Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Indiegram - Super Meat Boy

23 postów w tym temacie

Dnia 12.01.2011 o 19:05, Berkel napisał:

Czy wcześniej nie było Tofu Boy? Czy jakoś tak.

Nie, najpierw był zwykły Meat Boy. Gierka flashowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2011 o 19:23, Kadaj napisał:

Kolejna dziwna produkcja. *ziewa*

Przepraszam, w przyszłym tygodniu postaram się załatwić jakąś grę z widokiem z pierwszej osoby z krótko ściętym kosmicznym komandosem ratującym świat w roli głównej. Zero dziwności, obiecuję. Nie będzie żadnych kreatywnych fanaberii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2011 o 19:32, Zaitsev napisał:

Przepraszam, w przyszłym tygodniu postaram się załatwić jakąś grę z widokiem z pierwszej
osoby z krótko ściętym kosmicznym komandosem ratującym świat w roli głównej.

Wolę długowłosych i broń białą. ^^

Dnia 12.01.2011 o 19:32, Zaitsev napisał:

Zero dziwności,
obiecuję. Nie będzie żadnych kreatywnych fanaberii.

Kreatywność jest fajna, ale są pewne granice strawności niektórych pomysłów. Oczywiście jak dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem ową gierkę na Steamie podczas świątecznych promocji, zachęcony opiniami, iż gierka stanowi wyzwanie. Faktycznie, do łatwych nie należy, ale zaliczanie kolejnych plansz przynosi naprawdę wielką radochę i satysfakcję.

Nie zgodzę się z autorem, że produkcją jest niegrywalna na klawiaturze. Zniechęcony do klawiatury przez planszę pokazującą się podczas ładowania, która daje nam do zrozumienia, iż zdrowiej dla twoich palców będzie posłużyć się padem zacząłem rozgrywkę z takowym urządzeniem w garści. Obecnie kończę grę korzystając z klawiatury. Po przeniesieniu się na klawisze gra stała się dla mnie ciut łatwiejsza ;p No ale to zależy od preferencji gracza chyba ;)

Gierkę zakupiłem za około 4 "ojro", co jest moim zdaniem uczciwą ceną za tego typu produkcję, normalna, niepromocyjna cena jest, moim zdaniem, nieco zbyt wygórowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Qcza naprawdę grałeś na klawiaturze? Mnie steam za żadne skarby nie pozwolił na niej grać. Dobrze, że miałem pad x360 pod windows he he. Dla mnie ta gierka jest wypas. A ile się człowiek przy niej wnerwiał czasami to głowa mała ;) Najfajniejszy był trzeci boss, gdzie trzeba było się ścigać z innym kawałkiem mięsa :) Kupiłem na steamie za 7,50€ i nie żałuję ani centa. Ciekawe czy dam radę z Dark Worldami.
Zaitsev świetny tekst. Czekamy na więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2011 o 21:21, rammi napisał:

Najfajniejszy był trzeci
boss, gdzie trzeba było się ścigać z innym kawałkiem mięsa :)

To akurat, mój drogi, był kawałek kupy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2011 o 21:28, Zaitsev napisał:

> Najfajniejszy był trzeci
> boss, gdzie trzeba było się ścigać z innym kawałkiem mięsa :)
To akurat, mój drogi, był kawałek kupy :D


O mateńko! Naprawdę? A mnie się wydawało, że taki stary i zgniły kawałek mięsa :) Heh, ale wtopa <facepalm>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2011 o 21:21, rammi napisał:

@Qcza naprawdę grałeś na klawiaturze? Mnie steam za żadne skarby nie pozwolił na niej
grać.


Jak nie pozwolił? W sensie, że gra w ogóle klawiatury nie chciała obsłużyć? Jak najbardziej śmiga na klawiaturze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2011 o 00:59, Axel_Yellow napisał:

filmik wprowadzający nawet pokazuje Dr-a Festusa na ubikacji, który spuszcza wodę na
widok Meat Boya

Zgadza się, po prostu nie skojarzyłem faktów ;)

@Qcza Owszem, nie reagował w tej grze żaden przycisk. Próbowałem kilkakrotnie. Mam klawiaturę bezprzewodową ale to chyba nie robi różnicy. Na padzie gra się dobrze więc grę ukończyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bolą takie komentarze jak "Kolejna dziwna produkcja" :(. Dla mnie świetna okazja do zobaczenia nietypowych, a może nawet trochę retro produkcji, bo imho ta produkcja wcale nietypowa nie jest.. Jest po prostu kawałem dobrego platformowania jakich ostatnio się nie spotyka, ale tak w indiogramie też poiwnny być recki strzelanek, rpg, rtsów. Najlepiej od acti - blizzard :D.

A gra rewelacyjna, jedno z największych zaskoczeń ostatnio. Co do grania na klawiaturze - jest możliwe ale osobiście mnie właśnie strasznie palce bolały od szybkiego zmieniania, itp. Nie próbowałem jescze na padzie, ale obstawiam że jest dokładniejszy! ;) (czy jakiś wpływ ma to, że grzybek jest analogowy? mam nadzieję...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2011 o 19:39, Kadaj napisał:

Wolę długowłosych i broń białą. ^^

http://www.youtube.com/watch?v=oOKKmyi318Y Nioh nioh nioh... :/

Kreatywność jest potrzebna i koniec. Bez kreatywności nigdy byś nie zagrał w grę. Kto wie, czy taki SMB nie będzie w przyszłości tak czczone jak Duke Nukem dzisiaj. Nie ignoruj takich gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2011 o 19:19, Kretoszczur napisał:

Kto
wie, czy taki SMB nie będzie w przyszłości tak czczone jak Duke Nukem dzisiaj. Nie ignoruj
takich gier.

Może być cenione wielbione, przynosić miliardowe zyski - nie twierdzę że nie. Natomiast nie zabrania mi to subiektywnej oceny i zignorowania czegoś, co ani odrobinę mnie nie zaciekawiło. Właśnie - nie nazywania crapem/badziewiem/itp - ale szerokiego ziewnięcia i zapomnienia za tydzień, że taki tytuł istnieje. : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2011 o 19:34, Kadaj napisał:

Może być cenione wielbione, przynosić miliardowe zyski - nie twierdzę że nie. Natomiast
nie zabrania mi to subiektywnej oceny i zignorowania czegoś, co ani odrobinę mnie nie
zaciekawiło. Właśnie - nie nazywania crapem/badziewiem/itp - ale szerokiego ziewnięcia
i zapomnienia za tydzień, że taki tytuł istnieje. : )

Nie pozbawiam Cię prawa do subiektywnej oceny, nigdy w życiu. Chodzi mi tylko o to, że Twoja wypowiedź ma wyraźny wydźwięk anty-indie. Po prostu uważam, że warto jednak się indykom przyjrzeć czy choćby je szanować, bo mają potencjał, i nie warto po prostu mówić "ech, dziwne, idę dalej"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2011 o 20:24, Kretoszczur napisał:

i nie warto po prostu mówić
"ech, dziwne, idę dalej"

Bo to właśnie (chodzi o konkretny tytuł, a nie wszystkie produkcje niezależne) jest dziwne i dlatego idę dalej. Jakikolwiek potencjał nie wpływa na mój gust artystyczny, to nie tak działa. ;p


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować