Zaloguj się, aby obserwować  
Archacus

"List otwarty" do gram.pl

175 postów w tym temacie

Dnia 16.01.2011 o 23:28, likop2 napisał:

Ja chciałbym znów zobaczyć stare, dobre felietony - coś w stylu "czułych barbarzyńców".
Na gram, większość ludzi wchodzi z dwóch powodów - aby poczytać temat "dziewczyny tj.
relacje damsko męskie" i retrogram.


Retrogram czytam, tego pierwszego, NIE :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, niezwykle dziękuje za ilość zgromadzonych komentarzy, zarówno tych negatywnych jak i tych pozytywnych. W myśl zasady nie ważne jak mówią, ważne by mówili chętnie zobaczę więcej polemiki i jeszcze większą ilość osób popierających inicjatywę.

Slayer_Watti

Nie wypowiadałem się do tej pory z kilku powodów, jednym z nich jest niestety brak czasu a drugim jeśli nawet nie ważniejszym jest to, że nie chciałem na siłę bawić się w reanimacje trupów. Jak zakładałem temat, postanowiłem, że jeśli list ma utonąć w forum, to mu na to najzwyczajniej na świecie pozwolę. Gdy tylko zobaczyłem 20 komentarzy postanowiłem się wypowiedzieć i myślę, że by nie być zbyt wielkim internetowym nekromantą, będę wypowiadał się mniej więcej co 20 komentarzy… jeśli oczywiście będę miał coś do powiedzenia. Może jak będę widział jakiś większy sens, wypowiem się nie bacząc na ustanowiony sobie limit.


A teraz po kolei…

Harrolfo

Niestety kopiowanie artykułów z innych portali w sieci jest procederem niemal codziennym, nie zrozum mnie źle, nie jest to domena wyłącznie gram.pl o czym chyba wspomniałem już. Doszło do takiej absurdalnej sytuacji, że tworzy się wężyk niczym ze Snake ściągających od siebie artykuły, jakie są tego wady? Ano, jeśli jeden portal popełni błąd, to reszta nie bacząc na nic też powtórzy ten błąd.
Jedynym imho rozwiązaniem jest sięganie do źródeł, istnieje zapewne wiele agencji prasowych (odpowiadających czemuś w rodzaju PAP) których celem właśnie jest dostarczanie wiadomości, albo jak chcesz materiału do pracy dla wszystkich redaktorów.

W twych ustach „gracz” niestety jakoś zgrzyta… Zapytam więc kim jest gracz? Gram w gry komputerowe, uważam niektóre tytuły jako małe arcydzieła, które można umiejscowić na równi z książkami (jestem wielkim fanem „fabuły” w grach)… czy już jestem graczem? Wybacz za porównanie ale w twych ustach „gracz” zabrzmiał jak „Polak” w ustach J.K… mimo, że jestem… to jakoś jak ktoś tak o tym mówi… to mam wątpliwości.

Nie przeczytałeś to widać, cóż… liczyłem się z tym pisząc długi tekst, ale mogłeś przynajmniej kontekst zrozumieć. Nie chodzi o tytuły chodzi o ich treść zbliżoną do Faktu czy SuperExpressu.
Raz jeszcze, nie chodzi o opinie kogoś na temat gier, ja bardzo chętnie poznaje czyjeś zdanie na temat gier… choć zauważyć trzeba, że jestem nieco nieokrzesanym internautą i potrafię gryźć jak coś mi się nie spodoba (mea culpa) chodzi o opinie redaktora na temat wszystkiego innego niezwiązanego z grami.

Mercuror


Proszę mnie zrozumieć, dane na temat rynku ameryki, Afryki, Azji, Australii nie będą mnie interesować póki nie poznam danych z rodzimego rynku. Ja naprawdę bardzo chętnie dowiedziałbym się co kupują Polacy, czy kupują, jakie gatunki gier etc. Tylko, że takich danych póki co nie możemy uświadczyć zbyt często… jeśli w ogóle… Tutaj pytanie się rodzi do gram.pl, czy możliwe jest co jakiś czas: co miesiąc, co kwartał, co rok; publikować dane ze sprzedaży sklepu gram.pl, czy jest to w ogóle prawnie możliwe, czy jest to jednak forma ujawniania danych, które dla bezpieczeństwa konsumenta nie mogą być ujawnione… (ta dziedzina prawa jest mi kompletnie obca, nie znam się)

Inicjatywa TOP111 była ciekawa, mimo, iż z wynikami jej można się spierać… i myślę, że właśnie dlatego jest jeszcze bardziej ciekawa. Zresztą, wystarczy spojrzeć na ilość komentarzy. No i jedno co dla mnie jest fundamentalne by określić to jako fajną inicjatywę… był to artykuł w 100% poświęcony grom… czyli to co mnie najbardziej interesuje, na portalu o grach.

Piotrbov

Widzisz właśnie mi przypomniałeś, że jeszcze istnieje Wii :] Choć trzeba przyznać, że dziś pojawiła się notka o grze przeznaczonej dla tej konsoli i to powiedziałbym dalekiej od mainstreamu, co mnie pozytywnie zaskoczyło.

O grach zarówno nasiąkniętych klimatem Azji jak i bajkowych gier jak KH (imho też nasiąkniętych Azją) czy gier, które nijak nie pasują do naszych wyobrażeń trzeba się przekonać. Mam ponad 2 dyszki na karku, czyli nie taki znowu staruszek, ale początkowo miałem pewne opory przed sięgnięciem po KH czy nawet Persony. Miałem do póki nie zobaczyłem filmików z rozgrywki, recenzji i opinii o tej grze, wtedy zaczyna się dla mnie faza, której odczucie jest dla mnie bardzo przyjemna… rozkminiam wszystkie za i przeciw czy chcę dany tytuł kupić… jeśli nie daje mi spokoju i wciąż o nim myślę… kupuję.

Nie trzeba w grach zabijać, by dobrze się bawić.

Najlepszą przygotówką w jaką kiedykolwiek zagrałem była „Najdłuższa podróż” i do tej pory pamiętam przepiękną opowieść o światach Stark i Arkadii. A propos ciekawe czy i kiedy wyjdzie 3 część… dziś takie gry, trudno zaklasyfikować do mainstreamu…

Punkt 8 przez ciebie zaproponowany jest dobrym pomysłem „przywrócenie soboty community”

Tyler_D / edsonpele


Mimo wszystko nie jestem pozbawiony nadziei, tym bardziej, że podkreślam, iż dobrą wolę widać. I mimo, że nie uwzględniono moich pomysłów co do nowej skali oceniania (recenzja recenzji 7 jako najczęściej występująca ocena w skali czy coś w tym stylu) to jakby na to nie patrzeć, recenzenci wzięli sobie do serca samą idee i nie stawiają już ocen tylko w przedziale od 7-10.

Także, nie jestem aż tak negatywnie nastawiony. Gdybym uważał inaczej nie marnowałbym swojego czasu, który postrzegam za bardzo cenny.

karolekx23x

A broń Panie Boże, mi nic nie przeszkadza w newsach o Wiedźminie, stwierdzam tylko, że chętnie zobaczyłbym coś poza tym.

Nie lubię korzystać z forum, mam niski próg tolerancji i wysoki poziom internetowej agresji, poziom większości tematów i wątków na forum stanowi dla mnie barierę nie do przekroczenia. Inną sprawą jest, to że nie mam zbytnio czasu ani chęci bawić się w fora… co chociażby widać po mej randze, mimo, iż pewnie z ponad 4 jak nie 5 lat gram.pl czytam i to regularnie.
Ja nie chcę zmieniać forum, zwyczajnie mało mnie ono interesuje. :] Interesują mnie newsy.

Zgreed66

O właśnie Pr0gram jest bardzo ciekawą inicjatywą, ale nie stanowię dla niej targetu. Jako audiofil nie potrafię wytrzymać godziny bez słuchania muzyki, a gdy za coś się biorę to moja kulejąca podzielność uwagi sprawia, że równie dobrze mogę zapauzować plik a nawet się nie zorientuję… Choć dla opinii Lucasa czasami zdarza mi się przebrnąć.

Shinigami

Nie stoi, może i fakt. Lecz co by nie mówić gram.pl ma bardzo mocne fundamenty i jest szansa zbudować z pomocą graczy jakiś internetowy drapacz chmur. Potrzebna jedynie wola, nie tylko wola gram.pl ale także wola samych graczy.

Arutsuru

Haha, zdecydowanie myśl przewodnia tej skromnej akcji „więcej o grach” bo chyba właśnie to jest najważniejsze w gram.pl same gry… im ich więcej, im więcej się o nich pisze, tym lepiej dla wszystkich.

No cóż, znów się nieco rozpisałem… a teraz część od siebie.

Inicjatywy nie muszą być wcale skomplikowane i myślę, że nie muszą być wcale takie trudne do realizacji… czego mi brakuje to przede wszystkim

1. Oryginalnych wywiadów prowadzonych przez osoby z redakcji gram.pl, może być nawet w postaci zadawanych pytań przez maila, ale myślę, że kilka pytań zadawanych przez „naszych” byłoby naprawdę fajne. Oczywiście z zagranicznych rekinów każdy by się cieszył ale wystarczą nam nawet nasze białe niedźwiedzie z naszego rodzimego rynku.

No tak… przerosło mnie moje wyliczanie, na numerze 1 póki co się zatrzymuję.

Do zobaczenia za jakieś 20 komentarzy, bye bye ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2011 o 00:42, Archacus napisał:

Nie stoi, może i fakt. Lecz co by nie mówić gram.pl ma bardzo mocne fundamenty i jest
szansa zbudować z pomocą graczy jakiś internetowy drapacz chmur. Potrzebna jedynie wola,
nie tylko wola gram.pl ale także wola samych graczy.


Dokładnie, jest to serwis dobry. Choć nie ukrywam wchodzę tu ostatnio tylko poprzeglądać co tam nowego na forum słychać, niż czytać newsy.

Taki serwis wymaga jak wszystko nakładów finansowych stąd np wspólne akcje promocyjne razera czy intela. Redaktorzy też za darmo nie piszą - a przecież to głównie od nich zależy jak wygląda portal. Sklep to tylko dział handlowy. Coś musi przyciągnąć i zachęcić ludzi do kupna tutaj. Jestem pewien, że nasze posty choć nie wiadomo jak żarliwe nie przyniosą korzyści materialnych.

To musi być ponad wszystko decyzja wewnętrzna - czy to o zatrudnieniu dodatkowych osób - czy o zmianach które chciałbyś zobaczyć. Możemy napisać czego oczekujemy, do nich należy reszta. Nie jest to jednak łatwe zadanie.

Trzymamy kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2011 o 14:27, Harrolfo napisał:

> 4. Brak równowagi treści konsolowych
Powiem krótko - brak ciekawych zapowiedzianych tytułów na daną konsolę, to też brak powalającej
ilości newsów, nie uważam tego za coś strasznego, wręcz przeciwnie.

Brak ciekawych gier na konsole Nintendo? Czy ty wiesz o czym mówisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2011 o 14:27, Harrolfo napisał:

> 4. Brak równowagi treści konsolowych
Powiem krótko - brak ciekawych zapowiedzianych tytułów na daną konsolę, to też brak powalającej
ilości newsów, nie uważam tego za coś strasznego, wręcz przeciwnie.


Hym... Jesteś tego pewien? W styczniu są 3 premiery świetnych gier na NDS''a: Kingdom Hearts Re:coded, Ghost Trick i Inazuma Eleven, czy uważasz że 3 gry, ale naprawdę dobre to za mało?

A propos tak ogólnie, co do tego że redakcja gramu omija Nintendo szerokim łukiem. Pamiętacie jak był na gramie news o tym że rozbrojono, rozkręcono Kinecta na części i zrobiono zdjęcia? To dlaczego nie było newsa, że rozkręcono 3DS''a na części i zrobiono mu zdjęcia jak wygląda od środka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie dostrzeganie systemu OS X i Apple Hate w wykonaniu redakcji też nie jest fajne. Właściciele Mac-ów też są graczami i z miłą chęcią dowiedziałbym się o nowych grach pod ten system. Mamy Steam mamy wsparcie Blizza więc może redakcja a w szczególności Zaitsev zacznie zachowywać się profesjonalnie a nie kierować się zasadą "news który miesza Apple z błotem ok, inne są be".

Ad 1.
Ojj i to bardzo widać głównie rip off jest z Kotaku i to marnie tłumaczony ale to detal.

Ad 2.
Jak to ? Nie interesuje cię ile gier sprzedało się w Hameryce przecież to wyznacznik jakość lol. rotfl etc.

Ad 3.
Fakt gram.pl nuff said. Bo do czytania kopiowanych wypocin trzeba nakłaniać podstępem.

Ad 4.
Bo gram.pl to hardcore gamer only portal (lol) co tam rewelacyjne gry na Wii, DS, PSP liczy się PS 3, X-360 i PC. Tłumaczenie będzie proste -> Nie mamy takiego sprzętu i gier na niego, mimo że kopiujemy newsy to tych i tak nie będziemy zamieszczać.

Ad 5.
Bo papka dla mas jest najważniejsza, mimo że sporo gier indie ma potencjał.

Ad 6.
Patrz wstęp. Hitem była nieznajomość przez recenzenta (pozdro Zaitsev) sprzętu w ofercie sklepu, brak rozpoznania jakie gry wyszły/wychodzą na pewien system mimo że news był właśnie jemu poświęcony.

Ad 7.
Kryzys, copy pasta, google translate po co więcej ? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To teraz ja. ;3

Dnia 15.01.2011 o 14:13, Archacus napisał:

3. Tabloidyzacja

Z tym to się zgodzę. Ale liczy się liczba odsłon. ;)

Dnia 15.01.2011 o 14:13, Archacus napisał:

4. Brak równowagi treści konsolowych
Na problem ten zwróciło moją uwagę kilka wypowiedzi na temat braku informacji związanych
z konsolami Nintendo. Sam tej konsoli nie posiadam, więc szczerze dopóki mi ktoś nie
otworzył oczu to nie miałem o tym zielonego pojęcia, no ale szybko przejrzałem archiwum
i rzeczywiście. NULL BRAK NIC poza jedną czy dwoma informacjami związanymi z nową konsolą.

Czy ta konsola w przekonaniu serwisu gram.pl nie istnieje?

Ano chyba nie istnieje. Chciałbym zauważyć, że o PSP2 NIE WIADOMO NIC a było o nim już kilka newsów. A 3DS za miesiąc wychodzi, znamy pełną specyfikację, masę zapowiedzianych świetnych gier i dopiero po "nagłośnieniu" tego, że gram nic z sobie z tego nie robi zaczęto coś pisać.
A później ludzie się dziwią, że Polska to takie zadupie świata skoro nawet nie próbujemy tego zmieniać. Chciałbym przypomnieć, że DS na świecie sprzedaje się lepiej niż Xbox360 i PS3 razem wzięte a w Polsce praktycznie nikt o nim nie słyszał. :D

Dnia 15.01.2011 o 14:13, Archacus napisał:

Ponieważ wychodzi multum perełek, godnych ustawienia na dziesięciometrowej kolumnie koło kolumny
Zygmunta w Warszawie.

Ano. Ostatnio przeszedłem The World Ends With You. Fabuła wciągnęła mnie bardziej niż ta w Tormencie a to chyba coś znaczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2011 o 15:38, Danio237 napisał:

Do tych postulatów (tak, tez nie czytałem :P) dodałbym wywalenie Wojmana, forum by na
tym duuużo zyskało.

Widać, że nie czytałeś. Postulaty nie dotyczą forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę tu nikogo urazić bo uważam że każda inicjatywa to dobra inicjatywa ale wiecie gdzie ekipa gram ma ten list?:) Wiele razy różni ludzie z forum wytykali im błędy. Zazwyczaj doświadczone stażem które są dłużej tu niż nie jeden pracownik w gramie i widzą zmiany i efekty zmian. Ale gram to nie serwis który jest dla graczy. To wy jesteście tu dla nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jakoś przypomniał mi się jeden topic ... http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=47666&u=128

To że przydałyby się portalowi te czy inne zmiany postulowano już wielokrotnie, tak na forum, sajtach, ircu. W topicach o forum 2.6, o czerwonych, w tematach "gramowo-technicznych" etc etc etc. I co to dało? Generalnie niewiele. Ja z większych zmian pamiętam tylko dwóch khem ... trzech nowych modków, nowy skin forum [ którego notabene nie ma i nie będzie (?) chyba przez dłuższy czas ] i parę nowalijek na sajtach ale to już jakiś czas temu wprowadzono. Największą bolączką dla mnie [ czyli osoby która wpada tu dla paru, parunastu tematów głównie a nie dla newsów i tym podobnych ] jest zatrważająca liczba osób które odchodzą mimo sporego stażu i/lub potencjału do prowadzenia ciekawych dyskusji a nie to że teksty są na marnym poziomie albo nie poświęca się uwagi konsolom i innym kwestiom wspomnianym przez innych wcześniej w tymże wątku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2011 o 14:13, Archacus napisał:

4. Brak równowagi treści konsolowych

Widocznie konsola nintendo nie jest popularna w redakcji. Jak nie możesz znaleźć na jednym serwisie informacji na dany temat to czemu nie szukasz ich na innych serwisach? Na pewno jest wiele serwisów w internecie, które są poświęcone tylko konsoli Nintendo. Odwiedzam kilka serwisów o grach i żaden nie publikuje w równym stopniu wiadomości o wszystkich platformach i gatunkach gier. Zazwyczaj to co serwis publikuje wynika z zainteresowań samych redaktorów mimo, że z założenia są to serwisy ogólne o grach. Przykładowo: jeden serwis więcej publikuje informacji związanych z mmo, inny więcej o pc/xbox/ps3, na innym jest więcej wiadomości o handheldach i tak dalej. Nie widzę w tym nic dziwnego bo jakby ktoś chciał pisać o wszystkich platformach i gatunkach to codziennie byłoby to mnóstwo informacji. Poza tym wolałbym żeby ktoś kto nie ma żadnego pojęcia o jakimś gatunku gier/platformie nie pisał takich wiadomości bo łatwiej wtedy o błędy. Użytkownicy sami widząc co publikuje serwis mogą ocenić czy im to pasuje i odwiedzać bądź nie dany serwis. Jak komuś brak informacji o jakiejś platformie/gatunku to są serwisy poświęcone tylko jednej platformie/gatunkowi gier więc nie widzę problemu. Popularność czegoś też tu nie gra roli. Co za różnica czy np nintendo jest popularne na świecie? W Polsce nie musi. A nawet jakby była w Polsce popularna to wcale to nie oznacza, że serwis x musi umieszczać dużo informacji o niej.

Mam wrażenie, że jesteś strasznym fanboyem nintendo i dlatego chcesz promować tą konsolę. Takie żądania może mieć fan każdej platformy czy gatunku gier i co wtedy? Czemu gram.pl ma słuchać ciebie, a nie innych? Mamy mieć tutaj kilkaset wiadomości dziennie? Naprawdę tak ciężko wejść na tematyczny serwis np. tylko z Nintendo? Jak tak bardzo chcesz coś promować to może załóż swój serwis i publikuj tam te informacje, które uważasz za najistotniejsze.

Dnia 15.01.2011 o 14:13, Archacus napisał:

5. MAINSTREAM ONLY

Ten sam komentarz co w 4.

Z resztą się po części zgadzam, po części nie, ale komentować mi się już tego nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2011 o 00:42, Archacus napisał:

Niestety kopiowanie artykułów z innych portali w sieci jest procederem niemal codziennym,
nie zrozum mnie źle, nie jest to domena wyłącznie gram.pl o czym chyba wspomniałem już.


Panowie... Bądźmy poważni. Nikt w Polsce, polskim dziennikarzom, nie udziela prawie w ogóle informacji. Niestety. Centrum newsów jest w USA i UK, ewentualnie w Japonii. I co mają poradzić nasi dziennikarze? Nic.

Oczywiscie ja też nie jestem zadowolony z tego, jak wygląda nasza forma dziennikarska, natomiast od 1-go lutego zmienia sie w gram.pl redaktor naczelny i ja wierzę, że to będzie informacja dobra zarówno dla Was, jak i dla calej kadry redakcyjnej gram.pl. Myślę, że efekty przyjdą szybko.

(Ale nie spodziewajcie się, że gram.pl przestanie cytować zagraniczne źródła... Równie dobrze moglibyśmy nic nie pisać. Po prostu zwiększy się produkcja naszych materiałów, odautorskich).

Dnia 17.01.2011 o 00:42, Archacus napisał:

Jedynym imho rozwiązaniem jest sięganie do źródeł, istnieje zapewne wiele agencji prasowych
(odpowiadających czemuś w rodzaju PAP) których celem właśnie jest dostarczanie wiadomości,
albo jak chcesz materiału do pracy dla wszystkich redaktorów


W tym sęk, że nie istnieje :)

Dnia 17.01.2011 o 00:42, Archacus napisał:

Proszę mnie zrozumieć, dane na temat rynku ameryki, Afryki, Azji, Australii nie będą
mnie interesować póki nie poznam danych z rodzimego rynku.


Pełna zgoda. W tym właśnie rola nowego rednacza. Mamy długą listę tematów, która będzie realizowana i jest pewne, że będziemy pisali o wiele więcej o rynku.

Dnia 17.01.2011 o 00:42, Archacus napisał:

Tutaj pytanie się rodzi do gram.pl, czy możliwe jest co jakiś czas: co miesiąc, co kwartał,
co rok; publikować dane ze sprzedaży sklepu gram.pl, czy jest to w ogóle prawnie możliwe,
czy jest to jednak forma ujawniania danych, które dla bezpieczeństwa konsumenta nie mogą
być ujawnione… (ta dziedzina prawa jest mi kompletnie obca, nie znam się)


Podzielimy się w przyszłym tygodniu pewnymi danymi. Nie wszystko możemy, ale część - tak.

Dnia 17.01.2011 o 00:42, Archacus napisał:

Punkt 8 przez ciebie zaproponowany jest dobrym pomysłem „przywrócenie soboty
community”


Nie wiem, czym była sobota community, ale zaczęliśmy prace nad tym, żeby community dostało to, co Mu należne: publikacje najciekawszych wpisów z gramsajtów, choćby.

Dnia 17.01.2011 o 00:42, Archacus napisał:

Także, nie jestem aż tak negatywnie nastawiony. Gdybym uważał inaczej nie marnowałbym
swojego czasu, który postrzegam za bardzo cenny.


I za to Ci - i innym uczestnikom dyskusji - dziękuję. Generalnie: czytam to.

Dnia 17.01.2011 o 00:42, Archacus napisał:

O właśnie Pr0gram jest bardzo ciekawą inicjatywą, ale nie stanowię dla niej targetu.


Będziemy nagrywali trochę więcej wideo, ale ono z kolei jest drogie, więc nie do końca nas stać.

W każdym razie: ja wiem, że gram.pl potrzebuje trochę kopa. 2010 rok był dla nas o tyle ważny, że kiedy w 2009 firmę przejmował nasz obecny właściciel, Action SA, gram.pl był w bardzo ciężkiej sytuacji. Cały 2010 to była dla nas praca w celu utrzymania się na powierzchni. Ten cel osiągnęliśmy ( http://gielda.wp.pl/kat,7069,title,Grampl-z-grupy-Action-mial-w-2010-r-rekordowa-sprzedaz-i-zakonczyl-rok-zyskiem,wid,13074361,wiadomosc.html), ale skoncentrowani byliśmy na działaniach sklepowych. Teraz, kiedy mamy już trochę więcej spokoju, choć wciąż musimy walczyć o to, by być na plusie, zajmiemy się tym, żeby przywrócić blask samemu serwisowi. To nie będzie od razu, ani nie będzie szybko - przynajmniej w warstwie wizualnej - ale treściowo będziecie już niedługo bardzo zadowoleni.

Pozdrawiam,
Wiktor Cegła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do Nintendo... Powiem tak. My widzimy, jakie gry sprzedają się u nas w sklepie. Nintendo stanowi jakiś 1%, jeśli w ogóle. Nigdy nie będziemy na Ninny skoncentrowani tak, jak na PC, PS3 i X360, choć oczywiście nie będziemy tego tematu pomijać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2011 o 10:17, L33T napisał:

Dobra to już jest przegięcie wysyp "newsów" o psp2 na gramie dzięki Kotkatu...


Moim zdaniem chłopaki napisali nawet za mało! :) To moje zdanie. News całego miesiąca, jak dotychczas, zasługuje na takie potraktowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2011 o 15:32, wiktorcegla napisał:

Co do Nintendo... Powiem tak. My widzimy, jakie gry sprzedają się u nas w sklepie. Nintendo
stanowi jakiś 1%, jeśli w ogóle. Nigdy nie będziemy na Ninny skoncentrowani tak, jak
na PC, PS3 i X360, choć oczywiście nie będziemy tego tematu pomijać.


Hym... Gry Nintendo się tak słabo sprzedają bo macie ich mało? Ja na przykład w tym miesiącu były już 2 świetne premiery na NDS''a i nie można tych gier na gramie kupić. Więc nie obwiniajcie Nas, że Nintendo słabo się sprzedaje, gdy nie pozwalacie nam ich gier kupować.

Dnia 28.01.2011 o 15:32, wiktorcegla napisał:

Moim zdaniem chłopaki napisali nawet za mało! :) To moje zdanie. News całego miesiąca, jak dotychczas,
zasługuje na takie potraktowanie.


Widać że nawet szef gramu nie jest za Ninem, przecież tak samo newsem miesiąca mogło by być pokazanie 3DS itd. data premiery, gry itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2011 o 15:53, Piotrbov napisał:

> Co do Nintendo... Powiem tak. My widzimy, jakie gry sprzedają się u nas w sklepie.
Nintendo
> stanowi jakiś 1%, jeśli w ogóle. Nigdy nie będziemy na Ninny skoncentrowani tak,
jak
> na PC, PS3 i X360, choć oczywiście nie będziemy tego tematu pomijać.

Hym... Gry Nintendo się tak słabo sprzedają bo macie ich mało? Ja na przykład w tym miesiącu
były już 2 świetne premiery na NDS''a i nie można tych gier na gramie kupić. Więc nie
obwiniajcie Nas, że Nintendo słabo się sprzedaje, gdy nie pozwalacie nam ich gier kupować.


Przecież nikt Was nie obwinia :-)

Dnia 28.01.2011 o 15:53, Piotrbov napisał:

Widać że nawet szef gramu nie jest za Ninem, przecież tak samo newsem miesiąca mogło
by być pokazanie 3DS itd. data premiery, gry itd.


Jestem za Nintendo, tak samo, jak za każdą inną firmą. Sprawdź, jaką daliśmy cenę na preorder 3DS-a :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować