Zaloguj się, aby obserwować  
ShadowG

Seria Thief

464 postów w tym temacie

Dnia 28.10.2006 o 16:50, Zauri napisał:

poweidzcie czy 1 az tak bardzo straszy kiepska grafa??
nie gralem poniewaz bardzo mnie srenny zniesmaczyly i nie wiem czy popelniam blad swojego zycia??

popelniasz blad - po 15min grania zapominasz o grafie i wciaga cie klimat. grafika w tej grze to nie wszystko - wazny jest dzwiek, podsluchane rozmowy. polecam tym bardziej ze na jednym cd dostajesz wszystkie 3 czesci...
z tego co wiem bylo demo - moze na necie gdzies odgrzebiesz i zobaczysz jak to wyglada

@harvenar - ?! normalne 3d, nie wiem skad porownanie do hexena - moze ze strife ci sie pomylilo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2006 o 16:50, Zauri napisał:

poweidzcie czy 1 az tak bardzo straszy kiepska grafa??

Hmm, ocenianie gry po screenach. Zostawię to bez komentarza.
>1 ma grafike jak hmm.. Hexen? Czyli takie pseudo 3D. Piękna może nie jest, ale polecam zagrać :) No i możesz być pewny że na Twoim kompie napewno ruszy :P
"Jedynka" ma pełne 3D. Nie uświadczysz tam ani jednego sprite''a. Więc o co ci chodz z tą "pseudo 3D"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niestety, za dużo gierek 2D i wypaczyły mi się oczy :/ Przepraszam za wprowadzenie w błąd.
A co do tych podsłuchiwanych rozmów to fajna sprawa jest z napisami. Wszystko w ojczystym jęyku i można się wczuć w fabułę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2006 o 09:40, Harvenar napisał:

Ok, czas na pytanie. Może mi ktoś powiedzieć o co chodzi z tą szarą staruchą/popielną panią
w DS? Bo jak czytam te rymowanki to mnie ciarki przechodzą.

Dowiesz się w odpowiednim czasie:). Napisy są tylko w ZC, w poprzednich częściach takiej opcji nie ma:(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2006 o 09:33, jedirulez napisał:

Thiefa można nazwać królem skradanek,ponieważ dopiero po nim pojawił się Splinter Cell i Hitman,ale
nie potrafiły odwzorować tego klimatu co Thief

Hitman i Splinter Cell to dwie całkiem inne gry od Thiefa . Thief może ma fajny klimat ale Hitman ma lepszą fabułę i klimat (moje zdanie) czego nie mogę powiedzieć o Splinter Cellu. Chyba każdu wie że Sam Fisher jest wzorowanyn na Garrecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście bardzo zainteresowała postać Garreta z jednego powodu: wkońcu jest bohater który ma w nosie dobro świata i chce tylko napełnić sobie kieszenie :) Żadnego zgrywania bohatera, tylko zysk. Czego nie można powiedzieć o Splinterach które mają najgorszą fabułę jaką tylko można wymyślić grr.. ale same gry są fajne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2006 o 16:14, Harvenar napisał:

> hehe mam w BG2 postać grreta :P świetnie się nim gra :D

Sam sobie zrobiłeś?



nie importowałem z thiefa (albo zassałem z neta :P nie pamiętam) ale był ze wszystkim nawet z głosem ! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2006 o 17:44, Arlik napisał:

> > hehe mam w BG2 postać grreta :P świetnie się nim gra :D
>
> Sam sobie zrobiłeś?


nie importowałem z thiefa (albo zassałem z neta :P nie pamiętam) ale był ze wszystkim nawet
z głosem ! :D


Hehe, to kojarzy mi się z numerem z Boo, którego też dało się walnąć do teamu. Ale to temat o thiefie więc koniec offtopa. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.10.2006 o 13:06, PAPISHON napisał:

Hitman i Splinter Cell to dwie całkiem inne gry od Thiefa . Thief może ma fajny klimat ale
Hitman ma lepszą fabułę i klimat (moje zdanie) czego nie mogę powiedzieć o Splinter Cellu.
Chyba każdu wie że Sam Fisher jest wzorowanyn na Garrecie.

Skąd ta nagła zmiana zdania:)? Czyżbyś zagrał wreszcie porządnie w Thiefa? Splinter Cella z Thiefem na siłę można porównać, ale Thiefa z Hitmanem już nie. To samo z klimatem i fabułą. To tak jakbyś zestawił ze sobą Medival: Total War i Commandos. Inne realia, inny świat i co najważniejsze, inna mechanika rozgrywki. Thief polega na ukrywaniu się w cieniu, a w Hitmanie skradania jest raczej mało. Single w SC wykluczam nawet ze stawki, bo w starciu z legendą, ta naiwna, liniowa "gierka" nie ma najmniejszych szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie w Thiefa nie grałem ale wież mi wiele o nim czytałem i z tego co wyczytałem Splinter Cell nie ma z nim najmniejszych szans. Uważam jednak że Splinter Cell to bardzo dobra gra. Thiefa antologię prawdopodobnie kupię sobie gdzieś w listopoadzie i wtedy dokładniej ocenie, ale narazie Thief góruje nad Splinter Cellem. Chciałem dodać że tak czy siak Hitman jest najlepszy z tej trójki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SC to w sumie bardzo fajna gra i skradanka. Sam przeszedłem 2, a 1 zamówiłem za 3 dychy w sklepie netowym(potem dowiedziałem się że był w CDA...) Ale jest bardzo liniowy, i to jest jego bardzo duża wada. Niema w nim swobody Hitmana, czy Thiefa. A w tych grach swoboda jest bardzo ważna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2006 o 10:36, Harvenar napisał:

Niema w nim swobody Hitmana, czy Thiefa. A w tych grach swoboda jest bardzo ważna.

jezeli ktos szuka ciezkiego technolohicznego klimatu i czegos nieliniowego goraco polecam jedynke DEUS EX - gra jest wielka, imho lepsza od sc i hitmana (chociaz czy zostanie uznana za skradanke zalezy tylko od podejscia gracza).

a zeby nie bylo offtopa - thief 1 w trybie 3d dziala wam normalnie czy sie wysypuje jak mi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2006 o 10:54, gmx napisał:

> Niema w nim swobody Hitmana, czy Thiefa. A w tych grach swoboda jest bardzo ważna.
jezeli ktos szuka ciezkiego technolohicznego klimatu i czegos nieliniowego goraco polecam jedynke
DEUS EX - gra jest wielka, imho lepsza od sc i hitmana (chociaz czy zostanie uznana za skradanke
zalezy tylko od podejscia gracza).

a zeby nie bylo offtopa - thief 1 w trybie 3d dziala wam normalnie czy sie wysypuje jak mi?


Deus ex to skradanka? Hmm.. ciekawe podejście nie powiem :)
Mi Thief 1 działa bez zarzutu, czego nie można powiedzieć o 2 która wiesza się przy włączaniu. Takie działania są spowodowane sterami karty, Thiefy ich nie obsługują. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2006 o 11:21, Harvenar napisał:

Deus ex to skradanka? Hmm.. ciekawe podejście nie powiem :)

ukrywanie w cieniu dziala, zawsze znajdzie sie boczne wejscie, mozna otwierac zamki/hakowac kompy, w 9/10 przypadkach wejscie od frontu to bardzo zly i bolesny pomysl. ciezko uznac za typowa skradanke bo gra daje duzo wiecej mozliwosci a nie wymusza tego na graczu - i to najwieksza zaleta. ale jak pisalem wszystko zalezy od podejscia gracza :)

Dnia 30.10.2006 o 11:21, Harvenar napisał:

Mi Thief 1 działa bez zarzutu, czego nie można powiedzieć o 2 która wiesza się przy włączaniu.
Takie działania są spowodowane sterami karty, Thiefy ich nie obsługują. :(

hmm, mi osobiscie grafa renderowana przez soft az tak nie przeszkadza, ale milo by bylo gdyby 3d dzialalo. a tak, jak tylko odpalam misje wyskakuje okienko z bledem. z filmami tez mialem problem ale w dziwny sposob sie naprawily :) co do thief 2 - nie sprawdzalem, chce przejsc kolejno 1,2,3....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2006 o 11:21, Harvenar napisał:

Deus ex to skradanka? Hmm.. ciekawe podejście nie powiem :)


Ja jedynkę i dwójkę przeszedłem chowając się w cieniu i korzystając właściwe tylko z katany (znaczy w pierwszej części szczególnie - w drugiej katana gorsza była) i z kuszy na trujące strzałki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem antologie Thiefa i mam problem z Thiefem jedynką . Brak dzwięku podczas samej rozgrywki, przy intrze dźwięk jest. Karta dżwiękowa jest zintegrowana z główną. Może ktoś wie jak ten problem rozwiązac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować