje się je poruszyć, ale tylko tyle...nie ma innego sterowania do tego? Co za kretynizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem nowego Thiefa. Mimo, że nie żałuję ani chwili, przyznam, że mam trochę mieszane uczucia.

Z jednej strony gra jest super. Wizualnie jest genialna, mechanika skradania jest świetna, każdą większą lokacją można obejść na parę różnych sposobów itd.

Z drugiej mamy focus, te rózne drogi są bardzo ściśle wytyczone no i jest sporo bugoli (szczególnie z dźwiękiem)..

Trochę to rozumiem, bo "bądź co bądź" jest to gra AAA, gdzie szlif jest najważniejszy. Każdy z wyborów który zostaje graczowi przedstawiony jest bardzo, bardzo dopieszczony. Jednak chyba wyszłoby grze na dobre, gdyby każda z misji była bardziej sandbox''owa niż reżyserowana.

Kto wie, Thief sprzedaje się całkiem nieźle. Może powstanie sequel, który to poprawi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zastanawiam się nad kupnem nowego Thiefa na PS4 jednak mam dylemat. Są bardzo różne recenzje tej gry. Jedne są pozytywne, a drugie negatywne i nie wiem czy warto wydawać pieniążki. Jakie jest zdanie osób, które grały ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować