Zaloguj się, aby obserwować  
Archacus

"List otwarty" do gram.pl

175 postów w tym temacie

Dnia 11.04.2011 o 15:13, Archacus napisał:

Jeśli poprawą jest pianie peanów na cześć EA to tak poprawił się.


Jeśli gra jest dobra, to nie widzę powodu, by mielibyśmy o niej pisać źle – EA miało ostatnio bardzo gorący premierowo okres i większość z tych tytułów była naprawdę dobra. Nie zawahaliśmy się wytknąć wady grze Dragon Age II, podczas gdy większość branży przymknęła na nie oko – twoja opinia wygląda mi na mocno przesadzoną, ale możemy o tym podyskutować, jeśli chcesz.

Dnia 11.04.2011 o 15:13, Archacus napisał:

Jakieś nowe wiadomości na temat tego projektu? Został odrzucony? Tak z ciekawości pytam.


Aktualnego stanu formularza nie mogę sprawdzić, bo nasi programiści dziś się urlopują, ale mogę zdradzić, że niedługo na gramie (podejrzewam, że to kwestia kilkunastu dni) powinna ruszyć nowa sekcja nazwana „czas gry” zbierająca informacje o tym ile godzin potrzeba na ukończenie danej gry. Tak, wiem, że pomysł nie jest nowy, ale do tej pory nikt go jeszcze na naszym rynku nie zaszczepił.

Dnia 11.04.2011 o 15:13, Archacus napisał:

Poprawą serwisu jest sporządzenie testu 3DS''a bez wypróbowania na nim ani jednej gry
oraz codziennie, sponsorowane, popierdółkowate newsy o Wiedźminie. Raczej jest gorzej,
niż było.


Za taki stan rzeczy odpowiada rodzimy oddział Nintendo, który chyba nikomu w kraju (mogę się mylić) nie dostarczył gier do testów, ba, konsolę też nam zabrali po kilku dniach i teraz pewnie leży w jakimś Saturnie jako egzemplarz pokazowy. Rozumiem, że z perspektywy czytelnika sami powinniśmy w to wszystko zainwestować, ale po trzeźwej analizie chyba każdy stwierdzi, że poniesione koszty nijak się nie zwrócą, bo niestety Nintendo to nadal w naszym kraju margines.

Wiedźmin – cóż, sam tą grą jestem już zmęczony, ale czytelnicy widocznie nie, bo każda informacja na temat W2 klika się świetnie. To tak naprawdę Wasze dzieło, że Geralt ląduje tak często na głównej, nie redakcji.

Dnia 11.04.2011 o 15:13, Archacus napisał:

No nie da się zaprzeczyć, że pewne artykuły są wręcz nie do przeczytania jak te dotyczące
"Czemu konsolowcy to idioci a recenzent jest bogiem DA2" ale cóż, dziennie jest więcej
artykułów, czasami zdarzy się Nintendo... jakoś chyba mniej wpisów a la Fakt czy SE....
no wiele można by jeszcze zrobić... zgadzam się.
No ale cóż, w mej optymistycznej wersji myślenia jest ciut lepiej ;p


Reakcja czytelników na ten tekst była dla mnie bardzo ciekawa i zaskakująca – absolutnie nie rozumiem tych gromów rzucanych na Martivara. Nie zgodzić się z czyimś zdaniem? To norma, ale żeby od razu wieszać na nim psy?


Swoją drogą – jestem tutaj już dwa miesiące i chętnie poznam opinie o tym, czy według Was serwis zmierza w dobrym kierunku. Co prawda z perspektywy użytkownika może wyglądać, że nie zmieniło się zbyt wiele (wiadomo, początek, to zawsze planowanie, określanie metod działania), ale coraz więcej spraw toczy się biegiem, jakim powinno. Niedługo powinniście zobaczyć pierwsze programistyczne zmiany – wcześniej nie było o nich mowy, bo na początku roku programiści bawili się aplikacjami do księgowania, później musieli przygotować kilka podstron związanych z konkretnymi premierami, a teraz tworzą całkowicie nową wersję systemu, z którego korzysta nasz dział handlowy. Gdy skończą na gramie powinny pojawić się nowe funkcjonalności. Za mały sukces uważam rozrost kolektywu, bo ostatnio dołączyło do niego kilku nowych zawodników – szczególnie zadowolony jestem z legendarnego Markolfa i darmowych poradników. W redakcji też zaszło kilka zmian, kilku autorów odeszło, zjawiły się też świeże twarze, które mam nadzieję zauważyliście. Testujemy wiele niszowych gier i dodatków, których nie ocenia nikt w kraju, wydaje mi się też, że zwiększone tempo publikacji obszernych artykułów (dwa na dzień) Wam odpowiada.

Czekam na opinie, sugestie i zażalenia, obiecuję, że wszystkie przeczytam.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2011 o 13:23, Krzysiek_Ogrodnik napisał:

(...) i darmowych poradników.

Tych co to trzeba wysłać SMS-a za ponad 7zł aby uzyskać do nich dostęp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2011 o 16:02, dreamer94 napisał:

Krzyśkowi chyba o to chodzi: http://darmoweporadniki.pl/

A faktycznie, kiedyś był o tym news bodajże... Zastanawia mnie tylko dlaczego nie są one zrobione jako jedna z wielu podstron gramu tylko jako osobny portal. Przydałaby się również jakaś reklama, bo mimo że samemu kiedyś tam trafiłem, na śmierć o tym zapomniałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2011 o 16:35, Sandro napisał:

> Krzyśkowi chyba o to chodzi: http://darmoweporadniki.pl/
A faktycznie, kiedyś był o tym news bodajże... Zastanawia mnie tylko dlaczego nie są
one zrobione jako jedna z wielu podstron gramu tylko jako osobny portal. Przydałaby się
również jakaś reklama, bo mimo że samemu kiedyś tam trafiłem, na śmierć o tym zapomniałem.

Taka jest idea działania kolektywu - przyjmujemy do niego fanowskie witryny z potencjałem, którym pomagamy jeszcze bardziej rozwinąć skrzydła, darmoweporadniki.pl nie są naszym dziełem.

O markolfie jeszcze nie pisaliśmy z racji drobnych problemów technicznych - nasza belka trochę gryzła się z kodem strony i musiała zostać zmodyfikowana. Gdy otrzymam ostateczne potwierdzenie, że wszystko gra, pochwalimy się markolfem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2011 o 17:12, Krzysiek_Ogrodnik napisał:

Taka jest idea działania kolektywu - przyjmujemy do niego fanowskie witryny z potencjałem,
którym pomagamy jeszcze bardziej rozwinąć skrzydła, darmoweporadniki.pl nie są naszym
dziełem.

Już rozumiem. Myślałem, że to w całości wasz projekt. Nie wiedziałem, że to część kolektywu. Wszystko jasne, sorry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może to dziwne, ale... mi się najbardziej podoba fakt umieszczania w tekstach dużych obrazków i niestronicowanie artykułów. To małe zmiany, ale gram wygląda teraz o wiele lepiej wizualnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2011 o 09:15, Sandro napisał:

Świetny skin na głównej!

To akurat nie moja sprawka, tylko działu marketingu. Niczego jednak nie narzucamy czytelnikom z góry - layout można wyłączyć klikając na symbol umieszczony przy logu naszego serwisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2011 o 17:12, Krzysiek_Ogrodnik napisał:

O markolfie jeszcze nie pisaliśmy z racji drobnych problemów technicznych - nasza belka
trochę gryzła się z kodem strony i musiała zostać zmodyfikowana. Gdy otrzymam ostateczne
potwierdzenie, że wszystko gra, pochwalimy się markolfem :)

Ta wasza belka ogólnie ma problemy z rozdzielczością 1024x768. Napisy się nakładają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak większość osób korzystających z gram.pl mam delikatnie dość tego zamieszania pod nazwą "reklama Battlefield 3".

Wtrącanie linków i wypowiedzi które nawiązują do tej gry jest już doprowadzone do granic absurdu i łamie wszelkie zasady przyzwoitości.

"Call of Duty: Modern Warfare 3 pozwoli na rozgrywkę maksymalnie osiemnastu użytkownikom. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że konkurencyjny Battlefield 3 zaoferuje zmagania nawet 64 graczy"

http://www.gram.pl/news_8AflG,m6_Obejrzyj_premierowy_zwiastun_Call_of_Duty_Modern_Warfare_3.html 4 linki to tego samego matriału o konkurencyjnej grze. Jestem ciekaw czy nie podchodzi to pod działanie na szkodę na innej firmy.

Sama ilość "wiadomości" o Battlefield 3 jest grubo przesadzona. Bardzo bym prosił żeby każdy artykuł o Battlefield 3 był oznaczony jako element kampanii reklamowej na rzecz EA Games Polska. Bo na chwilę obecną tracicie jakakolwiek rzetelność. Hitem jak dla mnie jest ta wypowiedź na temat tego co wypłyneło w Norwegi:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=71709&pid=18

w sytuacji gdy na tą sprawę zareagowały (wg redaktora poczytnego gram.pl nic nie znaczące) portale wymienione tutaj:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=71709&pid=27

Quo vadis gram.pl ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2011 o 11:50, zerohunter napisał:

Konsul pisał że przyciskiem przy logo gram.pl, jak znajdziesz takowy to daj mi znać,
bo mi się słabo już robi jak widzę tego battlefielda.

Nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2011 o 11:16, L33T napisał:

Podobnie jak większość osób korzystających z gram.pl mam delikatnie dość tego zamieszania
pod nazwą "reklama Battlefield 3".
Wtrącanie linków i wypowiedzi które nawiązują do tej gry jest już doprowadzone do granic
absurdu i łamie wszelkie zasady przyzwoitości.


Oj, bzdury gadasz. Gram.pl to serwis sprzedażowy, a nie informacyjny, więc nie oczekuj treści dobrej jakości. To tak jakbyś oczekiwał rzetelnej informacji od kolorowej ulotki rozdawanej na ulicy.
Strony takie jak gry-online czy polygamia są serwisami informacyjnymi ponieważ ich zysk jest uzależniony od reklam. Starają się generować dobre treści, aby przyciągnąć użytkowników. Zysk gramu zależny jest od sprzedaży sklepowej, dlatego strona będzie generować hype, aby napędzić klietnów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli GOL i Polysraczka to "rzetelne serwisy" to ja jestem święty Walenty =)
Może mniej nahypowane rożnymi komercyjnymi newsami, ale rzetelność to ostatnie czego można tam szukać [jak i w calem masie innych serwisów, większość zeszła na psy... moim zdaniem jeszcze jako tako trzyma się IGN i Gamespot, aczkolwiek tu tez szału nie ma]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2011 o 15:01, Xantus napisał:

Oj, bzdury gadasz. Gram.pl to serwis sprzedażowy, a nie informacyjny, więc nie oczekuj
treści dobrej jakości. To tak jakbyś oczekiwał rzetelnej informacji od kolorowej ulotki
rozdawanej na ulicy.
Strony takie jak gry-online czy polygamia są serwisami informacyjnymi ponieważ ich zysk
jest uzależniony od reklam. Starają się generować dobre treści, aby przyciągnąć użytkowników.
Zysk gramu zależny jest od sprzedaży sklepowej, dlatego strona będzie generować hype,
aby napędzić klietnów.

Zabawne jest to, że teraz, jeśli część z redaktorów chce uniknąć kolejnego flame'u, musi wstrzymywać się z wygłaszaniem własnego zdania w większości wiadomości. Jeżeli w newsach dotyczących screenshotów, trailerów czy Bóg jeden wie jeszcze czego pojawiają się teksty świadczące o mentalnej erekcji piszącego, są one tam tylko i wyłącznie z woli... samego autora. Nikt nie daje takich wytycznych, nikt też nie nagradza nas prezentami, podwyżką i drogimi autami sportowymi za wynoszenie jakiejś gry na piedestał. Jedyne, co dostajemy w zamian za wyrażenie naszego prywatnego entuzjazmu/hejtu (dając jednocześnie możliwość samodzielnej oceny materiału, z czego całe szczęście korzysta jeszcze większość z Was) to oskarżenia o konspiracje i ogólne zepsucie Gramu.

Czasami żałuję, że Gram nie jest jednak blogiem. Przynajmniej spory o konspiracje, być może, mielibyśmy z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2011 o 15:59, ww3pl napisał:

Czasami żałuję, że Gram nie jest jednak blogiem. Przynajmniej spory o konspiracje, być
może, mielibyśmy z głowy.


Blogi też można kupić, a raczej ludzi którzy się nimi zajmują. Być może nawet łatwiej niż jakikolwiek portal ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2011 o 15:01, Xantus napisał:

Strony takie jak gry-online czy polygamia są serwisami informacyjnymi ponieważ ich zysk
jest uzależniony od reklam. Starają się generować dobre treści, aby przyciągnąć użytkowników.
Zysk gramu zależny jest od sprzedaży sklepowej, dlatego strona będzie generować hype,
aby napędzić klietnów.


Oj, bzdury gadasz. Na GOLu są reklamy, a co więcej też mają sklep, a Polygamia jest częścią Gazety Wyborczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować